Keresés

Részletes keresés

diesel()diablo Creative Commons License 2002.03.20 0 0 158
aha! az az alapriff, ami abban van, hihetetlen!!!
arra nagyon lehet zúzni! igaz, hogy a progi. középrészt lerövidítettük. :-)
Előzmény: Borzas (157)
Borzas Creative Commons License 2002.03.20 0 0 157
megnyugodtam

na de metálosan?

diesel()diablo Creative Commons License 2002.03.19 0 0 156
nemhinném, múlthét szerdén játszottuk először.
amúgy kissé erőteljesebben játszuk, metálosabban.
amúgy csak az első albumot ismerem.
Előzmény: Borzas (155)
Borzas Creative Commons License 2002.03.19 0 0 155
Az jó.

Kb. 1 éve láttam egy zenekart a Baross koliban, próbálta ezt a számot játszani, de nagyon ügyetlenek voltak.
Remélem nem ti voltatok, mert akkor.
Egyébként sok jobb Crimson szám van.

diesel()diablo Creative Commons License 2002.03.19 0 0 154
mi is játszunk egy king crimson-nótát, a 21st century schizoid man-t.
már ha érdekel valakit, persze.
az egy jó szám, ha ismeritek.
shaddam Creative Commons License 2002.03.19 0 0 153
OFF

SzZ, mail ment

Előzmény: SzZ (151)
Borzas Creative Commons License 2002.03.18 0 0 152
Milyen zene, a progon belül?
Tekerős, virgázós, vagy laza, lassú, érzős?
Az utóbbiban talán próbálkoznék, bár hangszerem nincs, + csak kevésszer bőgőztem eddig. igazából gitárosnak készültem, amíg ki nem derült hogy béna vagyok, azóta nem is próbálok fejlődni.

off.én beszéltem

SzZ Creative Commons License 2002.03.18 0 0 151
Sziasztok

Nem tud valaki egy basszgitárost (budapestit), aki akarna jönni egy progrock zenekarba? A régi basszerosunkkal -- bár nagyon szeretjük egymást -- elválnak útjaink, és kellene valaki aki átveszi a helyét. Próbaterem van, basszalap nincs.

Köszönöm, szorri ha megint offtopik vagyok

Z

Borzas Creative Commons License 2002.02.21 0 0 150
Na, most megpróbálom kicsit fellocsolni ezt a jobb sorsra érdemes topicot, f?leg hogy tegnap személyesen találkoztam Csempész barátunkkal a Bibóba...

Na, mondjuk legyen egy toplista.
1. Sex sleep eat drink dream
2. One more red nightmare
3. az aranyos Lady Of The Dancing Water
4. Elephant talk
5. Sailor's Tale
6. Dinosaur

A fenéket, hülyeség a toplista. Teljesen bekattantam egyébiránt, akármikor hazamegyek, nincs kedvem mást hallgatni, mint Crimsont, csak kár hogy a Thrak nincs meg CD-n. A Larks' Tongues annyira egyébként nem jön be,viszont az Elephant-Talk.com-on sokak által fikázott Islands meg lizard, szerintem nem olyan szar énekes Gordopn haskell, Boz Burrel meg kifejezetten a kedvencem. Fura egyébként hogy az Islands az egyetlen, ahol a mellotron helyett végig hús-vér vonósok vannak. Az volt meg nekem el?ször. Egyébként jó dolog a mellotron, arról lehet felismerni többek közt.

Zárásként álljon itt hogy

"waiting for a smile of the Sun-child"

Borzas Creative Commons License 2002.01.26 0 0 149
Sajnos a Starlesst szerintem nehéz lenne lefordítani, mivel a "bibliafekete" a magyarban egyrészt nem nagyon használatos, meg prozódiailag teljesen beilleszthetetlen a refrénbe. Persze kereshetnénk valami hasonlóan plasztikus jelzőt, de részemről reménytelennek tartom.
Úgyse lesz az igazi. "koromsötét", vagy egyéb ilyen görcsölés.
mindegy.

Ja, a szám amúgy elég jó, de szerintem nem az a legjobb a Red-en. Bár ez valószínűleg azért van, mert mire az album hozzámkerült, a Starless-t magát egy letöltés nyomán sikerült "rojtosra" hallgatni, persze ez szép képzavar a digitális technikára gondolva.

Csávez

Champace Creative Commons License 2002.01.24 0 0 148
Tegnap éjszaka hallgattam. Szuper.
Fordítást majd legközelebb ;).
Tóth Attis Creative Commons License 2002.01.24 0 0 147
Na akkor nézzünk ONtopicot!

Crimson-fordításokat ide a topicba!!!!

Kezdjük talán egy Starlessel ;-))

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 146
OK, elnézést, csak most olvastam, és megállt a kés a levegőben.
Előzmény: Tóth Attis (143)
Pucros Mackó Creative Commons License 2002.01.23 0 0 145
Neeeeem... Legát Tibor a Kézi Chopinban nyafogott (néhány ember szerint: énekelt) deprimált szövegeket, amelyeknek talán még a szerzője is ő volt. A progresszív rockról meg biztos meséltek neki, vagy ha hallott is egy-két darabot, túl bonyolult lehetett számára. A King Crimson biztosan :-))
Előzmény: Törölt nick (142)
gyere a papához Creative Commons License 2002.01.23 0 0 144
Én örülök ennek a MN cikknek, ugyanis általa választ kaptam egy régi (kimondatlan) kérdésemre. Már a kezdetek kezdetétől olvastam az újságot, és soha nem értettem, hogy ezek a fickók, akik amúgy szemmel láthatóan értelmesek, és eléggé műveltek is, hogyan a fenébe', hogy egyszerűen nem vesznek tudomást egy olyan nagyszerű műfajról mint a progrock. Helyette mindenféle meglehetősen kommersz, és popos nyálas zenékkel van tömve a zenei rovat. Pedig ez egyszerű. Hát így lehet: nem szeretik, és nem értenek hozzá. Ennyi.
Előzmény: Törölt nick (142)
Tóth Attis Creative Commons License 2002.01.23 0 0 143
Rég volt már, és offtopic is, mivel hála' égnek a Királyt nem is említette. Addig már nem terjedt a "műveltsége" :)
Szal hanyagoljuk mostmár a témát javaslom...
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 142
Jellemző fikatenger narancs-módra. Ennek a firkásznak a beszartgatyás amcsi köcsögök "zenéje" kell, talán. Szóval, kutyaütőknek nevezni ELP-t, Yes-t...
Mellesleg még csak utána sem nézett rendesen, mert Waters nem 81-ben távozott a Pink Floydból, hanem sokkal inkább 84-ben. Apróság, ugyebár, de ha már olyan nagyokos, akkor ne legyen trehány. Kutyaütő firkász.
Előzmény: SzZ (93)
Tóth Attis Creative Commons License 2002.01.23 0 0 141
Nos akkor a saját zenémről/zenénkről. 6 éve zenélek két kedves barátommal, lassan 3 éve lettünk "sikeresek":), Pink Floyd tribute zenekarként, Echoes of Pink Floyd néven.
Kb. fél éve foglalkozunk komolyan egy saját anyag elkészítésével, és a kezdeti nehézségek után mostanra nagyon beindult a dolog. 1-2 próba alatt képes megszületni egy szám, és nagyon remélem, hoyg igaz amit bátortalanul, de érzek: űrt fogunk betülteni a magyar rockzenében.
Amit csinálunk...pregresszív(?:), de tényleg rockos, "húzós", néhol kemény, de nem metálos, néhol pszihedelikus. Nem erőltetjük egyik irányt sem, csináljuk ami jön. Majd elválik, hogy bejön-e a recept:)

Februárban tervezzük egy komolyabb demo felvételét, és tavasszal album felvételét. Ha a demo megvan, majd mutatok belőle, kíváncsi vagyok a véleményedre!

Üdv,
Attis

u.i.: ja, nem mondtam, a zenekar neve -már majdnem biztos: Downstair

Előzmény: thrak (128)
Tóth Attis Creative Commons License 2002.01.23 0 0 140
No itt volt egy szép nagy moderátori vágás :)
Hála az égnek..

Mostmá' akkor Crimsonról, és más ilyen értékes dolgokról menjen ám a csevej! :))

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 139
wayne_ shorter

Ismeritek egyébként Fripp mester show of hands c. szólólemezét? Ha már itt a hangzásokról beszéltünk: szerintem ez az akkordbontásokra épülő, folyamként áradó (vagy csendesebb pillanatokban patakként csordogáló) zene...

A Show of Hands nem egészen Fripp mester szólólemeze, hanem a Fripp vezette, akusztikus gitárosokból :) álló, League of Crafty Guitarist nevű együttesé; a darabok szerzője a legtöbbször nem is Fripp.

Engem a zene leginkább Philip Glassra emlékeztet, de azzal ellentétben egyáltalán nem unalmas, sőt.

Nagyon tetszenek rajta Patricia Leavitt rövid dalai.

Az LCG-ről és általában a Guitar Craft-ról igen érdekes, első kézből származó adatok, információk olvashatók a többször hoivatkozott Tamm-könyvben.

Feri

Előzmény: wayne_ shorter (125)
thrak Creative Commons License 2002.01.06 0 0 130
On the Sunday of Life vagy Sunday all over the World !!
VILAGVASARNAP mindenkinek.
essuenk neki.
ez a brit quartet kozelebb all a floydhoz (latszolag) -ugyhogy nem teljesen a crimsonba valo(?), dehat az anyazas is messze esik a zenetoel... :]]
eleg betepett a porcupine tree is -bar neha nekem 2 dologra hajaz:
1/post prog kicsit gyengebb fordulatok (nagyzenekar, sejtelmes vokalok)
2/volt ez a NOE kiadvany, melyben emlitenek eloadokat, akik az atmoszfera teremtest minimalis eszkozokkel megoldjak (egy szal ak. gitar)
befordult, viszont utobbiaktol elteroen szellemes!
Nade. ami erdekesebb -szvsz-, a vezetonek, a gitaros steven wilsonnak mi koeze a kc-hez es fripphez?
hogy tim bowness-el a no-man -en dolgoznak. az elsoe, flowermix lemezt teljesen veletlen talaltam a kiadas eveben. fripp mellett mel collins saxerol -ha jol emlekszem. /fripp jobbik kozremuekoedese a future sound of london mellett, a gyengebbik a grid/. a kesoebb megjelent, "radios" felveteleken ('92-'96) jansen, barbieri, mick karn dolgozik. de, mar a kesobbi PT tag colin edwin es chris maitland is helyen van. tipikusan jo pelda a jazz-progr-pop-acid kozoskodesre: nem kis "seggrazassal", ami a funkys basser karnnak koszonhetoe. (de, ezek radio, tomeg felvetelek) karn amibe belenyul (mar megint nyul...) az soxor erdekes, de veteel is!
az enek mintha a soft celles hangot uetnee, viszont-viszont marc almond a vandergraafos peter hammill-t isteniti vallaltan. (durva vilagban eluenk -almondnak most jelent meg koltoi lemeze a "durva" new yorkrol)
mi a kozos a szemelyeken kivuel steven wilson kettoes eleteeben a PT es No-man-ben ?
elsoe lemezeik nosztalgiaval indulnak az oesprog flower-power pszichikumba. a kesoebbi lemezek szakitasi kiserletek (amit ismerek).
ennek a PT voyage34 masodik fazisa sem mond ellent, amiben a pink floyd-fal gitartema zenduel.
megcsinalom jobban ezt a kiraly dolgot, mint a venek -allitja wilson.
a PT-nel azonban nem olyan eredeti ez a szakadas, de a no-man alaphangszeres felallasa ezt megkonnyiti. (sok az elektronika, keves a foka, de van fuvola,sax pl)
a no-man is es a PT is kisse "kepzett zene" es vannak "steril" motivumok. utobbi megis nyitas a vilagra. bar tobb a PT lemez, a sulya eroes a no-man-nek.
szoval, ez egy okos, "hivatasos" zenesz ketiranyu kiserlete a reteg es pop vilag megcelzasara, de az elobbibe csuszik bele -egyeloere!!
uff, igy kell beszelni, metal ladyk.

Előzmény: Tóth Attis (127)
thrak Creative Commons License 2002.01.05 0 0 128
attis:
arra voltam kivancsi, hogy emlitetted, vmilyen zenet keszitesz/kesziettel.
crimson eredetisegere jellemzoe, hogy elsoe talalkozasra meguet. aztan lehet 'agyalni' rola.
a PT-roel; es a Kneeling cikkroel, amit 'odson' becsatolt irni fogok.
az ekezetek nem mennek erroel a geeproel es neehol jelolnom kell :]

belehallgattam a colorStarba (via la musica), csak reszleteiben. szvsz nem rossz mostansag magyarhonban. sok minden van meg, amit ki kell hozniuk, de nagyon erdekes lehet. gondolkodnak, egesz nyitottan. remelem nem maaz.

Tóth Attis Creative Commons License 2002.01.05 0 0 127
Nézd! Vállaljuk magunkat, ez egy dolog. Megint másik, hoyg soha sem fogod tudni az ízlésedet ráeröltetni másra. Ezen kár vitázni, ha jobban belegondolsz, tudod, hogy igaz...

"kuelonben milyen zeneroel szol az altalad szorgalmazott uegy ? :]"

Nem teljesen értem itt mire céloztál... Inkább én írtam a TE általaqd szorgalmazott ügyről..

Deha már ügynél tartunk (uegyneel ;), akkor az egy lehet, méghozzá az, hogy fentmaradjon a zenének ez az egészen intelektuális vonulata. Ez múlik a hallgatókon, és múlik a zeneszerzőkön is...

Még mindig nem mondtál semmit a Porcupine Tree-ről, pedig érdekelne...

Előzmény: thrak (111)
Tóth Attis Creative Commons License 2002.01.05 0 0 126
Szilárddal beszéltem még decemberben, meglepően örültünk egymásnak :-)) (vagy nem meglepően)

Említettem neki a Crimson-projectet, és úgy, ahogy itt írtam (nála jobb hangot nem tudok elképzelni erre). Mosolygott (telefonon keresztül), jól esett neki, és még nem hagyta teljesen abba a zenélést, csak ahogy mondta: talonban van.

Szóval ha komolyan gondoljuk, benne lenne szerintem...

Amúgy a pecsában voltam, és életem egyik legnagyobb koncert-élménye volt!! Pedig, az új Crimsonból még felkészületlen voltam, utána viszont -máig- a kedvencem a THRaK album. :)

Előzmény: minutus (112)
wayne_ shorter Creative Commons License 2002.01.05 0 0 125
Ismeritek egyébként Fripp mester show of hands c.
szólólemezét? Ha már itt a hangzásokról beszéltünk: szerintem ez az akkordbontásokra épülő, folyamként áradó (vagy csendesebb pillanatokban patakként csordogáló) zene jól jellemzi miben gondolkodott a mester, már a 90-es évek elején is. A KC ugyanezt csinálta "nagyzenekari" hangzással és persze jó sok elektronikával. Szerintem egy olyan dobos, mint BB kevésbé találhatta meg a helyét egy ilyen inkább hangulatokban, mint improvizációkban és ritmusváltásokban tobzódó zenében.
kaviat Creative Commons License 2002.01.05 0 0 124
érezni bruford hiányát, bár nekem az új lemez ennek ellenére működik.. [eleinte féltem a dologtól, legalábbis amikor hallottam hogy nem lesznek benne].. valamennyire azért levin is hiányzik.. thrak mester, kicsit nehezen tudom olvasni az eo betüidet

.kav]4t r.e.b.

Borzas Creative Commons License 2002.01.05 0 0 123
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem is a dob nem tetszik a Construkctionön.
Már a hangzása sem. Brudford az olyan szikár, kevés cin, sok tam, nagyon meglepő dolgokkal. Masteotto meg mintha kicsit "indusztriálissá" ütné a zenét. Kevésbé él, bár ez elég rosszul hangzik.
thrak Creative Commons License 2002.01.05 0 0 122
na latja, a dgm-et latogatom, bar gyakrabban az eleph-talkot, de EZT meeg nem olvastam. roegtoen megnyeroe, hogy hammill zeneroel alkotott nezetevel kezd (PH is a dgm-nel adta ki utobbi lemezet). egyeloere emesztem, meg mast is kell csinalnom. koesz!!
Előzmény: odson forja (121)
odson forja Creative Commons License 2002.01.04 0 0 121
A TCOL tényleg sokféleképpen értelmezhető, felszínesebb, mélyebb szinten egyaránt jól passzol a zenéhez, ez benne a jó. Az egyik adekvát értelmezés lehet Andrew Kneeling elemzése (főleg a bevezetőjében) a DGM siteon - ha véletlenül még nem olvastad: itt
Előzmény: thrak (120)
thrak Creative Commons License 2002.01.04 0 0 120
ha a lemezekroel (live lemezek) iteljuek meg, akkor nem. ha az eloe megszolalasra emlekezem, akkor igen. szerintem ez is egy rejtett nagyzenekar atmoszfera volt, ami ala gorditette a "gitar" szonyegeket fripp.
bruford egy nagyon nagy ember es dobos. jol csinalta, amit tett. es nem mondhatnek kommersz dolgokat.
a cim: constr of light, mire utalhat? tom' sok verzio lehet. ezert kerdem.
Előzmény: wayne_ shorter (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!