Keresés

Részletes keresés

kékszemű Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42698
Jó utat, kedves Kismedvém!!! Nagyon szívesen veled tartanék és esküszöm, hogy úsznék előtted a tengerben, hogy ellökdössem a medúzákat :-)))

Várjuk az élménybeszámolót meg a fényképeket az útról!
Előzmény: 88kismedve (42686)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42697

Sziasztok!

 

Hosszas olvasás és figyelés után holnap reggel indulunk a Paradise Palace -ba.

Jön valaki Hammametbe holnap?

 

Együttérzek az itthon maradotakkal, mert korábban én is együttéreztem a Tunéziában nyaralókkal, és irígykedtem.....

Tom

newplace74 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42696
Szia Bettike88!
Ajánlom figyelmedbe a Skanes Beach - Dinoclub fanok:) topicot!
Előzmény: bettike88 (42685)
marrisska Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42695
Szia 88Kismedve!
nemtom net közelben vagy-e még. Ha igen: engem megcsípett egy medúza, de nem félni tőle!!!! Ecettel bekentem, másnap kutyabajom :-) Medúzakerülő jó tanács: ha sokan vannak a tengerben, nyugodtan bemehettek. Ha kevesen, akkor az lehet az oka, hogy többeket megcsípett a medúza (vagy nagyon korán van még :-)). Szóval, nekünk ez a megfigyelés bevált, több medúza nem csípett meg. Mondjuk, amikor egyszerre négyet is láttunk gyorsan kijöttünk :-). Monastirban voltunk, ott olyan kb 6-10 cm-es medúzák voltak. Ha meg nem mutatják nekünk korábban kiérkezett magyarok, fel se ismerjük, mert olyan nagyobb opálos áttetsző, majdnem nejlonzacskónak látszó valamire számítottunk. Ez olyan mint egy kis esernyő vászon nélkül. Csak a széle, meg az ernyő tartó része látszik, kis vékony sötét fonalnak. Alig lehet észrevenni!
Jó utat! Várjuk a beszámolót! Biztos minden szép és jó lesz!
Előzmény: 88kismedve (42686)
newplace74 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42694
Nyugodtan mehettek Tunéziába nyaralni! Ha tényleg igaz,hogy egy évben csak egy embert csíp meg nagyon a medúza.
Az idei egy megvolt.
Kb. 5 hete a fiamat úszás közben megcsípte egy. Csak 3 hosszú barna hajszálat látott a kezére tekeredni, és ordított a fájdalomtól. Mire kiértünk a partra kétszeresére dagadt a karja. Futás a dokihoz. ( Skanes Beach Monastir) Egy szuri a popóba, egy kis krém a karra, és másnap már nem is látszott.
Viszont beszéltem olyan emberrel, akit tavaly csípett meg egy, paradicsomos módszerrel kezelte, de még az idén látszott a helye.
Előzmény: kékszemű (42681)
feri500 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42693
Igen felviheted.
Előzmény: Eszter1210 (42692)
Eszter1210 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42692
Sziasztok!
Hátitáskát fel lehet vinni a repülőre, persze nem megpakolva!???
feri500 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42691
Nálam van egyágyas szoba az Orientbe.
Egyedül is lehet menni, csak egy kicsit unalmas:)
Előzmény: T700 (42679)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42690

Szia bettike88!

 

Ha a Medinával utaztok akkor az utazási szerződés alján rajta van a járatszám és a várható ídőpont, amikor indultok és érkeztek.  Ha ez megvan a www.bud.hu-n figyelemmel tudod kisérni az indulásokat és érkezéseket. Egyébkén a repjegyeket, majd csak a repűlőtéren kapjátok meg indulás előtt. Jó utazást és sok-sok kellemes élményt kívánok nektek. Üdv.

Előzmény: bettike88 (42685)
88kismedve Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42689
köszönöm zorka a jókívánságokat! :)
Előzmény: Törölt nick (42688)
88kismedve Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42686
Kedves Kékszemű Hercegem! :)

hogy MIIIIIIIIIII?????????? most jól befingattál ezzel a laza fél oldalas "élmény"beszámolóval! remélem nem fogok habzó szájjal pattogni a homokban, mint a partra vetett hal :), de minden esetre viszünk magunkkal fenistilt! darázsra egyikünk sem allergiás, úgyh talán ezekkel az udnorító dögökkel sem lesz gond!köszönöm a segítségedet! :) jah, meg a képet!
noh, holnap indulunk első tunéziai nyaralásunkra - és remélem nem az utolsóra - , úgyh lassan elköszönök minden Kedves Fórumozótól, aki hasznos információkkal segítette a még tunéziailag szüzeket :)
Mindenkit üdvözlünk, puszilunk, aki meg holnap jön, vagy utána, annak meg nagyon jó utat!!!
(jöv. héten beszámolok az útról)
SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: kékszemű (42678)
bettike88 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42685

Sziasztok!

Mi 11.-én indulunk a Medinával az El Mouradi Skanes Beach-ba. Nem jön valaki? A repülő indulását nem tudom megnézni valahol, mert a részvételi jegyeket még nem kaptuk meg.... Köszi előre is a válaszokat.

Vadvirag1974 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42684

Köszönöm szépen a részletes infot.

Még egy kérdés: a fix áras boltot hol lehet megtalálni?

Ja, és ha nagy terjedelmű tárgyat veszek, azt hogy tudom hazahozni? Felengedik a repülőre vagy gondoskodnom kell, hogy a bőrönddel együtt csomagként leadjam, mert ugye akkor a csomagolás nem mindegy...

Előzmény: marrisska (42638)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 42683
Kicsi medúza kicsi csípés? :) Ajánlom figyelmetekbe az alábbi linkeket. Bár ez hál Istennek Tunéziában nem található meg.

http://www.kvizklub.hu/ki+vagy+mi+az+irukandzsi-1400-viewquiz-9880.html

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=13296
Előzmény: kékszemű (42678)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42681
Ezért írtam a Ps2-t!!!

De ha mégis félreérthető maradt a dolog, akkor megismétlem: Tunéziában a nyaralók elenyésző része lát egyáltalán medúzát. Azok közül, akik látnak, azoknak is csak az elenyésző részét csípi meg a medúza. Azok közül, akiket megcsípett, azoknak is csak az elenyésző része érzi meg komolyan a csípés hatását.

Szóval mindössze kb. egy ember jár évente úgy, hogy nagyon megcsípi a medúza!!!

Viszont sose lehet tudni, hogy ki lesz az az egy ember, én pl. nem fogadnék arra, hogy nem én leszek az :-(((

(Van is mindig nálam Fenistil, kalcium pezsgőtabletta, meg allergia elleni gyógyszer. Ezek mintegy 38,5 grammot tesznek ki a 20 kilogrammos csomagból.)
Előzmény: Törölt nick (42680)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42680

Akkor most sikerült jól ráijesztened szegény Kismedvére és a többi először Tunéziába készülőre.

Lehet, nem tudom, hogy valóban így kellene kezelni a medúza csipést, de felhívnám a figyelmet arra, hogy itt a fórumon még senki nem számolt be ilyen brutális találkozásról a medúzával.

Csíp és éget pár órán keresztül egyre csökkenő intenzitással, aztán nyom nélkül elmúlik.

Előzmény: kékszemű (42678)
T700 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42679
Oda terveztem volna, de az utazási iroda nem engedett... egy személy magában nem mehet :(
Előzmény: bettus83 (42676)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42678
Kedves rózsaszín bukszájú Kismedvém!

Bár egyáltalán nem értem, hogy miért nem akarod mindenki előtt lepisilni a medúzacsípett testrészedet a tengerparton, de tiszteletben tartom ezt a perverziódat, ha nem, hát nem :-)

A medúzacsípés elkerülésére az a legjobb, ha nem mégy a medúzák közelébe. Ha látod a tengerben, hogy fura, átlátszó harangok (lufik) lebegnek a vízben, akkor menj odébb, ne próbáld megfogni őket. A medúza nem támad emberre, szóval csak véletlenül kerülhetsz vele érintkezésbe, mondjuk úszás közben belenyúlsz egybe. Medúza sajna lehet egészen kicsi is, amit nem veszel észre. Mondjuk ebben az a jó, hogy a kicsi medúza az kicsi csípést is jelent.

Ha megfogtál egy méretes példányt, akkor azt abból veszed észre, hogy úgy kezd égni a bőröd, mintha a csalán csípte volna meg. Ez egyéni érzékenységtől függően fáj, ha különösen érzékeny vagy rá, akkor akarod, vagy sem, úgyis bepisilsz :-(( Sajnos a csípés az égető érzésen felül allergiás reakciót is kiválthat, szóval nem árt a csípés után kezelni a problémát.

A Tunéziában előforduló faj szerencsére nem különösebben veszélyes, de ettől függetlenül nagyon kellemetlen élményt jelent egy komoly medúzacsípés. A nagyméretű medúza pont úgy bennehagyja a "fullánkjait" a bőrben, mint egy méhecske, tehát a bőr kezelésén felül azt is ellenőrizni kell, hogy maradt-e csalánszőr a bőrben.

Tehát ha megcsípett a medúza, akkor azonnal sós vízzel kell borogatni (ha nem pisi, akkor langyos tengervíz), minél tovább, akár 30 percig is. Utána jöhet az ecetes borogatás, de ne csodálkozz, ha a szálloda személyzete szeletelt paradicsomot hoz, nem etetni akarnak, hanem Tunéziában azt tartják jónak a medúzacsípésre.

Ha már nem ég annyira, akkor jön a nehezebb része, a nagyobb csalánsejteket szépen egyesével szemöldökcsipesszel ki kell szedegetni a bőrből. A kicsiket sem szabad lebecsülni, az embertől elszeded a hűsítő borotvazseléjét, bekened a bőrödet és leborotválod a csalánszőröket. Ezután szépen vastagon bekened a piros bőrfelületet Fenistil géllel.

Eddigre biztosan kiderül, hogy allergiás vagy-e a medúzacsípésre... Ha igen, háááát, akkor gyorsan-gyorsan elő kell kapni a magas kalcium tartalmú pezsgőtablettát (Calcium-Sandoz) az akut tünetek enyhítésére, majd valamilyen antihisztamin tartalmú szert kell bevenni (gyógyszertárban recept nélkül lehet kapni a Claritine nevű tablettát).

Ha súlyos a helyzet (hányás, görcsök, esetleg izomrángás, stb.), akkor LeDoc topictárs telefonon való azonnali felhívása javallott!!!

Ps1: a döglött medúza is medúza, jópár óráig a csalánsejtek mérge aktív marad, szóval nem fogdossuk a döglött medúzát!

Ps2: a Tunéziában nyaralók túlnyomó többsége nem is lát medúzát a tengerben, remélem, hogy te is csak ilyet látsz majd, félig döglötten a parton:

Előzmény: 88kismedve (42669)
Gittus31 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42677
Mi 11.kén megyünk.van valami infód róla ?:)köszi
Előzmény: bettus83 (42676)
bettus83 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42676
valaki jön 14.-én az orientbe?:)
T700 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42675
Medúzacsípést ecettel lehet enyhíteni.
Előzmény: 88kismedve (42669)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42674
Elhelyezkedés: Ami a szálloda hatalmas előnye, az az elhelyezkedése. Nem akarok nagy szavakat használni, de Sousse-Port El Kantaoui viszonylatban ha lehet a legjobb helyen lévő szálloda. Port El Kantaoui-ról annyit, hogy egy gyönyörűen megcsinált kis turistaparadicsom. Sehol egy szemét, sehol egy romos ház, tényleg olyan, mintha egy kis ékszerdobozban járkálna az ember. A szálloda mellett van közvetlenül a kikötő ami nagyon hangulatos, egy főtér jellegű dolog is, ami kb olyan lehet mint Bp-en a Liszt Ferenc tér, azzal a különbséggel, hogy van egy bazi nagy szökőkút, ami zenére lövi a vizet. A zene mondjuk rémes volt, de amúgy hangulatos. Sousse egyébként a helyi kisvonattal (ami nem volt vonat, hiszen nem kötöttpályás, rendesen kerekeken gurult) 15 perc alatt elérhető, és ha jól emlékszem 2,5 dníár volt fejenként az út. Tuc-tuc-kal pedig 2 dinárért is bevisznek fejenként, de ott meg kell várni, amíg összejön egy kocsira való utas. A taxi is rendben van, visszafelé 4 dinárért elhoztak. De persze nincsen rózsa tövis nélkül, a szálloda partja elég kicsi, és hát ennél csak szebb tengerpartot láttam eddig.

Kaja: Az ellátással sem volt semmi gond. Félpanziós útra fizettünk be, mondjuk a HP-ba nem is lehetett AI-re befizetni, de ezt nem is bántuk, mert elég sokat mászkáltunk a szállodán kívül. Nem mondom, hogy nem kaptam már jobb ellátást máshol, de a célnak ez is tökéletesen megfelelt, rossz kaját nem találtunk, és minden reggel és este jóízűt tudtunk enni. Mondjuk a helyi felvágottnak elég bizarr kinézete van, de hát van sok más is.

Fakultatív programok: Mivel csak egy hetet voltunk, így nyilván a fakultatív programokon csak limitáltan tudnunk részt venni, szóval a sivatagi túrát vérző szívvel de ki kellett hagynunk. Voltunk viszont egy egynapos Tuniszi kiránduláson, amit a Medina szervezett. Nem volt egy nagy szám, de ha már az ember ott van egy idegen országban, akkor a fővárost mindenképpen érdemes megnézni. Az idegenvezetőnk fantasztikusan jó volt, egy tunéziai csaj, valamilyen Maria, aki állítom, hogy választékosabban beszélt magyarul, mint bármelyikünk. Tunisz mellett még elmentünk Karthagóba és a Sidi Bu Said-ba, egyik sem nagy szám, de azért érdemes elmenni. Ami viszont csapnivaló volt, az a hajókirándulás. Ezen nem az utazási iroda szervezésében voltunk hanem egyénileg, ugyanis a Medinás hajó Soussból indult és oda még el kellett volna utazni, a szálloda mellől viszont szintén indult egy ilyen kalózhajó, szóval úgy döntöttünk, hogy inkább elmegyünk egyénileg, főleg, hogy a Medinás kirándulás 30 dínár lett volna, így meg csak 20 volt. Hát nem tudom hogy a Medinás utazás milyen, de ez itt elég gyenge volt. Ezen kívül voltunk még tevegelésen (Caravan) amit ha jól emlékszem a Medina olyan 25 vagy 30 dinárért árult fejenként, de a HP partján lófráló Raffik nevű úriembernél lealkudtuk az egészet 12,5 per főre. Aki ide befizet, nem kell megijedni, ugyanis az elején elég bizarrul indul az egész, de végül szerintem megéri. Ha valaki érdekel részletesebben, az jelezze.

Hát nagyjából ennyi a lényege az útnak. Ultra last minute 61.000+illetékért sikerült elutaznunk, és szerintem ezt az árat messze bőven megérte. Aki luxuskörülmények között akar nyaralni az ne ide jöjjön, de ahogy látom a hozzászólásokat, a jó szolgáltatásra nincs garancia még a drága helyeken sem. Van még kép is egy raklappal, ha érdekel valakit, rakok fel szívesen.
Előzmény: Törölt nick (42670)
tuktuk64 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42673

Sziasztok!

 

Én idáig csak olvastam az írásaitokat,de szeptember közepén szeretnénk mi is nyaralni menni.Több alternatíva is van,én Hammametbe szeretnék menni,a Fourati hotelbe,párom Sousseba.Ha valaki tudna friss beszámolót írni a Marhaba Beachról megköszönném!

A sima Marhabában nyaraltunk már,de arról sokan írnak,ha valakit érdekel beszámoló a Hammameti Safa hotelről tudok róla írni!Előre is köszönöm!!!TuK Tuk

marinka79 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42672
Nekem van egy Kinder Disco and Hotel Dance felíratú CD-m, melyet még 2006-ban vettünk meg a Hotel Karawanban. Nem tudom, erre gondolsz-e, rajta van többek között Super Man, Véo Véo, ramzamzam, Zama zama, La Bomba, Pi-pi-pi. Összesen 21 szám van rajta. Ha ez az amit keresel, találjunk valami módot és megpróbálom elküldeni.
Előzmény: *stella* (42659)
Belfegor13 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42671
Köszi!Mi sajnos a délutáni géppel megyünk :((((
Előzmény: Törölt nick (42665)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42670
Sziasztok! Egy kis leírás a Hannibal Palace-ról. Július 24-én érkeztünk haza az egy hetes utazásról, és összességében azt kell mondjam, hogy nagyon jól éreztük magunkat. Olyan nagyon komoly problémánk egyáltalán nem volt. Persze voltak apró kis bosszantó dolgok, de ezek nem voltak vészesek.

Utazás: Az egyetlen komolyabb kritikám az odautazással kapcsolatban van, ugyanis két és fél órát késett a gépünk. Igaz ezen sem húztuk fel magunkat, mert az egy héttel korábbi turnusnál 7 órát késett a gép, így a legrosszabbra is fel voltunk készülve, váltás alsónemű és 2 napra elegendő kaja a kézipoggyászban. :) Egyébként kárpótlásként mindenki kapott egy 3ezer forint értékű bónt amit le lehetett vásárolni, de akkora sor lett, hogy nem tudta mindenki beváltani a gép indulásáig, többek között mi sem. De nem is nagyon érdekelt. Ezt leszámítva az utazás rendben volt, a légiutaskísérők normálisak voltak, a kaja elfogadható. Charter géppel még soha nem repültem, így nekem furcsa volt amikor leszálláskor elkezdett mindenki tapsolni, de mivel még gurult a gép, én inkább kivártam a végét. :) A szállodába elég hamar eljutottunk, nem emlékszem már mennyit utazhattunk, de nem volt több fél óránál. A telepített idegenvezetőnk valamilyen Boglárka volt, sok kapcsolatunk nem volt vele, egyébként normálisnak tűnt, max egy kicsit lassú volt. :)

Szálloda: A szállodában nem akartam a véletlenre bízni a szoba kiosztását, így félrevontam a recepcióst, és mielőtt odaadtam volna bármilyen pénzt, nyíltan megmondtam, hogy extra euróért extra jó, tengerre néző és csendes szobát akarok. Először vonakodott, aztán Rodolfót megszégyenítő ügyességgel és gyorsasággal kivette a 15 eurót az útlevélből és adott egy szobakulcsot, plusz szólt a londinernek, aki segített felvinni a cuccokat. Először kicsit zavarban voltam, mert a legkisebb pénzem 5 eurós volt, de a londiner megnyugtatott, hogy nem kér pénzt, és gyorsan távozott. A szobánkkal maximálisan meg voltunk elégedve. A harmadik emeleti 382-es szobát kaptuk, ami a tengerre nézett és csendes volt, ezen felül tiszta, és a légkondi is végig tökéletesen működött. Hogy ezt az extra pénznek köszönhettünk vagy sem, soha nem fog kiderülni, de ahogy láttam más sem nagyon panaszkodott. Takarítás minden nap volt, és a 6 napból amit ott töltöttünk kb 3 nap hagytunk ott 1-1 dínárt. Szóval nem igazán várták el, de nyilván örültek neki. A cuccainkhoz nem nyúltak, és bár kívülről tilos volt behozni az ásványvizet, a kinti vízzel teletömött hűtőnket sem bántották. Csótány nem volt. Persze ha reálisak akarunk lenni, akkor azt látni kell, hogy a Hannibal Palace magyar szemmel nézve egy 3 *-os szállodának felel meg, és talán még ehhez is kell egy kis jóindulat, hiszen elég kopottas és avítt az egész, de a célnak tökéletesen megfelelt. Még talán annyi érdekességként, hogy a szálloda legalább 50%-a magyar volt.

(folyt. köv)
88kismedve Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42669
sziasztok! ha már így megemlítettétek a medúzákat... ha megcsípne egy, és nem szeretnénk a turisták előtt pisilni ( :D ), akkor hogyan lehet azt az égő érzést megszűntetni? mit tegyünk rá?

ja, és tudom, h nem nekem szólt a válasz, de nagyon köszönöm marrisskának, h leírta, mit merre hogyan :D
laszgal Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42668
Szerintem 2,5 körül van mi a mellette levő hotelban voltunk, de itt van egy térkép.

http://www.telen-nyaron.hu/showmap.php?rid=sousse
Előzmény: Kitty27 (42664)
Anginga Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42667
Jah,nem Orient Palace:)
Előzmény: Anginga (42666)
Anginga Creative Commons License 2009.08.03 0 0 42666
Inkább több is mint 4 km.
Előzmény: Kitty27 (42664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!