Keresés

Részletes keresés

cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2024

Sziasztok,

 

Van valakinek eladó kezelőcipője 37-es lábra?

cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2023

Köszi a jótanácsot.

Előzmény: Törölt nick (2022)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2022

Szia cinege48!

Nekem volt kezelőcipőm a műtétek során és nagyon jól ki is tudtam használni. Mivel gurulótalpas és tépőzáras a kezelőcipő így a műtött területet egyáltalán nem terheled és  akármilyen nagy a   kötésed  bőven belefér. A túraszandál nem rossz  elképzelés  gazdasági szempontból sem,  csak az a baj vele, hogy külön bokából kell tartanod  (ami  eléggé megterhelő) a lábfejedet, hogy 6 hétig a  külső lábéleden, vagy sarkadon közlekedj. Ennyi csak a különbség a kettő között. Véleményem szerint a kezelőcipő jobb.

Előzmény: cinege48 (2021)
cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2021

Szia Cocer,

 

Köszi a megnyugtatást. Szerinted kell vennem kezelőcipőt, főleg, hogy még a 3.-ra is fell kell mennem, vagy elég, ha veszek egy 1 számmal nagyobb tépőzáras állítható túraszandált és abban később is tudok majd már menni pl. kötözésre? Vagy azért jobb otthon a kezelőcipő, biztonságosabb?

Előzmény: Törölt nick (2020)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2020

Ne aggódj, mert fel fogsz tudni menni  a harmadikra. Nekem csak az elsőre kellett  annak idején.  Persze segítségemre volt a korlát, de biztonsággal felértem.  

Előzmény: cinege48 (2019)
cinege48 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2019

Sziasztok,

 

Azoktól szeretném megkérdezni, akiknek drót volt vagy van a nagylábujjukban, hogy műtét után másnap, amikor hazaengednek szerintetek fel tudok menni majd a 3. emeletre lépcsőn úgy, hogy csak éppen egy kicsit terhelem a műtött lábamat a sarkamra állva?

Előre is köszi a választ.

szecsili Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2018

Köszönjük, jól néz ki, jó tudni ezt is.

Előzmény: Törölt nick (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2017

Tudom, hogy nem a reklám helye, de ezt nézzétek meg, mert érdemes.http://www.fusselastic.hu/

Ágica6105 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 2016

köszönöm, megnézem!

Előzmény: Törölt nick (2014)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 2015

Köszönöm hogy leirtad a tapasztalatodat, és igazad van, elöbb elmegyek a vizsgálatra és utána intézem csak a talpbetétet.

Lehet hogy csak mütét után javasolja nekem is a viselését.

Kellemes hétvégét!

Előzmény: szecsili (2013)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.02 0 0 2014

Számítógépes betétkészítés http://www.lbt.hu/egyedi_ludtalpbetetek

Előzmény: Ágica6105 (2012)
szecsili Creative Commons License 2013.03.01 0 0 2013

Szia Ágica!

Sajnos nem írja meg, csak mondta, hogy - itt Győrben legalábbis van egy rehabilitációs eszközöket gyártó és árúsító bolt - csináltassak ilyen betétet un. Starflex Globus a neve. 8,200,- Ft volt vény nélkül de ezt 1-2 évig hordhatom, és majd akkor csináltassak csak másikat, ha ennyi ideig hordtam kb. A műtét után 4-5 héttel el is kezdtem. Persze az elején a duzzanat miatt azért még minden lábbelimbe nem ment bele, de itthon is a tépőzáras szandálomban hordom, meg ha elmegyek valahova sportcipőbe is belefér, meg bármilyen lábbelibe, mert nem olyan, mint régen azok a nagy vastag betétek. Nekem 7 hete mütötte a második a lábamat. Kétoldalú ragasztót rakok a talpára és nem kell nagyobb méretű cipő, meg olykor lehet olyan cipőket venni, amikből kivehető a talpbetét és annak a helyére bele lehet tenni. Az első lábam műtétje után még egy un. balerina cipőbe is belefért. Most a másodszor műtött lábammal még ezért minden cipőmbe nem fér bele, de bele fog majd később, tudom tapasztalatból. Sok helyen lehet ilyent csináltatni. Szerintem is nagyon fontos, eddig én sem hordtam, de hogy ez a helyre állított állapot megmaradjon igyekszem hordani. Ha műtteted a lábad, akkor majd inkább utána csináltass szerintem. Ha nem müttetnéd, akkor mondanám, hogy most is, mert biztos segit, de hátha más lesz a lábad állása a műtét után. Szia! Üdv!

Előzmény: Ágica6105 (2012)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 2012

Talpbetétet hol csináltattatok?

Az orvos felirja, vagy magatok intézitek? Mjad csak jövöhéten megyek vizsgálatra, de azt hiszem a talpbetét nagyon fontos ilyen panaszoknál!

 

Előzmény: szecsili (2007)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 2011

Olvastam a beirásod, megkérdezhetem, kinél csináltattad?

Hasonló panaszaim vannak nekem is, egy jó ideje nagyon fáj a talpam az ujjaim alatt, és a második ujjam mindt ha kicsit kezdene eldeformálódni.

Persze bütyköm is van, és a jövö héten megyek vizsgálatra.

 

Előzmény: Törölt nick (2010)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.01 0 0 2010

Szia szecsili!

Elégedett vagyok az eredménnyel, bár hosszú ídőt vett igénybe, de szerintem megérte. Sajnálom, hogy nem előbb szántam rá magam. Amikor a doki először  megnézte a lábam azonnal mondta, hogy  2-2 ütemben tudja helyrehozni a lábam, hogy a bütykömtől is véglegesen  megszabaduljak és a harántboltozatom is rendbe legyen. Nem volt más választások igy  hála az égnek belementem. Műtét előtt  cipőgondjaim voltak és járáskor a talpam is   nagyon fájt már. Lehet előbb kellett volna, de soha nem volt  időm. Örülök, hogy te is túl vagy ragta és kívánok neked jó egészséget.

Előzmény: szecsili (2007)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 2009

Szia!

 

Köszi szépen az információt, kár hogy nem elöbb kaptam , akkor nem töltök két napot és egy hetet az orvos választással, és telefonálgatással. nem is tudtam, hogy ugy is oda lehet menni, hogy nem kérek előre időpontot.

Én most eldöntöttem, hogy Dr Bodó Lászlóhoz megyek jövöhét péntken. Öt is dicsérték itt.

Ma beszéltem vele, nagyon kedves és normális volt.

A Pánics főorvosról is jókat hallottam, a kinézete is olyan aranyos:)

Előzmény: cinege48 (2008)
cinege48 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 2008

Szia Ágica6105,

 

Engem a dr.Pánics István fog műteni. Ő minden hétfőn délelőtt rendel az Uzsokiban az ortopédiai ambulancián az alagsorban. Ha viszel egy beutalót a háziorvostól, akkor minden bejelentkezés nélkül odamehetsz. Az alagsorban van egy pult, ahol megmondod, hogy melyik orvoshoz jöttél, leadod a beutalót, bemutatod a TAJ kártyát, személyit és lakcímkártyát és ennyi. Arra készülj fel, hogy nagyon sokan vannak. Több órát kell várni, mire behívnak. Tehát rá fog menni az egész délelőttöd. Én nem tudok róla még véleményt mondani, de nekem azt mondták, hogy ő egy nagyon jó orvos, nyugodtan rábízhatom magamat. Nem túl beszédes, de hát mit várjon az ember, amikor rengeteg a beteg.

Sok sikert!

Előzmény: Ágica6105 (2004)
szecsili Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2007

szia Cocer!

Hadd kérdezzem meg, ennyi műtét után elégedett vagy az eredménnyel? Én azt hittem, hogy a bütyök műtéttel egyidejüleg lehet a harántboltozatot is emelni, mert én úgy tapasztalom magamnál, hogy magasabb lett a harántom is. Én most a második lábam műtétje után azt mondtam, hogy többet a lábammal nem megyem műtétre, noha elégedett vagyok, de elég volt ennyi. Valahogy arra gondolok laikusan, hogy ha olyan sokszor műtik a lábat az esetleg nem baj-e, illetve mindeképpen egyre jobb lett a lábad? Én is hordom a betétet amennyit csak tudom, mert tényleg most már olyan kellemesen vékony, hogy belefér majdnem minden lábbelibe és jótékony hatását érzem és azért is, hogy ez a kialakitott lábforma megmaradjon. Üdv! Szia!

Előzmény: Törölt nick (2006)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2006

A bütyökműtét és a harántboltozat műtét más és más. Nekem pont ezért volt 4 műtétem. 1-1 a bütyök és egyik lábamon a kalapácsujj és  ezt követően 1-1 a harántboltozat műtét. Utóbbinál egész máshol vágják az ember lábát. A bütyökműtétnél az öregujjat törik, vagy faragják (függ az eldeformálódástól),  harántboltozat műtétnél a lábközépcsontot törik, többnyire a II-III és IV-et szükség szerint.  Bütyökműtét után  a lábadat nem terhelheted, a harántboltozat műtét után  pedig kötelező terhelni. Ezért nem csinálják egyszerre a kétféle műtétet. Műtét után pedig a lúdtalpbetét majdnem hogy kötelező.

Előzmény: cinege48 (2002)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2005

Dr Gábor Antalnál, Dr Udvarhelyi Ivánnál járt már valaki? ismeritek a munkájukat?

Uzsóki kórház

Ágica6105 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2004

cinege! téged ki müt az Uzsókiban?

most keresgélek orvost, kihez tudok menni vizsgálatra egyenlőre, de vicc ez az egész.

Ha felveszik a telefont, mondd egy dátumot és helo:)

se a nevemet, se a cimet, se azt hogy mi a panaszom:) nem kérdezik.

Ennyi erővel elmegyek egyik nap reggel 9-re és aki éppen rendel, bemegyek hozzá.

 

szecsili Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2003

Szia Zezsuzso!

Az először mütött lábamnál ( 2012.június 6,) nekem is volt kalapácsújj és így is belefért a műtét kb 45 percbe, csavarral és dróttal együtt. A kalapácsujjba nekem nincs csavar, illetve drót (olvasom most itt, hogy többeknek oda is tettek) pedig lehet, hogy jobb lett volna. Jobb lett mint volt, de a kalapácsujj azért nem olyan tökéletes szerintem. Nem emelkedik úgy ki, mint azelőtt, de azért nem lett egyenes teljesen. Ezt csak azért írom, hogy tudj mihez viszonyítani. Azt, hogy félsz hogy hallassz mindent én így utólag megértem, de hát ez az ára, kibírtam én is, meg kell erősíteni magad. Az sem baj, hogy utána haza mehetsz, végül is másnapig csak feküdtem, illetve fel tudtam állni és kimentem a dolgomra, de csak a másnapi hazamenetel előtt még újra átkötötték, mást nem csináltak már akkor benn a kórházban. Gondolom majd kötözésre menned kell 1-2 nap múlva maximum. Itt nálunk ha szükséges volt én soron kivül is bementem és átkötötték a lábamat. Hát ennyi, ha tőlem van kérdésed nyugodtan kérdezz. Üdv! Szia! :)

Előzmény: zezsuzso (2001)
cinege48 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2002

Sziasztok,

 

Márc. 27.-én lesz az Uzsokiban Bösch féle bütyökműtétem. Megnéztem egy videót erről a fajta műtétről és egy kicsit csalódott vagyok. Simán lefaragják a bütyköt és betesznek egy drótot a nagylábujj mellé, ami visszahúzza az eredeti helyére. Azért vagyok csalódott, mert félek, hogy ez egyáltalán nem végleges megoldás. Ha bele gondolunk, ugye a harántsüllyedés megmarad, tehát a láb ugyanúgy ki lesz téve a rossz tartásnak, és megint egy idő után ugyan úgy el kezd majd deformálódni.  Max. a betéttel lehet egy kicsit korrigálni, és nem lesz olyan súlyos a deformitás.

Van egy másik fajta módszer, aminek nem tudom a nevét, amikor a nagylábujj csontot elvágják ék alakban és visszacsúsztatják a helyére. Ezt csavarozzák azután két csavarral oda. Szerintem ez inkább tűnik jobb megoldásnak.

Vajon mitől függ, hogy melyik műtétet alkalmazza az orvos? Attól, hogy maga az orvos, akit választunk melyik fajtát tanulta és gyakorolja, vagy (amit kevésbé hiszek), amit a páciens lába megkíván? Úgy értem, hogy mennyire van eldeformálódva?

Most nem tudom mitévő legyek. Menjek el egy olyan orvoshoz , aki a másik féle módszerrel műt? Vagy nyugodjak bele, és lesz, ami lesz?

zezsuzso Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2001

Szia Szecsili,

 

köszönöm a válaszodat, igen, azt hittem, hogy Te jártál a nevezett orvoshoz és itt műtöttek Pesten. Nekem ambuláns műtét lenne helyi érzéstelenítéssel és utána azonnal hazamenetellel. Kicsit félek én is ezektől, de remélem, tudja az orvos. :). Ja és jobban félek (tartok) attól, hogy mindent hallani fogok, mint magától a műtéttől. Mennyi ideig tart? Nekem 2:1 lesz, bütyök és kalapácsujj.

 

Zsuzsa

Előzmény: szecsili (2000)
szecsili Creative Commons License 2013.02.28 0 0 2000

Szia Zezsuzso!

Az én hozzászólásomra írtad, hogy kerestél már, de sajnos nem én vagyok az, akit a szóban forgó orvos műtött. Engem Győrben műtöttek és nem ő. Viszont helyi érzéstelenítésben amit csak a lábfejembe kaptam. Kb 30-40 percig tartott maga a műtét szerintem.egyébként, mikor beadják az érzéstelenítő injekciót az nem túl kellemes, meg ahogy terjed szét a hatása addig egy kis feszítő érzést érzel, de ki lehetett bírni, utána már nem érzel semmit. Nem mondom, hogy kellemes mindent hallani, fájdalmat nem éreztem, csak kellemetlen volt, hogy tudok mindenről. De ez a gerincérzéstelenítésnél is fenn áll. Viszont a mütét után nem kellett 24 órát fekve töltenem a gerinc érzéstelenítéssel szemben. Másnap mehettem haza, mint ahogy a gerincesek is és csak kb hajnalban ment ki az érzéstelenítés hatása. Tehát e kettő esetében én most is a helyit választanám, egyébként meg ha tehetném altatásban viselném el szívesen, hogy ne halljak, ne tudjak semmit. Viszont az én választott orvosom így végzi az ilyen jellegű mütéteket. 

Előzmény: zezsuzso (1998)
zezsuzso Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1999

Sziasztok,

 

műtöttek valakit úgy, hogy helyi érzéstelenítéssel és a műtét után rögtön hazamehetett? Mennyi ideig tart a műtét? Bütyök (Austin műtéttel - ez mit jelent?) és kalapácsujj is.

 

Köszi, ha valaki válaszol

zezsuzso Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1998

Szia,

 

ne haragudj, hogy több helyen is kereslek. Nagyon szeretnék beszélni Veled a műtétedről. Korábban írtál Dr. Molnár Péterről, hogy hála jártál. Végül ő műtött? Ha igen, hol?

Hamar kellen döntenem, ezért szeretnélek ,,kikérdezni,,.

Válaszolj kérlek, vagy adj egy elérhetőséget.

 

Köszönettel:

Zsuzsa

Előzmény: szecsili (1983)
Agárdirén Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1997

Szia, Cinege48!

Az én műtétem valószínüleg azért ilyen egyszerűbb módszerrel van, mert 67 éves vagyok, talán a röntgenképen úgy látta az orvos, hogy a csontjaim nem alkalmasak már a nagyobb átalakításra. A bütykeim eltüntek, a nagylábujjaim kb. 5 fokot bedölnek, de az eredeti állásukhoz képest sokkal jobbak. Ez is mutatja hogy nem szabad halogatni a műtétet! Minden jót!

 

szecsili Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1996

Szia Cinege48!

Ugyan nem nekem írtál, de hozzászólók. Nekem is most már mindkét lábam meg van műtve tavaly június óta. A második január 11-én volt. Nekem is volt és van is most a frissen műtöttbe csavar is drót is, meg vagyok elégedve, örülök, hogy rászántam magam. Viszont van egy ismerődöm, akit legalább 10-15 évvel ezelőtt műtöttek és egyiknél sem volt neki (szerintem abban az időben még nem így csinálták) csavar sem meg drót sem és ettől függetlenül láttam a lábát jól van, nem újult ki. Szóval érdekes dolog ez, talán alkati dolog is ez, hogy kinek hogy alakul. Ettől függetlenül most már szerintem is többen csinálják, csavarral, de sokan anélkül, tehát csak a bütyköt lecsapják. Engem Győrben műtött egy szerintem nagyon jó orvos, nem tudok a Ti orvosaitokhoz hozzászólni, de mindannyiotoknak jó műtét, gyors gyógyulást és lábadozást kivánok!

Előzmény: cinege48 (1995)
cinege48 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1995

Szia Agárdirén,

 

Köszi a választ és a tanácsokat. Jól jön. Előre beszerzem a jégzselét. Ha nem találkozom az altatóorvossal, akkor valószínű, hogy nem is lesz lehetőségem kérni, hogy altasson. Bele kell törődnöm, hogy gerincérzéstlenítés lesz. Pont mához 4 hétre lesz a műtét.

Csodálkozom, hogy neked sem csavar, sem drót nem volt a lábadban. Akkor nem értem, hogyan tették helyre a nagylábujjadat. Azt valamivel rögzíteni kell. Lehet, hogy neked is csak lefaragták a bütyköt?

Előzmény: Agárdirén (1991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!