Keresés

Részletes keresés

tomajiandi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 12441
 Kérlek, egy-egy darabot hozz nekem! Köszönöm!
Előzmény: vica46 (12439)
pz07 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 12440
Górba.(hi-hi-hi! Egyik-másik térképen rajta is vagyunk.)
Előzmény: Gyula20 (12436)
vica46 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 12439

szia

 

Kinek valami növényt igértem és jön a talira legyenszives emlékeztetni ne hogy elfelejtsem.

Aki szeretne tudok venni Japánnaspolyát és Téltürő pálmát akinek kell A pálmák harmadik évesek ,végig kinn voltak igy néznek ki ,1000 ft ért adják

Van még japánnaspolya  ugyanennyiért havalaki szeretne irja meg még el tudok menni érte
Előzmény: vica46 (12437)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 12438
Béla 1007!
Na tudtam én.Kösz,tehát temető baloldalt,dombocska-kertészet.
kösz
Jóska
Előzmény: Béla1007 (12430)
vica46 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 12437
Viszek neked .
Előzmény: bogarász 60 (12429)
Gyula20 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12436
Szia pz07 !

Csak egy kérdés, hová kell a kivikért menni ?
Ezt csak azért kérdezem, hogy időben meg tudjam szervezni.

Üdv.Gyula
Előzmény: pz07 (12421)
pz07 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12435

Gondot nem csinálok belőle,mert nem tudok már rendelni. Már karácsony előtt kifogytak a sárga és a piros kivikből. Következő rendelés 2010 ősz. Esetleg még Ninonak lehet elfekvő sárga.

Még nem fizettem, és nem is tudom, hogy hogyan fogok. Hiába kérdeztem a hollandust, ő folyton csak azt hajtogatta, hogy a számla a csomagra lesz ragasztva. Szerintem meg van róla győződve, hogy mi magyarok is euroval fizetünk. Csak átutalást tudok elképzeni. Vagy lehet utánvétes csomagot itthon euroval fizetni?

Ha előre ki akarod fizetni, nem tartalak vissza, egyébként csak akkor kérem el a pénzt, mikor átadom a növényt.

Tehát légy nyugott, nem vettem a nyakamba gondot.

Előzmény: Gizellamama (12422)
farkasetus Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12434
OK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: pz07 (12431)
sbubu Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12433
Szia pz07 !

Én eddig még nem jelentkeztem piros kivire, de ha marad egy vagy kettő , akkor azt szívesen bevállalnám.

Köszi
Előzmény: pz07 (12421)
pz07 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12432
Rendben.
Előzmény: Béla1007 (12425)
pz07 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12431

Szia Eta!

Biztos elkerülte a figyelmed. Te vagy az első a listán.

pz

Előzmény: farkasetus (12428)
Béla1007 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12430

Jozsefh2 !

Mindegy honnan jössz be Fityeházra kérdezni kell hol van a temető !!A temető utcájában kell tovább haladni úgy hogy a temető a bal oldaladon legyen mindíg egyenesen haladva. Az utca végén ott a kertészet egy kis dombocskán !

Üdv

Béla

bogarász 60 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12429
Szeretnék pár darab lótusz magot.Nem tudna-e esetleg valaki hozni kivimetszésre?Tudnák vinni vadcitrom csemetét vagy gránátalma magoncot.
farkasetus Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12428

Szia!

Érdeklődni szeretnék hogy én rajta vagyok-e a listán? Ősszel mikor szó volt a piros kiviről kértem én is.

Eta

Előzmény: pz07 (12421)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12427
Szia Béla!Én viszonylag közel vagyok a térkép szerint Fityeházához,de nem ismerem a környéket.Most megyek először.aGoogle térkép az egy kertek alatti elég tekervényes utat jelölt ki 2óra10percbe nekem de nem tudom,hogy kell/ill.hova/Fityeházán keresni a helyet.Egyáltalán mekkora hely ez?Vagy elég ha bemondom a Nino nevét és egyből
valaki afaluban eligazit?A Nino egy légi Google képet tett ki nekem de hát evvel nem sokra mennék.A hókunyhod technológiájából látom te vagy ezekben a kérdésekben a
megfelelő navigátor.Légyszi
Előzmény: Béla1007 (12425)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12426
Szia!Mindent értek,meg egyetértek.természetes ugy jó ahogy irod.Csak azért irtam ha.
......stb.de szerencsére látom nem ez a helyzet.Üdv.és kösz a befektetett energiádat:
Jóska.
Előzmény: pz07 (12421)
Béla1007 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12425

Szia pz!

A reggel 9:00 szokott működni !!

Üdv

Béla

Hanga444 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12424
Szia,
én eddig még nem jelentkeztem, de szívesen átvenném a a megmaradt növényeket.
Később is ha majd lesz rendelés/szaporítás/bármi rám is számíthattok.
Előzmény: pz07 (12421)
pz07 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12423
És vasárnap mikor lesz a kezdés? Mikorra kell Fityeházán lennünk?
Előzmény: szaguaro (12401)
Gizellamama Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12422

 

    Természetesen  semmi gond én csak abban az esetben kértem volna ,ha nem jelentkezik rá senki. Úgy értem ,sem megrendelő, sem olyan pácieens akinek még nincs. Viszont ha még így utólag lehetne szivesen venném ha tudnál rendelni a sárgából egy porzó -termő párost.

 A fizetés  lehet forint, de lehet  euró is.

 

  Természetesen semmi gond ha nem lesz,mert nem akakok neked kellemetlenséget.

  Mivel a sárgával kapcsolatban én akkoriban nem olvastam ezért nem kértem. Sőt akkoriban még nagyon új voltam ezt is csak nagyon félve mertem rendelni. Soha nem gondoltam volna,hogy ennyire összetartó társaság amibe én akkor bele csöppentem. TE   hogy fogod kifizetni  ? nem kellene előre elküldenünk az  árát  ?

   Elég tetemes összeg lesz,ha mindnyájunkét  meg kell előlegezned.

 Vagy csak utólag  csekkre ,netán átutalással kell egyenliteni?

      

 Bocs a sok kérdésért, de újra csak azt mondom,hogy nem szeretném ha miattam

 bármiféle kellemetlenséged származna.

 

 Üdv Gizi

Előzmény: pz07 (12421)
pz07 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12421

Gizellamama, jozsefh + minden érdekelt

A két bónusz növényért ha nem jeletkezik senki, akkor inkább annak adnám, kinek még egyáltalán nincsen. Remélem nem gond. Félfás duggvánnyal majd megpróbálom a nyáron sokasítani.

A porzó fajtáját nem tudtam meg, ha van egyáltalán. Elméletileg bármelyik kivi fiú alkalmas a beporzásra, ha egy időben nyílnak. Ez a piros igen korai mind rügyfakadásban, mind virágzásban. Így a Tomuri nem valószínű, hogy jó mellé, mert az egy későn virágzó. A Ninotól hozott sárga porzó viszont elképzelhető, hogy jó lesz, mivel az is A.chinensis. Ezt még Ninoval pontosítani kell. Ha ez sem lenne megfelelő, akkor keríteni kell neki egykorai fiút, mint pl a Matua.

Szállítás a jövő héten, így vasárnap nem viszem még magammal őket, sajnos.

Árak: A pirosra kaptunk 30% rabatot, így az növényenként 7€. A clematis 8€, a sárgák pedig 10€. A csomagolási és postaköltség pedig ca 5€, ahogy a holland mondta, de ezt csak akkor tudom pontosítni, ha hár feladta a csomagokat. Tehát nem egy olcsó növény, mire kis hazánkba érkezik (ca. 3300-4100Ft)

Az itthoni elosztást a hétvégén egyeztetjük.

Előzmény: Eztmosthogy? (12406)
pz07 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12420
Igen-igen, megrendeltem, visszaigazolta, csak ide a listába felejtettem el beleírni.
Előzmény: lszab (12403)
aiol19 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12419
Jav.: "határok itt is vannak" úgy értendő, hogy "határok még ebben a topikban is vannak". természetesen úgy is érthető, hogy "határok még a személyes ügyek mesélése esetén is vannak", de az előbbi értelmezés a fontosabb.
Előzmény: aiol19 (12416)
Gyula20 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12418
Szia bikabó !

A múlt év októberében elültettem 22 db. káki magot.
Fele lótus, másik fele ukrán.
Vagy két hétig olyan 14-15 fokos szobában volt.
Később valaki mondta, hogy melegebb helyre kell vinni , felvittem a lakásba.
Olyan két hónap múlva 20 db. szépen fokozatosan kikelt.
Engem a babra emlékeztetett , mert előbb "U" alakban nőtt majd szépen kiegyenesedett.
Fél literes tejfeles dobozba ültettem el a magokat , majd írásvetítő fóliával takartam, addig amíg nem gátolta a növekedést.
Egy kis növénykének megnéztem a gyökérzetét, igen meglepődtem , a gyökér olyan hosszú volt , mint a föld feletti rész, már kicsit visszahajlott.
Ezután minden növényt átültettem , kétliteres palackba .
Ennek a hasznos mélysége olyan 25 cm-es.
Az átültetést megelőzhettem volna , ha a mindjárt a felül levágott palackba
vetem el a magokat.
Most gyakorlatilag két palack van szembefordítva , egymáson , jó magas .
Úgy látom szépen növekednek, csak egynek tört el a szára átültetés közben.
Mivel takarva volt , csak az ültetésnél locsoltam be .
Azt nem tudom, állítom , hogy ez a módszer a jó, de nálam úgy látszik bevált.

Üdv.Gyula
Előzmény: bikabo (12410)
aiol19 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12417
Szeretném, ha ismét teljesen visszatérhetnénk a régi munkamenetünkhöz, így ha valakit a továbbiakban is érdekelne a kérdés, a vita, akkor az arra megfelelő topikokban bizonyosan lesz rá lehetőség pro és kontra is.
Előzmény: aiol19 (12416)
aiol19 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12416
Rendben, ez fontos, hogy keressük a megoldásokat, de tényleg ne ebben a topikban, mert akkor sosem lesz vége, és szétrobbantjuk a topikot. Az erdélyi állapotokat nagyjából ismerem közeli rokonság révén. Annak idején azt mondtuk, ez egy szabadabb szellemű topik, mert sokszor megöli egy kérdés komolyabb szintű körbejárását a témától már egy picit is eltérő gondolatok esetén az állandó "off"-ra való hivatkozás. Az éghajlattan itt például deklaráltan is az egyik fő témánk. Mivel személyesen is ismerjük már néhányan egymást, ezért néha személyes dolgok mesélése sem esik szigorú bírálat alá. Azonban határok itt is vannak.
Előzmény: auretiel (12415)
auretiel Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12415
Bogaraskertész, Aiol
van megoldás a problémára. Erdélyben már működik, sok sikerrel. Na nem én találtam ki, én is emilben kaptam, ottani tapasztalat, rögtön átköldtem parlamenti pályafutásra készülő személynek, hogy megvalósul e nem tudom. Ha érdekel benneteket, kérek emilcímet és küldöm. Nem azt mondom hogy minden bajra gyógyír, mert ez elsősorban vidéken működik, de vhol el kell kezdeni. És jelen pillanatban erről sem beszélhetünk. Mármint hogy kezdeni akart volna bárki is bármit.
Előzmény: aiol19 (12413)
aiol19 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12414
Nos tehát:

Sajnálom, hogy a korábbiakban kulminálódott egy ilyen vita, amint látom, azóta Zsuzsa nem is szólt hozzá a topikhoz. Ezt ne! Ha balsejtelmem valós, akkor igen értékes tagunkat veszítenénk el egy ilyen "ügy" miatt. Már ketten vagyunk, akik megtapasztalták azt az érzést, amikor bizonyos okokból kényszerű hallgatásra ítéljük saját magunkat. Mivel látszik, hová vezet, ezért talán tényleg hasznos lenne a nyílt politizálást mellőzni. Tudom, hogy Ninoval sokszor nem rejtjük mi sem véka alá véleményünket bizonyos dolgokról, de igaznak gondolom azt, hogy azokat a gondolatokat bárki, még a kádári nosztalgiások, vagy talán még xy párt(ok) pártkatonái is akár kézjegyükkel szignózhatnák. Különbséget kell hát tenni és szerintem nem kell sokat magyaráznom, hogy hol húzódik az a bizonyos határ. Az index fórumszabályzata nagyon határozott tiltást ír elő, ami lehet, hogy túlzás, de itt fórumuzunk, tartsuk be a szabályokat.

Azt teljesen megértem, amit egyesek leírtak a saját környezetükben is jelen lévő iszonyatos közállapotokról. Ezt nem szabad elhallgatni, bár erre a topikra nem tartozik ez sem, legfeljebb ha a gyümölcsöskertben keletkeznek a károk. Nagyon sokan leírták, még ők maguk is, hogy nem szabad általánosítani és "faji" kérdésnek beállítani a dolgot. H. J. példájában is megjelenik az ellenpélda, de még számtalant fel lehetne sorolni. Ebből bele lehet gondolni abba is, mit érezhet egy ilyen "ellenpélda", ha beleolvas bizonyos sorokba. Nekem ne mondja senki, hogy költözzek csak oda, háromszori betörés, baromfiudvar kétszeri lemészárolása, utcai inzultusok, lefejelés és köpdösés révén közelről ismerem a jelenséget.

Azt viszont a leghatározottabban kijelentem, hogy cigányozás és kisebbségek kollektív gyalázása ebben a topikban többször nem fog előfordulni! Ha kell, személyes garanciát adok rá!
Előzmény: aiol19 (12413)
aiol19 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12413
Kedves Bogaraskertész!

Nagyon örülök, hogy sok hasznát tudtad venni az itt hallottaknak is!

Tavalyi tokaji kirándulásomon én is hallottam, hogy már jóval a honfoglalás előtt jelen volt a szőlő őse nálunk és akkoriban magas fákra fölfutva termesztették (zárójeles megjegyzés: lehet, hogy ebben is szerepe volt az inverziónak, pl. annak, hogy a lapos síkságokon sokszor néhány méter eltérés is számít). Azt nem hallottam, hogy tökéletesen és folyamatosan őshonos volt, olyan információkról is lehet hallani, hogy számos fajtát a rómaiak, magyarok hoztak be. De ha nem jó példa a szőlő arra, hogy "majd ezt is megszokják, mint annak idején azt", akkor más kultúrnövénnyel kellene példálóznunk: legyen az az őszi, vagy a kajszi, ha nem tévedek, ezen a területen jelentős szerepe volt a török közvetítésnek, de én is kicsit "lecsós" vagyok, sőt, itt majd' mindenki kicsit-nagyon az, ezt nem szégyellem.

Az utolsó bekezdésedben írottakkal maximálisan egyet értek, nem használ az ügynek, épp akartam is már írni erről, csak kerestem a kapcsolódási pontot, mivel az ominózus vita idején nem voltam jelen, de hozzászólásod alkalmat kínál erre is.
Előzmény: Törölt nick (12409)
Arth_ur Creative Commons License 2010.02.25 0 0 12412
Az én kérésemre is pontosan emlékszel, izgatottan várom az érkezésüket!
Alkalmas porzófajtájukról tudsz már valamit?
Előzmény: pz07 (12400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!