Keresés

Részletes keresés

Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2010
Tudom, hogy az én kutammal van a baj.Azért keresek most szakit, aki hozzáértően csinál vele valamit.
Előzmény: Mcgaiver (2009)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2009

utsó hozzá szólás

Ha a szomszéd kútjában 1 gyűrűre víz van,80cm-re

akkor lehet hogy mégiscsak a te kutaddal van baj?ami 8 gyűrű   640cm

Előzmény: Zsuzsuci (2008)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2008

Ezért akarnám tovább ásatni, mélyíteni, remélve, hogy az agyag alatt egyszercsak kavics, homok lesz. De vajon mennyit kell még ásni?

Ez a nagy kérdérs.

Előzmény: Mcgaiver (2007)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2007

üdv

Szerény tudásom szerint, nemtudnak belefúrni a kútba,

Régen úgy kezdtek kútat ásni hogy, előtte vízeret kerestek.

Ma meg úgy:ahova a tulaj szeretné.

Mielőtt bármit kezdenél a mostani kutaddal, meg kellene nézetni .hogy jó helyen van?

Mert sóderben, homokos vízadórétegben nem olyan gond, (mert oda folyik)

de agyagban ,max szivárogni fog a víz a kutadba, ezért nincs megfelelő vízhozam

Előzmény: Zsuzsuci (2006)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2006

Ó, hát ez megvolt! A szomszédos kertben 3 gyűrű van lerakva, két és fél győrűnyi víz van benne./engem ugyanis az ásott érdekel/ Fúrt nincs is arrafelé.

 

Előzmény: Mcgaiver (2005)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2005

hali

egyszerübbha a legközelebbi fúrt kút tulajától érdeklődik,

  nyugalmi vízszint

 vízmélység

 vízhozam

ja és olcsóbb

Előzmény: LRNELSON (2004)
LRNELSON Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2004

Első lépcsőben lehet, hogy egy geológust kellene keresned.

 

Általában nekik van adatuk egyes helyek vízadó rétegeiről.

Előzmény: Zsuzsuci (2001)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2003

Én is úgy gondolodom, hogy mivel még agyagos a föld, tovább kéne ásni a vízadó rétegig. De vajon milyen mélyre kell még menni? Ezért gondoltam, hogy a kútban kelleni lyukat fúrni tájékozódás céljából. Ez nem ugyanaz, mint egy fúrt kutat csináltatni.

Köszi, hogy ajánlottad a másik topikot. Ráment vagy 3 órám, de végigolvastam.

Többet tudok.

Majd beírom oda is a problémámat,hátha találok vállalkozó szellemű szakembert.

Még egyszer, köszönöm!

 

Előzmény: Mcgaiver (2002)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2002

üdv

bobher 1980-as hozzászólását figyelmedbe ajánlom

 

 Ha furatsz egy kutat, hogy megtudd milyen mélyre kellene leásni a régi kutadat,

minek az ésott kút? hiszen a fúrt kutad ad annyi vizet amire szükséged lesz

mivel 8 gyűrüd van letéve az 6,4m szerintem az nem vízadó rétegben van, az felső talajvíz lehet.

legalább 1 agyag zárórétegen illik áttmenni

Előzmény: Zsuzsuci (2001)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.02.09 0 0 2001

Üdv minden topikosnak, hozzáértőknek és kevésbé hozzáértőknek.

Én az utóbbiak közé tartozom.

 

Viszont a nyáron ásattam egy kutat, pontosabban kútszerű gödröt. 8 gyűrűnél van éppen víz, de nagyon kevés.Ezzel minél előbb szeretnék valamit csináltatni.

/Biztos vannak is itt olyanok, akik emlékeznek a nyűgjeimre, és akkor kaptam is tanácsokat./

A probléma a tél elmúltával újra aktuális.

Azt gondoltam, talán mellette fúrva, ki lehetne tapasztalni, mennyire kellene mélyíteni, hogy bővizű kutam legyen. Egyáltalán, lehet-e ebből tényleg kút.

 

A bajt tetézi, hogy teherautóval nem lehet bejönni az udvarra, mert mélyedésben van. És úgy tudom, ezt a fúró berendezést általában teherautóval szállítják, ill. arról fúrnak. Egy mobil fúróval dolgozó ember kéne, azt hiszem. Megköszönném, ha ebben tudnátok nekem segíteni, találni valami megoldást!

 

Zapod! Úgy emlékszem, te vagy itt egy nagy szakértő!Mit lehet ilyen helyzetben csinálni?Ha nem nagyon fáraszt a probléma...

Köszönöm!

barobi Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2000

Köszönöm!

Ezt ismerem de még "leárazva" is aranyárban mérik. Nem hiszem, hogy ezt valaki megveszi ennyiért, vagy igen?

Valamivel olcsóbb megoldás érdekelne, ha létezik ilyen...

Előzmény: setany (1999)
setany Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1999
http://www.glb.hu/index.php?menu=136
Előzmény: barobi (1998)
barobi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 1998
Ez a szélkerekes szivattyú engem nagyon érdekel. Nem tudod megnézni, hogy pontosan hol is láttad?
Előzmény: HUNYOR (1948)
LRNELSON Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1997
Előzmény: freex (1996)
freex Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1996
Az első 8-10 oldalt olvastam el, ebben 2 dolog volt, amin megakadt a szemem.
Egyik, hogy amennyiben öntözési célra van szükség vízre, csak abban az esetben fúrható kút, ha felszíni vízbeszerzés nem lehetséges. Vagyis ha jól értem: ha van vízszolgáltató, akkor öntözésre is tőle kell vásárolni.
A másik, hogy egy rakás dokumentációt és időszakos méréséket, vizsgálatokat kell készíteni, pl. talpmélység, kútszerkezet, kapacitás, homokolás, áramlás, hőmérséklet stb.
Ha ezt elfogadják, a legális kútüzemeltetők újabb sarcokra számíthatnak...Miközben a vízszolgáltatók hülyére keresik magukat...
Előzmény: LRNELSON (1995)
LRNELSON Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1995

Ez év januártól új szabályozás van érvenyben a kútfúrásra.

Meg tudja valaki adni a jogszabály elérhetőségét?

 

A tervezet itt olvasható.

 

http://www.kvvm.hu/index.php?pid=1&sid=1&hid=1658

LRNELSON Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1994

Az általam ismert 1130 w szivattyú 30 l/perc esetén emel 110 m-t.

Ha ezt leteszed 17 m-re, ahogyan azt kell, úgy a kútfejnél kivehetsz 9 bar nyomást. Zárónyomásként a 12 bar is összejöhet.

 

Szóval a szivattyút tedd le 17 m-re és fél csap állásnál indíts a vasat. Szép lassan (5 percenként) növeld a nyitást, míg nem kezd homokolni a kút. A PE 32 cső 10 bar fokozatban jó kitermelő csőnek. Az alu kötélszorítótól óvakodj, mert 2 év alatt szétrohad a vízben.

 

 

Előzmény: tokmok (1991)
tokmok Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1993
Na, a folytástól megfujjadtam!Bocsika!
Előzmény: tokmok (1991)
berkes_laszlo Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1992

 

tokmok Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1991

Kedves LRNELSON!

Köszi a gyors választ.Azért irtam, hogy nem ismerem a hozamot, mert meghajtva még nem volt a kút.A kutas szerint a 2o-30 liter/perc figyelemmel a mélységre,garantált.A szűrőzött réteg 18 métertől lefelé végig,azaz 46-ig.Az mit jelent, hogy ne tegyem a vasat szűrőzött rétegbe?A lefolytás,amikor a csappal csak bizonyos mennyiségü vizet engedek ki?És az mennyi?Ami az üzemi vízszint beállitásához kell?A próba,vagy tisztitószivattyúzásnál inkább zavaros volt a víz,másfél literes üditősüvegben a leülepedés után volt kb. csipetnyi sónak megfelelő nagyon finom homok,ami a következő napokban csökkent.Szomszédom kútja több éves,hasonló paraméterű, a kútja körül finom, púderszerű lerakódás van.Milyen mélyre engedjem a szivattyút?A pvc-s acélsodrony idővel elhervad?A mélység ismeretében is sokallod az 1.400 W-ot?Csak-csak ki kell emelni, némi felszini nyomás sem árt.Ha csak a búvárt hajtom, nem fog állandóan ki-be kapcsolgatni?Milyen vezérlést, és védőredszert javasolsz/tok/?Mondom, hogy mazsi vagyok!

Előzmény: LRNELSON (1990)
LRNELSON Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1990

Tokmok példáján okulva, aki kutat fúrat az ne fizessen addig, míg nem adja meg a mester a következőket:

- a kiemelhető víz mennyisége (l/perc) különböző mélységekben.

- a szűrő beépítési mélysége.

Persze nem árt az ellenőrzés, valamint a kútfúró 5 éves garanciája az adatokra.

 

Na persze akkor sem jár fizetség, ha a kiemelt víz 1000 literjében több a homok, mint 150 gr. Persze egy jó kút nem is homokol.

 

A szivattyúd teljesítménye valószinűleg túl nagy, fojtani kell majd. Ne tedd a vasat a szűrőzött rétegbe.

A műanyagbevonatos kötél helyett használj műanyagot, vagy rozsdamentes acélt.

A két szivattyús megoldás helyett jobb lenne csak a búvár.

Előzmény: tokmok (1989)
tokmok Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1989

Tisztelettel köszöntöm új fiuként tapasztaltabb társaimat.Eddig olvasgattam, mostantól "továbbképzésre" jelentkezem.

Szóval:a középkorom elérése után csaptam bele Pest-környékén az építkezésbe.Adva van egy 600-as telek,itt furattam egy kutat,46 méter mély,benne 21 méter vízoszlop,160-as műanyag cső.A vízhozamot nem ismerem, mert a fúrás után 3 napig "szivogatta"a kutas,valami kisteljesítményüvel,30 perc menet,30 perc szünet 3 napig,zollos csövön,jött, mint akonyhai csapon, de nem fogyott el,elején homokosan, majd tisztult.Most jön a további,melyhez tanácsaitokat,javaslataitokat várom,olyanoktól, akik hajtották már ezt a biciklit.

Előre beszereztem egy 1400 w-os csőbúvárt,amit nem tudom,hogy milyen mélyre lógassak. Az elképzelésem szerint a sorrend:szivattyú,rá egy 5/4-es visszacsapó,bár a szivattyúban van beépített.Innen a felszinig 40-es kpe cső,10 baros,az egész 2 db.műa bevonatú 5 mm-es drótkötélen lóg.Fent tovább elzáró,szűrők,vízóra a dili kedvéért,a nedű bele egy kb.800-1.000 literes műa.tartályba,valami szintkapcsolóval vezérelve a töltést, hogy ne percenként induljon a búvár.Innen egy valamilyen házi vízmű látná el a kb.10 méterre lévő ház budiját,mosógépét,/ha elég tiszta/Van egy 150 literes uj gumimembrános fekvő tartályom,ennek a tetejére terveztem a kistartályos /20-24 liter/vízellátót,belekötve/?/ a nagy tartályt is,hogy legyen tartalék.A házig 32-es 6 baros kpe cső,a szűrés előtt közvetlenül a csőbúvártól leágazás szintén 32-es kpe,a kert öntözésére.Eddig az elképzelésem,ami lehet, hogy nagy hülyeség,ezért kérem tanácsaitokat.Az egész kútgépészetet fagyhatár alá,aknába.Mindennemű tapasztalaton alapuló javaslatot szivesen fogadok,méretezés,elhelyezés,építés vonatkozásában.A talaj egyébként qrva kemény,kékes-márgás agyag.Bocs,hogy hosszú voltam, de az indulás nehéz,főleg a beépindő kütyük sorrendjét illetően.

berkes_laszlo Creative Commons License 2008.01.26 0 0 1988

Az érdekes az, hogy az általam kéngáznak nevezett gáz nem lép ki a levegőbe, hanem a kút tetején koncentrálódik! Sőt, egy idő után még a vízet is megszínezi sárgás-fehéres lesz!

Ha valaki ismer valami tuti megodást az légyszu írja meg nekem ide vagy az e-mail címemre: berkes_laszlo@freemail.hu

 

Előre is köszönöm!

berkes_laszlo Creative Commons License 2008.01.26 0 0 1987

Helló mindenki!

 

A kénes szagot árasztó fúrt kutas vítről én írtam! A kút maga 41 méter mély. A fúrás során az első 3 méter volt sárga agyag, majd 30-31 m kék  agyag. Ez után lett meg a vízadó!

Valakinek nincsen valami ötlete ennek a kénes szagnak vagy ha nem az akkor annak a szúros "emésztőszag"-nak a megszűntetésére ?

 

Berkes László

emils Creative Commons License 2008.01.24 0 0 1986
Sziasztok!
Nem tudom, hogy belefér-e a topic kereteibe, de van egy felesleges szivattyúm.
Ha nem, akkor elnézést az OFF-ért.
Egy ismerős véletlenül kettőt rendelt, ki van fizetve, teljesen új.
hydrokontrollal.
Csőszivattyú, fúrt kútba.
Márkát nem, csak paramétereket írok:
Motor 230 V/ 50 Hz
Teljesítmény 1000 W
Járókerekek száma 8
Max. szállítómagasság 60 m /6,6 bar
Max. folyadékszállítás 4800 l/ó
Kábelhossz 15 m
Max. folyadékhõmérséklet 35 C°
Csatlakozó méret 1" belsõ
Csomagolás méretei (mm) h: 1050
sz: 140
m: 180

ár (hídrokontrollal együtt): 80eFt
Köszi
Emils

érdeklődni a következő e-mail címen lehet:
HOH0 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1985
köszönöm válaszod.
a csati a készülék tetején az a lyukban van a két csavar között.
abban van 4 tüske pontosan olyan mint a 380-as dugókban csak ezek sokkal kisebbek, ezért is gondoltam a 3 fázisúra.

szóval belenéztem és 3 egymáshoz közelebb van míg a negyedik egy kicsit távolabb, a 3-ra megy 3 saru a negyedikre nem megy semmi és ha műszerrel rámérek akkor semmihez nincs köze még a fémházhoz sem.

ha már ott volt a műszer rámértem a tekercsekre is,
mind a 3 egymáshoz képest 4.8 ohm, szóval ez egy 3 fázisú motornak tűnik,
és bíztató, hogy nem szakadt vagy a testhez képest nincs zárlat.

de még mindig nem tudni, hogy 42 vagy 380 voltos.

a méh telepen vettem, s ha érdemes vele egyáltalán foglalkozni akkor szétszedem rendbe teszem, stb...

egyébként én arra használnám, hogy az iszapoló gödörbe beleállítom és onnan ez nyomná a vizet a fúrásához, a méreteiből kiindulva szerintem bőven alkalmas lenne erre.
Előzmény: Zapod (1984)
Zapod Creative Commons License 2008.01.22 0 0 1984
Hát ez valami búvár, de azért a csatiról is küldhtnél fotót.
Előzmény: HOH0 (1983)
HOH0 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 1983
gondoltam megkérdezem ezen a fórumon is hátha van olyan aki a másikat nem olvassa és mégis ismeri a linken látható szivattyút ?
http://aseufgaslfgasld.atw.hu/100_0915.jpg

sajnos semmilyen adattábla vagy felirat nincs rajta.
a csatlakozóból kindulva sztem 3 fázisú lehet, de hogy 42 V vagy 400 V ?

mi a neve ? mit tud ? hány voltos ? kutat fúrni jó lehet ?

köszi
Zapod Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1982

Helo Szele 78.

 

Ha esetleg nekem elküldenéd a könyvet azt nagyon megköszöném mivel elktronikus formában is jól jönne.

Tulkép érdekelne könyvformályában is amit meg is vennék mivel a meglévő példányom elég hiányos. Valmint érdekelne a Mélyépítés című könyv több kiadása is.

 

Sok sok puszi Zapod.-:)

Ásottkút trutyizó.

info@favagok.hu

Előzmény: szele78 (1979)
bohrer Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1981
Szia Berkes Laci!

Ha kéne szagú a vízed nem kell megijedni, 99% hogy kénes, mondjuk a kéngáz nem egészséges, de ha elpárolog nincs vele gond.
Voltál-e már Borsod megye Mezőkövesd Zsóry fürdő , itt ez a gyógyvíz, ha kocsival mész a 3-ason be kell fogni az orrod, büdi, de ha bemész a strandra 10 perc alatt megszokod, és fel sem tűnik.
Előzmény: berkes_laszlo (1976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!