Keresés

Részletes keresés

Maxxxika Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12277

Nem neki volt az "aranykezű" asszisztense, aki....?

Előzmény: Törölt nick (12276)
mirla Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12275

Kacaj, Boka,

Kösz a választ, akkor már kettő egy javatokra!:)

Előzmény: fáj a bokám (12271)
mirla Creative Commons License 2012.07.23 0 0 12274

Kösz a választ, Lándzsa, értem! Bölcs vagy, mint mindig!:)

A gyorstalpalásos koronakészítés ötlete számomra egyébként eleve nem nyerő, mi van, ha valami nem stimmel, és mégiscsak igazítani kellene valamit a beragasztás előtt, de már indul a repülő.... De hát van, amikor az ember kényszerhelyzetben van.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12269)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12273

Voltam több fogorvosnál, úgy néz ki, hogy a 4 felső metszőmre cirkónium korona fog kerülni.

 

Azt tudja valaki, hogy ilyenkor egybe csinálják-e a négyet (gondolom ezt hívják hídnak), vagy egyenként külön készítik őket?

Ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól.

Ha mindkettő lehetséges, akkor melyik az előnyösebb?

fáj a bokám Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12272

Mirla, írsz egy privit?

fáj a bokám Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12271

Énh is! :D

Így utána még le tudom mosni a dzsuvát. :D

Előzmény: szaguldo kacaj (12270)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12270

Én mosás előtt szoktam selymezni. :)

Előzmény: mirla (12268)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.22 0 0 12269

Rendelőt nem tudok mondani - egyébként lefogadom, hogy a probléma nem a rendelőben keletkezik, hanem a technikai laborban. Sokan dolgoznak hétvégén, főleg, akik a családi házban rendeztek be labort, de azt hiszem 2 nap alatt senki sem fogja megcsinálni. Persze nem tudom Mo-n a nyár a sok vagy a kevés munka időszaka. Szóval nem lesz könnyű - én is találkozom néha külföldről hazaérkező dolgozóval, aki hozzád hasonlóan irreális elvárásokat támaszt :-)

A fogselyemről csak annyit, hogy a probléma másodlagos, ha szabad így fogalmaznom. Épp olyan okafogyott, mint azon rágódni, hogy milyen fogkrémmel mosson az ember fogat. Nem ez számít, hanem hogy MOSSA, FOGSELYMEZZE. Nem halsz bele, ha előtte, de abba sem, ha utána, sőt akár közben is - mikor még a hab a szádban van, nyugodtan húzogathatod...

Előzmény: mirla (12268)
mirla Creative Commons License 2012.07.21 0 0 12268

Üdv minden régi és új fórumozónak!

 

Két kérdéssel háborgatnálak benneteket. Az egyik: Van-e olyan fogászati klinika Budapesten, ahol: 1. vállas előkészítéssel csinálják a koronát, nem íny alá csiszolva, és mindeközben 2.: HÉT VÉGÉN IS DOLGOZNAK. Felhívtam jó pár rendelőt, de vagy a régi technikával csinálják, vagy hét végén nem dolgoznak, illetve találtam olyat, ahol szombaton is van rendelés, modern, nagy klinika, de a fogtechnikusok nem dolgoznak hét végén.

Elvileg érthető, mindenki szeret pihenni a hét végén, de hátha tudtok ilyet.

Ideiglenesen külföldön "állomásozó" fiamnak kellene egy gyorsított, hosszú hétvége alatt megoldható kezelés, mondjuk, péntektől hétfőig tartózkodással. (most kezdett új munkahelyen, nincs sok szabadsága)

Egy gyökérkezelt rágófog koronájáról lenne szó.

Tudtok ilyet valahol nagy Budapesten?

 

A másik téma, amiről társaságban vitatkoztunk, illetve eszmét cseréltünk:

Mikor kell használni elvileg a fogselymet? Én mindig közvetlenül fogmosás után használom, van, aki pedig direkt fogmosás előtt. (nekem az úgy nagyon nem OK, úgy nyúlkálni a számban, hogy még nem mostam fogat. A másik tábor meg azt mondja, a már tiszta fogfelületen kenem szét a floss által kihozott trutyit... bocsánat...)

Szóval, kérném az illetékesek szíves hozzászólását. Még annyit hozzátennék, hogy fogmosás-fogselyem után nálam még szájvízöblítéses folyamat is jön, tehát elvileg letisztul ismét minden. Vagy rosszul gondolom?

Mi a helyes sorrend?

Ti hogy csináljátok!?!?!

 

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12266

Légyszíves a spameket korlátozd a Jó fogorvost keresek topikra! 

Előzmény: Törölt nick (12263)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12265

Hát igen, néha a kevesebb több.

 

Előzmény: Maxxxika (12264)
Maxxxika Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12264

De gáz vagy.

A hibád javíthatatlan, a helyedben biztosan kérnék egy modit, hogy törölje az eltseszett hirdetéseimet.

Előzmény: Törölt nick (12263)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.07 0 0 12262

Volt egy páciens, aki jött, hogy igazítsam meg a fogsorát mert nagyon nem akar beállni. Azt fél évvel azelőtt készítette egy technikus a "spájzban", spórolt rajta cirka 10-15 ezer forintot. Ellenben elsiklott egy laphámrák felett, ami addigra áttétet adott. Szájüregi daganatoknál halmozottan igaz, hogy az időben való felsimerés kritikus a hosszú túlélés szempontjából. 

Higgye el minden nem kolléga, hogy nem ezeknek a betegeknek a pénze hiányzik, van beteg így is elég, de a fenti jelenség és az ehhez hasonlók miatt szerintem a tecnhikus szájban dolgozik dolgot nagyon komolyan szankcionálni kéne. Egyébként asszem sarlatánság néven most is Btk tétel. 

 

Előzmény: szaguldo kacaj (12261)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12261

Csak egy kicsit. :)

Na , én is tudok olyan fogtechnikust, aki teljesen fogorvosként működik és még csak nem is egy "kis mezei" rendelője van. :)

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12260)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12260

Nem kell ezen meglepődni. Több fogtechnikusról hallottam, akik csiszolnak is (és érzéstelenítenek)...Ez egy ilyen világ.

Előzmény: szaguldo kacaj (12258)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12259

Ugyanaz a Torsen rendszer van mindkettőben, nyugodt lehetsz, hogy a Touareg nem nyöszörög elmegy az erdőben, sárban is. Viszont sokkal komfortosabb...  ;-)

Előzmény: Törölt nick (12255)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12258

Pont ezt akartam kérdezni én is, hogyhogy az asszisztens adja be az érzéstelenítőt? :)

Előzmény: Pipicz Sándor (12257)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12257

Örülünk, hogy megtaláltad az "igazit", de szerintem a doktornő érdekében ne reklámozd már, hogy rutinszerűen az asszisztense adja be lidocain injekciókat, mert még valami túlbuzgó ÁNTSZ ügyintézőnek kedve támad kimenni hozzá.  

Előzmény: Törölt nick (12249)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12256

Nekem úgy tűnik az illető hazalátogatott és ez lett egybekötve a fogorvossal. Gyorshíd, aztán fel a repülőre.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12253)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.05 0 0 12254

Csak tipp, de szerintem, ha nem európában dolgozik, él, akkor nem lehet kapni ezt a csodaszert :-)

Amúgy meg ibuprofen tartalmú, amiből vana piacon dögivel, akár más kontinensen is (Amerikában Advil)...Bocs, gondoltam, jó ha tudod, hogy egy gyógyszerügynök hatására kaptad te is. Mo-n a Nurofen cirka 3-ad annyiba kerül, mint a Spedifen, ugyanazzal a hatóanyaggal.

 

Jó az az Amarok? Kicsit spártai, nem? Kopasz, jó fizikumú legényhez minimum egy Touareg passzol :-D

Előzmény: Törölt nick (12250)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.07.05 0 0 12253

Készül röntgen a híd felhelyezése előtt? Csak mondom, hogy ha nem, akkor ebből az USA-ban lehet per (a dollár alapján találgatok, ha új-zéland, ausztrália, a karibi térség, brunei vagy egyéb dollárt használó országról van szó, akoor passz)...:-D

Ugyan is pótlás előtt rutin, hogy megnézi az orvos, mi van a fogakkal, az állcsontokkal (már mint a szemmel nem látszó részben). Hajlok én is a fogbél gyulladására és hogy gyökérkezelésnek nézel elébe (ahogy az előző hozzászóló is). A dologban a csavar, hogy bár Mo-n sokszor csupán átfúrják a koronát és azon keresztül kezelnek, valójában le kéne vágni a hidat, mert lehet, hogy egy nem kezelt szuvasodásból indult ki a gyulladás, amit eltakar a korona. Szerintem, ha nem volt rtg, akkor az orvos hibázott és ingyen kellene kezelnie újra, beleértve a majdani ismételt pótlás elkészítését. Ezért fontos tisztázni, hogy volt-e rtg és látszott-e rajta valami, akár egy másik orvos (szagértő) bevonásával.

Előzmény: zsuzsa76 (12248)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.07.05 0 0 12252

Szia!

 

A tüneteid alapján a híd alatti csonkban található fogbél idült, vagy krónikus gyulladása. A terápiája a problémás fog gyökértöméssel való ellátása. 

 

Előzmény: zsuzsa76 (12248)
zsuzsa76 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 12248

Bar tudom, hogy tavorvoslas nem letezik, most megis segitseget kerek! Hasztalan probalok beirni a topikba, valami miatt allandoan eltunnek az iromanyaim. Csak roviden: 2 hete feltett hid ( 3 fog, hianyzo szemfog miatt) miert okoz fajdalmat? Kulfoldon vagyok es nem tudom mit csinaljak, huzatra ( buszon, metroban) bedurran, mintha a csontomban es a foginyemben fajna. A fogak is erzekenyek olyankor, ha lehajolok olyankor hangsulyozottabban. Valami gyulladas kell legyen,, csak azt nem tudom mi okozza. 4 napig szedtem Augmentint es az egy kisse enyhitette a helyzetet, de mintha most is kis nyilalasokat ereznek az arcuregemben a szemem alatt. Emelett enyhen, alig eszrevehetoen lilasba jatszik az inyem a koronaval valo talalkozasnal. Kerlek tanacsolj mit csinaljak! A dokinal csak a vizitdij 150 dollar, a repulojegy haza meg tizszerese ennek! Mindkettot szeretnem elkerulni, ha lehet (esetleg megprobalhatok privatban fenykepet kuldeni).Koszonom!

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12245)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.06.28 0 0 12247

Hááát, én is áldani fogom a profot életem végiig, az is biztos. :D

Hú, akkor nem csak én vagyok tele UV-kal? :D  Ez megnyugtató, akkor még van némi esély, hogy legyűrjem a másodévet is. :D

Az anatom is csak ma lett meg, meg még a jövő hétre maradt a fizika, mondjuk arra még nem tanultam, csak azért mentem be rá, hogy meglegyen az egyes,, hogy fel tudjam venni az UV-hétre. Mondjuk amiatt már nem aggódok, szerintem az meglesz. :)

De hogy biokémiából mit produkálok majd jövőre... O_o

 

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12245)
barby11 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12246

Hamarosan a felső fogsoromra körhíd készül vállas csiszolással. Félek tőle, hogy hogy fog sikerülni.Ínysorvadásom van és a parodontológus lecsiszolta a meglévő hídjaim felső részét.Így a  fogpótlások széle nem ér hozzá az ínyhez. Meg is szünt az ínygyulladás. Legszívesebben így hagynám,bár nem szép,csak attól félek hogy most már nem zár jól a korona széle. Szerintetek?

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12245

tudom milyen érzés. sok-sok évvel ezelőtt én is megbuktam mindig, aztán a prof átengedett azzal a kedves intelemmel, hogynem akarja, hogy a kémia törje ketté a pályafutásomat eltelt több, mint 10 év, de mikor pécsen vagyok és látom az utcán mindig köszönök neki, fene jó arcmemóriája van, mert mindig előre mosolyog). de ő nem tudta, hogy a biokémia és az anatómia tanszék viszont ezt akarta. :-D

Előzmény: fáj a bokám (12235)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12244

Frontfogra kiváló, csak nem fémcsappal legyen felépítve.

Előzmény: cintia0919 (12242)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12243

NEM!

A tangeciális sosem jó, mert ott, ahol korona széle van MINDIG lesz egy alámenős rész, ami elnyomja az ínyt és jó hely a lepedéknak, fogkőnek, nem igazán tisztítható és idővel ínyvisszahúzódés lesz a vége. A vállas lényeg viszont pon taz, hogy abban a vállba illeszkedi a koronaszél, így nincs az a dorva átmenet  a fog és borítókorna széle között.

Előzmény: cintia0919 (12241)
cintia0919 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 12242

Még egy kérdés. Tud vki vmit a  Ivoclar IPS e.max préskerámia koronárol?Lehet félbetört frontfogra alkalmazni?

Köszi

cintia0919 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 12241

Sziasztok!

Egy kérdés.Mi a különbség a cirkon koronánál a hagyományos tangencionális és a modern vállas csiszolás között?Ugy látom hogy a modern vállas drágább mint a másik, de a hagyományos is lehet jo?

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!