Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 181

Mindenre nem tudok válaszolni. A férjem volt a generálkivitelező, de most nem ül mellettem, hogy elmondja mi hány cm lett beépítve.

100m2 a ház alapterülete és az éves fűtési költsége 150-160.000 Ft. Nem szeretek fázni.

 

Fa szerkezetű a ház, középen kőzetgyapot (ha jól emlékszem, lehet hülyeséget írok...), OSB, gipszkarton és 10cm austrotherm kívül. A vizes helyiségekben természetesen még ezen felül vmi gumis anyag is.

Kívülre a 10cm-re szeretnék még 5cm-t rátenni pluszban, mielőtt a drywitot meg a színezést megkapná, arra sajnos még nem volt keret, remélem a közeljövőben összejön.

 

Előzmény: csfogy (180)
csfogy Creative Commons License 2013.07.11 0 0 180

A te házad hány négyzetméteres és milyen szerketű + szigetlés vastagság rétegrend található és mekora a fűtés költsége egy évre?

Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 179

Én abban lakom és nagyon is elégedett vagyok vele. Pedig nem Floridában van, mondjuk árvízveszélyes helyre nem építtetnék ilyet. Mondjuk téglát se, de ez egyéni ízlés kérdése.

Tornádóban minden ház összedől, nemcsak a könnyűszerkezetest kapja fel a szél, sztem...

Előzmény: komorkoma (177)
6hét Creative Commons License 2013.07.10 0 0 178

Hallottad, vagy tapasztaltad?

Előzmény: komorkoma (177)
komorkoma Creative Commons License 2013.06.20 0 0 177

A könnyűszerkezetes épületek gyakorlatilag versanyképtelenek a tégla házakkal kapcsolatban.  Hiába a jó hőszigetelés, de nincs hőtárolása, általában nem lélegzik, nincs páradiffuziója, vagy ha van az régen rossz. Az árvíz megmutatta ha elázik bontás. Lehet Floridába jó, de itt nem. Persze ott se jó, mert a tornádó után egész városrészek tünnek el. A tüzzel se ellenálló. Tudom van amelyik igen, de ott két baj van. 1 A legalább 2-3 szoros költség, a másik a tégla, beton, fa az elég természetes, és semleges, de a különféle benzol és egyébb oldószeres vackok rákkeltőek. Én azt mondom semmi keresni valója a kontinentális éghajlatban a gyors, könnyű és egyéb neveken  forgalmazott házak rosszabbak mint a panel. Hát ennyi. üdv.

 

Előzmény: Szabi983 (174)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 176

Ja nem,csak kiváncsi vagyok 1-2 véleményre!

Előzmény: joevagyok68 (175)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 175

bakker...

eddig fútéskorszerúsíteni akartál kici pénzből !

Most meg veszel...építesz házat ?  :-)

 

Ha nyertél....nem felejted el ugye az ígért puffert ?  :-)

Előzmény: Szabi983 (174)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 174

Mit tudtok mondani a kész házakról?

Megéri építeni?Vagy tégla inkább?

adriatic.peroj Creative Commons License 2013.03.02 0 0 173

Hallo Mindenkinek!

 

 milyen falazatot érdemes preferálni, inkább a készház irányában érdemes mozdulni vagy inkább hagyományos anyagokat célozzam meg, mint pl. a tégla, ytong (a vályog talán túlzás). A www.proinno.hu alatt elég meggyőző érvek vannak a hagyományos falazatokra vonatkozóan.

Köszönöm

 

Laja73 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 172

Azt hozzá kell tenni, hogy ikerház, bár sosem tudtam, százalékban kifejezve mennyivel lesz olcsóbb két egyforma ház, mint egy ikerház (gondolom nem csak arról van szó, hogy az egyik falat csak egyszer kell felhúzni).

Energetikailag szerintem a szokásos hazait eléri (30-as Porotherm + 10 cm EPS, alul XPS, betonfödém felett 20cm gyapot). 

Előzmény: 6hét (170)
Death Magnetic Creative Commons License 2012.09.14 0 0 171

Köszi a választ!

Előzmény: 6hét (169)
6hét Creative Commons License 2012.09.13 0 0 170

Az általad megadott árban nem hiszem, hogy a fél eves építési idővel szakszerűen tudtál energetikailag egyenértékű házat építeni. A kötelező EMI miatt megszűnt az olcsó bizonytalan szerkezetű próbálkozások által épített a könnyűszerkezetet lejárató építési lehetőség. Mivel az építtetők érdelében csak megfelelő anyagokból, megfelelő technológiával rendelkező vállalkozásoknak lehet építeni a mai elvárásoknak megfelelő otthont, annak ára sem lehet olcsóbb egy részben kész egyéb szerkezetű épületnél.

 

Előzmény: Laja73 (166)
6hét Creative Commons License 2012.09.13 0 0 169

Látatlanban biztos megoldást nem lehet mondani. A szerkezetet meg kellene nézetni a tervezővel, vagy a felelős műszaki vezetővel és javaslatot kérni a megoldásra.

A recsegést okozhatja az OSB lehajlása vagy nem megfelelő rögzítése, de a födémgerendák mozgása, stb is.

 

Előzmény: Death Magnetic (167)
6hét Creative Commons License 2012.09.13 0 0 168

 Mint a tisztel kolléga a bejegyzésében írta a tervezés és az EMI- vel kapcsolatos útvesztőt, ez annyira nem komplikált. Olyan céget kell keresni aki az építésen kívül tervezéssel is foglalkozik.Tőlük elvárható, hogy a vázlat terv alapján adják meg az épület árát, ha az nem megfelelő a tervet más gyártó szerkezetére is ki tudják dolgozni.  Ráadásul nagy az esélye, hogy a tervezés az Építtetőik részére ingyenes. 

Előzmény: emptyspace (165)
Death Magnetic Creative Commons License 2012.09.12 0 0 167

Sziasztok!

Nemrég vettünk egy könnyűszerkezetes házat és olyan problémám van,hogy a tetőtérben nagyon recseg-nyikorog az osb padló!Hogyan tudnám én ezt megszüntetni?

Előre is köszi a választ!

Laja73 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 166

Szerintem is ez van. 2008-ban keresgéltünk mi is, hallva ismerősök korábbi sztorijait a 120-140eres négyzetméterárról. Aztán akárhova mentünk, amikor komolyabban ki kellett számolni, mibe is van, szépen felkúszott az összes 200-ig. Végül téglaház lett, fél év alatt elkészült a nulláról, 190 ezerért.

Ennek a könnyűszerkezetesnek akkor volna értelme, ha lenne rengeteg az országban. és emiatt megérné a cégeknek sokat olcsón építeni. De szerintem alig várják, hogy valaki betérjen, aki még hisz a "jó téglaház építéséhez két év kell" dogmában.

Előzmény: KömKel (164)
emptyspace Creative Commons License 2012.08.15 0 0 165

Köszönöm a választ.

 

Én bármelyik cégre kerestem, az összes ÉMI engedélyes volt.

Tudnál segíteni, hogy melyik cégeket javasolnád, vagy melyiktől érdemes ajánlatot kérni?

 

Infrafűtéssel kapcsolatban esetleg van tapasztalat?

 

Ide is írhatsz, megköszönném :)

 

kiro4444@gmail.com

Előzmény: KömKel (164)
KömKel Creative Commons License 2012.08.13 0 0 164

Nagyon meg fogsz lepődni...

Én terveztem jópár könnyűszerkezetes épületet régen is, most is.

A mostani szabályozásnak köszönhetően csak ÉMI minősitéssel rendelkező céggel csináltathatod a házat, ez kb 10-12 cég Magyarországon. Kötelező jelleggel valamelyikkel kell csináltatnod legalább a szerkezetkész állapotig (falak, tető, födém).

 

A sorrend a következő:

- megtervezed álmaid házát

- ezt a tervet elküldöd ennek a 10-12 cégnek, akik mondanak rá árat

- kiválasztod melyikük lesz a kivitelező, LETESZEL előleget, ezért ők cserébe kiadják az ÉMI-papirt

- tervező a kiválasztott cég rétegrendjének megfelelően átalakitja a házat

- beadjátok engedélyezésre (ÉMI papir nélkül be se fogadják)

- engedélyek után a cég megcsinálja a házat

 

Árban ugyanott van, mint a téglaház, elég sok árajánlat átfutott a kezeim között szinte mindegyik cégtől.

 

Előnye:

- kis falvastagsággal (30-35 cm) nagyon jó hőszigeteltség érhető el

- alacsony rezsivel fenntartható

- gyorsan felfűthető

 

Hátrány:

- téglához képest gyenge hangszigeteltség

- nyáron mindenképpen hűtést igényel, mert nincs hőtároló tömege

- folyamatos fűtést igényel, mert ha szellőztetés van, akkor teljesen áthül a lakás, hiszen csak a benti levegő van fűtve. Emiatt ildomos hővisszanyerős szellőztetőrendszert beépiteni

- hiteleknél, eladásnál az értékbecslő 10-15%-al kevesebbel számol

 

Tévhitek:

- gyorsabban elkészül, mint a téglaépület: nem feltétlenül igaz, mert a mai modern anyagokkal már nem sokkal tart tovább a hagyományos szerkezet

- olcsóbb: határozottan cáfolom. A cégek szépen felvitték az áraikat a monopolhelyzetüknek köszönhetően

- árnyékolással, redőnnyel nem fog átmelegedni: nem igaz, ez csak késlelteti. Komoly szerkezeti tömeg nélkül még a 40 cm hőszigeteléssel rendelkező fafödém is átmelegszik idővel

Előzmény: emptyspace (163)
emptyspace Creative Commons License 2012.08.13 0 0 163

Az, hogy nyáron melegek hallottam, de talán megfelelő tájolással, árnyékolással ez kiküszöbölhető nem? Az, hogy nem értékálló engem nem zavar, mivel nem szándékozom eladni majd.

Véleményem szerint nálunk is át fog fordulni hamarosan ez a dolog. Ausztriában már trendi ilyen házban lakni. Engem nem ez érdekel, hogy mi a trendi és mi nem, de az ára, előnyei meg fogják győzni az emberek javát.

Előzmény: Zoltanuss (161)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.08.12 0 0 162

 Az ilyen házak az ámérikaikanak valók, de ott is csak vidéken !!

Előzmény: Zoltanuss (161)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.08.12 0 0 161

 Bizony vannak !

 Az ilyen házak akármennyire jól hőszigeltek, nyáron melegek. De klímával ez kiküszölhető.

 Ezenkivűl nem érték állóak !

 

Vagy elhiszed vagy nem, járjál utána !!

Előzmény: emptyspace (160)
emptyspace Creative Commons License 2012.08.11 0 0 160

Üdvözletem!

 

Látom nem nagyon pörög a fórum, de ilyen házban gondolkodom, és tapasztalatokat szeretnék olvasni, minél többet!

Várom esetleg emailben is a rövidebb-hosszabb beszámolókat, előnyöket-hátrányokat, tapasztalatokat. Kinek milyen a szigetelés, nyílászáró, fűtés stb. Nagyon megtetszett ez a típusú ház, ilyenben gondolkodom, de minden cég, csak a pozitívumokat írja, és gondolom azért van negatívum is.

Akinek van egy kis szabadideje, kérem segítsen! :)

 

Ide is várok esetleg leveleket:

kiro4444@gmail.com

 

Üdv

 

R

KömKel Creative Commons License 2012.07.02 0 0 159

A fürdőszobába impregnált (zöld) gipszkartont KELL rakni, ami gyakorlatilag párazáró, emiatt ne aggódj a lambéria miatt.

A spotlámpák pedig természetesen ide valók legyenek, birják a párát.

Előzmény: ceiwab (158)
ceiwab Creative Commons License 2012.07.02 0 0 158

És ehhez tudsz valamit hozzászólni?

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9095396

KömKel Creative Commons License 2012.07.02 0 0 157

A lakott tér felől:

- párazáró fólia (lehet hőtükrös is)

- hőszigetelés

- páraáteresztő fólia

Előzmény: ceiwab (156)
ceiwab Creative Commons License 2012.07.02 0 0 156

Sziasztok!

 

ki tud nekem abban segíteni, hogy egy faszerkezetes ház padlásterét hogy, milyen formában kell leszigetelni?

 

Köszi előre is a válaszokat.

6hét Creative Commons License 2012.04.21 0 0 155

Kérdés, hogy mit vársz:

 

Úgy válassz kivitelzőt hogy a Te elképzeléseidnek megfeljen, azaz: - részt kívánsz venni a munkákban, vagy a saját munkádat végzed   - olcsót ígérő, vagy fixáras szerződéssel dolgozó generál kivitelezőt keresel, - a különböző hatósági meglepetéseket szereted, vagy olyan kivitelező kell aki felkészült és rendelkezik a szükséges adminisztrációs háttérrel,  - te akarsz az anyagokért futkosni és a munkásokkal egyezkedni?  -stb.

A tanácshoz több információ szükséges! 

 

Ha gondolod folytassuk! Mi az elvárásod?

Előzmény: Endru28 (153)
ép-it-ész Creative Commons License 2012.04.21 0 0 154

Hali

Szerintem egy Miskolcival.

cs

Előzmény: Endru28 (153)
Endru28 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 153

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem!!!

 

Szerintetek kivel építessek Győrben?

 

Köszi a válaszokat!

zsolt.vilagos Creative Commons License 2011.12.09 0 0 152

küldtem levelet, remélem megkaptad. itt is írom: természetesen ingyen adom tovább.

Előzmény: komorkoma (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!