Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

btipus Creative Commons License 5 napja 0 1 879691

Ahhoz hogy ezt fontosnak érezd, sztem szeretni kell az F1-t. 

Előzmény: tyler-durden (879690)
tyler-durden Creative Commons License 5 napja 0 0 879690

Van olyan, hogy az FIA hitelessege a valosagban?:) erdekes en egyetlen komoly ilyen hatasra sem emlekszem, barmekkora botrany is volt a multban. a csapatok szajat betomik loveval a nagysaguk alapjan, a nezok meg kit erdekelnek? Ugyis nezik

Előzmény: btipus (879688)
Hápi Zsák Creative Commons License 5 napja -4 0 879689

nagy nehezen kiderült a magyarázat végül. versenyenként változik hogy az utolsó kanyaros elhagyásért törlik-e a következő kört vagy nem. erre a versenyre ez nem volt előírva, tehát a kör törlése volt a hiba, nem a visszaállítása.

Előzmény: btipus (879688)
btipus Creative Commons License 5 napja 0 0 879688

Dehogynem, erodálja az FIA hitelességét.

Ez nem újkeletű probléma, a nézőnek értenie kell mi miért történik, lehetőleg minden nézőnek. A múlkori Alonso eset is necces volt, főleg a magyarázat része.

Előzmény: tyler-durden (879680)
fitosi Creative Commons License 5 napja -10 1 879687

Mert te ott a mákolást emeled ki, holott végig küzdött a győzelemért.

Előzmény: Cold Heart (879684)
shu14 Creative Commons License 5 napja -3 0 879686

Azért Gasly Monzában erős versenytárs. :D

 

Amúgy nekem felfoghatatlan, hogy 2020 óta 4 év telt el.

Előzmény: Cold Heart (879684)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879685

az meg már számtalanszor felfedett dolog: nálad a logika recseg-ropog, te jössz azzal, hogy nem szereted az esős mákolókat - mert éppen Hamiltonról van szó

máskor meg szereted, ha másról

 

így kerek a világod,  csak mi, kívülről nem ugyanúgy látjuk

Előzmény: Cold Heart (879684)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879684

én megemésztettem rég, van ilyen az f1-ben, te lobogtatsz egy évtizedes mákolást úgy, mint vmi perdöntő dolog

Előzmény: fitosi (879682)
fitosi Creative Commons License 5 napja -10 1 879683

Max 20 másodperces előnye Checo előtt a vezetési fölényének köszönhető." Dr. Marko

fitosi Creative Commons License 5 napja -10 1 879682

Mai napig nem tudod megemészteni azt a győzelmet. Alo akár nyerhet is holnap egy sprintet.

Előzmény: Cold Heart (879681)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879681

Ocon integet (eső kellett ahhoz, hogy Bottas lerendezze neki a futamot)

Előzmény: fitosi (879678)
tyler-durden Creative Commons License 5 napja 0 0 879680

"A lényeg hogy a döntés világos magyarázattal rendelkezzen, jól alátámasztott érveléssel, lehetőleg adatokkal."

 


de ha nem, akkor sem történik semmi...

Előzmény: btipus (879672)
Hápi Zsák Creative Commons License 5 napja -6 0 879679

nehez vizsgalni ez csak vitatott helyzetekhez vezet, sztem elhagytad kor torolve a legkorrektebb.de most megszegtek meg ezt is.

Előzmény: Cold Heart (879673)
fitosi Creative Commons License 5 napja -11 1 879678

Már azt hittem Hatmi bemákolja a polet, de szerencsére Norris inasba állította. Egyébként sem kedvelem az esőmákolókat.

rm40 Creative Commons License 5 napja 0 0 879677
NB2 Creative Commons License 5 napja 0 0 879676

mondjuk az enyém se jobb én meg az m4-et néztem hang nélkül :D

a képernyőn azt láttam az egész q3 alatt, hogy el-el tűnnek az eredmények és pont elkaptam mikor Norris körét visszarakták

mondjuk ilyet tényleg nem igazán láttam, már tiszta foci VAR :)

Előzmény: Cold Heart (879669)
zsozsok Creative Commons License 5 napja 0 0 879675

Ha mindenki használhatja akkor igazából nem is előny . Így legalább nem kellene az előző kört is nézni mert láthatólag az aktuális is nehéz a bíráknak  .

Előzmény: btipus (879672)
btipus Creative Commons License 5 napja 0 0 879674

kíváncsiság vezérelt :) De idő hiányában felesleges, tudom mert volt és lesz is nekem is olyan időszak amikor nem megy.

Előzmény: Cold Heart (879671)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879673

egyébként én egyetértek azzal, ha nem jelent előnyt, ne töröljék, csak hát ennek nyomát nem nagyon láttam az elmúlt években, ez így tényleg nagyon ad hoc - és igen gyorsan adták vissza ezt a kört, nem érzem így nagyon alátámasztottnak.

Előzmény: Hápi Zsák (879667)
btipus Creative Commons License 5 napja 0 0 879672

Nem mert valós probléma, hogy bizonyos pályán élnek azzal a lehetőséggel, hogy szándékosan elhagyják a pályát, és így nagyobb tempót visznek át, amit gyakorlatilag továbbmentenek a következő körre. Tizedeket lehet nyerni ezzel a trükkel. De ez nem minden pályán valós lehetőség, itt azt gondolom hogy lehet mérlegelési lehetősége a bíráknak, esőben, és/vagy vízes pályán pedig pláne.

A lényeg hogy a döntés világos magyarázattal rendelkezzen, jól alátámasztott érveléssel, lehetőleg adatokkal.

Előzmény: zsozsok (879668)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879671

on demand nézed, hogy végig tudod nézni a köreit?

érdekel ez a megoldás, de igazából a jelenlegi követési szintre is alig van időm :(

Előzmény: btipus (879663)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879670

ez elég típikus minta, amióta f1-et nézek. Eső egy nagy randomfaktor, főleg így, egy free-vel, és ebből aztán sokan bőszen extrapolálnak

Előzmény: NB2 (879658)
Cold Heart Creative Commons License 5 napja 0 0 879669

LT-n követtem csak, ott eltűnt a kör, amikor írtam, ésúgy láttam első szektorból, hogy ebből már nem jön vissza - azzal nem számoltam, hogy utólag visszakapja.

Előzmény: NB2 (879649)
zsozsok Creative Commons License 5 napja 0 0 879668

Meg kell változtatni a szabályt , hogy csak az aktuális körben számítsanak a pályahatárok . Olyan fura színezete van az egész dolognak ,hogy egy előző kör kanyarjáért büntessenek .  Törölni Norris idejét .

Előzmény: Hápi Zsák (879667)
Hápi Zsák Creative Commons License 5 napja -6 0 879667

ez az írott szabály, és most megint kitalálták hogy na jó nem is nyert vele semmit, akkor szarjuk le a szabályt. ez így egy disznoól nem sport.

Előzmény: zsozsok (879666)
zsozsok Creative Commons License 5 napja 0 0 879666

ezt pénzért csinálják ?

ha igen akkor el kellene vállalni és aki a célvonal átszakítása után elhagyja a pályát annak az aktuális körét elvennénk 

 

szerintem képes lenne rá a fórum közössége 

Előzmény: Hápi Zsák (879665)
Hápi Zsák Creative Commons License 5 napja -5 0 879665

Na és akkor megint 1800 fokot veszek, HA jól látom  az van hogy az előző kör utolsó kanyarjában pályáról lement Lando és Max is, a szabályok szerint meg törölni kellett volna emiatt a következő körüket, tovább folytatódik az ad hoc lófasz bíráskodás.

Előzmény: Hápi Zsák (879664)
Hápi Zsák Creative Commons License 5 napja -6 0 879664

ah de az a pole előtti köridő volt, a pole lapban nem ment le.

 

“The following lap was the pole lap. And that lap is completely clean. So there’s no problem at all.”

 

 

 

Előzmény: Hápi Zsák (879662)
btipus Creative Commons License 5 napja 0 0 879663

Hamilton:

Első szárnyon nem állítottak, és nekem kissé érthetetlen volt ez egész nála. Az utolsó futásra kettő mért köre volt, és az első volt a gyorsabb, ahol ő állítgatta kanyarról kanyarra a motormódot, na ez egyáltalán nem nézett ki gyors körnek, azt néztem mikor fog lemenni a pályáról a sok állítgatás közben, aztán elkezdte az utolsó körét amit abban a motormódban vezetett végig amit mondtak neki, és szemre tök rendbe volt erre meg az volt a lassabb...

Norris-nál nem tudom mit néztek be, hacsak a kezdésnél hogy a pályán kívülről kezdte meg a gyors körét...elvileg nézik ezt is, de valószínűtlennek gondolom, mert az csak bizonyos pályán jelent előnyt, itt pedig egyáltalán nem.

Ezen kívül egy necces kanyarvétele volt az utolsó szektorban, de szemre az is rendben volt. Franc tudja mit néztek, jó kör volt.

Előzmény: Cold Heart (879645)
Hápi Zsák Creative Commons License 5 napja -6 0 879662

a FIA megint elkúrta bazdmeg

 

https://www.planetf1.com/news/lando-norris-laptime-deleted-explanation-chinese-grand-prix

The FIA has explained to PlanetF1.com that Norris’ time was initially deleted on the grounds of the British driver leaving the track at the final corner on the lap preceding his quickest time.

However, a spokesperson said that, in this instance, with Norris going off into the gravel, he clearly didn’t gain an advantage as he 

 

 

norris elhagyta a pályát és mégis megkapta az időt.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!