Keresés

Részletes keresés

Oszi_'02 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 688

Szia Kicsivara!

Én is kérek szépen egy kulcstartót, (ha lehet kéket, túraplexivel, bukócsővel :))

A pénzt hova küldjem?

Kösz és üdv,

Oszi

Előzmény: Kicsivara (668)
Oszi_'02 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 687

Szia Kicsivara!

Én kérek szépen egy hulcstartót! Ha van, kéket, tűraplexivel :)

Kösz,

Oszi.

(pénzt hova küldjem?)

Előzmény: Kicsivara (668)
KTMSzepy Creative Commons License 2005.02.21 0 0 686

Lehet jó a cikk ha nem PR, hanem saját vélemény. Ehhez szerintem mindössze annyi kell, hogy az újságíró ismerje az adott motor kategóriatársait (tehát legyen mihez viszonítania) és ismertesse a szempontrendszert ami alapján a gépet bemutatja. Értem ezalatt, hogy derüljön ki a többi géphez képest az adott motor előnye/hátránya, amennyire csak lehet objektíven összehasonlítva. Mondhatja, hogy ez v. az nem jó a gépen _SZERINTE_, de oda kell írnia azt is, hogy ezt a saját szemszögébők miért érzi így.

 

Az a baj, hogy a legtöbben PR-t írnak, vagy magukat képzelik a motorozás evolúciós végállomásának és avatárjának, így csak az lehet igaz és érvényes mindenkire, amit ő mond. Ez látszik a cikkek nagy részén (MR, SB) és ez az ami szerintem a Mixben valamivel jobb.

 

Szepy

Előzmény: GADA (682)
Varahernyó Creative Commons License 2005.02.21 0 0 685

Én rendelnék olyan varaderós kulcstartót, csak hogy növeljem a forgalmadat ráadásul KETTŐT is és csak piros színű érdekel !!!

Hajrá hajrá Én is megyek egy külföldi körútra március 2-3 wien-passau-münchen egy szuszra szép lesz!?

 

Varahernyo még mindíg Szolnokról.

Előzmény: Kicsivara (668)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.21 0 0 684

Hali HÓ!

 

Már megint a hó esik de mint az állat.

Ez aztán kedvet csinál  atavaszhoz.

Bár szeretem a havas tájat de már inkább mosnám le a motorról  a téli koszt.

Gada! Megvetted már a középállványt? Vagy még mindíg oldalt áll a vas és tavasszal mehetsz körbe körbe!

 

Napos időt!

Kicsivara Creative Commons License 2005.02.21 0 0 683
Megmondom én! Szombat, Fehér Rózsa vagy máshol? Megyeeeeek! Addig csak gyakorolj szorgalmasan! ;o)
Előzmény: Bozsevác (680)
GADA Creative Commons License 2005.02.21 0 0 682

A tesztről annyit, hogy baromira nem érdekel, mit írnak (ha az rossz :) )

Nekem a lényeg, hogy jó látni ezeket a vasakat. Mellesleg 2 okból nem nagyon érdekel maga az iromány: vagy fizetett PR cikkről van szó, vagy az újságíró a saját véleményét írja le, ami lehetne a Kovács nénié is, csak ő nem az újságban mondja, hanem a lépcsóházban.

 

Na, ezt is most találtam:

 

 

 

 

Gada

Előzmény: KTMSzepy (681)
KTMSzepy Creative Commons License 2005.02.21 0 0 681

Emlékezhetsz, én is minden reggel 10 évet öregedtem mire beértem dolgozni ezzel a nagy szar imbolygós vassal. Ja meg annyit fogyaszt, hogy hazáig (5km) 2* kellett telitankolnom... :)

 

Ugyan már, van olyan naív ember, aki meg ad az újságírók hülyeségeire?

 

Szepy

Előzmény: Hornet72 (678)
Bozsevác Creative Commons License 2005.02.21 0 0 680

Sör...?   Mikor?

 

A Grazi túra jól hangzik 1kis shoppingal.

Sopronban alvós, Grazi túrás!!

Előzmény: Kicsivara (671)
VaraRider Creative Commons License 2005.02.21 0 0 679

 

Persze, a 2 BMW szokás szerint jól teljesít....

egyébként jó motorok, de az újságírokkal nem kell foglakozni, évek óta már a cikk elején tudni, hogy ők gyártják a legtutibb vasakat. Egyébként is mindenki olyan motort vesz, amilyet akar....

 

És hol jöttél te velem 180 felett? ilyet soha nem tennénk..... :-)) Ja, biztosan amikor a német autópályán meg kellet előznünk valakit, egy alkalommal....

 

 

 

Előzmény: Hornet72 (678)
Hornet72 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 678

MR téma, teszt. Ezek a német srácok egy cseppet elfogultnak tűnnek..Jó pár km-t lehúztam már Feca társaságában, néha elég rendesen nyomtuk - hosszú kilómétereken keresztül - 170-190 km/h között de sose láttam, hogy imbolygott volna a gépe. Kivéve 1 alkalmat, mikor Brunoból hazafelé hulla kopott gumikkal nyomta, dobozokkal felpakoltan. DE akkor is csak 150 km/h felett jött elő ez a jelenség. Szóval mehetnek a p...ba a németek. Érdekes módon a 2 BMW tökéletes volt mindenben...hmmm.

Előzmény: GADA (677)
GADA Creative Commons License 2005.02.20 0 0 677

Láttátok a mostani MR-t? szívmelengető:)

Ahogy Feca már irta, van egy kiemelt hír a Klubról, nameg egy túraenduró összehasonlítgatás (Vara, Capo, V-Strom, LC8, Tiger, GS 1200 és 1150 Adv.) A következő számban meg Vara teszt lesz. (nekem külön élvezet volt a régi vasamat, a Kisadventuret is látni a túrabeszámolókban)

Szóval a sok túrabeszámoló teljesen tönkretesz.

 

Amúgy én javasolnék egy újabb talit, persze akinek van kedve, meg ideje:

25-én este 7-től a Hajógyári szigeten a Nap Hall-ban MR klub lesz, ahol Hermann Henrikkel lesz egy beszélgetés a dakaros élményeiről, meg a kalandos hazatérésről, aztán meg szabadstílusú sörözés.

Szóval én tervezem, hogy megyek. Valaki?

 

Most néztem a www.varadero.hu -t, hogy ujabb tagokkal gyarapodtunk.

 

 

A Louis témához: 3-4 hete szökellve végégjártam párat (Bécs-Graz-Villah) szerintem a grazi sokkal jobb mint a bécsi, de igazán érdekes dolgok nem voltak. Egy-egy akciót ki lehet fogni, meg sok minden van egy helyen, de igy EU-n belül, hogy már a merversejjer sem jár vissza, tényleg nem akkora durrrr.

Gada

Kicsivara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 676

Egyébként a legtöbben már ismerjük egymást az alakulóülésről (képek a honlapon) ;o)

Macipapaa, végre már valaki elővette a gépet, nem csak én járkálok vele Varadero-s magányomban.

 

KV.

 

Előzmény: zsifiwonder (673)
Kicsivara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 675

Csakazértiskimegyek PUNKTUM! :o)))))))))

 

Előzmény: zsifiwonder (672)
Macipapaa Creative Commons License 2005.02.20 0 0 674

Üdv Mindenkinek !!

 

Az új Varásoknak különösen!!!:))

Én ma nem csak ábrándoztam hanem gurultam egy jó 50est:)))) Először kocsival indultam, a beton full száraz volt és +5 fokot mutatott a hőmérő irány haza öltözés és gyí csaptam a lovak közé :))))))))))))) volt.

Petyavara gondoltam elgurulok feléd csak nem tudom, hogy kiér-e a hajszárító zsinórja a ház elé:)

 

Macipapa

zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.20 0 0 673

Mindenkinek!

 

Nincs kedvünk összeröffenni valahol még így hidegben?

Kiválasztunk egy jobb éttermet kocsmát pub-ot és beülünk egy dumapartira.

Hiszen szinte senki nem ismeri a másikat. Jót tenne a motorozás előtt megismerni egymást. Tudom hogy nehéz mert vannak távolságok de én szívesen elmegyek bárhova. Bár jobb lenne motorral!!!

De ez van.

Helyszín ötlet?

 

Napos időt!

zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.20 0 0 672

Senkit nem beszélek le róla csak én sajnálom az időt azért az 5-10 ezer forintnyi kevesebbért!

Sőt! nekem schubert concept sisakom van az itthon az új 117,000 - 15% klubkedvezmény 99,500,-

Kint 419 euro az 105,000 plusz utiköltség. csak németországba érné meg menni mert ott még 6% -kal kevesebb az ár (vagyis ausztriában több)

Vagy Bukócső kint 35,000 itthon 28,000

Középállvány kint 31,200 itthon 31,400,

Kormánytáska (csak gyári honda) kint 30,000 itthon márkakreskedésben 31,000,

Gumit érdemes hozni ha nincs kedvezményed sehol

1 pár metzeller tourance itthon listaár 61,000 de mindenhol adnak 10%-ot kint 45,000,-

Michelin anakee itthon 70,500 -10% kint 57,000,-

mindent tudok mint 1 lexikon

Csak a nap m'ér nem süt????

Előzmény: Kicsivara (671)
Kicsivara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 671

Ja, azt elfelejtettem megírni, hogy az asszony megy vásárolni és én addig csak elütöm az időt öncélú vásárlással, de nem a divatboltban! :o))

Meg amúgy is Bozsevác klubtársunk kitűnő társaság egy esti sörözéshez Sopronban!

 

KV.

Előzmény: zsifiwonder (670)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.20 0 0 670

nekem van ilyen kulcstartóm az aunerben kb 5 euro, sima szivacs betüs honda a louisban 1 euro

Az a baj a kinti vásárlással hogy az új és profi dolgok kb 5-8 % -kal olcsóbbak azt itthon is megadják bárhol és a garancia pedig macerás.

Szóval szerintem nem akkora buli mint aminek látszik.

de mindenki mag dönt természetesen!

Mi jártunk ki sokat de ma már mindent itthon veszek.

 

Napos időt!

Előzmény: Kicsivara (668)
Petyavara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 669

szia Kicsivara!

 

a Louis-ba vetted a sisakot? mennyi volt?

 

tervezgetünk mi is egy ausztriai vásárlást,de most graz-ba szeretnénk menni...azt még nem találtuk ki mit vegyünk.:)))

Előzmény: Kicsivara (668)
Kicsivara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 668

Kedves Klubtársak, tényleg csak én motorozok télen?

Vettem új sisakot (Shoei syncrotec), valamint megrendeltem egy két apróságot a motorhoz, jövő hétvégén ki is ugrom érte Bécsbe, ha kell valakinek valami cucc az szóljon.

Valamint rendelek a Csehektől ilyen kulcstartót:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha úgy érzi valaki, hogy ez méltó dísze lenne a kulcsainak, jelezzen felém szerdáig, mert akkor egyszerre többet kérek. Azt hiszem olyan 150KC körül van az ára.

 

KV.

VaraRider Creative Commons License 2005.02.20 0 0 667

 

 

"küldtél emilt euromotorba? lesz 15%"

A Klub nevében is kösz a közbenjárást a kedvezmény érdekében.

Még tegnap is jelentkeztek tagnak, és pl. vannak akik nem fórumoznak, így az adatbázist mindig frissíteni kell.

 

A legfrissebb listát a héten beadom Zsoltnak, úgyis be kell ugranom hozzájuk.

 

Üdv

Feca

Előzmény: zsifiwonder (664)
Petyavara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 666
tűz vagy víz!!! bukósisakban ülök a gép előtt.....nemtom az asszony hova siet ennyire....:))))
Előzmény: zsifiwonder (665)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.20 0 0 665
egyébként mindenki rakjon tüzet az udvarán (akinek van) vagy bárhol a szabadban hátha felmegy 10 fok fölé a hőmérőőőő
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.20 0 0 664

végre megjött a góré!

küldtél emilt euromotorba?

lesz 15%

Petyavara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 663
autóval voltam már zakopane-ban,faragtam is a gumijaimat rendesen.motorral még nem próbáltam.reméljük menni fog...(az alföldi gyeröknek)
Előzmény: VaraRider (661)
Petyavara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 662

Feca!

mindjárt kész!amire elolvad a garázsom előtti hó,indítható lesz.

egy-két héten belül meg kellene indulni valamerre. hi-hi-hi....

(de lehet hogy három hét)

Előzmény: VaraRider (660)
VaraRider Creative Commons License 2005.02.20 0 0 661

 

"imádok eltévedni, a túl megtervezett útvonalak mellé kell egy kis izgalom is :)"

 

Akkor Lengyelországba menet majd "véletlenül" egyszer-kétszer eltévedünk, OK? :-))

Előzmény: Petyavara (659)
VaraRider Creative Commons License 2005.02.20 0 0 660

 

"van valakinek ehhez hasonló kütyüje?"

 

Igen, már vagy 5 éve használok GPS-t, és nem csak motorozáshoz. Persze ez sem csodaszer, de tudatos előkészület és használat mellett rendkívüli módon tudja segíteni a tájékozódást. Igen jól bevált, mind Magyarországon, mind külföldön. Egy térképes modellem van, amelyben Mo. legfőbb városai utcaszinten benne vannak, és Európa útjai is feltölthetők.

 

Nem csak a motorozáshoz jó, hanem pl. kiránduláshoz/geocaching-hez (www.geocaching.hu) , autózáshoz (akár hét közben munkában is), biciklizéshez, hajózáshoz, pontos sebesség és távolságméréshez stb.

Ha akarod, majd személyesen megbeszéljük, ui. több oldalt lehetne írni a felhasználásáról, tipusokról, tudásukról stb.

Szóval megéri, főleg a mai modellek már sokat tudnak, csak ne lenne ez is 50%-kal drágább, mint pl. az USA-ban....

 

Csapatban motorozáskor egyébként elég 1-2 is, szerintem ne ezért vegyél, hanem mert jó....De csakis miután már elkészült a paripád :-)))

 

Üdv

Feca

 

Előzmény: Petyavara (656)
Petyavara Creative Commons License 2005.02.20 0 0 659

köszönöm,és utánanézek a dolognak.

egyébként modernkori divat,s egyben nagyon megkönnyíti a túrázást,ha jól működik. de én is imádok eltévedni. a túl megtervezett (esetleg bejárt) útvonalak mellé kell egy kis izgalom is :)

Előzmény: zsifiwonder (658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!