Keresés

Részletes keresés

sztvibi Creative Commons License 2012.12.15 0 0 985

A nyomatékkkal nem biztos, hogy be tudod állítani úgy hogy szintbe tekerje. Behajtó bittel lehet igazándiból úgy megcsinálni, hogy  mindegyiket szintre hajtsa be. Ez a gipszkartonnál is így van.

Előzmény: Sanyi 65 (982)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.15 0 0 984

Szia! Miért ne fogadnám meg hozzáértő tanácsát?? Ezért kérdeztem! Mielőtt itt kérdeztem már hallottam  mind két lehetőséget ezért vagyok bizonytalan.

Előzmény: Cirkusz01 (983)
Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 983

Szia! Nem akarok nagyon belefolyni, de most 100-110 forintról beszélgetünk. Egy keret legalább 10 perc mire elkészül biztonságosan, ez csak az idő, az energia költség se kicsi.

Természetesen én is kezdőként végig csináltam.Szóval nem halgattam a időseb kollegákra.Ma már látom, pocsékba ment az időm. El retenttésül mutogatom azokat a keretek amikkel kezdtem.Én csiszoltam , égettem, aztán megint csiszoltam, aztán újra kellett fúrni. Magyarúl nem éri meg vele bajlódni.Főleg, ha eltudsz menni vaklahova jó pénzt keresni. Akkormeg főleg . Ehhez hozzá kell tenni  nem idegen keretek voltak, az örökségből maradt rám.Jobban jártam volna ha gyújtósnak használom. De neked kell eldönteni.

  Üdv Cirkusz

Előzmény: sztvibi (974)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 982

Hűűűűűű akkor van utánpótlás!!! Így van rálátásod a két kaptártípusra, szerinted melyik az előnyösebb? A Hunor vagy a  1/2 nb? Vettem hozzá  behajtófejet is, de felesleges mert a nyomaték állítható. (ha szintbe ér, és nagyobb erő kell, akkor szétold)  Hálózatról üzemelőt vettem, nekem ez praktikusabb.

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (981)
Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 981

Szia! Igazából én sem olvastam konkrétan erről a megoldásról.Ez egy tavaszi rossz fészek rendezésnek köszönhető.Azt is meg kell jegyezni kevés olyan kaptár van amerlyik elöl telejes nyitott. Az okát  nem tudom. A fiam 1/2Nb családjai 3 fiókon .Az én Hunorjaim, meg két fiókon telelnek.Csak azért , hogy a kijárótol meszebb legyenek.

 A kisebb kaptár elemeknél nem baj, ha elő fúrsz nekik mag vastagságú fúróval.Az se baj, ha olyan a behajtó fejed mint a gipsz lartonosoknak van. Szintnél bejjebb nem tudod tekerni.Létezik külön fej is, nem kell komplett gép. Nekem nincs, de meg gyorsítaná a munkát.

Előzmény: Sanyi 65 (980)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 980

Szia! Érdekes ez a kijáró megoldás,még nem hallottam ilyenről. Viszont gondolkodtam olyanon,hogy három fiókon teleltetek. Az alsó szinte üres,csak középtájt volna három keret ha akarnak ott lejutnak a kijáróhoz. Így nem jutna be  közvetlenül a hideg hozzájuk. Ma megvettem a felsőmarót és a csavarbehajtót. Már csak ezek hiányoztak a gépparkból. Vettem  gipszkarton csavart is, de csak keveset. Magas menetemelkedésüt ami kimondottan fához jó. Hosszúság 35 és 55 milliméter, holnap próba és ha nem repeszti a deszkát akkor veszek egy egy dobozzal. Sajna, nekem egyedül kell megcsinálnom mindent, nincs népes család mögöttem. A takaró papírok nekem is a tűzön végzik.

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (972)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.14 0 0 979

Köszönöm a választ!!

A lénye, hogy égetéssel ki lehet fertőtleníteni. Szerintem ha felület fertőtlenítőben is megáztatom akkor tutira megyek. Fertőtlenítőhöz még hozzá is tudok jutni olcsóbban mert ahol dolgozom többek közt ilyeneket is gyártunk.

Előzmény: imkerei (978)
imkerei Creative Commons License 2012.12.14 0 0 978

A használt kereteknél trisós oldatba való áztatással többre mész, mint a kénezéssel, mert a kénezés csak a felületen lévő organizmusokat károsítja. A használt kaptárakat, pedig forrasztólámpával vagy disznópörzsölővel ki kell égetni, mielőtt használatba veszed.

Előzmény: sztvibi (977)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.14 0 0 977

A kaptárba pakolva elgázosítva értendő? Az ki öl mindent ami benne leheta keretben?

Előzmény: Destroyah2 (975)
Destroyah2 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 976

"A terveim szerint nem akarok 20 család fölé menni"

 

most még :)

 

ez majd változik...

Előzmény: sztvibi (973)
Destroyah2 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 975

kénezd le...

Előzmény: sztvibi (974)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.14 0 0 974

Még 1 kérdés! Tényleg nem szabad használt (jó állapotú) kereteket felhasználni?  Nem lehet azokat is kiégetni+fertőtleníteni?

A kaptárakban benne hagyja az eladó. 

Előzmény: sztvibi (973)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.14 0 0 973

Szia!

A terveim szerint nem akarok 20 család fölé menni. De ki tudja még mit hoz a jövő....

Elvileg akkor vándorolnék velük ha kinőném a kertet (1750m2 az egész telek rajta családiház+gazdasági épület) a többi kert, és ahogy írtam elég sok méh legelő van a környékünkön. Szerintem a fekvőnél egyszerűbb a méz elvétel. Felnyit  kiszed. Nem kell pluszban még rakodni. (Ez az én véleményem. De én nem értek hozzá még).  Még most gyüjtöm a sok mhasznos infót! :-)

Előzmény: Cirkusz01 (971)
Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 972

Szia! szerencsén van a kaptár gyártásnál mert nagy a család.Mindenki kiveszi belőle a részét.Van konbinált gyalu, nagy körfűrész, fejező, Felső maróm is van, sajnos az kézi, de tervezek egy asztalit is. Hosszabb egy egy fiók marása, mert kétfogásra tudom a illeszkedéseket marni. Ez egy 1400 w.-os Einhell. Lemezre van ráfogatva, az meg egy asztalra. Fejleszteni meg muszály. Minden kis bejövő pénzt  a méhekre próbálom költeni.

A mézpénz, sajnos még a közösbe megy.Már nagy könnyebség lessz, ha a méhekpénzéhez nem kell nyúlni. Talán az idén ezt is el érem. Nem nagy álom, talán sikerül.

 A papírok a műhelykályhában végzik.A kijáró szűkítését én nem tervezem. Az áthelyezését viszont igen. A fészek nem a szabadba nyílik, hanemn a kaptárba. A takarás nem ér le az aljig.Ott a méhek kijutnak a szabadba, viszont a szél nem tud befújni a fészekbe.Mivel nagy a kijáróm ezt meg tudom oldani.Nem én találtam ezt ki, csak tavaly véletlenül alakult így egy családnál.Szemmel láthatóan kevesebb méz fogyott.Ezért döntöttem az áthelyezés mellett.Nem emlékszem ki is írta le először a számomra.A kaptárja is így volt ki alakítva.Dupla elejű volt , ami másra is jó volt.Ő még be is zárta őket.

Remélem érthetően fogalmaztam

  Üdv Cirkusz

Előzmény: Sanyi 65 (967)
Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 971

Szia! A fekvő kkel is jól lehet vándorolni.A lényeges különbség a méz elvétel.10-20 családnál nincs még gond, de felette már elég nehéz rázogatni, seperni. A rakodónál szöktetés , az esetleges bent maradókat lefújni, aztán már mehet is a pergetőbe az egész. Egy fiók elvétele 1 perc. Na, ezt kell átgondolni.

  Üdv Cirkusz

Előzmény: sztvibi (970)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 970

Hát én már el döntöttem (szerintem) hogy fekvő rendszerűnél maradok. Egyik fontos érv volt, hogy ilyenhez jutok (remélem) jó áron :-)  Terveim szerint nem akarok vándorolni  mert elég sok méhlegelő van a környékünkön. Pl kb 2km-re akacerdő, repce, napraforgó is szokott lenni 5km-es körzetben. Gödöllőtől Ék-re kb 15km

Előzmény: Sanyi 65 (969)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 969

A későbbiekben el kellene döntened, hogy fekvőrendszerű kaptárban, vagy rakodóban akarsz méhészkedni. Előnyei vannak mindkettőnek, ki ezt, ki azt szereti. De mégis előnyt jelent  az egységesség. Keretméret, pergetés,stb.

Üdv!

Előzmény: sztvibi (968)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 968

Köszönöm a választ!

A kaptár "tisztítása" lángal az természetes! De én még ezen felül felületfertőtlenítővel is szeretném kezelni. A kaptárak kerettel lennének. De! Állítólag nem igazán egészséges használt keretekkel foglalkozni mert az kevésbé tisztítható. Ja a családok kaptárral értendők "NB egyszintes 3db", rakodó 4DB". A családokat át nézetem mielőtt megveszem. De állítólag "orvosilag ellenőrzött, és hivatalossan nyilvántartott méhek" De tudom mesziről jött ember.....

Előzmény: Sanyi 65 (966)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 967

Szia! Érdekes ez a kijáró dolog, a 600 családos ismerősömnek semmi szűkítés. A kaptár alsó kijárós, és majd karácsony körül akar szűkíteni. Gondolom a hullámpapírt újból már nem használod fel, jövőre? Akkor te ezt a fiók gyártást profi módon csinálod, biztos van hozzá valami segédeszközöd (modla). Engem a víz is kiver, ha rágondolok! Szorítókat kellene csinálnom a ragasztáshoz, felsőmaró és csavarbehajtó is kellene. Pénz, pénz, pénz.

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (965)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 966

Az árak korrektek, magam is használt kaptárral és pergetővel kezdtem. Arra jók a használt dolgok,hogy belekóstoljunk a méhészetbe. És ha nem megy, vagy másként látjuk a dolgokat akkor hasonló áron ellehet adni. DE!!! A kaptárakat alaposan takarítani, és lánggal kiégetni!!!! A pergetőt fertőtleníteni!!!  Család kaptárral? Az ár jónak tűnik. Azért javasolnám,hogy egy tapasztalt kollégával vizsgáltasd át a családokat. Tudod a kissebbségiek is a saját paripájukat dicsérik.

Üdv!

Előzmény: sztvibi (963)
Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 965

Szia! Sajnálom! Már többször jártam így én is. A kollegának részben igaza van.

Szerintem fontos hő gazdálkodás.Viszont amit sokan el felddnek a elég nagy kijáró.Na és annak a helye.Számolgatnak mindent és tutira megmondják, mekkora kel. A családok meg szépen be füllednek, aztán fogják mindenre, csak a kijáróra nem fektetnek hangsúlyt.

Nekem 15 mm.-er a kijáró magasságom 38 cm.-er hosszan.A fészek fele marad szabadon.

Természetesen alul. A váltó kijáró a meleg építményüeknél hatásos.Szerintem.A hidegnél csak alul.A párát meg nem ki vezetni kell, hanem megtartani, hogy tavaszal legyen elég víz. Ezért jó a hullámpapíros közvetlen takarás.Természetesen amikor ez mellett döntöttem még nem tudtam, hogy erre is jó.

Szerencsés vagy.Nekem még talán a rigó fütyül a kaptár anyagomon.Talán februárban ide ér a pénz mag.Csak akkor tudok neki fogni a műhelymunkának.Igazából 5 nap alatt kész a száz fiók, a nedvesség tartalma aggaszt.

Nem felejtem el a képeket, de az itteni szerver kicsit kis teljesítményű.Majd meg oldom.Töltöttemle egy kép kicsinyítő progit.A használatát kell meg tanulnom.

Üdv Cirkusz

Előzmény: Sanyi 65 (964)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 964

Szia! Hűűűűűűű de hosszú levelem lett oda most, pedig gépeltem szorgalmasan!!!!

Nincs erőm újból írni. A kereteken nekem préselt szúnyogháló van, rajta négyréteg hullámpapír. Természetesen, a kijáró felett hézaggal. Egy nagytudású kolléga azt mondja,hogy a méheknek nem meleg kaptár kell, hanem száraz. A környéken egy méhraj nagyméretű zártszelvényben telelt át egy pótkocsi alatt. Ma elhoztam a kaptárnak való deszkákat a szárítóból. Autó túlterhelve, út akár a jég, fék nuku, a safőr úr (én), a zabszempróbát nem állta volna ki.  Várjuk a képet,csak ne felejtsd el!

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (962)
sztvibi Creative Commons License 2012.12.11 0 0 963

Üdv. A tisztelt Méhészeknek!

Tavasszal én is szeretnék egy pár családot. Most még csak gyüjtöm a sok infót:-)

Lenne egy pár kérdésem: taltam egy pár eladó kaptárat (szerintem jó áron) 15db nagyboconádi kerettel 14-16 db-os dupla falú+ egy 3 keretes pergető ezt adná a bácsi 50eFt-ért. Egy másik helyen lenne család kaptárral (eladó szerint orvosilag ellenőrzött) 20eFt. Ezek szerintetek jó árak?

Válaszokat előre is köszönöm!

Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 962

Szia! Hasonlóan takarok én is. Csak sima hullám papír van fólia helyett, egész februárig, aztán kerül vissza a fólia jó erős takarással.Na meg a szokásos "gyógyhatású" cukor lepény.Azért így írom, mert nem gyógyszert rakok bele, hanem természetes anyagokat.

Béres csepp ,alma ecet, meg hasonló.Egy biztonság a méhek gazdájának.Nem beszélve a rossz időjárástól beindult anyákról.Tavaly nem volt . 5 családnál találtam kiterjedt fiasítást a középső léputcákban.Természetesen már nem éltek ott, csak a szélsőkereteken.Amennnyiben van lepény nem fogy el a kajájuk.Ritkán kell, mert bőven van náluk méz.

Egy kis méhészetben egyáltalán nincs szükség gépekre berendezésekre. Közel egy perc amíg átpakolom a kellékeket  a következő helyre.Tálcával is kisérleteztem, de nem vált be.

A rakodó kaptárakhoz már nem igen jó. Ketetet nem teszek a földre, és a fiókokat sem.

Olyanon agyalok ,ami a kezelő láda és a fiókbak kombinációja. Ami egybe van, össze csukható és egyszerű tovább rakni. Ráadásul kéznélvan rajta biztonságban minden ami kellhet.  Na mimdegy  it van a fejemben, de hátha valaki már meg csinálta.  Amennyiben készlessz felteszem a képét.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: Sanyi 65 (961)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 961

Ma nézegettem  régebbi méhészet újságokat,és azt olvastam,hogy vannak akik nem takarják a kereteket télire semmivel. Csak február közepén, de akkor vastagon.

Nozéma is gátolva van ezáltal. (elgondolkodtató) Bizony ezzel a kezelőkocsi projektel magadra maradtál. Ügyes vagy te, majd összehozod. De azért számolj be róla nekünk is!

Üdv

Előzmény: Cirkusz01 (960)
Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 960

Szia! Nálam már évek óta linóleum van.Tégla nehezékkel 5-5 cm.-es túl nylással. Nincs olyan szél ami meg tudná emelnei.Ráadásul lefele hajlik és alá se tud nyúlni. Lomtalanításkor szerzem be, még venni se kell.

 Szóval, itt sem használ senki sem kezelő kocsit.Akkor magamnak kell ki kisérletezni.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: Sanyi 65 (959)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 959

Az éjszakai szélvihar ellenére, a méhesben csend és béke honol! Féltem,hogy a takarólemezeket leszórta a szél.

Cirkusz01 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 958

Sziasztok! Egy fogós kérdés.használ valaki itt köztettek kezelő "kocsit".

  Üdv Cirkusz

Sanyi 65 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 957

Mindegy, az a lényeg, hogy készül.  Legalább tudod tesztelni tavaszig. Hát ja,a fúrás faragás ideje jött el ránk. Még mindíg jobb, mint a kocsmában üldögélni.

Előzmény: Destroyah2 (956)
Destroyah2 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 956

nekem a legközellebbihez is 60km-t kell autózni, mind1; személyes rossz tapasztalat miatt nem szeretem őket... :)

 

nekem a kaptáremelőm kélszülget lassan a téli hidegben...

Előzmény: Sanyi 65 (955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!