Keresés

Részletes keresés

Vén Halász Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42740
Bocs Zsuzsus mama a nick név, de ha beírod keresésbe a marabout szót, minden ezzel kapcsolatos hozzászólást kiad.
Előzmény: Vén Halász (42739)
Vén Halász Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42739
Szia akicsilu

Én egy éve rendszeresen olvasom a fórumot, meg minden hozzá kapcsolódót egyéb információt, végül 4 egymás mellett lévő szálloda lett a nyerő választás. Tour Khalef, Marhaba-k ( 3 db) és a Marabout. Mivel 4-en megyünk ( két házaspár) kompromisszumot kellett kötnünk, mert kicsit eltérőek voltak a nyaralási elképzeléseink. Végül beadtam a derekam és ma befizettem a KT-nál szept 12 és 19 között egy 7 napos, szombattól szombatig tartó útra alapár 69.900 Ft + az illetékek, bruttó mindennel együtt (rep.ill. bizt. ) 104.000 Ft/fő.
Én 10-12 napos utat szerettem volna, de a szept 09-i 11 napos az orrrunk előtt fogyott el. Egyébként meglepően gyorsan fogynak a KT akciós útjai. Már csak szept. közepére vannak jó lehetőségek. Szerintem ez jó ár, csak az idő nagyon kevés lesz, a Szahara túrára is el fogunk menni.

A szállodáról.

Sok internetes véleményező oldal ( pl. tripadviser.com) a Marabout az első, meg másutt is nagyon az élmezőnyben van. Nem nagy szálloda, mely szerintem csak előny, van belső medencéje is, csúzdapark, no az minket nem érdekel, aki járt arra, azt mondja, hogy a Marhabával azonos színvonalú, legfeljebb nem olyan elegáns a kertje.

Olvass vissza Zsuzsu anyus (nem emlékszem a pontos nick névre) beszámolójához, jókat írt, Ő idén ott volt. Elméletileg mi két napig együtt leszünk a szállodában.
Ti hány naposra mentek ?
Jó nyaralást
Előzmény: akicsilu (42718)
Manyikaa Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42738

Szia Anita!

 Vízadagoló autómata nem volt? mi tavaly nagyon jó hideg vizet ittunk abból.

Előzmény: anita222 (42737)
anita222 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42737
Szia!Mi a 20.15-kor induló géppel mentünk,negyedórás késéssel indult.Éjfélkor értünk a szállodába. A reptérről 2 óra a transzferidő.Ez nekünk éjszaka(amikor érkeztünk) és nappal,(amikor jöttünk haza) pont 2 óra volt.Én nagyon nehezen bírtam, de a 15 éves lányom és a férjem kicsit jobban.Mi a poggyászba tettünk dobozos sört és papírdobozos kicsi üdítőket,azt kivettük mielőtt felszálltunk a buszra,igy legalább inni tudtunk a hosszú úton.A buszban nagyon erősen nyomják a klímát, ajánlott egy vékony pulcsit vinni.
Nem kell aggódni, a gyerekek ált-ban jobban bírják az utazást,mint mi felnőttek.

A kaja miatt se aggódj,mert ha az én 15 éves válogatós lányom nem halt éhen,a tied sem fog.Reggel 6-tól késő éjszakáig folyamatosan lehet enni,inni és semmit nem kell pénzért venni.
Reggeli: 1 féle felvágott volt,néha 2 _ olyasmi,mint nálu nk a párizsi,ez volt minden nap,illetve gépsonkához hasonló a másik.Kétféle sajt és néha kecsketúró,ami isteni(szerintem).Van többféle lekvár,gabonapehely,sütnek palacsintát, van néha virsli, van hideg,meleg tej,tea,kakaó.A gyereknek biztosan találsz kaját.
Ebéd és vacsi: szinte minden nap ugyanaz: ami a gyerekeknél beválik és van majdnem minden nap: sült krumpli,csirkehúsok,bolognai,paradicsomos tészta, egyféle gyümölcs(naponta váltják,hogy mi) egyféle süti.
11 órától késő éjszakáig folyamatosan sütnek a medencénél pizzát.délután van fagyi,annyit eszik amennyit akar, de ez bent van a főéületben a recepció mellett.A kellemetlen az benne,hogy oda már nem illik fürdőruhában bemenni,vmit magunkra kell kapni.
A bárnál 10-23-ig van rendes espressó,ezért sem kell fizetni.Különböző üdítők, whisky,boucha, vodka, pálmalikőr,és többféle koktél.Első napokban sok koktélt ittam,ahányszor kértem,mindig másmilyet csinálta.Nagyon édes mindegyik a sziruptól,amit beleöntenek.Mivel hasmenésem volt tőle, 2 nap után nem ittam többet.Nekem a viz vált be,de sajnos azt hidegen nagyon ritkán kaptam.
Kicsit unalmas,egyhangú a kaja, de mindig találtunk vmi ehetőt.

A hotelről múlt héten írtam részletes beszámolót,sajnos elég negatívat tudtam csak írni.
Jó nyaralást nektek:Anita
Előzmény: Muminka28 (42729)
Cygnus Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42736
Nahát! Azt hittem sokat kell majd böngészgetnem mire megtalálom a hasznos infókat, errre itt van minden egy oldalon. Örülök, hgy jókat olvastam a Marhaba Beachről.

Kedves bububorzas fantasztikus vagy!!!
Nekem azért lenne egy iszonyat fontos, életbevágó kérdésem, nemis tudom miért maradt ki a sok nem annyira lényeges bár hasznosnak hasznos kérdés közül. Ha senki másnak egy mukkot sem írsz többet, erre azért még válaszolj kérlek, mert férjecském lelki békéje függ tőle. Elmondani sem tudom milyen válogatott borzalmakat kellene kiállnia szegénykémnek, ha nem adnál rá választ. Szóval az SOS kérdésem: Van a fürdőszobában hajszárító? Válaszolj légy szíves, csak az ő érdekében kérem, magamra nem is gondolnék ilyen butaság miatt. (Őt viszont halálba szekálnám, hogy miért nem vittem.) ;)

Kedves Gubuc!
Nem tudom mennyire nyugtatnálak meg azzal, hogy mi is a Medina szervezésével indulunk péntek este a Marhaba Beachbe, és elég jól elgagyarászok angolul, a férjem mindent megért amit nem kellene németül, és legalább 30 nyelven mi is kiválóan kommunikálunk kézzel- lábbal. Lehet, hogy éppen most kezdtél el nagyon aggódni. :)
Egyébként csak kicsit kell aggódnod, mert ha rendesen szedjük a gyógyóbogyóinkat, egész kicsit vagyunk ám pszichotikusak. Ezt most teljesen komolyan mondom.
Granni Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42735
Nekünk a szobában volta a széf,és még fizetni sem kellett érte,mert benne volt az AI-ban. Amúgy 2.5-3 dinár naponta(az idegenvezető mondta). Én úgy tudom, hogy nem váltanak, csak bankjegyet. Kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok. Mi Haqmmamat Yasmin-ban voltunk.
Előzmény: Vadvirag1974 (42734)
Vadvirag1974 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42734

Szia!

Köszi a választ! Saját széfetek volt, vagy a recepción lévőt használtátok?

És akkor még egy kérdés: fém eurot is beváltanak dínárra?

Előzmény: Granni (42733)
Granni Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42733

Szia!

 

Az útlevélel kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy nekünk azt tanácsolta az idegenvezető, hogy az útleveleket ne vigyük magunkkal sehova. Azt mondta, ha esetleg igazoltatnának(aminekkicsi az esélye), akkor elég ha mondjuk,hogy melyik szállodában vagyunk. Úgyhogy a mi okmányaink végig a széfben voltak.

Nagyon jó utat Nektek!

Jah, és NYUGI!:)))

Előzmény: Vadvirag1974 (42725)
Kasil2 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42732
Nagyon jó az illata!Éjszakára be kellett vinni a fürdőbe,annyira erős volt!!
Előzmény: Kasil2 (42731)
Kasil2 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42731
A virág jázmin...
Előzmény: bububorzas (42724)
Gubuc Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42730

Szia!

Megnéztem a videót, nagyon jó! Ilyen csinos fiúk az animátorok? :-))) Hát mindjárt itthon hagyom a férjemet! :-))

Előzmény: bububorzas (42727)
Muminka28 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42729
Sziasztok!

Mi 14-én megyünk az El Fell-be ha valaki tudna infót a reptértől ez pontosan mennyi utazással jár azt megköszönném mert izgulok hogy a másfél éves kisfiam hogy fogja bírni a buszozást mert egy percig nem tud megülni. A mi gépünk elvileg délutáni mert hallottam hogy van egy esti gépe is a Bestnek de direkt kértem hogy a gyerekkel ne kelljen már éjszaka megérkezni és hajnalban indulni majd vissza igy reményeim szerint időben fog indulni a gép, hacsak nem késik órákat és csak ez az egy gép van és nincs is semmilyen esti gép:((Ha valaki már volt ebben a hotelban akkor nagy segítség lenne ha az AI-ról is irna hogy mi az ami benne van és mi az amiért külön fizetni kell és hogy ilyen kicsi gyerekkel is megtalálja e az ember a számításait pl hogy a gyereknek is vannak megfelelő ételek innivalók stb.

Előre is köszönöm!

Jó utat a most indulóknak!
Előzmény: Vadvirag1974 (42725)
Gubuc Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42728

Szia Bububorzas!

Csak folyamatosan hálás vagyok neked a beszámolóért. Nem is kérdezek most egyenlőre többet, kivárom az élménybeszámolód végét.

Előzmény: bububorzas (42724)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42727

Szia Gubuc!

 

Annyira jó neked, hogy te még csak ezután mész. Egyébként gondoltam rád Tunéziában is, hogy milyen jó lesz neked, mert hazajönni mindig olyan rossz.

 

Egy kis ízelítő, erre kell majd táncolni: http://www.youtube.com/watch_popup?v=sBW-a6WualA

Előzmény: bububorzas (42724)
kirgizke Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42726
Az útlevelekről csinálj pár fénymásolatot, az legyen tartalékba. Ha elveszik az eredeti, segít a pótlásban, mert egyébként elég nagy macera, szóval nem árt vigyázni rá.
Mi mindenhol vittük magunkkal az útleveleket, de mi egyénileg szoktunk túrázni. A tengerparti napozáshoz nyilván nem kell. :-)
TAJ kártyát szerintem én még soha nem vittem magammal külföldre, a biztosításhoz (EU-n kívül mindenképp) az útlevél száma kell. Egyébként is - ha elveszted - minden magyar okmány újra beszerzése egy vagyon és időrabló folyamat...
Előzmény: Vadvirag1974 (42725)
Vadvirag1974 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42725

Sziasztok!

Mi holnap indulunk Hammametbe, az El Fell-be, és most még annyi minden jut eszembe....pl:

- Az útleveleket vigyük magunkkal, ha kimegyünk a szállodából?

- TAJ kártya legyen, ugye?

- A szerződésünkben van Atlasz Classic biztosítás, ehhez semmi más nem is kell...Ügyes vagyok ám, ilyenekre eddig nem is gondoltam, az utazási irodában meg pláne nem....Gondoltam, amit kell, úgyis elmondanak...

- A szállodában (Ell Fell) van váltó, az egész nap működik?

Most megyünk ilyen messzire először, ráadásul a gyerekkel kettesben, már nagyon izgulok...:-)

bububorzas Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42724

Szia Gubuc!

 

Még az előző kérdéssorból, ami kimaradt:

Jártunk még Port El Kantaoui-ban. Ide Tuk-tuk-al mentünk. Ezt is le kell inteni az út szélén állva. Fix ára van, akár a medinába, akár Port-ba mész 2 dínár / fő.

Egy tipp: mindig legyen nálad annyi apró, amennyibe kerül, mert mások mesélték, hogy 5 dínárt adtak oda és nem kaptak vissza. Egyébként itt jegyet is szoktak adni, mert ellenőrzik őket (mondjuk egyszer volt, hogy nem kaptunk jegyet, az gondolom zsebre ment).

 

Szóval itt a központban áll meg a tuk-tuk. Onnan elindulsz egyenesen, az út széléről már látod, van egy nagy vidámpark. Mi nem mentünk be, egyébként be lehet menni sétálni, nincs belépő, hanem odabent kell fizetni arra, amire fel szeretnél ülni.

 

Mész tovább és ott lesz a szökőkút. Azt hiszem félóránként megy. Különböző zenére táncol és világít. Körülötte éttermek és bazárok. Itt is erőszakosak, kint állnak a bolt előtt és hívnak be, hogy nézzél szét, de itt is van egy-két olyan bolt, ahol békén hagynak. Ezek általában nagyobbak.

 

Ha körbementél a szökőkút körül és elindulsz kifelé, fogsz látni egy nagy boltíves kaput és fent sok színes kiírást itt is valamilyen center van kiírva, na itt ezen a kapun kell besétálni, de úgy is látni fogod, mert arra megy a tömeg, itt találod a kikötőt. Ez is tele van bazárral, étteremmel.

 

Még egy tanács: ha még nem jártál Tunéziában, mindenhol virágárusok fognak eléd szaladni, és nyújtják a virágot. Ne fogd meg, ha nem akarod megvenni, mert ha már megfogtad illik megvenni. Egyébként van kis virágcsokor 1 dínárért, és van cérnára felfűzött lánc 2 dínárért. Nagyon illatoznak ám ezek a virágok. Én vettem egy láncot. Ja és azt sem szabad, hogy nem veszed meg, csak odaadsz nekik 1 dínárt, mert ők azt mondják, hogy nem koldulnak, hanem megdolgoznak ezért. Egyébként pedig csak annyit kell mondani, hogy No és akkor békén hagynak.

 

Programok közül a Zulu Show-n voltunk. Először elvittek minket egy vadas parkban, azért ne olyan óriásit képzelj el. Nekem ott a fóka show tetszett, amúgy a park nem volt olyan nagy szám.

Utána pedig a vacsorával egybekötött táncos show következett. Nyolcan ültünk egy asztalnál és összesen hat fogás volt. Először leves volt, utána kusz-kusz, volt sült csirke comb rizzsel, a rizs nagyon rossz volt. Volt leveles tésztába tekert tojásos töltelék, fagyi és dinnye. Közben pedig különböző afrikai táncokat adtak elő. Mindenkihez odament egy afrikai és csináltak rólatok képet, amit 4 dínárért meg lehetett venni. Egyébként bármelyik kirándulásra mész, a képeket, amit csinálnak 4 dínárért lehet megvenni. A show végén fel lehetett menni a színpadra táncolni velük és fotót csinálni, akkor már a saját fényképeződdel, persze utána egyből tartják a kezüket, hogy adjál pénzt. A pincér is kért pénzt, le volt téve az asztalunkra egy szalvéta és mutatta, hogy oda pénzt szoktak tenni.

Hazafelé az idegenvezető bemondta a buszon, hogy a sofőrnek az lenne a kérése, hogy ha leszállunk adjunk neki egy kis borravalót. Szóval Tunéziában mindenki a pénzt várja. Ez a zulu show olyan közepes volt, nem modom, hogy rossz volt, de annyira jó sem.

A szomszédaink voltak még 3 órás kalózhajós kiránduláson, azt mondták, hogy az nagyon rossz volt. Nem is ment velük magyar idegenvezető, a hajó csak annyira megy be a tengerre, hogy látod a partot. Van rajta egy ebéd, ami felejthető. Ennyi.

Viszont ugyancsak ők voltak a két napos szahara túrán, ami nagyon szép volt. Mi is gondoltuk, hogy el kellene menni, de az elvett volna két napot és inkább kihagytuk. Talán majd legközelebb.

 

Az animációs programok nagyon szuperek. Mindennap van gimnasztika a homokban és vizi aerobik. Amikor mész az étterembe van egy plakát, oda minden ki van írva, az hogy aznap mi lesz a program. A gimnasztika azt hiszem 10.30-kor kezdődött, az aerobik pedig dél körül, de nem tartják be pontosan az időpontot. A vizi aerobik végén mindig van egy pár szám, amire táncolni kell, betanult tánc van különböző számokra, az nagyon jó. Majd keresek neked ilyet a youtubon.

 

Este vacsora után mi mindig elindultunk sétálni, de még így is visszaértünk a programokra. Volt élő zene a szálloda halljában egyszer. Kint a medencénél egyik este bingóztak, utána nem tudom volt-e még valami, mert otthagytuk. Egyik este Mister Marhaba Beach választás volt, azt nem volt annyira jó. Különböző nemzetiségű fiúknak kellett különböző dolgokat csinálni. Pl. énekelni, táncolni, határozott időn belül az ott lévő vendég lányoknak puszit adni, súlyt tartani, ki bírja tovább ...

Volt karaoki, ezt sem láttuk, nem is érdekelt. Volt Miss Marhaba Beach választás. Ez volt a legjobb, igen nagyszabású program. Itt úgy történtek a dolgok, mint egy szépségkirálynő választáson, felvonultak ruhában és bikiniben. Közben pedig különböző fellépők voltak: hastáncos, hullahoppos, brazil táncosok, egyensúlyozó ember, hegedűművész, spanyol táncosok, Jackson számra fellépők, és persze a helyi animátorok fellépése. Ezt érdemes megnézni.

 

 

Előzmény: Gubuc (42723)
Gubuc Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42723

Szia Bububorzas!

 

Várom a folytatást! Nagyon köszi, hogy ennyi mindent irtál és mindenre válaszolsz.

Mi a Medinával fogunk menni. Ti a Besttel elégedettek voltatok?  Travel Sevicevel repültetek? Az milyen volt?

Dínárt a repülőtéren váltottatok vagy már a szállodában. Mivel mi késő este érünk oda, igy a szállodai pénzváltó már biztos nem lesz nyitva.

 

Nektek melyik italféle vagy kajafelé izlett? Mi a párommal inkább üdítőket iszunk, de azért ha van valami finom koktél, azt is szivesen megiszom.

 

Még korábban olvastam itt a fórumon, hogy sokszor AI ellátásban az italfélékkel volt gond. Már mint olyan vonatkozásban, hogy nagyon keveset adnak, azt is melegen, müa. pohárban mindig...stb. Ilyen gond akkor itt nem volt.

 

Ja, kajálásnál kell hosszú nadrág a férfiaknak? Mennyire kell felöltözni pl a vacsihoz. Jó, az természetes, hogy nem fürdőruhába megyek be az étterembe az ember, de pl. a férfiaknak a szokásos nyári bermuda elég-e? A nők meg úgyis felöltöznek általában.

Na várom a folytatást, addig gondolkodom, a kérdéseken! :-))) Köszi

Előzmény: bububorzas (42722)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42722

Szia Gubuc!

 

Folytatom.

A szobát tekintve nem tudok neked tanácsot adni. Mi megkaptuk a kulcsot a hordár felkísért bennünket. Nekünk jó szoba jutott, nem tudom, hogy van-e olyan hely, ahol esetleg rosszabb szobák vannak, nekünk a parkra nézett a szobánk, de mi csak aludni jártunk oda. Talán annyi, hogy akikkel megismerkedtünk, ők már márciusban lefoglalták az utat, és szegények pont a lifttel szemben kaptak szobát. Ők mindent hallottak, és a lift másodpercenként jár, ráadásul bemondja, hogy hanyadik emelet. Ők ezt mind hallották.

 

Igen az idegenvezető miatt én is aggódtam egy kicsit, de velünk sajnos nem jött be, még a legelső szállodában kiszállt a buszból, mert ment vissza a reptérre egy újabb csapatért, így a sofőr vitt minket tovább. Volt már olyan nyaralásunk, ahol bekísért és elintézett mindent, itt nem így történt. De ne izgulj, adott egy papírt, amit a szállodában kellett kitölteni, a lapon nem magyarul voltak a kérdések, de ő mindenhová oda írta magyarul mit kell majd írni. Kitöltöttük ezt a papírt, visszaadtuk a recepciósnak, ekkor hívott oda a kamerához, készített rólunk fényképet, elkészült az all inclusive kártyánk, megkaptuk a kulcsot és már mehettünk is a szobába, ja és ha esetleg a programfüzetet elfelejtenék, azt kérjél, mert abba minden benne van, mikortól és meddig tartanak az étkezések.

 

Vacsorázni 18.30-tól 21.00-ig lehet. Utána van még olyan, hogy kései vacsora snack bárban, de azt nem tudom milyen, nem próbáltuk. Nyílván itt már kevesebb választék van.

 

Szerintem vannak félpanziósok is, de többségében AI-t láttam.

 

Csak a kijelölt helyeken érvényes a kártya. A partra mint már írtam, van egy ember, aki 100 %-os gyümölcs turmixot hoz ki, na ez sincs benne, ennek az ára 4 dínár 400 millim, de ne hagyd ki, nagyon finom. Azt hiszem, hogy a medencénél is van valami, ami nem ingyenes, de mi ott sosem tartózkodtunk, így biztosra nem tudom.

 

Magyarok nem voltak olyan sokan, megbeszélésen voltunk kb. tizenöten, de ezek csak a Best-esek, nyílván más utazási irodától is voltak, de nem sok magyar volt.

A legtöbben az oroszok voltak.

 

Semmiféle állatot, bogarat, hangyát nem láttam. Szúnyogok nem voltak.

 

Nekünk megérkezéskor azt mondták, hogy mindig az lesz az asztalunk. Így mi mindig oda ültünk. 4 személyes volt, magyarokat ültettek hozzánk, így ismerkedtünk meg velük.

 

Nemhogy hasmenést nem kaptam, de nem is tudtam minden nap menni wc-re. Ettünk mindent.

 

A medinában voltunk, ott nagyon erőszakosak. Viszont ott van a medina bejáratánál a Soula Center a fix áras bolt, több emeletes, ott is jó árak vannak. Persze ha ügyes vagy a medinában még ezek az árak alá tudsz menni, ha jó vagy alkudozásban.

Egyébként a Soulán kívül van még ezer nagyobb bolt, ahol békén hagynak. Shopping Center, Super Market ilyen nevük van, ide nyugodtan bemehetsz. Mindkét irányban induljatok el gyalog, mindenhol találtok majd ilyeneket. Vannak ettől még nagyobb boltok is, kb. olyanok, mint nálunk a pláza. Ezek is jók. Érdemes jól szétnézni, bár elég olcsó minden, egy-két dínár különbség mindenhol van, így nem érdemes rögtön az első boltban bevásárolni. Az pedig, hogy 100 dínárról simán le lehet alkudni 10-re bármit, ez igaz, ezt az idegenvezetőnk mondta. Mi 180-ról alkudtunk 10-re, mikor beírta a telefonjába a 180-at azt hittem elájulok, és végül ideadta 10-ért, pedig ott akartuk hagyni, de nem engedett el. Az egész arról szól, hogy kit hogyan tudnak átvágni. Ja és ugye ezeken a helyeken semmire nincs ár írva, hanem azt kérdezik, hogy neked mennyit ér meg.

 

Folyt. köv.

Előzmény: Melinda66 (42716)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42721
Melyik magyar utazási iroda a legolcsóbb Tunézába utazni?
bububorzas Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42720

Szia Gubuc!

 

Kérdezz nyugodtan bármi jut eszedbe, én is így voltam, mindig mikor már elküldtem a kérdéseimet másnak, utána még ezer jutott eszembe. Mindenre válaszolok, amire tudok. Ilyenkor a legjobb, amikor már nemsokára mész és készülsz, izgulsz, hogy milyen lesz.

 

A nyelv miatt ne aggódj, elég egy-két szó és már meg is értenek. Nyelvtudás csak akkor szükséges, ha például a kulcsot kéred el, de ha pl. ha megkapod a 320-as szobát, nem muszáj tudnod, hogy van a háromszázhúsz angolul, hanem felsorolod egyesével a számokat és már meg is oldódott a problémád.

 

Mint említettem az italt kérni kell, így azokat azért tanuld meg. De gondolom ezeket úgy is tudod. Ha vizet kérsz automatikusan buborékmenteset adnak, esetleg rákérdeznek, hogy buborékkal kéred-e. Én mondjuk németül tudok, így azt kérdezték, hogy Wasser mit Gas, ez jelentette a bubisat.

Még annyit, hogy ha a parti bárban vesztek bármit, ott le lehet ülni a bár teraszán is. Itt is meg szokták kérdezni, hogy hová kéred az italt. De ha te nem akarsz oda leülni, hanem vissza szeretnél menni a napágyadhoz, akkor úgy kérd, hogy kikéred, amit szeretnél, és mond, hogy plastik, ez jelenti a műanyag poharat, és akkor abba kapod.

 

Akár taxival, akár Tuk-tuk-al mentek bárhová, elég annyit mondani, hogy hová mész. Pl. ha a Medinába akarsz menni, akkor azt mondod, ha Port El Kantauni-ba akkor azt, ott automatikusan a központba visznek. Visszafelé a szálloda nevét mondod, és ott fognak kitenni.

 

A taxi a Medinába 1,5-2 dínár, nekünk ennyit mondott az idegenvezető, hogy ez a reális ár, ennél többet ne adjunk, három már sok. Sem nekünk, sem pedig a szomszédainknak, akikkel megismerkedtünk nem sikerült ennyiért utazni. Odafelé sajnos nem kérdeztem meg előre, hogy mennyiért visz el, hanem gyorsan beültünk, ugyanis megállsz az út szélén és le kell inteni. Az a taxi a jó, amelyiknek szám van a tetején, amin betű van az a helyieket viszi. Szóval beültünk és elkezdte magyarázni, hogy klíma van az autójába és hogy az milyen jó a nagy melegben, gondolom ez is benne volt az árban. 5 dínárt mondott és nekünk 4-re sikerült csak lealkudni, elég mogorva pasas volt. Visszafelé már úgy csináltam, hogy leintettem, bemondtam a szálloda nevét és megkérdeztem, hogy mennyiért visz el. Ez a taxis 3 dínárt mondott és úgy megörültem, hogy már alkudni is elfelejtettem, pedig biztos engedett volna.

Ja és ha kijösz a szállodából, soha ne azzal a taxival menj, amelyek kint állnak, mert a várakozó taxis többet kér a várakozás miatt. Hanem elindulsz és az út szélén leinted. Ennyi!

 

Folyt. köv.

Előzmény: Melinda66 (42716)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42719

Én nem szóltam le a szaharai szállodát, csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy ismét jött egy negatív vélemény a Hanás szállodákról. Nem én voltam a szahara túrán, hanem a szomszédaink, akikkel megismerkedtünk, és ők mondták, hogy egyátalán nem volt rossz a szaharai szálloda, de a mi Marhaba Beach-es szállodánk azért jobb volt. Viszont akik a Hanás szállodában voltak, nekik sokkal jobban tetszett a szaharai szálloda.

Igaz, hogy ez nem saját tapasztalatom volt, csak azért írtam le, hogy aki szállodát keres ne a Hanásakat válassza. Az egyiket én is láttam kívülről és nagyon örülök, hogy nem oda mentünk, mert akkor én sem azok táborát erősíteném, akiknek jó nyaralásuk volt Tunéziában.

Előzmény: Kabikacska (42715)
akicsilu Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42718
Sziasztok!

Mi szept. 16-an indulunk Sousseba, a Marabout*** hotelbe. Utánanézéseink alapján jónak tűnik, de ahogy a véleményekből olvasom Tunéziában nem minden az aminek látszik. Ezért lennék kiváncsi valaki olyan véleményére aki járt is ott, eseteg szívesen fogadnánk jótanácsot is.

Előre is kösziii.

Gubuc Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42717
Az előbbi az én voltam, csak valami miatt átváltott a másik nicknevemre. Szóval  Gubuc=Melinda66! :-)))
Előzmény: Melinda66 (42716)
Melinda66 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42716

Szia Bububorzas!

 

Jaj, már nagyon vártam a beszámolódat! :-))) Nagyon örülök, hogy ilyen jól érezted magad. Igy aztán én is megnyugodtam, hogy minden rendben lesz. Bár annyi jót irtak idáig a Marhaba szállodákról, hogy azért annyira nem volt ideges.

 

Nekem inkább az okoz nehézséget, hogy sajnos csak pár szót beszélek angolul is meg németül is. Mindig attól félek, hogy hogy fogom megértetni magam. Bár az is igaz, hogy még akármerre jártunk mindig sikerült megoldani mindent. Nyilván csak én csinálok belőle problémát.

Na szóval még néhány kérdés, ha nem baj:

Érdemes előre pénzt adni jó szobáért, vagy inkább várjuk meg hogy mit adnak? Van valami amire oda kell figyelni, hogy hová ne kapjon az ember szobát?

Mi ugyanis csak késő este érkezünk majd meg, nem  tudom, hogy akkor még mire lesz lehetőségünk.

Az idegenvezető nem megy be veletek a szállodába megérkezéskor?

Vacsorázni meddig lehet?

A szállodában mindenki AI ellátással van, vagy vannak félpanziósok is?

A szállodában mindenhol érvényes az AI kártya, vagy csak kijelölt helyeken?

Sok magyar van a szállodában, vagy inkább más nemzetiség van túlsúlyban?

Irtad, hogy szép tiszta a szálloda, akkor ezek szerint nem láttál bogarat, vagy eféle állatot a szobában?

Szúnyogok voltak?

A kajáknál mindig ugyan ahhoz az asztalhoz kell ülnöd?

Ezek szerint ti nem kaptatok hasmenést szerencsére.... de  ettetek mindent?

Merre jártatok a nyaralás alatt? Mit láttatok?

Esténként vannak programok, vagy inkább sétálgattatok?

Hú, még ezer kérdésem lenne.... ha nem baj, akkor még majd kérdezek.

 

Előre is köszi!

 

 

 

Előzmény: bububorzas (42714)
Kabikacska Creative Commons License 2009.08.06 0 0 42715
Azért a szahara szállodákat nem szólnám le. Az Algír határ mellett vannak és hát onnét kőgazdag emberek jönnek át a feleségeikkel. Olyan szállodáaban voltam a Szahara túrán, hogy azt hittem valami csodálatos keltei filmbe csöppentem. Arany volt a tapéta, kifogástalan királyi méretű ágy.. Az egész szoba fantasztikus volt. A medence 1 emelettel szinteltolásos.. eszméletlen volt. Ja és 3 * os volt. A mi 4 csillagos szállodánk akkor az El Mouradi Skanes a nyomában sem érhetett. Azt gondoltam hogy egy 7 csillagosban vagyok. Ez telejesen komoly
Előzmény: bububorzas (42711)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.05 0 0 42714

Szia Gubuc!

 

Azért ha elolvastad, majd jelentkezz!

 

Leírom mégegyszer, hogy más is tudja a Marhaba Beach hotelról írok beszámolót, én mindenkinek csak ajánlani tudom, bármikor visszamennék.

 

Amikor megérkeztünk a szállodába fényképet csináltak rólunk és kaptunk egy kártyát. Ez úgy néz ki, mint egy bankkártya. Rajta van, hogy mikor érkezel, távozol, all inclusive és a vezetékneved. Itt ez a kártya van, nem karszalagos megoldás. Ehhez még kaptunk egy program füzetet, amiben benne van, hogy mikortól és meddig tartanak az étkezések, melyik bár mikortól és meddig vehető igénybe. Ezt a kártyát kell odaadni ha valamit kérsz inni. És lehúzzák egy szerkezeten, úgy mint amikor bankkártyával fizetsz.

Rendesek voltak, mert 14 00 óráig lehet ebédelni, és mi 14 00 előtt 5 perccel mentünk le az étterembe, ugyanis ekkor érkeztünk meg, annyi volt, hogy felmentünk a szobába, lepakoltunk, gyorsan megnéztem a füzetet, és gyorsan mentünk is le. Szerencsére még beengedtek.

 

Itt jut eszembe, amikor megérkezel a hordár hozza fel a bőröndödet, az idegenvezető mondta, hogy neki is szoktak adni 1-2 dínárt. Egyébként bank van a szállodában, így itt is tudtok majd pénzt váltani. 1 dínár 155 Ft.

 

Érdekességképpen írom, mert olyan sok rossz szállodáról olvastam a fórumon, hogy itt pl. van egy ember, akinek az a dolga, hogy egész nap a bejárati ajtót nyissa és zárja. És mindig mosolyog, üdvözöl. Velünk az egész szálloda személyzete rendes volt. A pincérek az étteremben mindig üdvözölnek, még akkor is ha nem az ő asztalukhoz tartozol. Megkérdezik honnan jöttél, hogyan érzed magad. A tisztaságról még annyit, hogy az egyik vacsora alkalmával észrevettem, hogy a főpincér megfogott egy tányért, amiből eszünk. Odavitte egy másik pincérhez, gondolom ő volt a tisztaságért felelős, és mutatta neki a tányért. Ezt messziről láttam, gondolom piszkos volt a tányér. Itt ennyire figyeltek mindenre.

 

A bárból egész nap kérhetsz inni. A parton is van egy bár, a füzetbe az van írva, hogy déltől vehető igénybe, de már 10 óra körül kinyit, és akkor már lehet menni, mert kiszolgálnak.

 

A reggelire és a vacsorára figyelnek oda a legjobban, ez a kettő a legváltozatosabb, ekkor van a legtöbb étel. Délben kicsit gyengébb, mármint a másik kettőhöz képest, de itt is jól lehet lakni.

Reggelinél van pl. tükörtojás, omlett, palacsinta - ezeket előtted sütik, megmondod, hogy mit kérsz. Ezenkívül rántotta, sült virsli, van szalámi, de az nincs felszeletelve, abból annyit vágnak amennyit kérsz, ugyanígy a sajtból is. Ezeket nem ettem, így nem tudom milyenek. Van mindenféle pékárú, van pirítós sütő. Pékárúból sósak és édesek. Van müzli, joghurt, gyümölcs stb.

Ebédre és vacsorára mindenféle étel van. Írok egy párat. Leves mindig van. Van sült csirke, pulyka tejszínes szószban, marhahús (nekem ez nagyon ízlett), spagetti, penne tészta, padlizsán sütve leöntve szósszal, saslik, kaszinó tojás, sült kolbász, pirított burgonya, rizs, paella, rántott hal ...

Mindenféle saláta, pl. krumpli, paradicsom, csicseriborsó, hal, bab ...

Süti, puding, fagyi 4 féle, gyümölcs pl. sárga és görögdinnye, szilva, szőlő, őszibarack.

 

Ezt találtam a youtubon, egy kis ízelítőnek remélem jól jön: http://www.youtube.com/watch?v=QBV3Q_f7yZQ

 

Előzmény: bububorzas (42712)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.05 0 0 42712

A szálloda tökéletes volt. Nekünk még itthon az utazási irodában mondta a hölgy, hogy a szoba nem olyan szép, de ezen kívül minden tökéletes. Ő már járt ott, így a saját véleményét mondta. Sőt rendes volt, mert amikor nézegettük a szállodákat, olyat nem is ajánlott, amit nem ismert. Az előbb olvasgattam a hozzászólásokat, még nem értem a végére, de még szerencse, hogy eddig nem írtak ilyen sok negatív véleményt, mert akkor meg lettem volna ijedve az biztos. Nyílván akinek sikerül a nyaralása és nincs semmi gond, az úgy is azt mondja, hogy szuper, akinek pedig nem az úgyis rosszat fog írni. Nekünk eddig még minden nyaralásunk szuper volt.

 

Szóval visszatérve a szobára, nekem nem volt vele problémám, volt már ettől rosszabb szobánk, igaz az a szálloda csak 3 *-os volt.

A takarítónőkkel semmi prolbéma nem volt, nekünk nem kellett semmit sem takarítgatni. Nem lopnak. Nem tettünk széfbe semmit sem, a ruháink sem tűntek el. Azt a tanácsot kaptuk, hogy a takarítónőnek az ágy szélére kell rakni 1 dínárt. Mi adtunk, de nem minden nap.

 

A napágyak ingyen vannak, de van kettő ember, aki egész nap azzal foglalkozik, hogy a napágyakat pakolgatja le és össze. A lényeg, hogy Tunéziában mindenki várja a pénzt. Egyik nap később mentünk le és már nem volt napernyő. Napágy az volt, de napernyő hiányában kifeküdtünk a napra. Mikor felszabadult egy ernyő, jött szólni a napágyas ember, hogy van hely. Akkor nem volt nálunk pénz, de következő nap már úgy csináltuk, hogy lementünk korán reggel helyet foglalni és adtunk 1 dínárt a napágyasnak. Nem mindenki adott, de én ezt is hallottam, hogy ezt így szokás. Sőt voltak olyanok is, akik mindig ugyanazt a helyet foglalták, ők le sem jöttek, hanem a napágyas a hotel törülközőjével foglalta nekik a helyet, és ha pl. csak délben jöttek, akkor is meg volt a hely. Gondolom ezért többet kellett fizetni.

Ha valaki elmegy a partról, akkor azonnal összepakolják az ágyat, azért, hogy újra le kelljen szedni és kapjanak érte pénzt. Sokan megpróbálták maguk leszedni, de ha észreveszik akkor szólnak érte, hogy nem, majd ők.

 

A part szuper, árusok vannak, de nem jöhetnek be az emberek közé, csak a part szélén sétálnak és onnak kiabálnak, vagy ha mész be a vízbe akkor lecsapnak rád. De velük különösebb gond nincs, le lehet őket szerelni. Lehet banánozni és ejtőernyőzni. A víz nagyon kellemes, egyátalán nem hideg és a hullámok is jók. Olvastam, hogy valaki írta, hogy nem fürdött senki, mert hátba csapkodtak a hullámok. Ez nem igaz. Délutánra szoktak lenni nagyobb hullámok és a szél is akkor jobban fúj, de ez a lényeg. Mindenki bent volt a vízbe és nem a legelején kell lenni, hanem, hogy nyakig érjen és akkor szuper, ahogy jön a hullám, úgy ugrasz, persze ha nem veszed észre akkor aztán elkap.

Előzmény: bububorzas (42711)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.05 0 0 42711

Szia Gubuc!

 

Tegnap megérkeztünk Tunéziából, és nagyon irigyellek, hogy te még csak ezután mész. Ne izgulj minden szuper lesz. A Marhaba Beach tökéletes választás, nekem nagyon tetszett és mindenki mástól is csak jókat hallottam róla. Majd ha megérkezel azért te is írj egy beszámolót, kíváncsi vagyok, hogy neked is tetszeni fog-e.

 

Tényleg igaz az, hogy mielőtt bármelyik szállodát kiválasztod érdeklődni kell utána.

A mi buszunkból egy pár ment a Hana Rezidencebe. Mikor megláttam a szállodát, hát mit ne mondjak, nagyon örültem, hogy nekünk sikerült jó szállodát választanunk. Egyébként itt a fórumon is a legtöbben rosszakat mondanak a Hanás szállodákról. A Hana Rezidencenek nem volt saját partja, hanem az utca másik oldalán volt. Ez már csak azért is nagyon rossz, mert a mi szállodánknak volt saját partja és ahogy sétáltunk végig a parton lehetett látni, hogy el van választva a következő partszakasztól, ahol már az úgynevezett szabad strand van és ott már mindenféle emberek voltak, szinte félelmetes volt. Fel volt állítva a saját napernyőjük és mindenféle lepedővel körbetákolva.

 

Megismerkedtünk egy másik párral, ők voltak a két napos szahara túrán, és ők mesélték, hogy voltak velük olyanok, akik valamelyik Hanában szálltak meg, már pontosan nem tudom, hogy melyikbe és a két napos szahara túra során ugye a szahara közepén megszálltak egy szállodába. Ők azt mondták, hogy nem volt rossz, de azért a mi szállodánk a Marhaba Beach messzemenőkig jobb. És ott mondták a Hanások, hogy a szaharai szálloda sokkal jobb mint az övéké. Akkor gondolhatod, hogy milyen lehet?

 

Folyt. köv.

 

 

 

 

V.Mónika Creative Commons License 2009.08.05 0 0 42710

Szia,

-  tenger nagyon sós

- a szemére vegyetek búvárszemüveget, mert ha nem, olyan vörös lesz a szeme, mint egy nyuszinak

- tengervizet nem praktikus inni, mert fofni fog szegény...  :-))) ez igaz a medence vizére is

 

M

Előzmény: Vadvirag1974 (42708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!