Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2008.04.08 0 0 6118
Mostarban a "Zdrava Hrana" panziót ajánlották már többen, keress rá itt a topikban!
Előzmény: moncsa03 (6117)
moncsa03 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 6117

Hello dzsimi111! Mi is Bar-ba készülünk az idén ( bár mi ötödjére megyünk Montenegróba ), Ti hol találtatok szállást? Mikor mentek, asszem 2 vagy 3 hónapig kell még jónak lenni az útlevelednek szerintem jobban jársz ha csináltatsz újat.

Odafele mi is ebbe az irányba készülünk. Mikor utoljára mentünk erre, 4 éve akkor 21h-kor indultunk Szegedről és 15-16h körül értünk Herceg Noviba. 1 órát pihiztünk meg eltévedtünk, meg ilyenek.:)) Azóta nem mentünk arra, inkább a Beograd-i útvonalat választottuk. Idén úgy tervezzük, hogy egy napot megállunk Mostarban és ott alszunk, szétnézünk egy kicsit. Ha valaki tud ott olcsó szállást Mostarban írjon! Meg még a Bar-i is érdkelne, mert még nincs szállásunk. Meg EMBEREK!ÉBRESZTŐ!!!

1-2 hónap és itt a nyár!!!:)))

Előzmény: dzsimi111 (6116)
dzsimi111 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 6116

hali

 

Mi Bar-ba megyunk és mind elsö Montenegros nyaralok lenne  pár kérdésem hozzátok.szerbián át  kell e számitani kellemetlenségre,nyári szezonban megnézik hogy medig érvényes az utlevél?nemtudom megcsináltasam ha 2008 oktoberig jo.

boszniába mik a beutazási szabályok?

 

lefelé mostár-dubrovnik-kotor-bar az utiterv .ha valaki már járt erre irja meg ez hány napot vesz igénybe.

 

köszi

 

szervezkedő Creative Commons License 2008.04.07 0 0 6115
Látom ismét nem vágok senkinek sem a szavába.

Pénteken volt itt az egyik szomszéd, hozott szórólapot. Nem sok minden látszik rajta és a másik gond hogy A/3as méretű, tehát egy szuszra nem tudom beszkennelni!

A lényeg a szöveg:
Nyaralás Canjban Június 1től.
4 ágyas új apartmanok (terasz, fürdő, főzőfülke).
35euro/nap. Igény esetén 1 pótágy elhelyezhető 5euró/nap áron.
Tel: (+382) 69/608-301 (Montenegro)
Vajdaság: vezetékes: (+381) 21/842-212, mobil (+381) 64/913-1165
passager Creative Commons License 2008.04.03 0 0 6114
ha ilyen felbontású képeket nézegethetünk a neten, vajon hol tarthatnak a titkos, katonai alkalmazások?
Előzmény: szervezkedő (6112)
szervezkedő Creative Commons License 2008.04.03 0 0 6113
Szavaztam magamnak egy kis délelőtti pihenőt és kattintgatok picikét!
Érdekes ez a cikk . Beharangoz egy olyan dolgot tavaly júliusban, ami pont akkor ért veget egy picikét és a jogszabályi változások miatt pont azóta nem megy már a csencselés!
Ez a magyar sajtó!

Nagy csinnadrattával folyik kint a 3G mobil internet reklámozása!
Kíváncsi vagyok nyárra változnak e az árak és a preepraid (előrefizetett "dominósok") kártyával rendelkezők használhatják e.

(De remélem nem szidtok amiért szétoffolom a fórumot a butaságaimmal! Igérem nyáron csendben leszek!!!)
szervezkedő Creative Commons License 2008.04.03 0 0 6112
Hümi!
Jó ez az oldal, de csak a ti off horvát vizeitek hőmérsékletét találtam meg
<a href="http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n¶m=" target="_blank">itt</a>

Rég nem néztem már a műholdképes oldalt.
Most látom hogy javult a felbontás! Annyira hogy pl a Velika Plazan össze tudod számolni emnnyi napernyő van kitéve. Látod a Budva melletti (azt hiszem sv. Nikola) szigetre tartó motorcsónakot, a podgoricai reptéren összeszámolhatod hány repülőjük és helikopterük van stb.
Félelmetes hol tart a technika ma, hol tartott 10-20 éve. Ezek után ki tudja mi lesz 20 év múlva???

A napokban beszéltem az egyik ismerőssel akik valszeg a jövő héten mennek le. Ahogy jeleztem decemberben a szerbek emeltek a jegyárakon.
A jegy egy irányba Szabadka - Bar (de lehet hogy csak Sutomore) között:
2620 dinar. A hálókocsi: 520 dinár.
3140 dinár váltástól függően= 9.420Ft - 10.990Ft
Kérdeztem őket a szállásárakkal kapcsolatban. Azt mondták már puhatolóztak, most úgy néz ki ők nem emelnek. Náluk szezonban (júl-aug) 8euro, azon kívül (ápr15- nov15) 6 euro/ fő/ éj árat kérnek.
Egy "falumbeli" (Canj) holnap hajnalban indul Németországból Montenegróba. Azt mondta megáll nálunk és együtt ebédelek. Azt ígérte hoz reklámanyagot az apartmanjaikról. Igyekszem beszkennelni és felteszem a képtáramba, ki tudja lehet valakinek hasznára lesz!
Előzmény: Hümi (6111)
Hümi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 6111
Ne v@zze...pedíg nem bíztál bennem...
Előzmény: szervezkedő (6110)
szervezkedő Creative Commons License 2008.04.01 0 0 6110
Podgoricában 14:00kor 20,0fokot, Barban 18,1 fokot mutatnak a hőmérők.
(off: Kecskemét 13fok 12:00kor)
Tenger hőmérsékletet pontosan mutató weboldalt tud valaki?

Hümi, téged nem is merlek kérdezni mert te Horvátországba gondolkodsz!
Előzmény: Hümi (6109)
Hümi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 6109
...és én, hogy örülnék a te boldogságodnak...hát az besz@rás... :)))
Előzmény: szervezkedő (6108)
szervezkedő Creative Commons License 2008.04.01 0 0 6108
Hümi tesvííírrel személyesen nem ismerjük egymást, de az is lehet hogy igen-ki tudj??? Csak én nem tudom hogy ő a Hümi, ő meg rólam hogy én vagyok a szervezkedő. Csak figyelünk egymásra és néha amikor semmi komoly témát nem vágunk félbe akkor trécselünk itt a fórumon.

http://index.hu/gazdasag/blog/2008/04/01/kesik_az_uj_szerb_autopalya/

Olvastátok?
Igaz ez az autópályásdi az út második felénél lenne nagyon tuti. Az út első fele (Magyarországról nézve) eddig is haladósabb volt.
Mindegy hogy hogy de ha 11-12óra alatt le lehetne nyomni az utat pár év múlva, én nagyon boldog lennék.

Hümi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 6107
Mi abszolút nem piszkáljuk egymást ...ez csak őszinte aggódás a másik iránt...törődés a másik lelkével... :)))
Előzmény: Amari bp (6106)
Amari bp Creative Commons License 2008.03.31 0 0 6106
Már ezért is érdemes volt benézni, ahogy Ti pickáljátok egymást..................:o))))
Előzmény: Hümi (6105)
Hümi Creative Commons License 2008.03.31 0 0 6105
No ríjjjá csak bátran...szeretem ahogy rísz...tudod én má sok embört láttam ríni...de ahogy te rísz...nem rí úgy senki... :)))
Előzmény: szervezkedő (6103)
ppp2 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 6104
Szia Moncsa!

Ez szervezett utazás. Nem tudom be lehet-e linkelni ide, vagy reklámnak minősül...(Majd valaki jobban hozzáértő megmondja.)

A szállás az apartman, tavaly ugyanitt voltunk, szerintem nagyon jó volt. Valahol megvan a tulajdonos névjegykártyája, ha megtalálom, beírom az elérhetőségét
Előzmény: moncsa03 (6099)
szervezkedő Creative Commons License 2008.03.28 0 0 6103
Humi! Szerintem nem kevesen lesznek akik iden is lemennek. Csak valahogy ezen a forumon senkit nem izgat fel a nyar közeledte. En masutt feldobtam a majus elsejei hetvegi csavargast es ugy nez ki 4 autoval, 9fövel es egy kutyaval unnepeljük elsejen a munkat, negyediken a tüzoltokat (szent florian napja) es az anyukakat. (nem akarok riiini, de meg 33nap...)
Előzmény: Hümi (6102)
Hümi Creative Commons License 2008.03.28 0 0 6102
Úgy látom az idén, nagyon nem úticél Montenegró...ja...én is Horvátországba megyek...
Hümi Creative Commons License 2008.03.27 0 0 6101
Mi 2005-ben mentünk vonattal, de bizony nagyon lepukkadt volt a hálókocsi. Az ablakot sem lehetett rendesen felhúzni, csak csálén lógva siratta félresiklott életét. Hazafelé már le a kalappal. Igaz ekkor az Adriatours által bérelt kétszemélyes hálókocsis vagonban voltunk elszálásolva. Patyolat tisztaság. az egész vagon szőnyegpadló. A fülkében hideg-meleg víz. Tükör, törölköző, szappan WC papír, poharak...
Javaslom menj fel az utazási iroda honlapjára és ott tájékozódjál...
Előzmény: dday76 (6098)
szervezkedő Creative Commons License 2008.03.25 0 0 6100
Biztos elöfordulnak/hatnak egyedi esetek, de nagy butasagokat nem szabad elhinni. A vonatokkal kapcsolatban csak azt akartam sugalni hogy nem egy sinen zakatolo Hiltont kepzelj el. Kb 30eves vagonok, amiben lattam francia terkepet a falon. (Gondolom ott selejteztek le öket!) De a célnak megfelel. En nyaron a buszt szeretnem kiprobalni, ha auto nelkül kell jönnöm-mennem.
Előzmény: dday76 (6098)
moncsa03 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 6099

Szia ppp2!

 

Mi 4 éven át Denoviciben szálltunk meg, nagyon szerettem de bezárt az a camping ahol nyaraltunk! Ti hol találtatok szállást és mennyiért? Tavaly Tivatban voltunk, de nem annyira jött be az a szállás. Ezen kívül ha valaki Bar-on tud olcsó szállást az is írjon. Köszi

Előzmény: ppp2 (6075)
dday76 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 6098
Köszönöm a gyors választ.
Kicsit tartottam tőle, hogy ezt fogom hallani.
Ez az állapot a hálokocsikra is érvényes vagy "csak" a szimpla üléses szakaszokra.
Nem is oly rég olyan hírek is szárnyra kaptak, hogy az autók sincsenek a legnagyobb biztonságban, mert időnként feltörik őket, kilopnak belőlük dolgokat egy egy állomáson vagy akár menet közben is. Ez valós félelem?
Köszi.
Dday
Előzmény: szervezkedő (6097)
szervezkedő Creative Commons License 2008.03.24 0 0 6097
Keress ra itt, a forumon belül diskuraltunk mar rola. Az arak decemberbe valtoztak. Ha egyedül megy akkor a vonat picit dragabb. Ha 4en utaztok akkor egy oda ut kb annyi mint autoval oda-vissza. (de ez függ a fogyasztastol es az üanyag aratol.) Ami fontos csak normal magassagu jarmuveket visznek!!! Pl a legtöbb egyterü mar magas! Egesz evben viszik az autokat BAR- BELGRAD vonalon, nyaron pedig BAR- SZABADKA vonalon is. Az Avalahoz semmi köze, az egy BECS - BUDAPEST- BELGRAD vonalon közlekedö IC szinvonalu jarat. A szerb/montenegroi jaratok kb egy nyugatibol Zahonyba indulo lepukkant szemelyvonat szinvonalahoz hasonlithatoak, többet ne varjatok. Valamint joval indulas elött ki kell ernetek hogy "berakodjatok" az autot. Tovabba kalkulaljatok bele hogy a menetrendhez kepest orakat szokott kesni. A tavaly juliusi 40fokba azt hiszem mar majdnem del volt amikor SUTOMORBA ert a vonat. Onnan meg kb 10-15perc BAR es meg az auto lecibalasa is. Ha többen mentek, megbizhato kenyelmes autod van en a vonat egy megnyugtato lehetösegkent tartalekolnam pl ha a nagy ho miatt jarhatatlanok az utak-de hat nyaron valszeg ilyen gond nem lehet.
Előzmény: dday76 (6096)
dday76 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 6096
Sziasztok

Kicsit más.
Szeretnénk idén Ulcinj környékére utazni.
Tudomásom szerint Szabadkáról Bar-ba megy egy vonat ami autót is szállít és rendelkezik hozzá tartozó hálókocsival.
(Ha minden igaz valami köze van az Avala expresszhez.)
19:10kor indul és másnap 08:17 körül van Bar-ban. Visszafelé BAR 18:00 Szabadka 07:43
Árban közel ugyanannyi, mint végig autóval, talán egy picivel több. De mivel a vezetés fáradalmaitól megkímél inkább rááldozom a többletet. Reményeim szerint kipróbáljuk a lejutásnak ezt a módját is.
Ha valakinek van bármilyen információja vagy tapasztalata az ezen az úton (módon) történő utazásról kérem ossza meg.
Köszönöm.
DDay
dzsimi111 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 6095
Katica néni apartmant ad ki?keresgélek privát apartmant tudvalaki segiteni?
Előzmény: mn9 (6094)
mn9 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 6094

Köszönöm a segitséget.

Sikerült is már beszélni vele telefonon.
szervezkedő Creative Commons License 2008.03.08 0 0 6093
Hat az jo nagy tulzas hogy a helyi szerbek tamogatasaval lett fuggetlen. Tucatnyi helyen van meg ma is meg a "He" felirat. Az orszag millio modon kotodik ezutan is Belgradhoz. De ez egy nagyon összetet politikai kerdes egy helyinek is, hat meg nekunk.
Előzmény: zulu74 (6092)
zulu74 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 6092
Nyomjátok ám az OFF-okat rendesen:)

A többi fórumon is megy a paráztatás a Koszovó-i dolgok miatt.
Egyet viszont ajánlok szíves figyelmedbe:
Monte Negro tavaly vívta ki a függetlenségét Szerbiától, békés úton, a helyi szerb kisebbség támogatásával.
Senki sem fog semilyen atrocitást elkövetni ellened, mert magyar az autód. A kormány nem a turistaforgalom miatt vár, hanem azért mert a vajdsági magyarok miatt necces a túl lelkes elismerés, de tartósan nem lehet szembe menni a széllel. Ha az EU elismeri, akkor nekünk is el kell, mese nincs.
A szerbeknek is meg kell érteni, hogy mi most egy nagyobb közösség része vagyunk, ennek megfelelően el kell fogadnunk a többség álláspontját. Olyan nincs, hogy mi azzal röhögtetjük ki magunkat európa színe előtt, hogy nem ismerjük el.
Max kicsit vonakodunk.
Amúgy érdekes tény, hogy az ex Jugoszláv "tagköztársaság" Horvát köztársaság EGYÁLTALÁN NEM akarja elismernia független Koszovót, kvázi a szerb államot támogatja ebben a kérdésben! Ez elég pofátlan hozzáállás, mert az ugye annak idején jól jött nekik, hogy Mo. kb Németország után másodikként ismerte el az önálló Horvátországot. Szóval Horvátország is legalább olyan necces ebben a tekintetben, ha így nézem. Ennek ellenére senki nem kövez meg senkit (amíg meg nem fújom ez a sípot):)
Én is OFFoltam, maradhatok?:)
Előzmény: szervezkedő (6062)
csakamunka Creative Commons License 2008.03.08 0 0 6091

Hello!

 

Lehet,hogy azért nem müködik , mert Montenegró hívószáma 382 tavaly óta.

Előzmény: mn9 (6090)
mn9 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 6090
Szia szervezkedő!

Olvastam, hogy te tudsz a Katica néni elérhetőségéről valamit!

Nekem 2 telefonszáma van meg : 00 381 82-334-786
00 381 69-533-297
Sajnos egyik sem működik, még ki sem cseng.
3 éve jártunk nála.
Ha neked olyan elérhetőséged van ami működik akkor megköszönném!

Szia!
mn9 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 6089
Sziasztok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!