Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19594
svlyes,

Elvileg nem :)
Előzmény: svlyes (19593)
svlyes Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19593
Nem is kellettünk mi ide. :)
Előzmény: Törölt nick (19592)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19592
Előzmény: Törölt nick (19591)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19591
Köszi srácok, de megtaláltam a számot!

Ez kerestem: Portuguese Love Theme by Craig Armstrong - Love Actually. Most abban segítsetek, h honnan szerezhetem meg :)
svlyes Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19590
Bocs. De ettől még nyugodtan nézd meg a filmet. :)
Előzmény: suttercane (19588)
svlyes Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19589

Szia,

ha arra gondolsz, ami  ennek az előzetesnek a végén is szól, akkor az a PM's Love Theme, és rajta van az albumon. :)

Előzmény: Törölt nick (19587)
suttercane Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19588
megnézem neked :)
Előzmény: Törölt nick (19587)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 19587
Sziasztok!

Bnőnek kéne egy szám, de sehogy nem találmom persze:
Love Actually (Igazából szerelem) filmben ment színte egész végig a film alatt, de romantikus részeknél tutira amiből van elég (zongora és hegedű kb). Megtaláltam a teljes zenei listát ami ment a filmben, de CD-re nem rakták fel az összes számot így azon nincs is rajta.
Lista.
A link végéről a Craig Armstrong - Glasgow Love Theme szám gyanús volt ezért megkerestem, és más albumon meg is találtam, de nem ez az, viszont nagyon hasonló ilyesmi szám. Ha valakinek meg van a film tekerjen már bele és egyből tudni fogja melyikre gondolok. Meg most már engem is érdekel, mert nem szokott gondot okozni, h valamit megtaláljak :)


Köszönöm a segítséget!
Feared Creative Commons License 2007.09.26 0 0 19586
Basszus a lalaland kiadta a Bad Boys scoret!

Vin ha ezt előbb olvasod mint a mailemet légyszi írj vagy hívj fel :))
suttercane Creative Commons License 2007.09.25 0 0 19585
3-10 to Yuma – Marco Beltrami

A filmet nem láttam, de fiatal barátunk határozott fejlődést mutat az utóbbi időben. Lassan saját stílusát is megtalálja, habár néha RC-s, néha Goldsmith-es hangok fel-fel csendülnek. Átlagosnál valamivel jobb a Yuma zenéje, habár elég sok benne a középszerű track. A gyorsabb, hangzatosabb tételek azért kárpótolnak a többiért. – 70%

Cinemusic – Chuck Cirino

Kedvenc „ZS” kategóriás zeneszerzőmre a „Chopping Mall a.k.a. Rémségek a bevásárlóközpontban című szösszenet kapcsán figyeltem fel, aminek muzsikája vetekszik a korai Casio szintik demo anyagaival. Annyira rossz, hogy én imádom. 1986-os a mű, ez volt a második zenéje. Ezen az albumon három zenéjéből hallhatunk válogatást, melyek jóval frissebbek, de nem sokkal jobbak. Az „ A.I. Assault” (Mesterséges értelem ámokfutása 3) című opusz akkordjai megfelelnek a cím alapján elképzelt film minőségének. Szinti gyorsan, lassan, kicsit variálva, de élvezhetően. Ha valaki ért hozzá, szvsz 2 nap alatt össze lehet ezt dobni. A második „film” a „Komodo vs. Cobra” már kevésbé tetszett, mert szinte teljesen hiányoltam belőle az akciótételeket, a csendesebb hangok és „dallamok” mert ultragagyin lettek tálalva. A „Solar Attack” (A gyilkos napsugár 4.) már-már drámai húrokat penget és ha átírnák normál hangszerekre még talán ki is sülhetne belőle valami. Vannak jó pillanatai az albumnak, de erősen érezhető az olcsóság és a gagyi. – 50%

Hitman – Blood Money - Jesper Kyd

A fiatal dán szerzőnek ez ki-tudja-hányadik Hitman zenéje. Nem is sikerült nagyon. Próbálkozik új dolgokkal, nyomja a kórust és a mély szintit ezerrel, de valahogy önállóan hallgatva nem bejövős. Pedig van pár igazán remek dallamvilágú szám a lemezen, sajnos itt is az okozza a problémát, hogy nem zenekar játssza. – 40%

Naked Gun – Ira Newborn

Mindig azt hittem, hogy Ira Newborn nő, közben kiderült, hogy a teljes neve James Ira Newborn. Itt megzavarodtam, úgyhogy valszeg férfiról beszélünk. A filmográfiáját végignézve az erős középszer tűnik szembe és bár van tehetsége az úrnak, nem nagyon sikerült ezt kiaknázni. A Naked Gun nagyon aranyos a film alatt, tökéletesen passzol (persze miközben harsányan röhögünk Leslie Nielsen hülyeségein a kutya sem figyel a zenére, talán Lacit kivéve) a képhez, önállóan azonban egy semmilyen kis tingli-tangli, egy a sok ezer közül. – 50%

Invasion U.S.A – Jay Chattaway

ZS kategóriás horroroktól Star Trek TV sorozatokig. Egy mondatban Jay életútja. Az USA invázió nagy kedvenc volt a gyerekkorból, talán még most is megnézném. Már csak azért is, hogy hegyezzem a fülem a zenéjére, mit csinál a film alatt, mert külön nem sokat. Szokásos katonás pergés, menetelés, ezerszer hallott akcióklisék. Francesco de Masi „Lone Wolf McQuade”-je jutott róla eszembe. Alig vártam, hogy vége legyen. – 30%

Shipwrecked – Patrick Doyle

Először meg sem találtam a filmet az imdb-n a fenti címen. Aztán kiderült, hogy a filmnek finn címe van: „Haakon Haakonsen” Finn, svéd és USA koprodukció, annyit sikerült megtudnom róla, hogy tini kalandfilm amiben kalózok is vannak. Remek. (Szásának ajánlom szeretettel 
Az elmúlt években reflektorfénybe került angol szerző Patrick Doyle azon kevesek egyike, akik kiválóan értenek a nagyzenekar „nyelvén” és kihoznak mindent a zenészekből. Kihasználják az utolsó eldugott hangokat is és nem túlzás: beszél a zenéjük. Szerény személyem kb. 7-8 éve hallotta először a „Needful things” (Hasznos holmik) zenéjét és azóta tisztelem a Maestrót. A Shipwrecked sem lóg ki kiváló művei közül, talán annyiban, hogy nem tudja végig fenntartani az érdeklődésemet a zenével. Nagyon ütősen, gyönyörű szép főtémával indít, után játszadozik vele, majd az album közepe felé picit leül, elmélázik és a végén megint robbant. Erre a zenére is igaz, hogy legalább 70-90 fős zenekarral lett feljátszva és nagyon megizzasztja őket. Akinek tetszett Debney-től a „Cutthroat Island” annak mindenképpen javaslom ezt a lemezt. Megvenni sajnos nem lehet, ha nagy ritkán felbukkan az e-bayen akkor is több száz dollárért. – 80%
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 19584
a jó szívem... az... :DD
Előzmény: suttercane (19583)
suttercane Creative Commons License 2007.09.24 0 0 19583
ehh :))
Előzmény: Vincenzo1524 (19582)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 19582

puskin mozi videokölcsönzőjéből. vhsen van csak meg nekik.

 

(forrás: odeon.hu)

Előzmény: corp (19580)
suttercane Creative Commons License 2007.09.23 0 0 19581
miért gondolod, hogy egy filmzenés topikban tudnak erre válaszolni? feltetted a kérdést a Fogyókúrás topikban is? :)
Előzmény: corp (19580)
corp Creative Commons License 2007.09.23 0 0 19580
Sziasztok.Honnét leheztne megszerezni a "Miss Arizona" című magyar filmet?
Feared Creative Commons License 2007.09.21 0 0 19579
+a
Feared Creative Commons License 2007.09.21 0 0 19578
Most, hogy hallgatom is Debney játékzenéjét ismét bizonyosságot nyer, hogy szerintem ma John Debney az egyik legnagyobb zeneszerő, nagyon nagy kár, hogy csak 2-3 évente van módja ezt megmutatni a világnak.
Igazi békebeli kalandzenét hallunk, szintik és dobgépek nélkül. És mindez egy mezei játékhoz íródott....
Néhány számba besegített egy másik komponista is, de ez egyáltalán nem üt el Debney stílusától, főleg mert az ő témáit használja fel.
Egyszóval ez egy nagyszerű muzsik!

10/9
Feared Creative Commons License 2007.09.21 0 0 19577
Nem is tudtam, hogy John Debney egy számítógépes játéknak írt zenét Lair címmel.
Igazi akció-kalandzene természetesen nagyzenekar nem szinti.
A kiadott iTunes változat majd' 70 perc. Érdemes meghallgatni!
Feared Creative Commons License 2007.09.20 0 0 19576
Kis nosztalgiázás (köszi Vin)

The Dark Half (Young)

A film régen nagy kedvencem volt, a zene nemkülönben.
Valójában tucat-horror score, ami számomra kiemeli az átlagból az az első és az utolsó szám. A főtéma szerintem brilliáns lett, igazi kísérteties, tipikus Young.
A többi track is elég idegborzoló de azok másképp. Az értékelés nagyrésze ennek a 2 számnak szól.

10/7

Freddy vs Jason (Revell)

Nem kell mondjam, hogy horror rajongóként mennyire vártam és mennyire tetszett is a film. Az énekes cd már megvan, főként olcsó mivolta, valamint a szuper képei miatt, de a metal számok se olyan rosszak.
Most Vincenzonak köszönhetően bagóért felrakhattam a scoret is a polcra.
A zene igazából nem egy nagy csoda, inkább annak érték aki a filmet szereti. Azért vannak jó pillanatai :)

10/6
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 19575
conti az a zeneszerző, akit egyébként nem nagyon szoktak érdekelni előzmények vagy vélemények. serra zenéje tökéletesen passzolt a franciák filmes elgondolásaihoz, de az amerikai változatot muszáj volt hepienddel lezárni, és ehhez serra zenéje egyáltalán nem passzolt. ezért hívta fel a producer contit, aki jó munkásemberként megkomponált egy félszintis/félzenekaros scoret, ami persze közel sem lett olyan jó, mint serráé, de legalább nem is lehet kapni, úgyhogy nem is lehet összehasonlítani a francia komponista zenéjével.
Előzmény: Luca Brasi (19572)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 19574
"The Big Blue (A nagy kékség, 1988) – Luc Besson filmjét imádták Európában, Eric Serra zenéjét (hivatalosan megjelent) nemkülönben – Jerry Wientraub producer átvitte Amerikába, de nem tetszett neki a zenéje. Felhívta Contit, aki megnézte a filmet és elismerően nyilatkozott Serra művéről. JW-t nem érdekelte, és iratott egy új zenét Bill Contival (sosem jelent meg, mert a film megbukott, legfőképp a beleírt happyend miatt)"
Előzmény: Luca Brasi (19572)
suttercane Creative Commons License 2007.09.19 0 0 19573
igen, itt mindannyian tudunk róla :)
Előzmény: Luca Brasi (19572)
Luca Brasi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 19572
Sziasztok!

A neten olvastam vhol, h a Nagy Kékségnek (Grand Bleu) volt egy us verziója, amin Bill Conti zenéje szól Eric Serra muzsikája helyett. Tud vki erről?
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 19571
morriconétól a 'once upon a time in america' sincs már meg.
Előzmény: Vincenzo1524 (19570)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 19570

a következő albumok keltek el azóta:

 

horner - four feathers, iris, bicentennial man, the devil's own

zimmer - da vinci code

davis - universal soldier 2

julyan - the prestige

goldsmith - total recall, rambo III

revell - freddy vs jason

manfredini - jason x

young - the dark half

 

Előzmény: Vincenzo1524 (19566)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 19569
ja hogy azt meg még nem állítottam be? siriacusa-kukac-hotmail-pont-com.
Előzmény: face-off (19568)
face-off Creative Commons License 2007.09.17 0 0 19568
És mi az e-mail címed ?
Előzmény: Vincenzo1524 (19566)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 19567
ó, te retkes fórummotor...
Előzmény: Vincenzo1524 (19566)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 19566

újabb használtlemezekből álló lista gyűlt össze, emailen lehet érdeklődni.

 

500/db:

 

  brad fiedel – the real mccoy carter burwell – the chamber danny elfman – planet of the apes dario marianelli – brothers grimm david newman – i love trouble don davis – universal soldier 2: the return gary chang – the island of dr moreau george fenton – the crucible harry manfredini – jason x james horner – four feathers james newton howard – glengarry glen ross james newton howard – junior james newton howard – mumford marc shaiman – mother marc shaiman – north marc shaiman – the story of us randy edelman – citizen x robert folk – lawnmower man 2 robert folk – maximum risk ruppert gregson-williams – over the hedge terence blanchard – malcolm X thomas newman – flesh and bone thomas newman – up close & personal various artists – strange days

 

1000/db:

 

  alex and jake parker – the life of david gale christophe beck – the sentinel christopher young – copycat christopher young – in too deep christopher young – the dark half cliff martinez – traffic danny elfman – hulk danny elfman – men in black david holmes – out of sight david julyan – the prestige don davis – the matrix reloaded (1500) don davis – the matrix revolutions elmer bernstein – deep end of the ocean ennio morricone – once upon a time in america ennio morricone – sorstalanság graeme revell – freddy vs jason hans zimmer – the da vinci code james horner – bicentennial man james horner – iris james horner – the devil's own james horner – the perfect storm james newton howard – the man in the moon jerry goldsmith – rambo III jerry goldsmith – total recall john barry – out of africa john carpenter – escape from new york john debney – sudden death john williams – artificial intelligence lisa gerrard and pieter bourke – ali marco beltrami – scream 3 marco beltrami – scream/scream 2 mark isham – billy bathgate mark isham – nell mark isham – of mice and men michael kamen – xmen terence blanchard – caveman's valentine thomas newman – little women varese sarabande collection vol 1 (2500)

Vincenzo1524 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 19565
ezt a köcsög fórumot... először beírtam a hozzászólást, majd nem jelenítette meg. aztán beírtam mégegyszer, erre bejön mindkettő. kis rohadék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!