Keresés

Részletes keresés

Adrian.TM Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 26005

Úgy tűnik, még nem voltál a fórumon, amikor ezt a problémát millió darabra szedtem szét...

"3 napig téma, aztán az emberek elfelejtik.(...)akit érint a dolog, megszívja.".

Előzmény: Amber Puskas (26003)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 -2 0 26004

De ha az USA eleve nem ad ESTA-t, tehát vízumra kötelezi a nem magyarországon születetteket, akkor mi köze azok adataihoz? Miért kéne átadni neki? Milyen alapon? Ha úgyis megkapja a vízumkérelem során ami az egyetlen találkozási pont, amikor joga lehet kérni

Előzmény: Adrian.TM (26002)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26003

„A Magyarországon kívül született magyar útlevéllel rendelkezők nem jogosultak az ESTA-ra, és az Egyesült Államokba való beutazáshoz érvényes vízumra van szükségük.”

 

Ott van az amerikai  nagykövettség honlapján.

 

Akkor milyen biztonsági kockázatot jelentenek, ha vízumkérelem, interjú kell nekik a beutazáshoz? Nem tudja eldönteni a nagykövettség egy vízumkérelmi folyamat során, hogy valakit beengedjenek vagy nem?

Ki volt az  a hülye, aki azt gondolta ezek után tömegek fognak az utcára vonulni a zorbán megbuktatásáért? 3 napig téma, aztán az emberek elfelejtik. Az a pár száz egyébként valószínűleg ellenzéki szavazó meg akit érint a dolog, megszívja. Már megint a teljes inkompetencia

Adrian.TM Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26002

Az interneten olvastam, hogy ennek a még szigorúbb büntetésnek az egyik oka, hogy Magyarország kormánya nem volt hajlandó tájékoztatást adni a külföldön született, honositott magyarokról. Ez nagyon jó szűrő lehetett a problémára...

"Ki az oligarcha, ki az egyszerű magyar fiatalember?"

 

https://telex.hu/belfold/2023/08/01/bm-az-usa-a-kulhoni-magyarok-adatait-kovetelte-magyarorszagtol-nem-adjuk-ki-senkinek

Előzmény: kiloz (25997)
Adrian.TM Creative Commons License 2023.08.01 0 0 26001

Szerintem ez elég egyértelmű: Sajnos nem.
Én vállaltam volna (kulfoldon szuletett magyarkent) még ha szigorúbb is (egy vízumot az ország másik részén található nagykövetségen kerni helyett).

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=679487107558372&set=pcb.679487810891635

Előzmény: m_and_m (25996)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.08.01 0 1 26000

Akkor ez most vajon hogyan lesz? Az ember az USA-t sokszor tranzitként használja, aminek során általában be kell lépni az országba. Az odautazásnál az új szabályok szerint így felhasználom majd az egyszeri ESTA-t, utána hazafelé nem engednek be tranzitálni?

Előzmény: kiloz (25997)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 -2 1 25999

De hát hiába vett ketelepedési kötvényt, a magyar útlevelére akkor sem kapta meg az ESTA-t. Az EU számára ez jelenthet biztonsági kockázatot, de az USA számára hogyan? Kilóg a lóláb. 

Egyébként annak nagyon örülnék, ha úgy lenne ahogy írod és új ESTA-val lehetne többször menni, akkor ez csak egy kis kényelmetlenség meg áremelés. Engem érint, mert sokszor megyek az USA-ba, elnézést, hogy élek, de van egy rossz érzésem...

 

Előzmény: kiloz (25997)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 0 0 25998

Igen, ez érdekes kérdés, de borítékolom a nemleges választ.

Előzmény: m_and_m (25996)
kiloz Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 25997

Nekem erről a suli jutott eszembe mikor valaki dumált óra közben és mikor a tanár megkérdezte ki volt az senki nem szót semmit. Na ilyenkor az egész osztály kapott büntetést... ez ugyan ez. Szándékosan hoztak "blanket" - takaró - büntetést mert ez a rendszer működik nálunk, a magyarok választották, igyák meg a levét. Abban igazuk az amcsiknak, hogy boldog boldogtalan vehetett letelepedési kötvényt -ezzel állampolgárságot- így kiszűrhetetlen egy csomó ember (és családtagja), viszont tényleg lehetne szűrni azt aki itt született/járt suliba/nőtt fel stb és nem 2 éve állampolgár. 

 

Minden egyes utazás előtt újat kell igényelni és csak egyszer léphetsz be vele. Ha hazajöttél és vissza akarsz menni újat kell igényelni. 1 évig használhatod fel, kb olyan mintha buszjegyet vennél ami egy évig érvényes de csak 1x használhatod. 

Előzmény: Amber Puskas (25995)
m_and_m Creative Commons License 2023.08.01 0 0 25996

...és akkor mostantól a nem Magyarországi születésű, de magyar útlevéllel rendelkezők is megkapják ezzel a szigorítással, vagy ők továbbra se

Előzmény: Amber Puskas (25995)
Amber Puskas Creative Commons License 2023.08.01 0 2 25995

Természetesen nem állja meg a helyét az amerikaiak érvelése, hiszen a külhoni magyaroktól eddig is kivétel nélkül megtagadták az ESTA-t, tehát az USA-ra nézve nem jelenthettek biztonsági kockázatot. Sőt, már akkor sem kapták meg, ha évek óta Magyarországon éltek, de a születési helyük nem Magyarországon volt.

Nyilván a kormány a maga szokásos ügyetlen módján ezt a témát is félrekezelte, de , hogy ez egy sunyi politikai bosszú az amcsik részéről, az is biztos. Ráadásul képmutató, antidemokratikus döntés, hiszen a kollektív bűnősség elvének tagadását röhögi szembe. Értem, hogy a kormány helybe ment a pofonért, de ez nem jelenti azt, hogy az amcsiknak van igazuk. 

Annyiban nem tiszta ez még számomra, hogy akkor most csak évente egyszer lehet az USA-ba menni,  vagy lehet többször is igényelni az ESTA-t, csak mindig ki kell fizetni a 21 dollárt?

Adrian.TM Creative Commons License 2023.08.01 -4 1 25994

Sajnálattal hallom ez a hírt, de ez a magyar kormány rossz döntéseinek eredménye.

 

Legalábbis már nincs különbség születési hely alapján, most mindenki érintett...

Előzmény: kiloz (25992)
TD Garden Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 25993
kiloz Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 25992

Sziasztok!

 

Most láttam a twitteren! Figyeljen oda mindenki!!!

Due to the Hungarian government’s inaction to meet Visa Waiver Program security requirements, ESTA validity for Hungarian passport holders is reduced from 2 years to 1 year and will be limited to a single use effective immediately.

https://hu.usembassy.gov/news-reduction-of-esta-validity/

tucsok13 Creative Commons License 2023.07.29 -2 0 25991

Mert 2019-ben itt voltunk és a gyerekek nagyon szerettek volna visszamenni. 

Nekünk egyelőre marad Amerika, mert 7-10 napnál hosszabb időre nem tudunk elmenni. Ha minden terv szerint halad, akkor a "kicsim" is elmegy külföldre tanulni 5 év múlva és akkor megszűnnek a kötöttségek - a munkahelyen részben nyugdíjazzuk magunkat és csak projekt alapon dolgozunk, és akkor elindulunk végre olyan helyekre is, ahova nem érdemes 1 hétre menni: Ausztrália, Új-Zéland, Dél-Amerika, Ázsia.. addig meg még legalább egy Oregon lesz, szeretnénk visszamenni a Yellowstone-ba, jobban bejárni Wyomingot és Montana-t, esetleg Colorado-t, télen meg néhány "vörös sziklás" táj (Utah, Arizona, Nevada) újbóli és új helyeket felfedező bejárása szerepel a listán. A nagyfiam már nem velünk él, de amíg hajlandó nyaralni jönni velünk, alkalmazkodunk hozzájuk a nyaralással - jövőre ő mondta Oregont is, nagyon tetszett nekik legutóbb, szívesen visszamennek. Oregonra meg én sose mondok nemet...

Előzmény: M9945A (25990)
M9945A Creative Commons License 2023.07.29 0 0 25990

Szia Tücsök, nem is értem, mégis miért oda mentek sokadszorra is? Az unokám most jött haza Kínából, ő mondta hogy ott nagyon olcsó az élet, és rengeteg a látnivaló. Én is inkább már odamennék...itt egy kis kedvcsináló youtube videó 2 fiatalról, akik bejárták Ázsiát, Ausztráliát, Amerikát, és mindegyik országról készítettek egy kis anyagi kimutatást is.

https://www.youtube.com/watch?v=SxRvhd_D2tQ

 

Előzmény: tucsok13 (25988)
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.28 -4 1 25988

Épp tartunk hazafelé a gyerekekkel közös nyaralásunkról, várjuk a csatlakozást. Közkívánatra a 2019-es Orlando parkozást ismételtük, egy kis Keys-el tarkítva. (Miami-Orlando-Tampa-Keys-Miami)

Röviden, ha valaki fontolgatja, hogy a nyári szünetben kiugrana Orlandoba parkozni, az inkább ne tegye.. 4 év alatt az árak jelentősen megnőttek, a tömeg szintén, az élvezet feleződött. Ez volt az 5. Orlando túránk (20 év alatt) és abszolút mélypont. A Universalba volt early admission és fast pass egy vagyonért, így “csak” 35-40 perceket álltunk sorba (2019-ben beséráltunk) és nem is jó mindenre. A 3 nap alatt kb 7-8 alkalommal fordult elő, hogy leállt a ride műszaki okok miatt és kitessékeltek a sorból (egyszer úgy, hogy 2,5 órát álltunk sorba arra, ahova nem jó a fast pass!) de olyan is akadt hogy simán fenn ragadtunk negyed órára és vártuk, hogy újra elinduljon. Volcano Bay early admission nem sokat ért mert a legjobb csúszda nem ment, csak 3 másikon tudtunk csúszni.

Sea world, Busch Gardens: fast pass nélkül 1-2 ride volt élvezhető, többinél minimum 1-2 órás sorok. BG-nél az időjáráa is bekavart, a vihar miatt (ami végül nem jött) a nap 60%-ában nem mentek a hullámvasutak.. elképesztően sokba került, rengetegen voltak mindenütt és egyáltalán nem volt élvezhető. Kennedy semmi extra, pont ugyanaz volt, mint 4 éve, zéró újdonság. Key West szuper volt, kimentünk hajózni, homokpadokon bóklászni, találkoztunk egy 10 fős manatee csapattal közben, az mindenért kárpótolt, ritkán találkozni velük, hát még ekkora csapattal..

Ha minden jól megy, a gyerekekkel jövőre Oregonba megyünk megint, azt szavazták meg. (nekünk decemberre még van egy Keys-Bahama trip betervezve)

Jah ès odafele Miamiban nem tudtunk leszállni, hatalmas vihar miatt lezárták a reptereket, köröztünk majd Nassauban tankoltunk és 2,5 óra késéssel érkeztünk. Miután 1,5 órát vártunk az immigration-nál, még 2,5 órát a kocsira (Hertz) mert a törölt járatok miatt a helyiek autóval mentek a környező államokba, de volt, aki NY-ba indult el még akkor este.

 

Szóval ezúttal nem vagyok odáig az élménytől, és kicsit remélem, hogy a British letörli az augusztusi Londont, mert most ahhoz sincs nagy kedvem, maradnék otthon inkább, nem akarok embereket, sort, tömeget látni…

tucsok13 Creative Commons License 2023.07.14 -3 4 25983

Attól függ, kinek vinnéd, és milyenek a körülmények. Pl. csokit simán, de én azt azért nem viszek, mert mire találkozunk a rokonnal, szanaszét olvad a floridai melegben. (Szamos marcipán, Stühmer édességek, konyakmeggy, Mozart golyó pl. népszerű) Édességet bármennyit vihetsz, húst, gyümölcsöt ne vigyél semmilyen formában. (szalámit sem!)

Magyarnak vagy amerikainak viszed? Mert az sem mindegy. Az én unokatesóm amerikai, neki pálinkát viszek, kozmetikumokat (PUPA ami olasz, Hélia D ami magyar). Az amerikaiak értékelik még a Tokajit is. 

Előzmény: Törölt nick (25982)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.14 0 0 25982

Sziasztok! 

Infót szeretnék kérni, hogy mit lehet ajándékba vinni az USA-ba, mi az, amivel nem lehet gond majd a határon?  Az édességek a fő kérdés, de más is szóba jöhet. Az első amerikai utunk lenne :)

Visszafelé pedig a "szuvenirokból" hozhatunk bőségesen?

Köszönöm a segítségeket!:)

juhuu Creative Commons License 2023.07.09 -3 0 25980

kell a penzetek

Előzmény: tucsok13 (25979)
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.09 -2 1 25979
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.03 -2 2 25977

Persze, tudom, csak hát az uramnak céges Yettele van ami nem ad roaming-ot csak minimálist, nekem van korlátlan Telekom ami kinn is rengeteg csak sokszor 3G-n működött és baromi lassan.

Na meg ha az én telefonomban vannak a cuccok, akkor max. kihangosítva tudok telefonálni hogy közben be tudjam diktálni az azonosítókat, így ezt jobb volt autóban megoldani, nem menet közben a szakadó esőben :)

Előzmény: m_and_m (25973)
m_and_m Creative Commons License 2023.07.03 0 0 25973

Szóval, azért az az egy módosult repjegy miatt egy rakás mást is módosítanod kellett. Én is szeretem, mikor feladatokkal látnak el a szolgáltatók. És még a végén örülsz, hogy milyen jól el tudtad intézni

 

OFF:

Azért azt ugye tudod, hogy a camperben lévő wifi is mobilhálózatról szedi a netet. (Amerikai turistáknak kedveskedve, hisz az EU-snak van alanyi jogon járó otthoni netje, roamingban). Viszont azt én is tapasztaltam, hogy van olyan szolgáltató Izlandon akinek igen gyatra a lefedettsége. Én Telekomos előfizetéssel mindig egy ilyenre roamingoltam, míg a nejem a Digis/Vodas előfizuval mindig tökéletes térerővel volt. Sokszor ő osztotta meg nekem a netet

Előzmény: tucsok13 (25972)
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.03 -2 0 25972

Igen, én is ezt tapasztaltam, bár két végleg van: előfordul, hogy fele annyi, meg az is, hogy duplája.. jellemzően szinte az utolsó pillanatig visszamondható szállásaink vannak, és szoktam is variálni, van, hogy nagyon jó last minute akciókat fogok ki. De pl. nemzeti parkok közelében, vagy kiesőbb helyeken szinte lehetetlen találni bármit last minute, legalábbis az USA-ban így van. 

 

Jah, és hogy ontopic legyek: békésen sétálgatunk Akureyriben, mikoris érkezik egy email-csokor (mindenkinek külön) a repjegyekkel. Egy szó se arról, hogy bármi változott, csak simán a  17-i Párizs-Miami járat 16-án megy el, miközben a Bp-Párizs az maradt 17-én. Hát a vérnyomásom egyből az egekben.. kb. 15 perc múlva jött meg az email hogy ők változtatták, nem én csesztem el eleve. (amikor csak telefon van nálam és 3G, nem annyira egyszerű előtúrni az infot, ezért gondoltam visszamegyek a kocsihoz és ott a wifin intézem) Szóval felhívtam az AF-et, nagyon készséges srác átrakta a Bp-Párizst is 16-ra, így egy nappal hosszabb lesz a nyaralás. "Csak" a szállásokat, az autót és a parkolót kellett módosítanom gyorsban.. na meg a gyerekem jegyét haza, mert annyira nem tűnt jó 5letnek, hogy a késő esti géppel jön AMSból és a reggelivel meg megyünk tovább, mert ha bármi csúszik, bukja a jegyét.

Szóval remélem, most már nem lesz semmi izgalom, és 2 hét múlva Miamiban ébredek :-)

Előzmény: Zs... (25968)
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.03 -3 0 25971

Melyik rész volt meglepő? :-)

 

Persze, teszek fel képet, de egyébként itt a link, ezen van video is amiből többet látsz:

 

https://cozycampers.is/fleet/the-highlander-i/

 

Előzmény: amaszat (25963)
Zs... Creative Commons License 2023.07.03 0 0 25968

A nem előre foglalt szállással az a gondom hogy utolsó pillanatban már általában horror. Vagy csak nem tudom hol lehet olyankor még értelmes áron szállást találni ;o) Most ránéztem párszor mikor kint voltunk, mindenhol csak dupla annyiért lett volna szállás mint amit előre foglaltunk.

 

Köszi szépen a tippeket, ha eljön az ideje előveszem. Meg akkor majd úgyis kérdezek még ;o)

Előzmény: amaszat (25962)
m_and_m Creative Commons License 2023.07.03 0 0 25967

Igen, tudom, hogy mit jelent a bivakolás, de szokták használni a lakóautós vadkempingezésre is, mert az lakóautóval pont annyira vadkemping, mint bivak.

Előzmény: amaszat (25964)
amaszat Creative Commons License 2023.07.03 0 0 25964

Szerintem a vadkempingezésre gondolsz (amikor nem kijelölt kempingbe állsz be)

A bivakolás nagyon mást jelent, ott szó szerint a szabad ég alatt alszol, nem camperben és még sátor sincs a fejed felett ;-)  

Előzmény: m_and_m (25961)
amaszat Creative Commons License 2023.07.03 0 0 25963

Megleptél rendesen :-) de örülök, hogy Nektek is bejött.

Ugye mekkora szabadságérzetet ad? Mondom én, hogy aki egyszer kipróbálja, beleszeret. 

 

Mi Erdélyt és Romániát jártuk be így /nem kölcsönzős kocsi volt, hanem barátunkon keresztül/ lementünk egészen a Duna-deltáig, nagyon jól sikerült. Aztán pl. Korzika, Norvégia ahol kedvelt utazási forma és USA-ban is találkoztunk néhány camperrel. Itt én sem találtam jó feltételekkel illetve korlátlan mérföld használattal bérelhető kocsit, de ez nem jelenti azt, hogy nincs. Te tereped, szerintem fogsz találni :-) 

 

 

Úgy megnézném, hogy milyet béreltetek Izlandon. Tennél majd fel képet?

Előzmény: tucsok13 (25955)
amaszat Creative Commons License 2023.07.03 0 0 25962

Tulképpen mi is előre felkészülünk, annyi a különbség, hogy nem ragaszkodunk mereven a tervekhez, így előfordul, hogy menet közben kiegészül előre be nem tervezett látnivalóval, amit gyakran a helyiek ajánlanak. Rengeteg időt nyerünk azzal, hogy nincs előre lefoglalt szállásunk, ha szükséges, menet közben néhány perc ráfordítással lefoglaljuk.

 

Namíbiába sokszor dob fel jóáras repjegyet, bár mielőtt még kerestem Dél-Afrikába szintúgy voltak ;-)

Amúgy legjobb hely a kempingezésre, döbbenetesen szép tájak vannak minden irányban. 4x4 javasolt, megkönnyíti a dolgokat.

 

Több mint 10 éve jártunk ott és azóta -főleg covid után- jelentősen átalakult a kölcsönzőpiac. Mi akkoriban egy német cégen keresztül /Meier’s/ béreltük a sátortetős jeep-et és maximálisan meg voltunk velük elégedve.

Rajtuk kívül akivel személyes tapasztalatunk van: www.africamper.com illetve onroadcampervan.com.

Where to stay néven fut egy kempingeket összefoglaló ingyenes kiadvány, mely érkezéskor a reptéren volt kihelyezve, ebben a könyvecskében régiókra lebontva az összes kempinghelyről van tájékoztató.

A többit inkább az Afrika topikba…..    

Előzmény: Zs... (25953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!