Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.06 0 0 950

Én benne lennék,de milyen megoldásokra gondolsz?

Tudsz angolul?Mi a szakmád?Hány éves vagy?

Nem vagyok gyökér,és elég gáz a fórumba ilyeneket írni,de nekem már tele van a ...-om ezzel a kilátástalan helyzettel,ami itt van.Aki itt rendes termelő szakmunkát végez,az nem jut sehova.És a legszörnyűbb,hogy a Gyerekem is ezt látja.

Nembeszélve arról,hogy amiket én csinálok,az egy rendes jó(?) szakma.Szerintem legalább is.

Előzmény: Csabee86 (938)
romesz Creative Commons License 2010.06.06 0 0 949
Akkor ismetlem sajat magam, nezz utana itt a lehetosegnek

http://www.campleaders.com/us/directors/index

itt legalisan dolgozhatsz 2 honapot es utana utazgathatsz 1 honapig.
Evente visszaterhetsz es bejarhatod az egesz orszagot. Szallast es ellatast is biztositanak. Kapcsolatokat epithetsz ki es nem leszel illegalis. Igy ha kesobb vegleg szeretnel kivandorolni akkor nem leszel teljesen zoldfulu.

Tudok olyan emberrol aki mar 10 eve minden evben visszater egy ilyen taborba. Igy nyaral es vilagot lat.
Előzmény: Csabee86 (947)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.06.06 0 0 948
Szóval gyakorlatilag illegális melót keresel?
Előzmény: Csabee86 (947)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 947
Én nem akarok új életet kezdeni! De lehet félreérthető voltam! Én úgy nem akarok kimenni, hogy nincs munkám! Szeretném itthonról elintézni a munkát és a szállást! Kimegyek és másnap már kezdenék is! Csak és kizárólag így szeretnék kimenni! Fél év vagy 1 évre! Aztán jönnék haza!

Nagyjából ezt szeretném!

http://www.earthcam.com/usa/newyork/timessquare/?cam=lennon_hd

Állandóan ezt bámulom! Szeretnék egyszer végigsétálni ott! Egyszer elmenni egy baseball meccsre, egy nfl meccsre, egy nba meccsre egy nhl meccsre! Akarok olyan nagy kezet amiket láttam a tv-ben is, amivel lehet szurkolni!

Ezt az érzést szeretném átélni egyszer az életben!!!

És csak annyit kérnék, hogy aki tudna segíteni munkát intézni és szállást szerezni az írjon már! Csomó magyar lakik New Yorkban! Valakiben csak van annyi segítőkészség! Lehet nem írtam, de Gépészmérnök (Autógépész) végzettségem van, és nem nulla az angol nyelvtudásom!

Üdv: Csabee86
romesz Creative Commons License 2010.06.06 0 0 946
Egy millio az edeskeves uj eletre egy uj vilagban. Ugyan kitarthat nagyon jo esetben 2-3 honapig, de ha az alatt semmi jovedelemhez nem jutsz akkor ott vege is a nagy kalandnak.
Van listad, hogy szerinted mire kell majd koltened a kezdeti berendezkedestol a minden napi kiadasokrol. Nem osszegre vagyok kivancsi, hanem arra, hogy mi az ami szerinted szukseges akkor, ha csak egy borond cucc amivel indulsz.

Ha fozni akarsz edenyek kellenek, de abba is gondolj bele, hogy egy poharad nem lesz amibol inni kell. TV-t akarsz nezni vagy radiot hallgatni ahhoz is kell minden. Villany, telefon viz szamla is fog erkezni.
Ha mosni akarsz akkor mosodaba kell hordanod a cuccod.
Nem csak szallas es etkezes amire koltened kell majd. Ha nagyon sporolsz akkor a kaja napi 20-30 dollarbol meg van. Ha cigizel akkor nem ritka, hogy egy csomag cigi 8 dollarba kerul.

Ne ertsd felre, nem akarlak lebeszelni semmirol. Csak nem art ha vegig gondolod mi az amibe bele szeretnel vagni.
Előzmény: Csabee86 (945)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 945
Köszönöm a linket!

Nézegetem és vannak egész jók! :d

Arra még mindig nem kaptam választ, hogy az élet mennyibe kerül ott kint? Mennyibe kerül a mindennapi megélhetés?

1.000.000 Ft kezdőpénznek elég lehet?

Üdv: Csabee86
romesz Creative Commons License 2010.06.06 0 0 944
Azt is irta, hogy hol es mekkora lakasrol (szobarol ) van szo? Mert 300 dollarert meg a parkban a padon sem aludhatsz. Lehet, hogy valakinenel egy szobat kapsz ennyiert olyan kornyeken mint Pesten a Gubacsi ut Illatos ut keresztezodesenel. Azert az eletert nem erdemes orszagot (hazát) váltani.

Nezz korul itt http://newyorkcity.sublet.com/ apartment arak utan.

Lakast illegalisnak nem nagyon adnak ki, mert semmi garancia nincs ra, hogy rendben tartja amit berel es nem fogja otthagyni a tulajdonost egy honap mulva. Alltalaban szeretnek 6honapos egy eves leasing szerzodest kotni es a berlonek szuksege van jo hitelre, vagy egy kezesre. Kulonben elhajtjak mint a piaci legyet.
Előzmény: Csabee86 (943)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 943
Az egyik topicban a szállás díja havi 300-600 dollár! Ezt egy New Yorkban élő emberke írta! Most kicsit összezavarodtam!
romesz Creative Commons License 2010.06.06 0 0 942
Ezen a linken behatobban lehet olvasni a Zoldkartya lottorol.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

Az elobb elirtam, mert rosszul emlekeztem, Oktober elejetol lehet jelentkezni November vegeig.

Ez pedig a kovetseg honlapjan van magyarul, annak aki nem tud eleg jol angolul.

http://hungarian.hungary.usembassy.gov/diversity_visa_hu.html
Előzmény: romesz (940)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.06.06 0 0 941

Amit itt írtál, ki kellene emelni és kitenni, mint a topik leírását.

Minden szava igaz.

Előzmény: romesz (940)
romesz Creative Commons License 2010.06.06 0 0 940
Hiaba fogtok ossze.
Nem lehet az Egyesult Allamokban olyan egyszeruen legalis munkat vallalni.

Ha illegalisan probalkozol lehet, hogy sikerul. De kihasznalhatnak akkor es a vegen mindentol elmegy a kedved. Jo nyelvtudas nelkul kb annyi eselyed van, mint Magyar orszagon egy afganisztani bevandorlonak. Sehol nem tudsz megbeszelni semmit.

A havi 2000dollart a szalasra irtak, mivel siman elerheti azt az osszeget. Kicsi az esely, hogy ennel alacsonyabb lakast talalj.
Ha nincs iskolai vegzettseged akkor nincs rad szuksege egyik munkaltatonak sem.
Tartozkodasi es munkavallalasi engedelyt nem osztogatjak itt sem.

Probalkozz a kovetseg oldalan talalhato zoldkartya lottoval. Minden ev november es decembereben lehet beadni jelentkezest ra. Ha ott kihuzzak a neved akkor minden gond nelkul es legalisan bevandorolhatsz.

http://www.dvlottery.state.gov/

oktober vegen es november elejen nezz be erre a honlapra. akkor lehet jelentkezni ra.
Addig ne probalkozz mashol ahol azt mondjak, hogy penzert most is beadhatod a jelentkezest. Azok sem tudjak hamarabb beadni es az is lehet, hogy nem is adjak be, csak beszedik a penzt. Hisz semmi modja nincs, hogy ellenorizd megcsinaltak e.
Előzmény: Csabee86 (938)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.06.06 0 0 939

Ez a baj, hogy még ezzel az alapvető feltétellel sincsenek tisztában a kérdezők, hogy az nem csak úgy megy, hogy "én bármit elvállalok".

Előzmény: Rob_ (936)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 938
András777 fogjunk össze!
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.06 0 0 937

Én is kimennék a Fiammal együtt,akár már holnap,örökre!Biztosan becsületesen dolgoznánk és élnénk.

És még segítő is biztos lenne a kiúthoz,meg a munkakezdéshez.

Csak ha ott nem tetszik a "rendszer",akkor nem úgy van,mint itthon,hogy hazatolod a bicajt.És ezt ott is tudják,ezért...

Ettől függetlenül,lehet,hogy belemennék valami buliba,magyar állapotoknál biztos nem lehet rosszabb.

Rob_ Creative Commons License 2010.06.06 0 0 936
Az a gond a bármit elvállalnék gondolattal, hogy "alacsonyabb" szintű munkákra az életben nem kapsz munkavízumot... viszont ha illegálisan kezded akkor nem igen leszel legális utánna. Nézz utánna mire lehet munkavízumot kérni és képben leszel. Hiába van ismerős, ha a pozició nem hiányszakma itt (és itt nem a te végzettséged számít hanem amit az állás kíván meg) akkor nem kapsz munkavízumot, mert van rá helyi...
Előzmény: Csabee86 (931)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 935
Denes
"NY-ban lakással $2000-el nem ugrálhatsz. Söt...." Ezt a mondatodat légyszíves magyarázd meg mert nem értem!
Elnézést ha értetlen vagyok!

Üdv: Csabee86
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 934
Azért New York mert világ életembe oda akartam kijutni! Sztem azt az érzést nem lehet leírni ami ott fogadja az embert! Ezt csak sejtem! Ezért szeretnénk haverokkal megpróbálni!

Várom a további segítségeket! New Yorkban élő magyarok jelentkezését is várnám!

Üdv: Csabee86
romesz Creative Commons License 2010.06.06 0 0 932
Arra gondoltam, hogy ha mas kent nem megy. Probalkozz meg a "http://www.campleaders.com/us/directors/index" programra jelentkezni. Ha kijutsz akkor nyelvet tudsz gyakorolni es ismeretsegeket kotni, ami kesobb jol johet. Plusz egy kicsit betekintest nyerhetsz amerikaba. Az igaz ez csak 2-3 honapos nyari program, de bemelegitesnek es tanulmany utnak kell tekinteni es maris sokkal jobb otlet.
Előzmény: Csabee86 (931)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 931
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat / segítséget!
Végiggondolva a dolgot a következőkre jutottam!
Szeretnék legálisan dolgozni New Yorkban! A munka lehet bármi! Anyumnak van egy ismerőse egy New Yorki szállodánál valamilyen manager! Próbáltam megkeresni a neten de nem találom! Pedig gondolom ha van kint valamilyen ismerős aki tud munkát szerezni akkor úgy sokkal könnyebb! Van egy kis megtakarított pénzem, amiből esetleg el lehetne kezdeni az első hónapokat! Nem tudom mennyibe kerül az élet odakint ha valaki tudna nekem erről egy kicsit bővebb felvilágosítást adni azt nagyon megköszönném (pl. albérlet, mennyibe kerül az ennivaló a magyar viszonylathoz képest, ruhaneműk, stb.). Egyébként lehet nem is egyedül mennék ki hanem 1-2 haverral! És hogy mit hagyok itt? Nagy büdös semmit! Közalkalmazott vagyok, nevetséges fizetéssel és semmi tisztelettel! (tanár vagyok) Rájöttem ha valamit szeretnék a jövőben akkor lépnem kell és mernem kell lépni! Nem élek álomvilágban de már magáért a feelingért kimennék!
Összefoglalva a dolgokat: legális munkára szeretnék kimenni, először bármilyen munka megtenné! Ha ott vagyok és van már miből megélni akkor elkezdhetnék valamilyen jobb munka után is nézni!
Esetleg ezekben a dolgokban valaki tudna segíteni? Mennyi időre kapnék vízumot?

Várom válaszotokat!

Üdv: Csabee86
Rob_ Creative Commons License 2010.06.06 0 0 930
Szerintem "konkrétan" senki nem fog tudni neked segíteni... viszont ha végiggondolod, hogy neked melyik út a szimpatikus/járható akkor kaphatsz tanácsokat...nem egyszerű a legális munka de nem is lehetetlen. Elsősorban neked kell tisztában lenned, hogy mit áldozol be egy itteni munkáért és persze, hogy van-e reális esélyed rá.
Előzmény: Csabee86 (928)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 928
Olvasgatok én de hát elég nagy ez a topic :D

Azért megpróbálkozom vele!

Köszönet érte! De ha valaki tudna nekem segíteni így konkrétan azt nagyon megköszönném!

Üdv: Csabee86
Rob_ Creative Commons License 2010.06.05 0 0 927
Vissza kell olvasni kicsit és akkor jobban képben leszel...
Előzmény: Csabee86 (923)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2010.06.05 0 0 924
Nézz fel a nagykövetség honlapjára, ott minden infót megtalálsz.
Előzmény: Csabee86 (923)
Csabee86 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 923
Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy zavarom itt a témát de lenne egy kérdésem! Szeretnék kimenni Amerikába New Yorkba dolgozni! Főiskolai gépészmérnöki (autógépész) végzettségem van, alapfokú angol nyelvvizsgám (társalogni tudok elég jól angolul). Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kezdjek neki? Tudnátok valami tanácsot adni nekem? Esetleg valamilyen elérhetőséget tudnátok adni akivel fel lehetne venni a kapcsolatot? Bármilyen munkát elvállalnék!

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Csabee86
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 922
Ertelek, tudom, hogy nem magadrol beszeltel, es pontosan ismerem a helyzetet. Rokonaim Kanadaban 56-os magyarok, csak ferj dolgozott, o mar assisted living, feleseg helyzete remenytelen. Sajat csaladomban keresunk retirement living helyet kozeli hozzatartozonak, havi 1600 alatt nincs elfogadhato hely, az is csak havi 16 fizetett etkezes. Tessenek a jovobe nezni.
Előzmény: romesz (921)
romesz Creative Commons License 2010.06.04 0 0 921
Latom nem ertetted meg, nem magamrol beszeltem, hanem azokrol akik elmentek 20evvel ez elott nyugdijba es most nem er semmit az a penz amit akkor kaptak. De nem remenytelen a helyzetuk, mert allami tamogatassal jobban elnek mint ha haza mennek Magyar orszagra.
Előzmény: Törölt nick (920)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 920
Ja, irtad, 1 ember hogyan vegetal belole, tenyleg.  Legalis ittlettel jogosult welfare-re. En nem epitenek erre oregkort, de te tudod.
Előzmény: romesz (919)
romesz Creative Commons License 2010.06.04 0 0 919
Korabban mar irtam milyen modszerrel lehet 600bol kijonni amcsiban. Az arfolyamot azert irtam, mert jelenleg tobb penzt kap kezhez mint mondjuk 2 evvel ez elott.
Előzmény: Törölt nick (917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 917
Ne a forintot szamold, hanem itteni megelhetest. 600 dollar nem eleg 2 embernek, sajnos. Talan ha kifizetett lakas varja oket, de nem ugy olvasom.
Előzmény: romesz (916)
romesz Creative Commons License 2010.06.04 0 0 916
A mai árfolyamon egész jó az átváltási összeg. Most 240 forint egy dollár. De két évvel ez elött 150 körül járt, akkor sok dollár alapú nyugdíjas köpni nyelni nem tudott.
Előzmény: Törölt nick (915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!