Keresés

Részletes keresés

kekov Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7354

kedves bárány b,

 

elnézést, ha úgy érzed támadólag írtam neked Péterrel kapcsolatban.

 

hidd el ismerem én is mindkét ember szakmai hozzáállását, de nem tisztünk pozicionálni egyiket sem a másik hátrányára.

/vagy legalábbis nekem rosszul vette ki magát /

 

jól mondod, van itt seggfej, aki valóban jó ha kussol, mert egy suttyó senki. a tömegkályhához.

 

üdv!

Előzmény: bárány b (7351)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7353

Amennyiben a budai hegy neked falu, akkor eltévesztetted az országot.

 

Remélem nem a vicces nick név utánzó fa...ej hozzászólásait nézted be.

Bár néha humoros így szórakoztathatod magad ha van kedved...

Előzmény: kekov (7350)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7352

Ne magadból indulj ki, örülj ha értetted, a tanár úr is érti amit mond általában.

- és néhány eminens néző is mint Te.

 

Nem írtam kritikát, direkt, mert nincs rá időm.

Nem is akartam csökkenteni az előadó sikerélményét, amit Te biztosítasz neki.

 

"

Megmondom oszinten hogymeg a youtube-on nem talalkoztam hasonlo videoval."

ez szerintem a te problémád, nem a youtube  sara.

"A Szalai Petere sem volt ehhez merheto."

ezt meg kár volt, elvetetted a sulykot.

 

De sértegetésből jó vagy.

 

Legalább van mit írnod, mert ahogy megfigyeltem, ha nem izgatom fel a nagyérdeműt nem ír senki semmit napokig.

Na most itt az a nagy alkalom mutass be egy nyúlfarknyi összefoglaló prezentációt, mondjuk a kályha ajtókról és tedd ki a bírálatnak.

 

Tehát még egyszer a gyengébb felfogásúak érdekében:

sanci bácsi törekvése dicséretre méltó a fórum személyi állománya előtt, de még van mit javítani. (ez a diplomatikus értékelés lényege)

Bizony egy oxigén atom szétrombolhatja a nagy értékű előadás értékét is ezért kell rendesen előkészíteni, vagy nem nyilvánosság elé való a rögtönzött előadás.

Ha ő megkér akkor írok egy részletes kritikát Neki és ha akarja nyilvánosságra is hozhatja, de különben nem teszek ilyet még neked sem kis irigy kocs..g.

Előzmény: bárány b (7347)
bárány b Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7351

Szia Kekov!

 

Én nem Sancibácsit hasonlítottam össze Péterrel.

Hanem a két csak a két videót, illetve az abban található információ tartalmat.

Amúgy tudom az talán más közönségnek volt, és eleve más célja lehetett vele. Nem is kritizáltam egyáltalán.

Csak ez szerintem abszolút kerekebb, átfogóbb, és érthetőbb, követhetőbb volt.

Ezenkívül ott volt benne a tudás, a részletek, elméleti tudás, és a többi...

Azzal hasonlítottam össze, mert más nem nagyon van a témában.

Van még a Juhász János féle lukas téglás, ami színvonalban a nullához konvergál :)

Meg a Péteré.

Más meg szerintem kus...-jon, amíg le nem tesz valami hasonlót, vagy jobbat az asztalra.

De ez sem rád vonatkozik, remélem érted :)

Előzmény: kekov (7349)
kekov Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7350

off

 

húha majdnem sokkot kaptam

 

 

az a bizonyos alulművelt falusi gyökér kályhakonstruktőr aki általam láthatatlanná van téve itt a fórumon, vagyis hozzászólásait nem látom, reinkarnálódott megint?

 

először azt hittem visszakapcsolódott az elrejtése, de aztán beleolvasva rájöttem hogy ennek megjött az esze és őszinte lett. 

szerintem az agysorvadásra szedett gyógyszerét összekeverte valami őszinteségi rohamot okozó pirulával :D

on

 

 

Előzmény: kekov (7349)
kekov Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7349

Szalai Pétert ki lehetne hagyni a méricskélésből 

 

mondom ezt sancibácsi munkái iránt való legnagyobb elismeréssel !

Előzmény: bárány b (7347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7348

Egyetemen oktatják a prezentációt, többször megfigyeltem, amikor bejártam az egyetemre - - moslékért.

 

Nekem is elmondták már rengetegszer hogy az információim hiányosak, légből kapottak, de képtelen vagyok felfogni. Egy jó tanár kéne nekem is.

 

Általános alsó tagozatban még jól szórakoztam, igaz nem mindig figyeltem, így nem is állt össze bennem semmi.

(Igaz egyszer volt egy nagyobb szorulásom, anyám elvitt egy köpölyös emberhez, az segített rajtam) 

 

Sanci bácsi képzett jó kályhaépítő mester, nincs is szüksége magamfajta hülyék tanácsaira, komoly baja viszont hogy hullik a haja és tulajdonképpen szarul üli meg a lovat is. (meg az azzoxigén)

Én mint legfőbb kályhatudós szívesen oktatnám ... hátha sikerülne tőle tudásmorzsákat összeszedegetni.

 

megiszok egy sört, aztán megyek egy kört a csajommal ... lovammal. (ooops - le kéne írnom előre hogy mit szeretnék mondani, nem rögtönözni)

 

egyéb ötlet sarazók ?

 

 

bárány b Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7347

Sanciba!

Szerintem ez sem szetesett, sem celtalan nem volt.

Szerintem logikusan felepitett, kovetheto es ertheto volt.

Tevedes sem igen volt benne, ha egy ilyen irigy kocs..g csak 1 szobotlast talalt benne.

Megmondom oszinten hogymeg a youtube-on nem talalkoztam hasonlo videoval.

 

A Szalai Petere sem volt ehhez merheto.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7346)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7346

Egy jó prezentációt tartani külön tudomány, tehát szakma (egyetemen oktatják a média és kommunikáció szakokon).

 

Nem az a lényeg hogy valaki elmondja amit tud és azt  ő érti, hanem a hallgatóságnak kell a megkapott információkat rendszerezetten felfognia.

Ezért képeznek tanárokat (sokszor nem túl jól sikerül az sem).

 

 

Ha ez nem történik meg, akkor az elkövetett hibák miatt a közönség menet közben is a hibákon gondolkozik vagy csak azt jegyzi meg, esetleg jól szórakozik is , de az előadásra nem fog figyelni, és a dolog nem áll össze.

 

Sanci bácsinak van előadói tehetsége és vakmerő is, csak módszertanilag nem képzett, és így az előadás szétesik, sokszor céltalan, vagy amit mond az tévedés, de ez megoldható lett volna ha nem rögtönöz hanem leírja előre és kap kritikát a javításhoz a nagy kályhatudósoktól :).

 

 

 

Előzmény: Kályháskristóf (7345)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7345

Egyszer a tanulóknak a kályha helyett végig kéményt mondtam... tudjátok a szimpla svéd járatú kémény... a végén a fugához teszünk egy kis üvegszálat, hogy ne potyogjon ki a kémény fugáiból...A végén szóltak. Jót szórakoztak.

Előzmény: sancibácsi (7344)
sancibácsi Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7344

Kedves Balázs!

Ez csak lovaglás a szavakon. Semmi egyéb.

A lovaglás (sport) hasonlat mellett használhatnék konyhai kifejezést is; pl: felfújt; vagy kertészt is: a szőlőről, ami savanyú. :-)

Részemről csak egyszerű elszólás, nyelvbotlás volt.

A lényeg, hogy a levegőben nem fordul elő az elemi O atom, hanem O2 molekula formában. Az O ugyanis igen reakcióképes.

És én ott az atom szót használtam a molekula szó helyett. Szerintem mindenki értette ott akkor.

Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy kályhát építeni tudni: az egy dolog.

Az meg megint másik dolog, hogy erről azt a PPT-t összehozni.

És egy harmadik ezt élőszóval előadni. Ebben a témában ez volt az első próbálkozásom. Legközelebb, ha lesz ilyen már biztosan könnyebb lesz nekem is. Aki már tartott 2 órás beszédet, előadást bármiről is legyen szó, az szerintem tudja miről beszélek!

Előzmény: bárány b (7332)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7343

Bor van itt elég, azzal nincs hiba.

 

Köszönöm, majd megnézem, egyelőre fingom sincs hogy kell használni.

 

Megkérdezem a borász haveromtól és ha már ott vagyok, iszom az egészségedre !

 

Előzmény: Ybasc02 (7339)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7342

Bor van itt elég, azzal nincs hiba.

 

Köszönöm, majd megnézem.

 

Előzmény: Ybasc02 (7339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7341

Ezt ismerem, fejlesztettem én is.

A kódot és a forrást is tisztítottam.

 

Kösz sokat segítettél, így jobban bejövök a csajomnál

Előzmény: Ybasc02 (7339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7340

Csak ismételni tudom önmagamat: Pénz+Ló +Nő+ kályha (meleg)+whisky ez a sorrend, és megváltozik a bioritmusod.

 

Még hozzáteszem: nem mindegy a sorrend, meg a dolgok egymáshoz való viszonya

 

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0025_Acs_Pongrac-Bevezetes_a_sportstatisztikaba/ch08.html

és vagy

http://hu.wikipedia.org/wiki/Viszonyok

 

Kályhások: ló nővel az oké, de meleg lóval soha ! ezt tapasztalatból mondom.

sok wisky után, ( túl meleg volt a kályhától hogy a samott szarrá repedt) velem már megtörtént.

 

Akkor a teszt fahasáb az udvaron kirügyzett !! (száraz akác, 3 m a háztól, 1 m magasságban)

 

egyéb ötlet ? hozzászólás ?

 

 

 

Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7339

Itt van egy   http://code.google.com/p/fds-smv/  nyílt fooráskodú, próbálkozhatsz vele de

ígérd meg hogy beszámolsz a tapasztalatokról és nem védeted le. :)

 

Gyűlik az a pár üveg bór amivel jössz, legalábbis a listámon biztos :)

Előzmény: elemzo9999 (7336)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7338

Hasadok, de sebaj

 

ha megvan a szoftver, lécci küldd át , ne feledd a seriaszámot !

majd bontok egy sört az egészségedre !

 

bár tudnám hogy melyik irányba kéne elindulnom ?

 

ötlet ? legalább az irány jelöljétek ki

 

egyébként tényleg rettenetes hiba oxigén atomnak nevezni az oxigén molekulát egy KÁLYHÁS fórumon.

Én ezt már rég tudom a fizikus haveromtól

Előzmény: elemzo9999 (7336)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7337

Az ötlet jó, de ha feltenném ide a lovaskislányok képeit akkor súlyosan paranoid  tünetekkel kellene kezelni a kályhatudósokat.

 

Pénz+Ló +Nő+ kályha (meleg)+whisky ez a sorrend, és megváltozik a bioritmusod.

 

Mivel a kályhához is és a nőhöz is, sőt a lóhoz is pénz kell, ezért kell bevetni a CFD eszközöket hogy sürgősen sok pénzhez jussunk, és ezt a folyamatot akadályozza az oxigén atomok össze vissza kóválygása.

 

Valószínűleg elő kellene venni az általános iskola 7.-dik osztály fizika és kémia könyveit de valahová elkeveredtek a nagy tolongásban.

 

Felháborító ez a rendetlenség.

 

 

Előzmény: Ybasc02 (7335)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7336

Milyen kapcsolatba kerültél ezzel a szoftverrel?

Demo, vagy megvan? esetleg cégnél ismerted meg.

CAE / CFD

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Computational_fluid_dynamics

 

Lehet ebben az irányban elindulni, de intuíció ide is kell, és ötlet parádé.

 

De addig is túl kell jutni az oxigén atomok problémáján :)

Előzmény: Ybasc02 (7331)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7335

Ötlet ?

 

Igyunk még egy sört...a csajokkal. Amúgy is lassan itt a nyár, lazítani kéne :)

Előzmény: Törölt nick (7334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7334

Az az igazság, hogy mindig elkapkodom a választ, aztán ülök le gondolkozni a fizikus haverommal.

 

- Persze hogy ismerem, én mindent ismerek. Egy volt másik haverom fejlesztette ezt a programot is.

 

Az az igazság, hogy már nem a haverom, mert állandóan lenyúltam az ötleteit és azokat a sajátjaimként adtam elő, úgyhogy jó lenne egy másik modellező program. Meg esetleg megmutatná valaki hogy hogyan lehet használni. (Aztán a marketing munkát én elvégzem.)

 

A huzatfokozó sem tökéletes még, csinálni kellene egy 3D modellt róla, modellezni szeretném azt is hogy ne csökkentse a vonatot hanem szívja a huzatot.

 

ötlet ?

 

megyek iszom egy sört a csajommal

 

 

Előzmény: Ybasc02 (7331)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7333

Ismerem. De a huzatfokozó miatt érdekel, mert műanyag részek elkészítéséhez kell egy másik modellező program is, ami alapján készülhet 3D modell, és alkatrészgyártáshoz terv.

Előzmény: Ybasc02 (7331)
bárány b Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7332

"Én tudok linkelni Kristóf. Csak olyan gépről töltöttem fel, amin régebbi a böngésző verzió. Az nem ismeri, és jeleníti meg a linket.

 

De az egyszerűség kedvéért: itt a honlapomról mindegyik elérhető 1 kattintással:

 

http://tuz-mester.hu/projektek.html   "

 

Sancibácsi!

Nagyon jó lett! Gratulálok! Most sajnálom csak, hogy végül nem tudtam elmenni :(

Csak ezt az Elemző féle Oxigénes dolgot nem értem. Azzal mi baj?

Előzmény: sancibácsi (7315)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7331
Előzmény: Ybasc02 (7330)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7330

Említettem neked már nem egyszer, ha komolyan gondolod, olyan szinten amilyet előadtál, nagyban, egy komolyabb fejlesztői gárdával, akkor egy Ansys Fluid szimuláló szoftver dukál...

Itt viszont már nem kéne szerénynek lenned és sírni hogy mi mennyibe kerül, mindent a cél érdekében ha már nagyban akarod csinálni ... remélem nem kezdjük az elejétől ,ismét :)

 

Előzmény: elemzo9999 (7325)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7329

korrigálok

 

A tömegkályhát nem lehet szimulálni, ennek több akadály van.  A technika nem tudja.

Ezért halandzsázok itt mindenféle hülyeséget, hogy ennyi meg annyi. Nem mértem én semmit soha.

 

Lehetne persze mérni, de az drága lenne, meg aztán nem is tudok, nem értek hozzá. Így aztán összevissza írogatok baromságokat a célom  érdekében.

 

Kifejezetten az áramlások szimulációjára sincs célprogramom.

datapop Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7328
Végülis nem mondasz hülyeséget. Kuncsaft megkeres, eladok neki egy programot ami szemlélteti a kályháját, ő kifizeti, olcsó, és nézi a monitort. Nem füstöl, hatásfoka 99,9%, kevés fát eszik, nem reped,.. Na mentem homokozni a gyerekkel, ja és közbe leguritok egy jó sört, osztrákot, rath-osat:) az bírja a hőt meg az éveket. Épp úgy mint a nagyapám kályhái mert van olyan ami 28 éve ketyeg és minden nap azzal fűtenek. Pá. Éljen május 1.
Előzmény: elemzo9999 (7327)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7327

A tömegkályhát is lehet szimulálni , ennek semmi akadálya nincs. A technika tudja.

Ha ez megtörtént volna akkor nem halandzsázna mindenki hülyeségeket hogy ennyi meg annyi, amiről nincs is mérés.

 

Lehetne persze mérni is mindent de az drágább mint a szimuláció, mert nem tudod a fizikailag felépített kályhát össze vissza változtatni a cél érdekében.

 

Kifejezetten az áramlások szimulációjára is van cél program.

 

 

 

 

 

Előzmény: datapop (7326)
datapop Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7326
Na ja, csak ennek megint sajnos semmi köze a tömegkályhához. Akkor inkább tettél volna be egy akármilyen kályha szimulációs ábrát a turbina krix krax ábra helyett. A másik: Ybasc azt mondta olvass vissza 2 évet... Nos így nagyon nehéz, ha valaki megint teletömi púderrel, növelve ezzel a normális megszólalások mellet a köcsög nem ide passzoló tölteléket. Szerintem ha nagy ember akarsz lenni akkor halgass és majd akkor írj ha már konkrétumokat linkelsz ide. De ez úgyse fog megtörténni, mert magyar vagy és a magyarok mindent elmisztifikálnak, eltitkolnak... Nem úgy mint a külföldi fórumokon ahol mindent megosztanak egymással. :) robot vagyok:x robot:@ konzervnyitós robot:o
Előzmény: elemzo9999 (7325)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 7325

 

Egyébként megvannak a kályha működésének a szimulációjára alkalmas informatikai eszközök is, (nem e miatt fejlesztették ki hanem más műszaki feladatokra, pld motorok, űrkutatás, bányászat, olaj és gáz fúrótornyok működése, és ezer más stb).

A teljes kályha felépítés modellezhető és fizikai felépítés nélkül lehet minden működési paramétert vizsgálni.

 

A lényeg azért ebben az esetben is az alapötlet. 

Ha jó az ötlet akkor az apróbb vagy aká nagyobb változtatásokat is meg tudja jeleníteni.

 

A kályha terv ha egyedi is, betáplálható és a kedves vevő láthatja ahogy majd működik.

A tüzelőanyag is szimulálható, így látni fogja mikor milyen lesz a hatásfok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!