Keresés

Részletes keresés

bububorzas Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42876
Mi is a Best Reisennel voltunk nyaralni. Nálunk szombat-vasárnap volt, de szerintem ez attól függ, hogy milyen turnusban mentek.
Előzmény: timike# (42861)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42875

Szia!

 

Mi minden szállodában így csináljuk. Azt a törölközőt amit szeretnénk kicseréltetni a kádba, zuhanytálcába vagy a földre dobjuk. Eddig minden takarító értette és kicserélte. Ezért nem értettem azokat a bejegyzéseket, hogy hány naponta cserélik a törölközőt.

Egyébként ha ágyneműt, lepedőt szeretnél cseréltetni, de nem találkozol a takarítóval, ott is működik. Vedd le az ágyról, dobd a földre, kicserélik.

Persze nem árt némi baksist is mellékelni.

Előzmény: Törölt nick (42874)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42873
Teljesen egyetértek:)
Előzmény: Granni (42870)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42872
Royal Kenz és Mahdia Palace
Előzmény: Törölt nick (42869)
Granni Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42871

Na már írni sem tudok!:)))

De értsétek jól!:))))))))

Előzmény: Granni (42870)
Granni Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42870

Szia!

 

Sok belföldi szállodában is így van. És így is lenne normális. Azzal a rengeteg mosószerrel és fertőtlenitővel csa tovább szennezzük az amúgyis katasztrofális állapotú környezetünket. Nem lenne szükség a napi cserérekre Itthon sem mossuk naponta. Nem így van?

Előzmény: Törölt nick (42869)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42868
Mi tavaly is és idén is olyan szállodában nyaraltunk, ahol (energiatakarékossági stb okból) csak akkor cseréltek törülközőt, ha kérted. A kádba kellett bedobni, amit cserélni akartál.
Előzmény: Törölt nick (42867)
Gubuc Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42866

Szia Bububorzas!

Nagyon köszi a mindenre kiterjedő válaszokat. Képzeld most semmi új kérdés nem jut eszembe! :-)) El sem hiszem, hogy ezt én irtam le... :-))

Ja, azért egy apróság azért még van. Irtad, hogy minden rendben volt a tisztasággal meg a takarítással. Törölköző cserét kérni kell, vagy ők maguktól cserélik? Hogy megy ez?  Ugye fürdőlepedőt a strandra nem adnak, ha jól emlékszem.

Na azért még gondolkodom.... :-))

 

Jaj, már nagyon várom, hogy induljunk.... vágom a centit! 

Előzmény: bububorzas (42844)
szentesiné Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42865
Kartago Toursos utalvány 150000 FT értékű eladó(ebben az évben használható fel),érdeklődni lehet
szandra941001@fibermail.hu
30/5366350
kovani Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42864

Szia Timike!

Mi a TUI-val voltunk idén, de 2 évvel ezelőtt meg a Besttel és mindként alkalommal szombat-vasárnap volt a szahara-túra.

Előzmény: timike# (42861)
kvalcsi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42863

Szia Ircsi!

 

Feltöltötted már valahová a tunéziai fotókat?

m.ircsi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42862

Szia!

 

Mi is Best-tel mentünk.Nálunk hétfőn-kedden volt.

Előzmény: timike# (42861)
timike# Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42861
Meg tudná valaki mondani hogy mely napon/napokon van a szahara-túra? (Best Reisennel megyünk)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42860
Szerintem nem volt szerencsétek. Nekünk tavaly a 2 főre jutó 48 kg-os összsúlyért egy szót sem szóltak...
Előzmény: kovani (42859)
kovani Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42859
Sajnos ez hátiba nem fért volna, de egyébként ettől nagyobb terjedelmű csomagokat, táskákat, bőröndöket felvittek mások a gépre. Ezért nem értem az egészet. Talán csak nem volt szerencsénk.
Előzmény: kirgizke (42852)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42858

Szerintem onnan nincs félnapos sigatagnéző túra, mert a sivatag elég messze van oda, fél nap alatt nem lehet oda-vissza megjárni.

 

Tevegelni lehet közelebb is (akár lent a tengerparton), de igazi sivatagra ne számíts.

 

Monastirba való bejutásra a taxit javaslom.

Előzmény: barnapötyi (42855)
kovani Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42857

Nem tudom, hogy rajtam kívül kinél volt még szőnyeg, de azt hiszem így külön csomagként becsomagolva nem láttam senkinél.

A szőnyegboltban már 2 évvel ezelőtt is, illetve most is váltig hajtogatták, hogy felvihető kéziben. Az idegenvezetők is mindíg ezt mondták, nyugtattak, hogy ez mindíg így van. Valóban megnéztem, befért volna a csomagtartóba. Lehet, hogy az volt a baj, hogy a sor elején álltunk a becsekkolásnál és könnyen kiszúrhatók voltunk, v agy a fene tudja.

Előzmény: Törölt nick (42850)
barnapötyi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42855
Sziasztok!

A választ tudók segítségét kérem:

1. Hotel Ruspina-ról friss infók (úgy mint ötözködés, AI ellátás stb.).
2. Létezik-e félnapos sivatagot néző program?
3. Milyen most a tenger (pl. hőfoka, van-e medúza)?
4. Monastir-ba bejutás?
5. És minden "gyorstalpalón" tanulható infó.

Köszönöm, szép napot: Pötyi
bettus83 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42853
mi is pénteken megyünk az orientbe:):)
Előzmény: KaoszNagymester (42841)
kirgizke Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42852
Mi kilimet vettünk, nekünk összehajtogatták s csomagolták egy egész kicsi batyuvá, amit a nagyhátiba raktunk bele, a többi cucc közé. A súlya viszont biztos nem 10 kg...
Előzmény: kovani (42849)
Anginga Creative Commons License 2009.08.10 0 0 42851
A múltkoriban többen kérdeztétek mi van a reptéri illetékben.Találtam egy cikket nost hozzá:

http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-296247


kovani Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42849

Riadh Palms 15 nap. szerda hazautazás

 

Nem keltünk korán, reggeli, becsomagolás. /De nehéz volt!!!/

Kimaradt a hétfői beszámolóból, hogy meglepetésemre, ismét az volt a szobaasszonyunk, akit  jó pár napig nem láttunk, azt hittük szabin van. Na de ilyenkor? Legalább 5 napig helyettes takarító lányunk volt. Örömmel üdvözöltük egymást és kérdésünkre, hogy hol volt ennyi ideig, elmagyarázta, hányás-hasmenéses betegsége volt, nem tudott felkelni, lázas volt.

Ekkor esett le a tantusz nálam és m ondtam is neki, hogy múlt kedden én is így voltam. Tehát tőle kaptam el az ő helyi vírusukat, de rajtam hamarabb átment jóval, mint rajta. Ugyanis előtte jött hozzám  egyeurósokat váltani, valahol kapta őket és én olyan jól váltottam neki /1 euróért 2 dínárt adtam/, hogy örömében össze-vissza puszilt. Hát így ragasztotta rám az afrikai vírust.

Visszatérve az utolsó napra:  becsomagolás után már nem fürödtünk, helyette sétáltunk, képeket, videót készítettünk és búcsúztunk a helytől. Du.13 óra után jött értünk a busz és kivitt a reptérre. Nagy boldogan vittük a szőnyegünket és a két bőröndöt. Becsekkolásnál azonban kiszúrt bennünket egy tiszt és azt mondta, hogy nem vihetjük fel az utastérbe a szőnyeget, hanem tegyük a többi csomaghoz.

Együtt lemérve 52 kiló volt, ebből 1o kg. a szőnyeg. Hiába volt minden ékesszólás az id.vezetőtől, hiába fordultunk akárkihez, ki kellett fizetni 72 dínár felárat. Euróból és dínárból guberáltuk össze. Már mindenki a tranzitban volt, mire végeztünk.

Bánatos voltam, mert 10 eurónk maradt csak és boukhát akartam venni még, de igy már csak egy üvegre tellett.

Az dühített, hogy mindenki mindenhol azt mondta, hogy fel lehet vinni kézipoggyászként a szőnyeget és tessék. Mi lett volna, ha már nincs nálunk pénz?Ottmarad vagy mi?

A gép pontosan szállt fel du. 4-kor, negyed hétkor már Ferihegyen voltunk. A bosszúság ellenére mégis nehéz szívvel értünk haza, mert a szivünk egy része ottmaradt.

Bármikor visszamennék!!!!

 

Eddig tartott a beszámoló jó nagy szünetekkel tarkítva. Örülök, ha valakinek segíthettem és elnézést kérek azoktól, akiket esetleg  untattam  a túl részletes beszámolómmal.

Üdv.:Kovani

Előzmény: kovani (42848)
kovani Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42848

Riadh Palms 14. nap

 

Délelőtt elsétáltunk a parton a kikötőig, illetve onnan a medinába. Megvettük az utolsó ajándékokat, benéztünk még a Soula Centerbe is. Nagyon szép réz dolgaik is vannak, ezekből is válogattunk.A medina bejáratánál lévő kávézóban ültünk le utána. Már írtam, hogy nagyon finom itt a kávé.

Délután a fürdésé volt. Este derült ki, hogy mi hál istennek, később indulunk haza, mint ahogy előre jelezve volt. Így hát úgy döntöttünk, hogy ráérünk reggel csomagolni. A szahara-túrán megismerkedtünk egy párral, akik még az est folyamán meglátogattak bennünket. Egész este beszélgettünk, vidámkodtunk.Dicsérték a szállodánkat. Éjfél után köszöntünk el tőlük.

Előzmény: kovani (42847)
kovani Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42847

Riadh Palms 13. nap hétfő

 

Ezen a napon csak fürödtönk és pihentünk. Este azonban elmentünk taxival Port el Kantaoui-ba megnézni a zenélő szökőkutat.

Szerintem nagyon szép. Nekem a zene is tetszett, a zene ütemére emelkedik és csökken a víz magassága, közben gyönyörű színekkel világítják meg a vízsugarakat, melyek folyton változnak.

A szökőkút felé vezető úton van a vidámpark, mi keresztülmentünk rajta. Úgy láttam sok érdekes dologra lehet felülni, rendkívül érdekes az egész.

Sajnos a jachtkikötőt nem néztük meg, arról nem tudok beszámolni. Viszont a szökőkút környékén v an egy kis tér, tiszta, rendezett, itt éttermek, kávézók és persze bazárok vannak. Az épületek is nagyon szépek.

Odafelé 8 dínárért vitt a sofőr, visszafelé pedig már 10-ért hoztak. Kicsit sokalltam, de nem tudtunk lealkudni belőle.

 

 

Előzmény: kovani (42845)
gyongy75 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42846
Bububorzas, nem tudok válaszolni az emiledre, nem tudom miért, de próbálkozom tovább. Üdv: Gyongyi
kovani Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42845

Riadh Palms 12.nap folytatás...

Itt van egy vízesés, melynek vize télen-nyáron 22 fokos, emiatt egy kis oázis alakult ki a sivatagos, kopár hegyes részen.

A vidék gyönyőrű, mindenütt óriási hegyek, sziklák. Kis gyalogtúra keretében körbejártuk ezt a részt.Egész közel van a Líbiai határ.  Ráláttunk a régi Chebikára, amely most egy lakatlan fantomfalu. A kis pálmafás oázison végigsétálva felértünk eredeti kiindulópontunkhoz.Kis kávé, üdítő után indultunk tovább a terepjárókkal. Kb. 2 órát mentünk egy szintén kiszáradt sóstón, a Chott el Gharsán keresztül, mig ismét homokdűnék közé értünk. Szuper volt ez a rally, homokdűnére fel, onnan le, volt visítás, nevetés. Sofőrünk nagyon értette a dolgát. Később megálltunk a Csillagok háborúja helyszínén. Ez egy díszletváros a homokban. Hamar körbe lehetett járni.

Itt is találkoztunk árusokkal, akik két általuk készített nyakláncot kínáltak 1 dínárért.

Sokan vásároltunk tőlük, hiszen ők csak a túrizmusból tudnak megélni.

 Innen Tozeur felé vettük utunkat, ahol elköszöntünk sofőrünktől n émi baksis is ütötte a markát.  Itt lovaskocsikázás várt bennünket egy pálmaerdőben. Egy fiatal srác megmutatta, hogy kell mezítláb felszaladni a pálmafára. Ennek, mártmint a fára mászásnak nagy hasznát veszik datolya-szüret esetén.

Ezután a program után ebéd következett, sajnos a szálloda neve nem jut eszembe. Itt ugyanúgy, mint az előzőekben csak az italért kellett fizetni. Ja és ki ne felejtsem, itt ebédeltem végre egy kicsit majd egy hét után.

Jóllakottan indultunk hazafelé, de még hosszú út állt előttünk. Valahol még megálltunk a délután folyamán kávézni, kicsit nyujtózkodni és kiváló palacsintát enni.Végül megérkeztünk Kairouanba.Ott a már másik programon is látott szőnyegkészítő üzembe látogatott el a csoport. Most is akadt vásárló közölünk.

Ezután már tényleg hazafelé vettük utunkat és fáradtan, de élményekkel gazdagon tértünk haza szállodáinkba. Kb. fél 6 felé értünk haza. Aztán már csak a vacsora, egy kis élménybeszámoló az ismerőseinknek és egy kis koktélozás volt hátra.

Szahara-túra: 145 TD, tevegelés: 15 TD, jeeptúra: 45TD, lovaskocsizás: 8 TD.

Előzmény: kovani (42840)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42844

Szia Gubuc!

 

Jó, hogy ti még csak ezután mentek, és tartottam neked élménybeszámolót, és kérdezgetsz, mert így mindig újra és újra előjönnek a szép dolgok, úgy visszamennék.

Kár, hogy nincs annyi pénzem, hogy egy évben, ne csak egyszer, hanem vagy háromszor el tudjak utazni valahová és persze külfödre gondoltam.

 

Ásványvizet bármikor adnak a kártyára, amit kaptok majd, úgy hogy tudsz felvinni a szobába. Amúgy mi rendes csapvízzel mostunk fogat, és semmi bajunk nem lett.

 

A meleget mi bírtuk, mondjuk én egyébként is bírom, nagy napimádó vagyok. A napernyő nyújt annyi hűvöst, ami elegendő. Mondjuk én ettől melegebbre számítottam. 4 éve jártunk Törökországban és ott borzasztó nagy a páratartalom, mikor kiléptünk a repülőből azt hittem elájulok. És ott mindig olyan volt mintha szaunába lettél volna. Azt hittem, hogy itt is ilyen lesz.

 

Egy hosszú felső és egy hosszú nadrág bőven elég. Mi is csak a biztonság kedvéért tettük be. A hosszú felső egyébként jól jön a repülőn, ha fázós vagy, mert nyomják a klímát rendesen, ill. ugyanígy pl. a buszos kirándulásokon.

 

Szahara túra - Sanona linkje, a mappákat a bal oldalon találod:

 

http://s90.photobucket.com/albums/k248/sanonaskorpio/Tunezia/

 

A légkondi rendesen működött, te tudtad magadnak beállítani a fokozatot, hogy mennyire nyomja a hideget.

 

Kispárna nincs, ilyen lepedő szerűvel kell takarózni, de nem egyben van, hanem kettő van belőle.

 

A szahara túrához még annyit, hogy ugye mondják, hogy a vacsi benne van, meg ebéd is van talán, mindenesetre vigyetek magatokkal pénzt rendesen, mert az italt mindenhol pluszba kell megvenni, nincs benne a kajába, és állandóan szomjasak lesztek, mert nagyon meleg van.

Aprótok itt is legyen, mert jönnek majd a különböző virágárusok, mindenféle bazárosok, a tevéseknek is kell pénzt adni, a buszosnak is, meg még nem tudom kinek, talán még a dzsipesnek is adtak...

 

Az a pár volt ezen a túrán, akikkel megismerkedtünk, ők mondták ezeket.

 

Jó fej lehet a párod, akkor majd mi elutazunk helyettetek! :)))

 

Az én párom is azt kérdezte, hogy meddig fogom nyomni még ezt az utazós fórumot.

 

Mindenről kérek majd én is beszámolót, annyira kíváncsi vagyok, hogy neked mennyire fog tetszeni. Ja és a szahara túrára főleg kíváncsi vagyok, de szerintem abban még senki sem csalódott.

 

Ja itt jut eszembe. Az akkori túrán volt egy fiatal srác, aki annyira vagánykodott a quad-on, hogy eltört a farkcsontja, úgy szállították haza repülővel. Az apja ment vele haza, az anyuka meg maradt a másik gyerekkel. Gondolom milyen jó nyaralás lehetett már ezek után?!

 

Még valami. A múltkor feltettem a kirándulások árait. A szahara túrán a fakultatívok árait, ha azokra mind menni akartok, külön-külön hozzá kell adni, mert a végösszegben nincs benne!

 

Jó utat nektek!

 

Ha van kérdés jelentkezz, ha nincs akkor is! :))) 

Előzmény: Gubuc (42812)
Kasil2 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42843

mi tavaly voltunk,van jetsky,mi is voltunk,de árat már nem tudok...

Közvetlen a szálló előtt van,de jön a parton a manus,aki hív,tessék alkudni!!!!!

 

Előzmény: maresz56 (42842)
maresz56 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42842

Szia!

 

 

Mi 2 hét múlva pénteken indulunk, szintén Orient Palace:)

2 éve 35 TDN volt az ejtőernyős "város nézés"

Jetskit nem láttam.

quadozni lehet. A tenger parton megtalálod a felhajtó fiukat, akiknél belehet fizetni.

Hogy mennyiért? nem tudom, nem próbáltuk.

Jó utat! Kellemes pihenést kívánok!

 

Előzmény: KaoszNagymester (42841)
KaoszNagymester Creative Commons License 2009.08.09 0 0 42841
Sziasztok!

Pénteken indulunk az Orient Palace-ba, és lenne pár kérdésem, hogy tudjam mennyi pénzt vigyek:

- Mennyibe kerül kb. a parasailing? (motorcsónakkal húznak ejtőernyővel)
- Jetski-t lehet bérelni, ha igen mennyiért?
- Egyiptomban volt olyan program, hogy quadokkal mentünk a sivatagban, itt van ilyesmi, mennyiért?

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!