Keresés

Részletes keresés

Rozálka3 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 26895

Az orvos válaszol

 

KÉRDÉS: Úgy hallottam, hogy az aerobikus testedzés meghosszabíthatja az ember életét, igaz ez?
VÁLASZ: Az ember szíve nem dobog örökké. Ne pazarolja testedzésre a szívét! Idõvel minden elhasználódik. Ha felgyorsítja a
szívdobogását, attól nem fog tovább élni; ez olyan, mintha azt állítanánk, hogy meghosszabíthatjuk a kocsink életét azzal, hogy száguldozunk vele! Sokáig akar élni? Akkor szunyókáljon gyakrabban!

 

K: Egyek kevesebb húst, és több zöldséget, gyümölcsöt?
V: Meg kell értenie a logisztikát. Mit eszik a tehén? Szénát és kukoricát. És mik ezek? Zöldségek. Igy a steak nem más, mint egy
nagyon effektív mechanizmus arra, hogy zöldségek kerüljenek a szervezetbe. Gabonafélékre van szüksége? Egyen csirkét. A marhahús kitûnõ forrása a mezei fûnek. És egy sertésszeletben megtalálható a javasolt napi zöldségmennyiség 100%-a.

 

K: Csökkentsem az alkoholfogyasztásomat?
V: Dehogyis. A bor gyümölcsbõl készül. A brandy az desztillált bor, ami azt jelenti, hogy kivonják belõle a vizet, így még töményebb formában juthatunk gyümölcshöz. A sör pedig gabonából készül.

 

K: Hogyan számitjuk ki a testzsír-százalékot?
V: Nos, ha egy teste van, és zsíros, akkor 1:1 Ha két teste van és zsíros, akkor 2:1 és így tovább....

 

K: Mik az elõnyei a rendszeres testedzésnek?
V: Egy elõnye sincs. Az én filozófiám: Az a jó, ha nincs fájdalom!

 

K: Az olajban sült ételek károsak?
V: NEM FIGYEL RÁM!!!
.... Manapság növényi olajban szoktak sütni. Hogy lehetne az káros, hogy még több zöldséghez jutunk ezáltal?

 

K: Felülésekkel meg lehet szabadulnunk az úszógumitól?
V: Biztos, hogy nem! Amikor igénybevesz egy izmot, az nagyobb lesz. Akkor kell felüléseket csinálnia, ha nagyobb hasat akar!

 

K: A csokoládé káros?
V: Megõrült?

HELLO
Kakaóbab! Az is zöldség!!!

 

K: Az úszástól jó alakja lesz az embernek?
V: Ha az úszás jót tesz az alaknak, akkor magyarázza meg nekem a bálnákat.

 

K: Fontos, hogy az ember formába hozza magát?
V: Hé! A "kerek" is egy forma!

 

Remélem, ezzel tisztáztuk az összes étkezéssel és testedzéssel kapcsolatos félreértéseket.

ÉS......

Azoknak, akik állandóan amiatt aggódnak, hogy mit egyenek, itt az összefüggés a táplálkozás és az egészség között.

Megkönnyebbülés végre megtudni az igazat a sok téveszme olvasása után.

1. A japánok nagyon kevés zsírt fogyasztanak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

2. A mexikóiak nagyon zsírosan étkeznek, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

3. A kínaiak nagyon kevés vörösbort fogyasztanak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

4. Az olaszok sok vörösbort isznak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

5. A németek sok sört isznak, sok kolbászt esznek, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

 

MI EBBŐL A TANULSÁG?

 

Egyél, igyál azt és annyit, amennyi jól esik. Amiatt fogsz meghalni, hogy magyarul beszélsz..........

 

Ui: Nem kell minden szavamat komolyan venni. Ez az írás csak egy példa arra, hogy bármiről lehet írni bármit, a média "remekül" csinálja ezt, verhetetlen ilyen téren.

És hogy valami örökérvényű igazságot is írjak a végére:

 

"A vidám szív a legjobb orvosság."
(Példabeszédek 17:22)

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 26894

Mindenben Isten, a Szeretet a kezdeményező. Választhatunk a "majd én megmutatom" vagy a kölcsönös szeretetkapcsolat között. Egészen mások lesznek a gyümölcsök! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.09.01 -1 0 26893

Nem olvastad el rendesen. :)  Azt is írtam, hogy -szerintem.-  :)

 

Amit leírtam az csak az én gondolatom. Laci atya gondolhatja másképp. És mivel még püspök is , bizonyára az ő írása a mérvadó. Az én gondolataimat pedig a sutba dobhatom. :)

Előzmény: forgione1 (26891)
kari333 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 26892

Van akit nem szeret? Mégis, miért nem "igazak" az emberek?

Előzmény: forgione1 (26888)
forgione1 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 26891

mindenkit szeret.  Igaznak pedig nem mondhatjuk magunkat.

 

Ez esetben Laci atya beszélt zöldségeket.

Sok dumának nem csak a zaja nagy, de a hibalehetősége is :-) 

Előzmény: Rozálka3 (26889)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 26890

Létünk forrása a Szépség! Nem kell fényezni magunkat, hogy Ő szeressen bennünket, de az Ő szeretetében mindannyian széppé válunk!  /Laci atya/

 

Előzmény: Rozálka3 (26887)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 26889

Szerintem mindenkit szeret.  Igaznak pedig nem mondhatjuk magunkat.

Legfeljebb Jézus, aki maga az Igazság, lakik bennünk.

 

Előzmény: forgione1 (26888)
forgione1 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 26888

Szóval akit nem szeret az nem igaz.

Ez esetben alig alig szeret valakit.....

Előzmény: Rozálka3 (26887)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.30 -1 0 26887

Létünk forrása az Igazság! Nem kell igaznak lennünk ahhoz, hogy Ő szeressen bennünket, viszont csak azért tudunk igazzá válni, mert Ő szeret bennünket.  /Laci atya/

 

Előzmény: Rozálka3 (26884)
magyarpityu Creative Commons License 2018.08.30 0 1 26886

Ez most nekem szólt, szükségem is volt a figyelmeztetésre, köszönöm! Áldott napot, hetet kívánok!

Előzmény: Rozálka3 (26885)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 26885

„Egyik ember formálja a másikat."   (Péld 27:17)

 

Nemcsak a kimondott, hanem a leírt szavainkra is figyelnek. Az egyre elterjedtebb közösségi internetes oldalak világában higgyük el, hogy nem mindegy, mit írunk le. Az is rólunk árulkodik, amiket kiteszünk közszemlére, olvasásra, vagy ahogyan reagálunk másokra. Át kell éreznünk, hogy mint Jézus szolgái ez is egy lehetőség arra, hogy megmutassunk a hitünkből valamit.

Írj az Úrnak tetsző, embertársaidat építő dolgokat!


(Katona Béla)

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 26884

Létünk forrása a Jóság! Nem kell jónak lennünk ahhoz, hogy Ő szeressen bennünket, de csak azért tudunk jót tenni, mert Ő szeret bennünket!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 26883

"Az ember értékét nem az adja meg, hogy mennyit tud, hanem az, hogy mennyire van benne szeretet." (Szent Ágoston)

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.28 -1 0 26882

Szent Ágoston ünnepe van ma.

 

Annyi bölcsességet mondott életében, hogy habár csak a töredékük ismert számunkra, mégis bőven van lehetőségünk miből meríteni. Nem csupán a hitről és Istenről osztotta meg gondolatait, hanem a mindennapi érzelmeinkről is gyakran nyilatkozott a filozófus.

 

Úgy kell imádkoznunk, mintha minden Istentől függene, és úgy dolgozni, mintha minden tőlünk függne.

 

Keressétek, amit kerestek, de nem ott található, ahol keresitek. Boldog élet felé loholtok a halál országában, de nincs ott boldog élet.

 

Az emberek utaznak, hogy csodálkozzanak a hegyek magasságán, a tenger óriás hullámain, a folyók hosszú kanyarulatain, az óceánok mérhetetlen kiterjedésén, a csillagok mozgásán az égen, és csodálkozás nélkül mennek el önmaguk mellett.

 

Az ember értékét nem az adja meg, hogy mennyit tud, hanem az, hogy mennyire van benne szeretet.

 

Szeressük embertársunkat, vagy azért mert jó, vagy azért, hogy jó legyen.

 

Jobb a helyes úton sántikálva haladni, mint szilárd léptekkel téves irányba tartani.

 

A világ egy könyv, és aki nem utazik, az csak egyetlen lapját olvassa el.

 

Az a szeretet, amely véget ér, sohasem volt igazi.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.28 0 1 26881

A szeretet nem vásárolható meg

 

Egy kutyatenyésztő hirdetést adott fel és plakátokat rakott ki, mivel 9 kölyökkutyája született.Az érdeklődők csak úgy özönlöttek, mivel nagyon jó hátterű kutyák kölykeiről volt szó. Egyik nap jött egy kisfiú.

- Csókolom bácsi! Van egy kis gyűjtött pénzem, mert már nagyon régóta szeretnék kutyát. Meg szabad néznem őket?


- Természetesen. Gyere velem hátra, most éppen a házukban vannak, de kihívom őket,- válaszolta a tenyésztő.

 

Ahogy szólt nekik, rögtön kiszaladtak és hozzájuk futottak.Teli voltak élettel,vidámsággal. De egy a sok közül lemaradva, bicegve botorkált ki a kis házikóból.Szegény nem tudott úgy futni,mint a többi kölyök, mert sántán született. Ahogy a kisfiú meglátta ezt a kiskutyát, felcsillant a szeme és így kiáltott:


-Őt kérem!

 

- Ó, aranyos tőled, de ő nem fog meggyógyulni. Soha nem fog tudni úgy futni, mint a többi kölyök, és így csak nehézkesen fog veled játszani.Hallgass rám, jobb ha inkább nem őt választod,- reagált rá a tenyésztő. Erre a kisfiú megfogta a bal nadrágszárát, és felhúzta a combjáig. A tenyésztő döbbenten látta,hogy lábprotézise van. Szóhoz sem jutott.

 

- Bácsi kérem, hadd vegyem meg azt a sánta kutyát! Én sem tudok úgy futni, mint az iskolatársaim. Szükségem van egy megértő társra, aki együtt tud érezni velem!- fakadt ki magából a fiúcska. Végül a tenyésztő megfogta a sánta kiskutyát és a kisfiú kezébe tette.

 

- Mennyit kell önnek fizetnem bácsi?- kérdezte kíváncsian.


- Neked adom ingyen! Ugyanis szeretetért nem lehet pénzt kérni, és megvásárolni sem, légy vele boldog!

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 26880

A betániai Mária a "jobbik részt" választotta, Márta pedig tettekkel szolgálta Jézust. Bármelyik vagy, szemlélődésedből tetteknek, aktivitásodból pedig a "jobbik résznek" kell megszületnie. Végezd mindkettőt szenvedélyes szeretettel!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 26879

Sokan képzelik azt, hogy megbocsátani egy másik embernek kegyesség. Egy önzetlen gesztus, amellyel bűnös embertársuk fölé emelkedve önmaguk erkölcsi tisztaságának adnak tanúbizonyságot. Egy gyönyörű cselekedet, amellyel megajándékoznak egy olyan embert, aki nem szolgált rá az ajándékra. Sokak szerint a megbocsátás kegyelem. Gyönyörűen hangzik mindez – csak nem igaz. És ha túl tudsz lépni a saját ego-d legyezgetésén, akkor hamar belátod, hogy miért.

 

Akár egy hozzád nagyon közel álló emberről van szó, akár egy idegenről, a megbocsátás egyáltalán nem kegyelem, de még csak nem is egyfajta leereszkedés erkölcsi magaslataidból. A megbocsátás nem a másik embernek adott ajándék, hanem a saját terhed letétele. A megbocsátás a saját boldogságod szükséges feltétele. Mert amíg neheztelsz valakire, addig a rabja vagy. Addig az energiád, az időd, a mentális és az érzelmi kapacitásod egy részét a saját lelki békéd rombolására fordítod.

 

A megbocsátás az egyik legnagyobb ajándék, amit önmagadnak adhatsz.

 

Kocsis Gábor

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 26878

A keresztény közösség alapja az, hogy jelen vagyunk egymás életében. Ahogy Isten elérhetővé és megközelíthetővé vált számunkra, úgy kell nekünk is elérhetőnek lennünk egymás számára, de úgy, hogy jelenlétünk a másiknak áldást jelentsen.

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 26877

Létünk forrása a szentháromságos Szeretetközösség, ezért nagyon fontos a kapcsolataink "erőtere". Ahhoz, hogy ez jól működjön, nem elég a másikat szeretnünk, hanem ápolnunk kell a köztünk lévő kapcsolatot is!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 -1 0 26876

Van Erőm

 

Sokszor tapasztaltam életem során, hogy inkább a nagy dolgok, történések, cselekedetek számítottak igazi csodának. Rá kellett jönnöm, hogy életünk minden percében Isten csodáit vehetjük észre, csak nyitott szemmel kell járnunk. Csodának számít az, hogy Isten gondoskodik gyerekeinkről, és egészségesen megtartja őket. Csodának számít, hogy a kellő időben elegendő erőt, türelmet, szeretetet ad a szülőknek, nagyszülőknek a feladatok elvégzéséhez. Csoda az, hogy a mai reggel is felébredhettünk, és láthatjuk az eget, és az egész teremtett világot.


Tehát észre kell vennünk a mára hétköznapinak tűnő csodákat is, gyermeki alázattal, és nyitott szívvel hálásak kell lennünk mindenért.


Hadd kérdezzem meg: Tudsz-e hálásak lenni? Tudsz-e teljes szívvel örülni?
Isten jósága, szeretete, kegyelme ebben a percben is körülvesz téged. Minden új nap Istennel kezdődik, aki nem engedi szeretett gyermekeit üres kézzel a nagy világba, hanem Igéje és Szentlelke által felkészít bennünket, és megtölti lelkünk tarisznyáját. "Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít." (Filippi 4:13)


Annyi megkeseredett ember van körülöttünk, annyi a szenvedő, lelkileg, testileg betegségben szenvedő. Vigyük el sokakhoz a mennyei útravalót. Ismertessük meg másokkal is Isten csodáit, amelyeket eddig nem vettek észre: egy mosoly, egy szeretetteljes ölelés, egy madárka csicsergése, vagy minden esőcsepp, amely a földre hull táplálja a növényeket.


Lehet, hogy vannak nehézségek, betegségek az életünkben, de ha vigyázunk a lelkünk tisztaságára, és igyekszünk megtartani az Istennel levő állandó kapcsolatunkat, akkor bátran indulhatunk előre.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 -1 0 26875

:)  Nem vagyok belé szerelmes, de jónak találom a gondolatait. :)

Előzmény: T0to (26874)
T0to Creative Commons License 2018.08.27 0 1 26874

Már tudom!

Halálosan szerelmes vagy Laci atyába.

Innen jön az a végtelen gondolat, idézet...

Igazam van, vagy igazam van? :)

Előzmény: Rozálka3 (26873)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.26 -1 0 26873

Időzz a Forrásnál és csillapítsd szomjadat! Engedd, hogy az Élő víz folyamai belőled is előtörjenek és sokan olthassák szomjukat általad! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.25 -1 0 26872

Ebben a bizonytalan világban a bizalom a biztos pont. Ebből fakad a megbocsátás, a szeretet, az irgalom. Lehet félelem nélkül élni, bizonyosság nélkül is!  /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.24 -2 0 26871

Büszkeség a nevem. Csaló vagyok.


Elcsalom tőled Isten-adta elhívásodat (sorsodat),
mivel kiköveteled magadnak saját utadat.

 

Elcsalom tőled a megelégedettséget...,

mivel azt mondogatod magadnak: „ettől azért ÉN jobbat érdemlek”

 

Elcsalom tőled az ismeretet...,
mivel azt gondolod, hogy már úgyis mindent tudsz.

 

Elcsalom tőled a gyógyulást...,Elcsalom tőled a szentséget...,
mivel eleged van abból, hogy folyton megbocsáss,
és nem vagy hajlandó beismerni, amikor hibázol.

 

Elcsalom tőled a látást, mert inkább magadat nézegeted a tükörben, minthogy kinézz az ablakon.

 

Elcsalom tőled az igaz barátságot,
mivel igazi énedet úgysem láttatod senkivel.

 

Elcsalom tőled a szerelmet...,
mivel a valódi szerelem áldozatot követel.

 

Elcsalom tőled a nagyszerű mennyországot,
mert nem vagy hajlandó a földön mások lábát megmosni.

 

Elcsalom tőled Isten dicsőségét,
mivel meggyőztelek, hogy sajátodat hajszold.

 

Büszkeség a nevem. Csaló vagyok.


Kedvelsz engem, mert azt hiszed, hogy csak érted élek.


Nem igaz! Célom csupán az, hogy bolonddá tegyelek.


Isten olyan sokat tartogat a számodra – ezt belátom – de ne aggódj,
Ha ragaszkodsz hozzám, ezt sohase tudod meg.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.24 -1 0 26870

Vak vagyok és Te járni késztetsz. Közben fogod a kezem és a sivatagot tóvá változtatod, a járhatatlan utat járhatóvá teszed. Köszönöm! /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.23 -1 0 26869

Jézusom bízom benned, és ezért megengedem, hogy te határozz meg engem mindig mindenben!

/Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 26868
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.22 -1 0 26867

Jézusom ma reggel is átadom a mai napra elkészült forgatókönyvemet. Megengedem, hogy átírd és meglepj, mert szeretsz én pedig bízom benned!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.21 -1 0 26866

Mivel állandóan szeretve vagyunk Istentől, lelkünk normális állapota az öröm, a derű. Aki hisz ebben az hálás, a hálás szív pedig könnyen énekel és dicsőíti Istent!  /Laci atya/

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!