Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 32697

Őszintén? Nem sokért. Egyedüli előnye, hogy kezdőknek használható, ezért az értéke nem nulla. Ha korrekt akarsz lenni, ajándékozd oda egy szörföt elkezdeni akaró ismerősödnek. Vagy használd SUP-nak, arra talán még ok.

Tippelek, 10 ezerért talán elviszik. Hiába van egyben a cucc, nem sokan keresnek ilyet.

Előzmény: johannes. (32696)
johannes. Creative Commons License 2021.04.03 0 0 32696

SZIASZTOK!

 

szeretném eladni ezt a szörföt.

Milyen árban hirdessem, hogy el is vigyék?

 

köszönöm!!!

kkojak Creative Commons License 2021.03.26 0 1 32695

Sziasztok!

 

Szegedhez legközelebb tudtok-e szakembert aki vitorlát tudna javítani? Képet a sérülésről nem tudok (még) mutatni, így megpróbálom körülírni.

A vitorlák mindössze 1-2 évesek, szörf-centertől vettem őket (tehát érdemes javítani), a gond a latnizsák árboc felöli részén van: ki van kopva az anyag, kb fél - 1 centis kopás van az anyagon.

 

Előre is köszi a segítséget!

Tamás

CrazyFly Creative Commons License 2021.02.17 0 0 32694

Köszönöm szépen válaszod!

Előzmény: vau1111 (32693)
vau1111 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 32693

Szántódon a szántódi szabadstrand, google maps jelöli

Szántód, Parti villasor 2, 8622

vagy a Parti villasor-ról víz felé levivő kisutcák

Előzmény: CrazyFly (32692)
CrazyFly Creative Commons License 2021.02.16 0 0 32692

Tisztelt sporttársak!

Érdeklődöm, hogy Szántódon és Földváron hol lehet vízre szállni? Úgy hallottam, hogy DNy-i szélben érdemes ezekre a helyekre ellátogatni  - szívesen kipróbálnám, de helyismerettel nem rendelkezem.

Segítségetek előre is köszönöm!

vau1111 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 32691

Kis jégszörf, f@szbúkhoz nem szólok hozzá...

 

Ma lementem délelőtt Gárdonyba, és ahogy kiszálltam a kocsiból már szóltak is, hogy a rendőrök nem engednek jégre. Meggyőződtem erről, tényleg lezavartak, először elég nyomdafestéket nem tűrő módon reagáltam, de a rendőr szerencsére jó pszichológus volt, nyugodt, és értelmes módon beszél le a hőzöngésről. Téyleg azt kell mondjam, le a kalappal a srác előtt. Mondjuk a főnökét, vagy az emlegetett BM rendeletet továbbra sem tartom értelmesnek.

 

Irány Tata...

 

Amiből félúton Csákvár lett. Az útról láttam, hogy itt van egy óriási jeges placc, és Csákvárnál oda is lehetett jutni. Megkérdeztem az épp ott korcsolyázót, barátságosan mondta, hogy persze, lehet itt mindent, legális, plusz a szellő is lengedezett. Az egész egy belvizes terület, ami szinte mindig víz alatt van, pocsolya mélységű, biztonságos. Csak vannak mindenféle fűfoltok, stb.

5.5 m2, időnként nagyon húzósan, időnként meg-megállva.

A hely adottságai miatt néha kicsit szűk, a manőverezésre figyelni kell, a jibe-ot csak egyik irányba mertem, a másik irányban túl hamar jöttek a füvek.

Kifejezetten jó, hogy a Qcséber jégszörf mindenen átmegy, egy idő után a ritkásabb füveken minden hezitálás nélkül mentem át, de azért a földfoltokat továbbra is kerültem.

 

Ezt a helyet lehet majd később is meglátogatom, nagyon jó, barátságos és szép. Ráadásul nincs rendőrpara.

vin. Creative Commons License 2021.01.01 0 0 32690

Cső, milyen most a Nefeli, volt valaki arra mostanában?

CrazyFly Creative Commons License 2020.12.24 0 1 32689

Minden kedves sporttársnak kellemes ünnepeket, és sok jó szelet kívánok!

 

Aloha!

CrazyFly Creative Commons License 2020.10.20 0 0 32688

Neked is köszönöm válaszod! Nekem eddig csak a festék kopott le pár szkegemről, de ha csorbul, alkalmazni fogom a csiszolást. Viszont van egy amin van pár felületi sérülés (gyufafejnyi, és nem tudom hogy került oda) a belépő élnél, gondolom ez sem túl egészséges - ezt ki fogom kenni epoxi gyantával és visszacsiszolom.

 

Szkeg beszerzése folyamatban!

Előzmény: slajder (32687)
slajder Creative Commons License 2020.10.17 0 0 32687

5000 ft egy kézicsiszoló, jó ütemben lehet szkeget csiszolni vele föleg ha sekély vizben gyakran csorbul. Én már pár centit leszedtem igy belölük, ugyanis a csorba, kopott szkeg is lassú. Pláne switchben, ahol fontos a sebesség megtartása.

Egyébként érdemes inkább vékony profilú szkeget venni, az nyilván gyorsabb mint a vastag. Csak nagyobb méretnél fontos a jó merev anyag (g10 v karbon), ami ugye drága. Én boldog vagyok a 19-es K4-el, ami igénytelen sárga müanyag kinézetű de jobb mint a gyári és nem is drága.

CrazyFly Creative Commons License 2020.10.16 0 0 32686

Nagyon köszönöm válaszod, megfogadom tanácsod! Ezért kérdeztem - nem darabolok.

Előzmény: vau1111 (32685)
vau1111 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 32685

Én nem igazán javasolnám a szkegdarabolást. Igaz, én is műveltem, freestyle, és nem is volt rossz az eredmény, de hosszú távon kifizettem az árát gyári freestyle szkegeknek, mert mint kiderült, itt is van nagy különbség. Freeride szkegeknél meg méginkább.

 

A vagdalás problémája az, hosz nem elég rövidíteni és külső formára alakítani. Legalább ugyan annyira fontos a szkeg profilja, amit viszont csak hosszas csiszolással érhetsz el, és könnyű elrontani. Nem mindegy sem az első, sem a hátsó él profilja, de a hosszanti profilváltozás is fontos. Ha levágod, az új csúcsnál biztos, hogy jelentősen vastagabb lesz a szkeg a kívánatosnál, ami legenyhébb esetben is komoly lassulást okoz. Azért ne várj extrém lassulást, de biztos hogy a csúcssebesség romlani fog (meg a kezelhetőség is). Az egészet a csúcstól kezdve szisztematikusan kell szépen lecsiszolni, figyelve, hogy a profil jó legyen. Nagyon pepecs munka.

 

Az egészhez még hozzájön, hogy a kompozit anyagok csiszolva extrém mérgezőek, tipikusan erősen rákkeltőek (azt hiszem az üvegpor miatt). Azaz minimum szabadtér, de inkább komoly védőmaszk szükséges a munkához.

 

Ha van olcsó darabolható szkeged, akkor hajrá, de inkább keresgélj boltokban.

 

Hirtelen ránézve, nem reklám céllal:

 

https://windsurfing.hu/productlist/windsurf/szkeg/all/1/13/0

https://www.surfstation.hu/windsurf/tartozekok/szkeg/?p=4

https://www.windsurfbolt.hu/windsurf_tartozek.html

 

meg még sokmindenhol.

 

Ezek között rengeteg 25 centi körüli szkeg van, mindenféle árban és formában. Kis deszka kis vitorla kombinációban mindenképpen javasolnám a wave szkegeket, nagyon kellemes kezelhetőséget kapsz.

Előzmény: CrazyFly (32684)
CrazyFly Creative Commons License 2020.10.16 0 0 32684

Tisztelt sporttársak!

Ismét szkeggel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mivel nem igazán találok olyan méretű szkeget amilyenre szükségem van (25cm PB), arra gondoltam levágok egy nagyobból - ilyenből van plusz. Tudom, hogy freestyle berkekben ez bevett szokás (volt), de nekem egyszerűen csak kis vitorla kis deszka összeállításhoz kellene. Kérem, ha valakinek van tapasztalata e téren ossza meg velem - nem szívesen tennék tönkre egy szkeget, viszont a mostaniak túl nagyok a fent említett összeállításhoz.

Válaszokat előre is köszönöm!

CrazyFly Creative Commons License 2020.10.15 0 0 32683

Köszi, megnéztem! Hát erről írtam - sok volt, de azért küzdöttünk. 

Egyébként ma is voltam délután, kb. egy órát lehetett menni. Nem volt az a szaggatós, de 120l 6.4 teljesen kényelmes, végig lehetett siklani, viszont csak befelé a szélirány (ÉK) miatt, úgyhogy nagyon kellett figyelni a szélre, amikor elkezdett lanyhulni már csak addig mentem be amíg leért a lábam (felhúzókötél otthon maradt), és ahogy az eső eleredt el is állt. 

Előzmény: Tom Taylor (32682)
Tom Taylor Creative Commons License 2020.10.14 0 0 32682

Olybá tűnik, hogy fonyódi akciódat fényképeken és egy videón is megörökítették.

A felvételek megtekinthetők a Széljelző Facebook oldalán. ;-)

Előzmény: CrazyFly (32681)
CrazyFly Creative Commons License 2020.10.13 0 0 32681

Ma Fonyódon voltam. 88l 4.2 és majdnem végig sok volt (kisebb cuccom nincs), majd délután 2-re kevés. Az esőcseppek az arcomon, mint megannyi apró tűszúrás, de ezt csak a parton érzékeltem, menet közben nem, akkor ugye jobbára hátulról kaptam.Rajtam kívül volt még egy sporttárs, ő nehezebb nálam - 80l 4.8-cal ment.

És rendben, tudom, hogy hol élek, de egy kicsit többet vártam ettől a széltől, mégpedig, hogy egyenletesebb lesz. De nem így történt - az eleje nagyon pöffös volt iszonyú lökésekkel, amikor kijöttem pedig nagyon kihagyós. Még lehetett volna menni, de már nem akartam átszerelni, kb. fél órám maradt volna indulásig.

Mindent összevetve azért nem bántam meg, tekintve azt is, hogy az utóbbi időszakban mindig akkor fújt a szél amikor dolgoznom kellett, például tegnap is.

majkel Creative Commons License 2020.10.04 0 0 32680

Na mi volt ma a helyzet vitézek?

Én Sukiról foiloztam, de tegnap és ma is olyan pöffös volt, hogy inkább rodeózásnak neveznéém :)))

Bubu 67 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 32679

Udv! Tegnap meglatogattam Zamardit. Soha ne mond, hogy soha, de... Szel alig, siklani nem lehetett plusz azt a edb szorfost es 5 db kajtost meg megjutalmazta a mikulas parkolasert. Koszonjuk az onkormanyzatnak, remeljuk hasznisan koltik el. Aztan delutan hazamentem Fuzfore ami megmentette a napumat. Igy jar aki kujtorog. Azert a szombati delire varnek tippeket, most hogy a Ferto bezart. Mas: Fuzfon a vizben talaltam egy orat, a tulajdonos keressen meg. 

muresz Creative Commons License 2020.09.02 0 0 32678

Elém fújta a szél ezt a tavalyi videót. Mókás. Valahogy nem ez szokott eszembe jutni, mikor a gyerekek szörfözéséröl van szó...

 

https://www.youtube.com/watch?v=2GsNI4vNs_w

nmhu77 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 32677

Sziasztok, ma délután Sóstón elhagytam a gopro-m. Volt rajta floaty, ott kellett lebegnie a pálya közepén, Surfbeach és a szabadstarand között kb félúton. Ha valaki esetleg megtalálta jelezze légyszi!

muresz Creative Commons License 2020.09.01 0 0 32676

Reggel hallottam a rádióban, hogy ma lesz napsütés és erös/viharos szél, de nálunk esö és totális szélcsend van. Ahogy nézem, a windguru szerint mondjuk Podersdorfban jó lesz, de az mától ugyebár nem pálya...

Valakinek valami egyéb ötlet?

CrazyFly Creative Commons License 2020.08.31 0 0 32675

Kontaktot felvettük, sajnos nem az a deszka.

Előzmény: Tom Taylor (32673)
CrazyFly Creative Commons License 2020.08.30 0 0 32674

Rendben, köszönöm!

Előzmény: Tom Taylor (32673)
Tom Taylor Creative Commons License 2020.08.30 0 0 32673

Valószínűleg megvan a tulajdonos! Megadtam neki a telefonszámodat. Ő körülírta a deszkát. De ezt majd Ti privátban....

Előzmény: CrazyFly (32672)
CrazyFly Creative Commons License 2020.08.30 0 0 32672

Elnézést, ez lemaradt: tel: 30/507-2341

CrazyFly Creative Commons License 2020.08.30 0 0 32671

Tisztelt sporttársak!

 

Mai nap elhoztam egy szörfdeszkát a balatonszemesi strandról. Már jó pár napja ott volt (mi is láttuk többször, csak nem tudtuk, hogy gazdátlan), a helyiek elmondása alapján az északi partról sodorta át a szél. Mivel elég messze lakom az északi parttól, de a közeljövőben mindenképp lesz arra dolgom, felviszem Balatonfűzfőre, ott is hagyom, tulajdonosa ott átveheti miután típusát megnevezte.

Mivel sem nekem, sem pedig családtagjaimnak nincs facebookunk, kérek szépen valakit akinek van tegye fel oda is a windsurfing adok-veszek csoportba - köszönöm!

A deszka egyébként látszólag túlélte a kalandot.

 

CrazyFly Creative Commons License 2020.08.30 0 0 32670

Mi felmegyünk a Balatonra elsősorban strandolni, de azért a kislányom tanuló cucca mellé berakom a nagy vitorlámat, hátha lesz valami ebből a déli szélből...

Előzmény: muresz (32669)
muresz Creative Commons License 2020.08.30 0 0 32669

Szerintetek érdemes valahova elindulni ma délután a Dunántúl nyugati feléről?

CrazyFly Creative Commons License 2020.08.27 0 0 32668

 Mindenkinek köszönöm a hozzászólását! Én egyébként 71 kg vagyok, így vagy úgy, de ki fogom próbálni a kisebb szkeget a mostaninál.

 Ma ismét Fűzfőn voltam, nem sok szél volt, párszor azért sikerült siklani, de a hátsó papucsba csak egyszer sikerült belépni egy pár száz méteres siklás erejéig.

 A camberes vitorla nagy találmány, már most imádom! Igaz az enyémbe csak kettő van, de nekem tökéletesen megfelel.

 És el ne felejtsem: párszor sikerült a fordulás (jibe) esés nélkül, természetesen nem siklásban - így ma nem tudtam gyakorolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!