Keresés

Részletes keresés

Gubuc Creative Commons License 2009.08.08 0 0 42813
Cygnus tegnap már el is repült? A mázlista. Mondjuk késett egy órát a Traveles gép, de hát ahogy látom az itt még belefér.
Előzmény: bububorzas (42810)
Gubuc Creative Commons License 2009.08.08 0 0 42812

Szia Bububorzas!

Jaj, dehogy fogytak el a kérdéseim, csak időnként dolgoznom is kellett! :-)) Tudod...munkehely..... :-((

Meg gondoltam te is pihenjél egyet!

Na szóval: Ásványvizet adtak a hotelben pl. fogmosáshoz, vagy kintről hoztátok be?

Mennyire birtátok a meleget? Nagyon rá kell készülni a hőségre? Meleg cuccot akkor nem is kell vinni ugye? Max. egy hosszú újjú felső meg egy hosszú nadrág elég?

Légkondi gondolom működött rendesen.

Mi nagyon kispárnásak vagyunk, mindenhová utazik velünk. Ugye ide is kell, nincs kispárna? Itt is egy nagy takarót adnak a franciágyra? Hogy ezt a hülyeséget ki találta ki...... az még biztos nem aludt egy ágyban a férjemmel! :-)))

Mi szeretnénk menni erre a 2 napos szahara túrára is, azért ott sem fogunk fázni, ahogy hallom.  Valami olyan tatyót is célszerű akkor vinni, amibe két napi cucc elfér.

Ja, igen, ti ezen nem voltatok.... Sajnos 8 napba tényleg nem fér bele. Mi 12 napra megyünk éppen ezért.  Aztán szeretnénk még menni arra az egy napos Tunisz-Karthago- El Jem..stb. A többit meg meglátjuk.

Jaj, a párom olvasta a részletes beszámolódat és azt mondta: Most már nem is kell elmennünk, mindent tudunk! :-)))

 

Előzmény: bububorzas (42810)
gyongy75 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42811
Nekem megvan a CD a hannibal palace-ból, szívesen megosztom veled.
bububorzas Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42810

Écsapa

Köszi a pi pi-t. Esetleg a többi számot nem tudod hol találom meg?

 

Gubuc

Elfogytak a kérdéseid?

Egyébként nekem egy napom volt, hogy az összes kérdésemet feltegyem, mert én sem találtam meg ugyanezeket a dolgokat, amiket te is kérdeztél, hiába keresgettem. Nekem Sanona segített sokat, csak ő nem a fórumon válaszolt nekem.

Előzmény: Gubuc (42775)
Anginga Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42809
Ezen a piacon én két céget ajánlanék: Kartago Tours és Neckermann.
Előzmény: Törölt nick (42808)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42806
Amúgy ezt a vásárló megtévesztésének hívják és mint ilyen törvénytelen, és büntetik is ha kitudódik.
Előzmény: Törölt nick (42794)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42804

A panaszköny egy nagy túró!

A panaszkönyvi bejegyzésre a bepanaszolt cég illetékes vezetőjének kell intézkednie és válaszolnia.

Nálunk ha rám tesznek panaszt a panaszkönyvben, nekem kell kivizsgálnom és intézkednem. :-))

Előzmény: Anginga (42799)
Améz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42803

akkor Angi meg is válaszolta a kerozin/árfolyam kivédését a szerződésben. az elírt árra nincs mentség...

 

Előzmény: Améz (42801)
Anginga Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42802
kvalcsi, van hely a bőröndötökben 1 kiló zöldbabnak kifelé?:)
Améz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42801

ez most nem találgatás volt, ezt véletlenüla jogi osztálytól tudom.

 

de elképzelhető, h az irodák ezt kivédik valahogy a szerződésben...

Előzmény: Törölt nick (42796)
marrisska Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42800
Ki is "kényszerített" itt kit?! Az utas az irodát?! Én inkább fordítva érzem...
Zeki! Szerinted hány évig izguljon az utas, hogy vajon az általa - szerződés alapján és szerint - kifizetett árat utólag mégiscsak kevésnek tartja az iroda?!
Előzmény: Törölt nick (42794)
Anginga Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42799
Ezekhez van joga az irodáknak.
Aláírod a szerződéskötéskor. Ha van 5-10 %-ot meghaladó árfolyamemelkedés( ez cégenként változik,de ki van kötve az utazási szerződésben,hogy mikor ) vagy kerozin áremelés, az iroda beszedheti a különbözetet, illetve elállhat az utas a szerződéstől, azaz az utazástól és visszaadják az árát.
Na de ebben az esetben? Fogyasztóvédelmi eset. Érdemes nem csak a panaszkönyvre várni . Sokszor az valahogy nem kerül elő.
Előzmény: Törölt nick (42797)
Anginga Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42798
Tévedsz Zeki. A szerződés megköttetett, a szerződéses árat kifizették. Ugyanaznap kitalálják,hogy mégsem annyi,mert elnézték? Ilyen a világon nincs.
Oda kellett volna adniuk ennyiért. Jah, hogy az irodavezető félti az állását? Az másik kérdés. És ezt szívja meg az utas,vagy bárki más...
Előzmény: Törölt nick (42794)
Améz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42795

Törvény van rá, h a meghirdetett áron kelladni. Ezt mondja a fogyasztóvédelem. Így történhetett pár éve, h a Pannonnál egy a neten elírt ár miatt 70ezres készülékeket lehetett 700,-Ftért kapni-annyira ez nem publikus, de tényleg van ilyen törvény!

 

Előzmény: Törölt nick (42794)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42793

Szia!

 

Bocs, de ebben tévedsz! Ha egy árun esetleg két ár van, például áremeléskor nem távolították el a régit, akkor az alacsonyabb áron kell adni.

 

Itt arról volt szó, hogy a neten ezért az árért hirdették, az irodában a neten lévő áron eladták az utat és utána akartak még 60000-t ráfizettetni. Ez így szerintem teljesen jogszerűtlen, még akkor is le kellene nyelnie az irodának ha tényleges vesztesége származna belőle.

Minek tette ki a veszteséget okozó áron a netre?

Előzmény: Törölt nick (42792)
Améz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42791
Champion-ez egy nagyáruház lánc, mint Mo-n az Auchan pl., én nagyon szeretem, ott minden van. Sousseban biztos, h van több is, de a taxisok tudják.
anita222 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42790
Szia!
Mielőtt befizettünk én is megnéztem azokat a képeket.Sajnos fele sem igaz.
A kaját bárhová lehet vinni.Nagyon sok pici gyerek volt a hotelben én többször láttam,hogy a bárban és az étteremben cumisüveget melegítenek.Nem kell a picinek erről sem lemondani.A szobába is felvihetsz bármit,csak a hangyák miatt vigyázzatok,hogy nehogy belemásszanak.
Előzmény: Muminka28 (42755)
ajax1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42789

Szia!

Tavaly kétszer is repültem, de nem vették el, viszont amit írtam az friss infó volt. Lehet, hogy csak pont vele szúrtak ki. Az, hogy nem szabad már bagózni lassan kezdem megemészteni, de hogy ha megérkezem akkor se tudjak mert elvették! Azzal kezdejem a távolban, hogy öngyújtót vadásszak? Bolond világ. Egyébként pedig egy raklap magyar túrista pont öngyújtóval fog gépet eltéríteni???

Előzmény: raczniki (42787)
raczniki Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42787
mi tavaly Korfura mentünk és a kézipoggyászban volt, nem vették el az ö.gy-t
Előzmény: Zsazira (42786)
Zsazira Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42786
Nem vagyok biztos benne, de nem lepne meg. Ha belegondolsz, valamivel több kárt lehet okozni vele egy repülőn, mint egy manikűrollóval, amit viszont tutira elvesznek...
Előzmény: ajax1 (42780)
Tunisiafan Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42784
Nem az én történetem, csak átmásoltam az utazási irodák fekete listája című topikból.
Előzmény: Törölt nick (42783)
kasika Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42782

 

Huuuhúúú!!!! Ez nem semmi történet.

 

Sajnállak, hogy így jártál, remélem azért sikerül valami más utat találnod, természetesen másik irodával.

 

 

Előzmény: Tunisiafan (42781)
Tunisiafan Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42781
csabnemeth:

A mai nap folyamán( tegnapi ajánlatkérést követve ahol az ár 315 770) kifizettem egy tunéziai utazást a Taurus Reisen (Budapest V.Podmaniczky utca) utazási irodánál, aláírtuk az utazási szerződést, megkaptam a számlát a szolgáltatás leírásával, majdan 2 óra múlva felhívtak az irodától, hogy elszámolták az árat, két választásom van, vagy visszaadják a pénzt, vagy ráfizetek a már 315770 forintos útra 60 000 ft-ot. Mondtam, hogy én azon az áron szeretnék utazni amit kifizettem, hiszen minden rajta volt a számlán, ő mondta nem lehetséges. Ezek után fél óra múlva beszéltünk szintén telefonon amikor már az hangzott el, hogy gyorsan döntsek vagyis 10 percem van mert eladják az utat másnak. Ezek után bementem az irodába, nem sikerült megegyeznünk, majd megkért, hogy menjek el, igaz vissza akarta adni a pénzem de én nem voltam addig hajlandó elmenni amíg nem egyezünk meg. Ő csak azt a megoldást látta, hogy visszaadja a pénzt, nekem nem kellet, nem mentem el és kihívta a rendőrséget, akik ugye nem sok mindent tudtak kezdeni hiszen nem történt dulakodás, inkább egy jogászt kellett volna hívni az irodavezetőnek... Végül sikerült kiharcolnom 10% kedvezményt ami azt jelentette, hogy már "csak" 25 500 ft-ot kell ráfizetnem, én szerettem volna + tengerre néző szobát is de ez már nem ment. Végül Úgy döntöttem, hogy nem utaznék az irodával, félve attól, hogy egy ilyen incidens után milyen szobát kapnék a szállodalánc tulajdonában lévő irodától. A panaszkönyvben hasonló pontossággal megvan a történet, igaz van még egy pár érzékeny rész amit kihagytam, mint pl. a panasz írása közben, mikor mondtam, hogy a megfelelő szervhez fogok elindulni ezek után, az ügyintéző: "Írjad már bazdmeg és menjél innen!" mondattal biztatott.
Felháborítónak találom az egészet, hiszen ha veszek egy tv-t 150 000 forintért amit elmondtak, hogy annyiba kerül, hazaviszem és felhívna a bolt akitől vettem és azt mondaná, hogy bocs de az ár rossz és fizessek rá 30 000 forintot, azt mondanám, de hát azt mondta ennyibe kerül és szeretném megtartani és meg is tartanám. Jelen esetben egy szolgáltatásról van szó igaz, amit 10 nap múlva kaptam volna meg, de nagy hasonlóságot látok én a két dolog között.

Összegzés: A Taurus Reisen irodával nem volt még dolgom egyébként, nem is lesz soha többet, maximum a fogyasztóvédellem kapcsolatban. Biztos rengetegen utaznak az irodával és nem feltétlen mondom azt, hogy mindenkinél ez lesz, de legyetek óvatosak az irodavezetővel, mint ő is egy profitorientált cég vezetője, csak a profitot nézi, már első alkalommal láttam, hogy milyen, ha ajánl valamit nézettek utána valahol valóban úgy van e. Én Sousse és Hammamet között nem tudtam dönteni, majd egyik mondata után bukott bele a másikba, csak hogy eladja az utat.
És végezetül egy kicsit lehiggadva: nem ez lett volna, ha pl. így vagy hasonló hangnemben hívott volna fel:
-Szia! Véletlen a kolleganőm elszámolta az utadat, be tudnál jönni és kitalálhatnánk valamit, ha meg nem sikerül megegyeznünk, keresünk egy másik szállodát vagy visszaadjuk a pénzt.

De ez így hangzott: Szia Elszámoltuk az utadat 2 választásod van, vagy befizetsz 60e forintot vagy visszaadjuk a pénzt, gyorsan dönts különben eladjuk az utat másnak. A hangnemet sajnos nem tudom átadni, érdekes volt az is.

Hát ez történt a Taurus Reisen irodavezetőjével a mai nap, így most megint bajban vagyunk, hogy hova menjünk nyaralni.
ajax1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42780

Sziasztok!

Olyan rémhírt hallottam, hogy már az öngyújtót is elveszik Ferihegyen. Igaz ez? Ilyen kretén világot élünk?

Kabikacska Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42779

Més soha nem hallottam, hogy eltünt volna valami . Ső volt olyan hogy a prton a napernyőre felakasztva volt egész-nap a táskám, benne a fényképező.  stb.   Soha elő nem fordult ilyen velünk és még széfet sem béreltem. Viszont volt olyan, hogy törölközőm tünt el.. de egy elég nagy magyar csapat közepén feküdtem a napágyammal...no comment.....Széf szükségtelen. A nők alig pár éve dolgozhatnak Tunéziában hivatalosan. Mindenki nagyon megbecsüli a munkáját és hozzá nem nyúlna semmihez.

 

Előzmény: akicsilu (42773)
Kabikacska Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42778
Általában vannak üzletek amiben a lakosság is vásárol Ezke az un. GENERAL MARKET_boltok. ha a taxisnak ezt mondod biztosan előtte tesz le. Itt nem lehet alkudni, és hasonló árak vannak mint nálunk,...
Előzmény: enitibcsi (42777)
enitibcsi Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42777
Sziasztok.Valaki tudna nekem segiteni abban,hogy Tunéziába hol lehet venni pelust?Mi Port el Kantaouiba megyünk,a Marhaba Palace szállodába.És dobozos tejet is lehet kapni?Ja és ha valaki valami véleményt tud erről a szállodáról,akkor irjon!Köszi
berzi55 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42776

Szia Zeki!

 

Köszönöm az útbaigazítást, nagyon hasznos volt.

Sok érdekes dolgot olvastam, remélem hasznosítani tudom őket.

Egyébként 98-ban jártam már Tunéziában, akkor a Seherezádban laktunk és nagyon jól éreztük magunkat.

Bízom benne, hogy az idén is így lesz.

 

üdv: berzi

Gubuc Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42775

Szia Cygnus!

Én azért tudtam kapásból ennyi mindent kérdezni, mert már március óta dolgozom a projekten. :-)) Ugyanis mi már akkor lefoglaltuk ezt az utat, azóta vadászom olyan emberre, aki ebben az évben volt már a Marhaba Beachben. Eddig Bububorzas volt az első... legalább is aki irt is a fórumra.

Előzmény: Cygnus (42763)
Vadvirag1974 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 42774

Sziasztok!

Pár óra, és indulunk!!!

Mégis inkább taxit rendeltem....remélem, Újpalotáról egy óra elég....ugye?

(12-kor indulunk, 13-kor kell ott lennünk) Már nevetek magamon, hogy mindenen így tudok aggódni....:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!