Keresés

Részletes keresés

konaking Creative Commons License 2011.04.23 0 0 11788

csupán csak, kupán csap.

Előzmény: capricorn18 (11782)
carlin Creative Commons License 2011.04.23 0 0 11787

Mindenképp javasolnák 1 másik bakot,addig amíg ivarzik a nyulad.

A sajátod meg minél előbb lecserélni.

Régen nekem is volt ilyen bakom,rágta a fülét,tépte a szőrét.Először azt hittem,a sarokból akarja kikergetni,de nem.Apropó:bakoknál ezért szoktak alkalmazni kör alakú ketrecet(csak mellékesen írtam).

Előzmény: capricorn18 (11782)
mandruszg Creative Commons License 2011.04.23 0 0 11786

Sziasztok.én két éve elkeztem a nyulakkal hobbiból foglalkozni most négy anyanyulam van  ami közül kettő már megfialt még a fészekbe vannak mert kicsik.A harmadiknak 25 ödikén kell fialnia remélem megfial, a negyedik nem fog fialni mert már rég megkellet volna fialnia de nem fialt.A nagyapámhoz hordom pároztatni a nyulakat.Nemsokára rakok fel képeket a nyuszikról.

 

 

Üdv:Mandrusz Gábór Nyiregyházáról

capricorn18 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11785

nem lesz baja attól a nagy adag friss fűtől?

Én úgy tudom, csak fonnyasztva szabad adni nekik a füvet, hogy nehogy felfújódjanak illetve meg ne fosassa őket.

Előzmény: laller25 (11784)
laller25 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11784

Helló 19.-én szereztem egy 3 hónapos magyar óriás lány nyuszkót ime a nyuszkó teszek ki képeket

 

CACI Cottage Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11783

Sziasztok!

A hétvégén fogok 3 új nyulat venni. :D

Hudácskó Dániel-től 1 holland tarka nőstényt, 1 thüringiai bakot, és egy keverék nőstényt. 

Azt kérdezném, hogy a holland és a thüringiai-ból mlyen színek jöhetnének?

capricorn18 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11782

sziasztok

Megint segítségért fordulok hozzátok. Előre is elnézést érete.

Szóval mint a héten írtam, próbálom pároztatni a nyulam. Ma egészen vörös volt a nőstény pérája így ma sikerülhetett volna akár a párzás, DE.... Itt jön a kérdés.

Mit lehet csinálni az olyan bakkal ami a párzás felénél abba hagyja a dolgot és inkább a nőstény fülét rágja? Minden álldott nap ahogy megpróbáltam őket összetenni a héten, a nőstény fülét harapta, még vérzett is. Ma hoztak a bakhoz egy keverék nőstényt, és annak is megharapta a fülét, szó szerint kilyukasztotta.

Mit lehet ez ellen tenni, mit tanácsolnátok? A nőstényem annyira fél ettől a hülye baktól, hogy az borzasztó. Szóval ma összejött volna a párzás de a bak nem azt csinálta amit kellett volna, nem fejezte be a dolgot inkább harapta a fölét megint.

Előre is köszi a választ.

geva28 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11781

Semmi gond igazából, én nem terveztem vitát, csupán leírtam azt ,amit több nyúlbírótól is megkérdezve megtudtam. Én nem tudok mindent a nyúlfajtákról, sőt...., Igazából amiket tenyésztek, még azokat sem tudom 100 %-ban. De hát akkor a bírók is hülyék ezek szerint..... ( mondjuk én nem így gondolom)  Letisztázni meg úgyis csak akkor lehet a dolgokat, ha a kezünkben lesz majd nekünk is egy könyv.....

Előzmény: dombika1 (11780)
dombika1 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11780

Elnézést mindenkitől!Nem akartam ilyen vitákat gerjeszteni a kérdésemmel.

felvidekinyulasz Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11779

Tisztelt Kissné Gulyás Éva  !

 

Nem tudom miért hangoztatja állandóan a szlovák standardot és a nyitrai katalógust. Ez az Európában kiadott legsilányabb standard. Ajánlanám figyelmébe a belga, a holland, a francia és a svájci standardokat. Sok nyúltenyésztő számára a szlovák standard nem etalon. Nem beszélve arról, hogyha ezek szerint tenyészti valaki a nyulait, az labdába nem rúg a nemzetközi versenyen, több okból kifolyólag, amit viszont itt nem szeretnék prezentálni. Példa rá az Európa kiállítás. Úgyhogy jobban tenné, ha nem hangoztatná állandóan, hogy mi van leírva abban a standardban és hogyan nevezik az egyes nyúlfajtákat. Egyébként úgy katalógust mint standardot fogtam már a kezemben és nem voltam elájulva. Mégegyszer írom jobban tenné, ha a létező fajták kitenyésztésének standardjait böngészné és akkor tudna különbséget tenni nyúl és nyúl között.  Ha ezt a közeljövőben nem teszi meg, marad az ájulás és a félrevezetés. Ha ezt választja, sok sikert hozzá. Részemről a szerencse !

Tisztelettel: Tölgyesi Sándor

 

hddaniel Creative Commons License 2011.04.22 0 0 11778

Szia

szerintem ha nem fogyot a tömegéböl és jó kondiba van  2-3 napra be bugathatod

Előzmény: Óriás tenyészt (11772)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11777
Szia! Miert akarod megfurdetni oket? Annyira nem lesz konnyu, mint egy macskat. De ha valamirt szukseges, akkor esetleg a szaraz kutyasampont ajanlanam!
Előzmény: cxf264 (11774)
Evy9 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11776

szia

igen épp a fórumon beszéltünk erről de csak óvatosan nehogy "lebabázzon" félelmében.

Előzmény: Óriás tenyészt (11773)
geva28 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11775

Tisztelt Sándor!!! Először is én nem állítottam azt hogy a belga óriást mindenhol belga óriásnak hívják!!!! Éppen ez az , hogy nálunk belga óriásnak hívják..... Voltam Belgiumban 3 hónapig...... Tehát azzal tisztában vagyok , hogy flandriába Belgium is beletartozik!!!!

Viszont ha egy szlovák kiállítás katalógusát a kezébe veszi, ott van belga óriás és német, ami a tarkát jelenti. ( nekem volt már ilyen a kezemben) Viszont maradjunk annyiban, így több ember és tenyésztő megkérdezése után döntse majd el ezt a kérdést a standard könyv. Remélem hamarosan nálunk is lesz!!!!! A szlovákot már láttam... érdemes elolvasni.

 

Tisztelettel: Éva

Előzmény: felvidekinyulasz (11770)
cxf264 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11774

Sziasztok!

Szeretném megtudni, lehet-e a nyulat fürdetni? Milyen hőmérsékletű vízben, milyen fürdetővel vagy egyáltalán mivel. Ha valamelyikőtök tud ötletet kérem írjátok meg, hogyan a legcélszerűbb. 1 kaliforniai hím. és 1 pannon fehér nöstényem van.

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11773

Vemhes nyulat lehet Mixovaccal oltani?

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11772

Üdv!

Én sem szeretnék belekeveredni a vitába, de ha itt járunk akkor Magyarország "leghíresebb" Német óriás tenyésztői(pl.: Barcsa László, Király Attila... és még sorolhatnám) ők mind rosszul tudnák? Nem hinném. És énis tartottam Német óriásokat... Véleményem szerint a Német, a Flamad és a Belga óriás egy és ugyan az a nyúl! Úgyhogy szerintem nincs értelme ezen vitázni.

 

 

Lenne egy kérdésem!

Van egy új-zélandi vörös nőstényem... előhasú(volt) tegnap lefialt és nem nevelte őket : ( sajnos elpusztultak reggelre.

Kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek bebúgathatom most őket egyből vagy inkább várjak párnapot esetleg 1hetet?

Köszi előre is!

 

Előzmény: felvidekinyulasz (11770)
carlin Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11771

Hú,dán,vagy német dog ?Geva,vagy felvidékinyulász?

Komolyan mondom érdekel ez a téma.

Kinek lesz igaza?Ebbe a vitába nem akarok és nem is tudok beleszólni,de nagyon kíváncsi lettem,mert tényleg sok mindent hallani ezekről a fajtákról.

Nekem németek vannak,legalább is remélem.

Egyébként sok hírdetést találni úgy,hogy német és belga óriások eladók(1 helyről).A hirdető tisztában van a hirdetése tartalmával?

 

felvidekinyulasz Creative Commons License 2011.04.21 0 0 11770

Tisztelt Geva28 !

 

Figyelemmel olvastam reagálását és szomorú vagyok. De nem kellene, ugyanis az Ön kommentje hűen tükrözi azokat az ismereteket, amit egyesek tudnak különböző nyúlfajtákról. Szeretném figyelmébe ajánlani és eloszlatni azt a képzetet, hogy az állítólagos „belga óriást” mindenhol belgának hívják ! Ime: angolul Flemish Giant, hollandul Vlaamse Reus és franciául Géant des Flanders. Ugye még véletlenül sincs a fajtanévben a belga szó. De ez véleményem szerint helyén is van. Ugyhogy ne tessék azt a látszatot kelteni, hogy mindegy hogy hívják az akkoris belga. Nem tudom, hogy Ön volt-e Flandriában? Szavaiból ítélve kétlem, ugyanis akkor nem írta volna le ezeket a szavakat. A flamand óriásnyúltenyésztők zsebében kinyílik a bicska, ha az egyébként egyedülálló nyulukat belgának titulálják. Valójában arról van szó, hogy a belgák kisajátították a „belga óriás” elnevezést, hogy ezzel is népszerűsítsék hazájukat. Ez az igazság ! És még valamit, ha egy nyulat Katalóniában tenyésztenek ki, az sohasem lesz spanyol, még akkor sem, ha ezt egyesek annak hívják !

 

Tenyésztői üdvözlettel: Tölgyesi Sándor

 

carlin Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11769

Bocsánat,kifelejtettem:ezt én kimondottan a gazdasági fajtákra értem(újzélandi fehér,buszkáti,kaliforniai,stb).Igaz már úgy mint a baromfinál itt is minden fajta elvesztette gazdasági  voltát.

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11768

Helló Zolee!

Grat a picikhez! Sok sikert hozzájuk :)

egyszer talán utolérsz :P (5 anyám fias és 4 alatt kicsik vannak:D )

Előzmény: Belgaóriás (11766)
carlin Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11767

Gondolom láttál már pár nyulat?:)

Előzmény: tooommm0013 (11763)
Belgaóriás Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11766

Halee!

 

Megfialt tegnapelőtt az elő hasú nyulam, így hát gyarapodik már az állomány :)

carlin Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11765

A kaliforniai és újzélandi,nagyüzemi fajta,minden valamirevaló szakkönyv azt írja,intenzív fialtatásra lett kitenyésztve(én is így tanultam)Hozzáteszem,ezt csak intenzív tart. és takarmányozás mellett.Én is pároztattam már-és fogok is-fialás után és 8 hetesen nem lehet észrevenni,melyik lett 4,vagy 6 hetesen választva.Tudni kell,a nyúl 3 hét után rohamosan apaszt,ezért kell nekik a fészekből előjönni,mert éhesek.Viszont az tény,hogy az első fialás után még érdemes várni.Az alom létszámot a sűrített fiaztatás nem csökkenti!

Előzmény: Nyulasmotor0s (11762)
Nyulasmotor0s Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11764

Persze, egy nagy telepen másképp mennek a dolgok, mint háztáji tenyésztőnél.

Ettől függetlenül én akkor sem alkalmaznám, ha több száz anyám lenne. Maximum a két havonta történő fialtatást tartom alkalmazhatónak.

Előzmény: tooommm0013 (11763)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11763

Ez is egy vélemény. De akik intenzíven fialtatnak (állattartó telepeken) ők nem megérzésekre alapoznak, hanem mindent darabra, forintra kiszámolnak és döntenek. Persze otthon más. Én sem hajtom agyon az anyanyulakat. De hidd el hogy úgy gazdaságosabb.

Előzmény: Nyulasmotor0s (11762)
Nyulasmotor0s Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11762

Én nem támogatom az intenzív fialtatást, egyrészt a leválasztott süldők között nagyobb az elhullás, másrészt egy anyának kell egy bizonyos idő, mire megszerzi a kellő tapasztalatot a neveléshez. Ez nálam általában 1-2 fialás, utána teljesítenek jól. Ha évente meg kell várnod ezt a néhány alkalmat, amikor esetleg csak 1-2 kölyköt nevel fel, plusz hozzáadod a fiatalkori leválasztás miatti elhullást, ugyanott vagy, mintha ritkábban fialtatnál.

Én személy szerint hathetes korban választok, utána három nappal űzetek. Ennek egyik legfőbb oka, hogy ilyenkor veszik fel a legnagyobb biztonsággal a bakot. Egy anya így 3-4 évig stabilan nevel, optimális esetben.

Előzmény: carlin (11751)
geva28 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11761

Tisztelt Sándor. A Belaga nélvvel kapcsolatban annyit, hogy flandriához hozzátartozik Belgium is! 

Belgiumban (Flandriában) tenyésztették ki ugyanis, az1820-as évek végén.-----ez egy erről a fajta nyúlról szóló oldalon találtam, így szerintem teljesen mindegy, hogy milyen elöljárót teszünk elé, belga, vagy flandriai...ugyanazt jelenti, ugyanazt az országot fedi le.....Több nyúlbírót is megkérdeztem ezzel kapcsolatban, és ha megnéz esetleg egy kiállítást, akkor ott sincs feltüntetve külön belga és német óriás. A német, a flamand, a belga óriás mind azt az egy fajtát takarja, csak mindegyik országban másként nevezik. Igen, szlovákiában belgának, épp a nyitrai katalógus van a kezemben, amiben látom is, egyedül németnek önöknél a tarka van nevezve, de ezt tudjuk hogy más fajta.....  Nálunk viszont az óriás egyszínű is német, illetve a tarka is!!!! ( na meg van a magyar óriás is:) 
 


Előzmény: felvidekinyulasz (11760)
felvidekinyulasz Creative Commons License 2011.04.20 0 0 11760

Tisztelt GEVA28 !

 

Amit irt egy fatális tévedés ! Tessék jobban megvizsgálni ! Olyan, hogy belga óriás nem létezik, ellenben van flamand  vagy flandriai óriás nyúl. A német ennek a nyúlnak továbbtenyésztett változata. De ha többet szeretne tudni a részletekről, el kellene olvasnia a FELVIDÉKI NYULÁSZ tavaszi számát. Ott találna egy - két érdekes dolgot a fajtával kapcsolatban !

 

Tenyésztői üdvözlettel: Tölgyesi Sándor

capricorn18 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 11759

nem volt még bak közelében. 6 hetes kora óta nevelem a nőstényt. Most lenne az első fedeztetése

Előzmény: AgathaChristie (11754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!