Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13858

Mr vizsgálat után kiderül gondolom.  De úgy magyarázta neurulógus hogy a kisagyba menő eret nyomja ilyenkor valami.  Én is nyakból érzem hogy jön

 Milyen a súlyfürdő? Érzel valami változást? 

Előzmény: Andi421 (13857)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13857

ez a szédülés mitől lehet neked? Nekem is szokott lenni, hetekig nem múlik el és mindig visszajön és mindig baloldalon érzem olyankor a nyakamban, hogy ott elcsípődik egy ér, vagy nyomódik, ami miatt szédülök, és ami még fájni is szokott, hogy az is mi lehet?

Előzmény: Adrienm79 (13854)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13856

bízom legalább a súlyfürdőben meg az ultrahangos kezelésben, ha már a medrolt nem szedtem be

Előzmény: Adrienm79 (13854)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13855

súlyfürdőt nyakra és ultrahangos kezelést nyakamra is és a kezemre is, meg 10 alkalom egyéni gyógytornát de azt csak április végén kezdik. Én a fájdalomtól nem tudok gépelni de főleg kézzel írni, nem tudok két sort kézzel leírni. és kaptam ezt a szteroidot amit nem szedtem be végül, nagyon kicsi dózisú 4 mg-os, mégis jött ki tőle a hajam !

Előzmény: Adrienm79 (13854)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13854

Milyen kezeléseket kapsz? A bal kezem nekem annyira gyenge hogy nem tudok gepelni. Írni azért nem tudok mert annyi előrehajlástól is borzalmas szédülés jön.  A láb zsibbadás egyre rosszabb.  Neurulógus szerint nem jó jel. A bal szememnél levő zsibbadás idegesítő de nem gátol 

 Üléssel hogy állsz? Nekem maximum 15 perc. 

Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13853

Igen, igaza van poroly2-nek én pl. a műtét után a kaját rendeltem, a fiam porszívózott már amikor hajlandó volt rá :) pl. ilyen dolgok, hogy láb borotválás meg körömvágás, ezek elmaradtak hónapokig, pl amikor anyukám jött,  levágta a körmömet. Van ismerősöm, aki ugyanilyen műtét után mint nekem volt, 1 évig volt táppénzen, a gerincműtét az egyik legnagyobb műtét.

Előzmény: Adrienm79 (13849)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13852

Nem tudok dolgozni, nem tudok gépelni, nem tudok kézzel sem írni. Viszont azon gondolkozom, hogy milyen munka van, amihez nem kell kéz, ilyen sétálós, fogalmam nincs mi, a kalauzon és a bkv. ellenőrön kívül, portás, v. telefonálgatós. Nem fogom tudni csinálni a munkámat amit eddig csináltam, megpróbálom azért de nem fog menni. Át kell képezni magamat. Nem javul a kezem semmit sőt rosszabb sokkal jobban fáj. Szteroidot négy nap után abbahagytam, mert csomókban jött ki tőle a hajam. Pedig annyira akartam, hogy azt írjanak ki. Hagyd az úszást akkor, várd meg a kontroll MR-t hogy mi van most a nyakaddal, aztán arra találjanak ki neked valamit, hogy jobban legyél. A nyakam fáj de a kezem a rosszabb. Járok kezelésekre hetente kétszer.

Előzmény: Adrienm79 (13849)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13851

Köszönöm szépen amit írtál.  Fel is olvastam a férjemnek bár nem hatotta meg. Neki műtét műtét.... 

Előzmény: poroly2 (13850)
poroly2 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13850

Szerintem sokal komolyabban kellene vennetek a problemat. Egy gerincmuteted volt (abbol is a kemenyebb fajta) nem anyajegy eltavolitas! Amennyit idot csak lehet pihenessel, rehabilitacioval (tornaval, kimelo mozgassal) kell tolteni. A csaladnak ebben maximalisan tamogatni kell (haztartas vezetese, ugyintezesek, tovabbi mindennapos terhek atvallalasa)! Ha ez nincs meg mashonnan kell segitseget kerni.

Masreszt egy egeszseges geincet is jelentosen (tul)terhel 8-9 ora ulo munka. Ugy velem a te, mar eleve beteg, tehat gyengebb grinced ezert is kerult ilyen allapotba. Nem tartom valoszinunek, hogy birni fogja az ulo munkat teljes 8 oraban (esetleg reszmunkaido, masik munkakor), foleg nem ennyivel a mutet utan. Most az a legfontosabb, amennyire lehet probald meg helyrehozni a gerinced, erre koncentralj.

Előzmény: Adrienm79 (13845)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13849

Andi te hogy vagy?  Nyakad kezed?  Dolgozni tudsz? 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13848

Andi köszönöm hogy megosztottad velem a te történeted.

Nekem gyógytorna és úszás van javaslatnak. Gyógytornát senki sem írta ki úgy van gyógytornám hogy fogadtam magángyógytornászt. Úszni sem kaptam beutalót sehova. Amúgy meg nem tudok úszni maximum mellúszás de csak úgyhogy ki van a fejem a vízből mert víziszonyom van és ha nem ér le a lábam be sem megyek a vízbe. Úgyhogy úszás kilőve.

 

A műtő orvosomnak hiába mondtam, hogy a műtét előtti állapotban vagyok csak kaptam  hozzá az iszonyatos szédülést azt mondta menjek neurológiára. A neurológus meg fel van háborodva és azonnali MR vizsgálatot indított nálam mert jelentős izomerőgyengülés van a bal kezemben, a szédülés is a gerinctől van. Nem tudom hogy ki is mit de valaki csinálhatna már valamit mert így borzalmas.

 

Férjem kérdezte mikor megyek dolgozni Mondom neki hogy menjek 8 - 9 órás állandó ülőmunkába amikor 15 perc a max ülési időm mert utána olyan mintha összenyomnák a gerincem és elzsibbad az arcom?

Ráadásul a bal kezemmel már alig bírok bármit is csinálni annyira gyenge és fáj és zsibbad. Az ujjaim már nem nagyon akarnak engedelmeskedni....... Szédülni meg lassan állandóan már az utcára is alig merek kimenni...

Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13847

Szerintem hívd fel a műtőorvosodat, hogy csinálhatsz-e valamit, magadtól ne csinálj semmit. A gyógytorna ha azt kell csinálni, az sokat segít megerősíti az izmokat azt fontos csinálni. Baromi hosszú idő a javulás, a gyógytornától vártam, hogy megerősödjenek az izmok és egyáltalán tartani tudjam magam visszajöjjön az állóképességem. Nagyon sok idő volt, mire eljött egy olyan nap, hogy nem éreztem semmit, mintha a műtét meg sem történt volna.

Előzmény: Adrienm79 (13831)
Andi421 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13846

Megnéztem a zárójelentésemet a műtét után (bal LIV.discectomia) rajta van, hogy "javasolt: három hónapig ülés kerülése, teljes gerinckímélet, fizikoterápia, majd balneotherápia, melyek miatt rheumatológiai szakkonzílium javasolt". Mondjuk én is a műtét után három hónappal kezdtem eljárni gyógytornászhoz addig a kórházban kapott gyakorlatokat csináltam (kaptam róla egy papírt) aztán a fürdőjegyet kértem a reumatológustól, azután inkább én fizettem, mert azzal a fürdőjeggyel csak összesen 2 órát lehet a fürdőben lenni, inkább csináltattam Zsigmondy kártyát, az 5e forint volt 1 évre és három órára féláron mehettem a Széchenyibe fürdőbe azt is csak műtét után olyan két-három hónappal kezdtem el, amikor már úgy gondoltam hogy képes vagyok rá.  Neked a műtő orvosod nem mondott semmi javaslatot, hogy mit csinálj, menjél -e fürdőbe stb. Nincs ilyen a kórházi zárójelentésen? Magadtól ne kezdj el  semmit csak amit az orvos mond, hogy lehet csinálni. Mondjuk nekem más műtétem volt, így nem tudok semmi tanácsot adni. Én a műtét után rengeteget úsztam és vízitornáztam magamtól csináltam, illetve a vízitornára kaptam papírt, hogy milyen gyakorlatokat csináljak szintén a kórházban még, szóval leúsztam hetente 1x - 2x minden alkalommal 22 hosszt az 50 méteres medencében, volt, hogy kevesebbet, 10-et , 15-öt , a mellúszásnál azt vettem észre, hogy a nyakamnak nem tesz jót (már akkor is xar volt) pedig rendesen szabályosan csináltam fejem bent volt a vízben, háton úszni meg nem lehet normálisan mert csomóan vannak. Gyorsúszás nekem nem annyira megy. aztán hogy a nyakamnak nem tett jót a mellúszás, maradt a vízitorna meg az üldögélés a gyógyvízben. de most már mindent abbahagytam nem csinálok semmit jó ideje. mindezeket másfél évig csináltam, tehát a maszek gyógytornász meg a fürdő.

Előzmény: Adrienm79 (13831)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 13845

Arra vagyok nagyon kíváncsi hogy mikor tudok majd megint napi 8 - 9 óra hosszát a számítógép előtt ülve dolgozni. Egyenlőre még nem látom, hogy mikor leszek képes erre.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 13844

Kaptam egy ilyet valakitől, akinek nem használt.

Egy ideig kínlódtam vele, hátha használ, később kidobtam.

Előzmény: anti66 (13840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 13843

Úgy tudom három hónap után adhatják a beutalót a kezelésekre, de kérdezd meg a dokit, hogy tényleg így van-e.

Előzmény: Adrienm79 (13839)
anti66 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 13842

Már csak azért, mert nagyon nagy volt a reklámja ide vonatkozólag.

Előzmény: GeriSoft07 (13841)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 13841

semnnyire, egy rakás f...... és pénzkidobás

Előzmény: anti66 (13840)
anti66 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 13840

A Cosmodiskől van valakinek tapasztalata e téren?

Porckorongérvet mennyire javítja?

Köszönöm

Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 13839

2,5 hónapja műtöttek. Én még friss műtöttnek számítok?

Előzmény: Törölt nick (13838)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13838

jav.:műtöttnek

Előzmény: Törölt nick (13837)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13837

Adrien! Friss műtötnek nem adnak kezelést, de műtét után x idővel adnak.Persze csak ha kérsz, mert nem kínálgatják.

Előzmény: Adrienm79 (13831)
anti66 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13836

Köszönöm a gyors választ.

Nem erőltetem, ha nem használ...Kiem tornáit napi rendszerességgel  (3x) végzem kitartóan.

Remélem ez segít...

Köszönöm!

Anti

Előzmény: Bubuca (13835)
Bubuca Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13835

Es ha Kiemnek igaza van es az l4-l5 könnyenn elcsuszik ..akkor a helyedben nem vennék egyet semmiképp..max kipróbálod valahol ahol lehet hasonfekve lenni..es kiprobálni nagyon rövid időre..de a tünetek stb alapján meglepő lenne ha az segítene.

Előzmény: Bubuca (13834)
Bubuca Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13834

Ha van instabilitás is akkor többet árt mint használ. Ha egy friss sérv van..de a tartoszerkezet makulatlan..egy kicsit segíthet. De ha ez a helyzet,akkor a saját izmokkal végzett nyújtás is segít...ami ingyen van.

Porckorong.hu-n elég alaposan ki van vesézve a téma..csinált róla a szerző egy youtube videot is...

Előzmény: anti66 (13832)
gombóc63 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13833

Amennyit használ annyit árthat is:-(

Előzmény: anti66 (13832)
anti66 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13832

Sok jót olvastam a denevérpaddal kapcsolatban.
Tényleg annyira jó? Van neki valamiféle használati útmutatója, amiből meg lehet tudni, hogy mennyi ideig kell nyújtani?

Milyen esetekben nem jó? Milyen esetekben jó? Pld. porckorongsérv?

Ezekre a kérdésekre tud valaki választ adni?

Köszönöm szépen!

Adrienm79 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 13831

Amúgy azt nem is értem nekem miért nem adtak eddig semmilyen kezelést a műtét óta. Gyógytorna is azért van mert megfizetek egy magán gyógytornászt aki kijár hozzám. Nemhogy fizikoterápia meg gyógyfürdő és egyéb finomságok....

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 0 0 13830

Ahova jártam proloterápiára szóba került, hogy esetleg a végén kapok egy prp kezelést.Mivel nálam nem jött be ez a prolo így elmaradt a prp.

Tehát nincs tapasztalatom róla. Elég drága (300 euro) és nem mindig elég egy.

A dokinő (Rácz Edit) honlapján ez van leírva róla:

 

Mi az a PRP, azaz a vérlemezkében gazdag vérplazma?

A vérlemezkében gazdag vérplazma (PRP – platelet rich plasma) vér sejtmentes, plazma rétegének az a hányada, miben nagy sűrűségben lelhető fel vérlemezke. A PRP-ben nagy számban előforduló vérlemezkékben nagy mennyiségben találhatók biológiailag aktív fehérjék,  növekedési faktorok, amik nélkülözhetetlenek a szövetek gyógyulásának és regenerációjának beindításához, és annak felgyorsításához. Ezek a bioaktív fehérjék indítják be a kötőszövetek gyógyulását: csont, szalag és ín újraképződés és átépülés, elősegíti új erek képződését és stimulálja hegszövet gyógyulási folyamatát.

 

A PRP kezelés menete

A PRP elkészítéséhez kis mennyiségű vért veszünk a pácienstől. Ezt követően a vért egy xspeciális centrifugába helyezzük, ami automatikusan elkészíti a PRP-t. Az egész folyamat mintegy 15 percet vesz igénybe, és a vérlemezkék és a növekedési faktorok koncentrációját 500%-al növeli meg.

Amikor a PRP-t a sérült helyre injektálják, az stimulálja az ínakat és a szalagokat, mérsékelt helyi gyulladást okozva, ami beindítja gyógyulási folyamatot. Ennek eredményeként új kollagén képződik. Ahogy a kollagén érik, úgy kezd zsugorodni, ami az ínak vagy szalagok megfeszülését és erősödését okozza a sérült régióban.

 

Milyen testrészt lehet kezelni?

A PRP injekciókat a test bármelyik szalagján és ínján lehet használni. Sportsérülések, arthrotikus ízületek, derékfájdalmak, degeneratív discus eltérések, és specifikus sérülések mint tenisz-, golfkönyök, carpalis alagút szindróma, keresztszalag szakadás, rotátorköpeny szakadás, talpi fasciitis, iliotibiális pánt szindróma mind hatásosan kezelhetők a PRP injekciókkal.

 

Hány kezelés szükséges, és milyen gyakran van szükség rá?

Elég változó, hogy hogyan reagálnak a páciensek a kezelésre; a legtöbb esetben 1-3, néhány esetben akár 6 kezelésre is szükség van. Két kezelés között 4-6 hétnek kell eltelnie. A kezelések maximális száma nincs behatárolva, és a mellékhatások valószínűsége sem emelkedik az injekciók számával.

 

A beavatkozás előnyei

A páciensek a tünetek jelentős javulását észlelhetik. Ennek hatására elkerülhetővé válhatnak olyan agresszívabb kezelések, mint a hosszútávú gyógyszeres vagy műtéti kezelés, és az eredeti funkció is visszatérhet.

 

KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK

A beavatkozás után mennyi idő után kezdheti újra a rendszeres fizikai aktivitást?

A PRP kezelés segít újjáépíteni az ínakat és a szalagokat, de nem egy azonnali segítség. Ez a beavatkozás serkenti a szalagok és az ínak növekedését és regenerációját, amihez időre és rehabilitációra van szükség. A rendszeres orvosi találkozások során az Ön kezelőorvosa meg tudja állapítani, hogy mikor kezdhet újra rendszeres fizikai aktivitást.

 

A szteroid injekciókkal is hasonló eredményeket érhetünk el?

Kutatások azt bizonyítják, hogy a szteroid injekciók gyengítik a szöveteket. A szteroid adása átmenetileg csökkentheti a fájdalmat és megszüntetheti a gyulladást, de nem segítik a gyógyulást. A vérlemezkében gazdag vérplazma (PRP – platelet rich plasma) kezelés meggyógyítja és megerősíti az ínakat és a szalagokat, némely esetben akár 40%-kal erősebbé és vastagabbá téve azokat.

Lehetséges mellékhatások

A regeneráló injekciós kezelés lehetséges szövődményei

  • gyulladás, 
  • fertőzés,
  • láz
Előzmény: jukinyu (13822)
jukinyu Creative Commons License 2016.03.31 0 0 13829

Azért milyen jó ez a fórum ,mi mindent tud meg az ember ha már az orvos nem is említi

Előzmény: Adrienm79 (13827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!