Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42300

megjött a tesztcsomag twister módra. eső esik, fű iperedik... nemsokára teszt.

Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42299

Hát még milyen jó lenne, ha a Stihl hámot husira cserélnéd ...   ;-)

Előzmény: dr.szertelen (42298)
dr.szertelen Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42298

A komatsumat stihl hámmal+husidamilfejjel használom

Biztos ezért jó vele a munka:DDDDDDD

Előzmény: apii (42275)
dr.szertelen Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42297

Meg is van az ötlet!:))))

Ha lenne egyszer valami tali csinálhatunk egy "dobdamilozó" versenyt

Husi vs Stihl:DDDDDDD

A láncszerelö verseny mintájára

Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42296

Persze, persze! Igazad van, sokkal egyszerűbb kimondani azt, hogy Stihl, mint hogy Husqvarna. ;-)

Előzmény: Kaporszakálú (42294)
Kaporszakálú Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42295

Na, én tekerek aludni mer mindjárt kelni kell:(((

Kaporszakálú Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42294

"de ha van egyszerűbb-ötletesebb-praktikusabb megoldás, az számomra szimpibb, ennyi."

 

Ezzel én is így vagyok, ha egyszerűbb meg még jobb is, akkor az a nyerő! Kérdés hogy kinek mi egyszerű, és mi nem. Kinek melyik áll kézre jobban stb... :)

Előzmény: ak.negyvenhet (42289)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42293

Amen! :-)

Előzmény: Kaporszakálú (42290)
kriszbon Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42292

Ott a pont. :-D

Előzmény: Kaporszakálú (42290)
kriszbon Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42291

Az utóbbi időben én meg úgy tekerem fel a damilt mint ahogy itt mutatják, csak ugye nekem nem kell szemléltetnem a feltekerést, így az orsót sem így tartom. :-)))

Régebben tekertem duplán együtt, de valahogy így jobban kézre áll, meg gyorsabb is szerintem, főleg mikor olyan fránya damil van ami összeugrik mint a rugó, és hajlamos összetekeredni, gubancolódni kicsit. :-)))

Előzmény: Kaporszakálú (42288)
Kaporszakálú Creative Commons License 2015.07.29 0 0 42290

Amúgy meg, ahogy Gypsy koma is mondaná... Ez a damil feltekerős dolog már nagyon túl van tolva! :)

Én a magam részéről ezt a tekerős dolgot kellőképpen megtárgyaltnak tekintem, szerintem erről többet már nem érdemes ezzel foglalkozni, bonyolítani. Jó a husqvarna fej is, meg a stihl is! A többi meg olyan, amilyen! SZERINTEM! :)

Előzmény: Kaporszakálú (42288)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42289

Dehogy bonyolult, nem erről van szó! Én Oleo fejeket használok, pont ugyanígy töltöm őkeg mint a videon làtható.

 

Pusztàn egy-egy ötletet, eltérő mérnöki megoldásokat hasonlítottam össze.

 

Szal semmi gond a vid.-ben látottal, és nincs is döntő jelentősége, de ha van egyszerűbb-ötletesebb-praktikusabb megoldás, az számomra szimpibb, ennyi. Nem kell belemagyarázni többet.

 

Aki meg férfiember létére nem tudja feltölteni damillal bármelyik fejet, az meg inkàbb........ Ebben maximálisan egyetértünk!;-)

Előzmény: Kaporszakálú (42288)
Kaporszakálú Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42288

"làttam a képet a Stihl 40-2 fej töltéséről, h középen lyuk, azon keresztül vezetni a damilt majd úgy feltekerni stb.stb."

 

Nem kell azt semmiféle középen lévő lyukon keresztül vezetni, nem is értem miért akarjátok szándékosan túlbonyolítani azt, ami egyszerű mint a fa ék! ( a fa ék amúgy nem egyszerű, mint azt sokan hiszik!)

 

Ez pont nem 40-2 fej, de kb ennyi az egész! Én annyi különbséggel csinálom a videón látottakhoz képest, hogy még a damilt sem vágom ketté, hanem egyszerre dugom be a két végét, és miután készen van elvágom. Ha ez valakinek bonyolult, és kb...15 másodperc alatt nem tudja feltölteni, hát....arra inkább nem mondok semmit!

 

 

Tekerős videó:

 

 

 

 

Ez meg a fa ék:)

 

 

Előzmény: ak.negyvenhet (42281)
benchmade745 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42287

Ez egy C 25-ös fej, de mindegyikre fel lehet tekerni ezzel a módszerrel, én mégis inkább kettévágom és egyesével tekerem a 40-es autocat fejre mert akkor szebben lehet feltekerni és soha nem ragad össze. Egyébként  mindig egymásnak ellentétes oldalról kezdem feltekerni, a fejhez kapott útmutató alapján. Otthon feltöltök pár orsót és meló közben csak azokat cserélem.

Előzmény: apii (42253)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42286

Na látod, itt is van a példa, h pusztán egy egyszerű megoldástól még nem lesz jó egy damilfej, kell a jó anyag, a normális gyártási minőség is hozzá.

Előzmény: kriszbon (42284)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42285

A damil áztatásos témàhoz......

Itt a topicban olvastam a dolgot régebben, aztán kipróbáltam. Annál a damilnál amelyet mostanában használok nagyon sokat számìt h szárazon v. előtte áztatva használom!!!

Damil márkát Apii-hoz hasonlóan azért nem tudok írni, mert én is kaptam a cuccot, de a 66 kérésem ellenére se hajlandók leolvasni a márkát-típust a tekercsről...

Màr üresen megforgatva is teljesen màshogy "susog" egy száraz és egy vizes damil. Ugyanaz a hossz, ugyanaz a damil, és brutàl különbség van már hangban is, nade persze nem a hang a lényeg, hanem hogy én úgy tapasztaltam, erősebb-rugalmasabb-tartósabb a damil és kevésbé is kopik.

.....hogy ki röhög és ki nem az áztatáson, azt teljesen őszintén és tiszta szívből lesz....rom! :-))

A műanyagokat nem lehet elnagyoltan csak úgy ukk-mukk-fukk egy kalap alá venni, ABS-PVC-polyamid stb.stb. nem ugyanaz!!!!! Oké, h műanyag, de hogy a bànatba ne lenne különbség köztük??

Én úgy tapasztaltam, h full igaz amit pl. a már említett cikkben írtak, h felveszi a vizet a polyamid! ;-)

....no meg aztán a S/Hq se hülye, h baromságokat írjanak a kezelési utasításokba.

Szóval én a magam részéről örülök, h anno olvastam ezt a tippet itt a topicban, tök jó dolog! ;-)

 

Nem világmegváltás, de nulla forintba kerül és egy picit javít a dolgokon.

Előzmény: kriszbon (42284)
kriszbon Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42284

Na tessék, az meg kimaradt, hogy nagyon sok fostalicska kínai damilfejen is ugyan olyan bevágás van. :-)

Előzmény: ak.negyvenhet (42281)
kriszbon Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42283

Amit felénk árulnak Stihl üzletben 40-2 fejet, azon bizony én nem találok semmiféle középső likat, mert nincs is. :-)

Ami ott van kép, azon szerintem nem is az van, sőt még 25-2 orsó sem, vagy csak én nem találkoztam még olyannal. :-)

Előzmény: ak.negyvenhet (42281)
kriszbon Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42282

Na persze, mert az C 25-2 és nem 25-2 fej (7800 Ft), mert az utóbbi nagyon hasonló a 40-2 fejhez.

Nem teljesen olyan, nem is annyira masszív, de kisebb gépekre nagyon jó, mert nem fogja vissza a gépet a nehéz fej(pl. FS 120 és társai).

A 400-as pörög vele mint a dilinyós, hamar is ugrik gázadásra, csak hát nem arra találták ki. :-)

Előzmény: Kaporszakálú (42280)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42281

"De el kell keserítselek:a hq még mindig sokkal egyszerűbb és kézreállóbb....:-))))

Semmit nem csináltak,csak az orsóra a damiladagolással ellentétes irányban tettek egy rézsútos bevágást...."

Se a Stihl 40-2 se a Husky T45 fejet nem ismerem, de amikor olvastam és làttam a képet a Stihl 40-2 fej töltéséről, h középen lyuk, azon keresztül vezetni a damilt majd úgy feltekerni stb.stb. közben pont az járt a fejemben, h mi a faxnak oda lyuk??? Sokkal egyszerűbb lenne az egész egy, a forgàsirànynak megfelelően rézsútos bevágással, akkor csak "kettéhajtod" a damilt, a végét meg 1xűen beakasztod és feltekered.......... nem kell fűzögetni, könnyebb-gyorsabb-egyszerűbb megoldás.......... erre most meg olvasom, h a Husky fej meg pont ilyen! :-DD

 

Én nagyon értékelem az ehhez hasonló full egyszerű és logikus megoldásokat, számomra pont az ehhez hasonlóktól lesz szimpi egy-egy gép! :-)

Előzmény: fefe73 (42279)
Kaporszakálú Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42280

Én azt sem tudtam, hogy egyáltalán recefice is van benne! Nekem ilyenem nincs, így hát semmiféle tapasztalatom sincs ezzel a fejjel, a recével kapcsolatban meg pláne:) Egyszerűen csak láttam, hogy ilyen is van! Én inkább maradok a jól bevált  autocut 40-2 nél:) Meg amúgy is, FS400-ra szerintem nem is jó.

Előzmény: apii (42254)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42279

Na így már mindjárt más!Egyszerűbb mint ahogy nekem mutatták.

 

De el kell keserítselek:a hq még mindig sokkal egyszerűbb és kézreállóbb....:-))))

Semmit nem csináltak,csak az orsóra a damiladagolással ellentétes irányban tettek egy rézsútos bevágást....még az irányt sem tudod elrontani,ha akarod sem,mert nem áll meg a dobon a damil....:-))))

A husqvarna ilyen....:-))))

 

Előzmény: apii (42253)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42278

Szia!

Nekem az elődje van,az is ontja a hőt,igaz legutóbb 33 fok volt amikor használtam.Nagy ccm,nem túl nagy hűtőborda ilyen.

Nekem a szöghajtás is forró lett,pedig zsíroztam használat előtt belevaló zsírral.

A pattogás a Sparta 250T fűkaszámnál is volt közvetlen használat után max 1 percig.Mégpedig abban a katalizátor csinálta,ami leegyszerűsítve egy drótszövet ami izzik.Az ahogy hűl-pattog.A Te géped is már ilyen lehet ha Euro2-es. (?).

 

Előzmény: kaszaorult (42258)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42277

Van ilyen is:

Fém koppintós,csapágyazott,könnyített töltős.Fuxtec oldalon most akciós.

Előzmény: flybird (42263)
flybird Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42276

Azt hiszem itt a Stihl boltban 7500 Ft -ért van egy típus, de nem tudom , hogy milyen. A napokban lehet, hogy megnézem. Köszönöm. :)

Előzmény: apii (42267)
apii Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42275

Még annyit, hogy az én oleomon is stihl fej van! Jobb vele a munka.

Előzmény: Kapa bácsi (42268)
apii Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42274

Határozottan kell megnyomni, ellenben nem könnyű elhagyni. :-)

Husit nem ismerem.

Előzmény: zsoca26 (42271)
apii Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42273

˝Jó kaszálást!˝

Én már nem szeretek kaszálni, de időnként felveszem magamra a hámot! :-) 

Persze ha muszáj, akkor menni kell! 

Előzmény: Kapa bácsi (42268)
apii Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42272

Olyan mint a másik. Stabil! :-)Szerencsére már alig kell kaszálni, éppen csak át van járva a terület. Bábuk nőnek, a többi stagnál.

Összeégés akkor fordul elő szerintem, ha megerőltetik a fejet.Vastagabb szárú gazt vágnak, gyorsan bele a sűrűbe s.t.b. Sima fűben nálunk sem jellemző, míg a durvább részeken előferdül. Oleo fejben gyakrabban adódik összeégés, de ott is jellemzően erőltetéstől, xar minőségű damiltól.Persze ez is csak szerintem!

Én a legtöbbször 6 méter körüli damilt mérek ki, ezzel nem szokott gond lenni még kezdő kaszásnál sem. Képesek elvágni a 6 métereset is, mert nem fér bele! Holnap adok nekik hosszabbat, kíváncsi leszek mit szólnak hozzá! :-)

Őszintén megmondom, én nem is próbáltam hosszabbat felcsavarni. Nekem ez tűnt reálisnak. Így a normálisabbja a fejet ki tudja pucolni időnként, sárosabb területen már ragadhat a sártól ennyi kaszálás után.  :-)

 

Előzmény: Kapa bácsi (42268)
zsoca26 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 42271

Melóban van ilyen.

Persze ki van takarítva,de akkor is nehéz benyomni.

Husqvarnaé jobb..

Előzmény: apii (42266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!