Keresés

Részletes keresés

pint Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37796
persze. az inerciarendszerek egyenértékűsége.
Előzmény: Gézoo (37795)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37795

 

  Egyetlen tapasztalati ténnyel sincs ellentmondásban. 

 

Vagy talán Te tudsz akár egyetlen egyet is mondani?

Előzmény: pint (37792)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37794

    Pedig már igazán láthatnád, hiszen Te magad leírtad, hogy

a két IR közül az egyik áll a HKR-ben a másik v sebességgel mozog!

 

   A HKR origója a fénygömb középpontjaában áll. 

 

 Azaz :

 

  Egy fénygömb középpontjában állhat egy IR, de minden más IR kimozdul onnan!

 

  Így Mmormota két IR-s példájáról  Te magad ismerted fel, hogy tévedés.

 

Gratulálok!  Egy kezdőtől ez nagyon hatalmas teljesítmény!

 

 

Előzmény: ivivan (37793)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37793
Nyilván, ha van két IR, amik egymáshoz képest v sebességgel mozognak, akkor ezt akár úgy is leírhatjuk, hogy x=vt. Ebben mi az új? Még mindig nem értem, hogy mit akarsz ezzel mondani... Pláne, hogy ehhez miért kellett az EKR és a HKR?
Előzmény: Gézoo (37790)
pint Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37792
nem hiszem, hogy energiát fektetnék az elméleted megértésébe, hiszen ellentmondásban van a tapasztalattal. minek nekem egy elmélet, ami meseországot írja le?
Előzmény: Gézoo (37791)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37791

 

    Nos, ha nem minősítetted volna éteresnek, akkor azt hihetnénk, hogy nem ismerted fel, hogy a HKR áll a fénygömb középpontjában.

  Hála a jó Égnek! Felismerted.  Tudom, hogy ez számodra még zavarokat okoz.

De azt is tudom, hogy jó úton haladsz, és előbb vagy útóbb megérted és nem lesz többé zavaros.

 

Előzmény: pint (37786)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37790

Nagyon jó!

 

  Szuper ügyes vagy!  Helyes a javításod!

 

  Igen, ami az EKR-ben x=ct függvény szerint halad, az a HKR-ben áll !

 

  Nagyon jó ez a felismerés! 

 

  Azt is felismerted, hogy akkor ha az egyik IR áll a HKR-ben akkor a másik IR

csak és kizárólag, a két IR között meglévő v sebesség miatt

  x=±vt függvény szerint mozoghat ?

 

  Remélem, hiszen nagyon ügyesen felismerted az egyik IR álló voltát.

 

 (  Az egyidejűségekre visszatérünk.)

 

Előzmény: ivivan (37788)
egy mutáns Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37789

Nincs több HKR, mert azok TKR.

1m

Előzmény: ivivan (37787)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37788
"Nyílván egyikük akár mozoghat x=ct függvény szerint az EKR-ben sőt! Az EKR és a HKR inverzitása révén ez az IR a HKR-ben x=-ct függvény szerint mozog"

Nyilván meg sem említem, hogyha a HKR és az EKR egymáshoz viszonyított sebessége c, akkor ha valami EKR-hez képest c-vel mozog, akkor (a te elméleted szerint mondom ezt, mielőtt félreértenéd, hiszen a spec rel szerint két IR között nem lehet c sebességkülönbség) az a HKR-hez képest áll...
Előzmény: Gézoo (37785)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37787
No akkor már megint: nincs értelme fényhez kötni a koordináta rendszert, mert ugye leírásra csak IR-t használhatunk. Nem válaszoltál a múltkori felvetésemre az egyidejű - nem egyidejű eldöntésére...

Akkor most van több HKR vagy nincs? Milyen módon viszonyulnak egymáshoz a HKR-ek?
Előzmény: Gézoo (37785)
pint Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37786
megkérdezhetem, hogy ugyan te miről beszélsz? a te elméletedet neveztem éterelméletnek, arról szó se volt, hogy egyetértek vele. én a te elméletedet zagyvaságnak is tartom, de ez nem azt jelenti, hogy az én fejem zavaros, hanem hogy a tied.
Előzmény: Gézoo (37783)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37785

Szia!

 

 Nos, akkor mindjárt célnál vagyunk!

 

  Lépjünk egyet vissza a fotonok egyikéhez rögzített koordináta rendszerhez.

Legyen neve első kordináta rendszer,  röviden: EKR .

 

  Nomost. 

 Az EKR-ben két IR mozog egymás között v sebességgel.. Nyílván egyikük

akár mozoghat

     x=ct függvény szerint az EKR-ben sőt!  Az EKR és a HKR inverzitása révén

 

   ez az IR a HKR-ben x=-ct függvény szerint mozog.

 

   Na igen, de a másik IR milyen függvény szerint mozoghat az EKR-ben?

 

  Mert ugye az x=ct függvénnyel mozgó másik IR-hez képest v sebességgel mozog.

Ezért nem lehet a két IR függvénye azonos.

 

  Ha az egyik x=ct akkor a másik kizárólag x=(c±v)t függvény szerint mozoghat

az EKR-ben és az inverzében a HKR-ben pedig

   x=-ct  és x=-(c±v)t a két IR mozgásfüggvénye.

   Azaz mindkettő kimozdul a HKR origójából ezen függvények szerint.

 

  Nos, végtelen sok HKR felvehető. Ezért sem lehet "éter" jellegűnek minősíteni.

 

  Hiszen ez csupán egy tetszőleges helyen felvehető koordináta rendszer.

Előzmény: ivivan (37784)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37784
Nofene. Ugye érzed a problémát a definícióddal? Ha nekünk van igazunk, akkor minden IR HKR, mivel szerintünk minden IR-ben c sebességgel terjed a fény, így minden rendszerben a 2c-vel távolodó fotonok felezőpontja áll.

Szerinted csak egy ilyen HKR létezik? Akkor viszont ezt miért ne nevezhetnénk éternek, mikor megvan az a tulajdonsága, hogy ebben a rendszerben terjed a fény?
Előzmény: Gézoo (37779)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37783

Szia!

 

  Nos, lehet. De már többen vagyunk akik az általad leírttal tökéletesen egyetértünk!

 

Pint is közeledik, mert a fénygömb középpontját,  a HKR-t így minősíti:

 

 "nem, gézooka, az éter nem szükségképpen anyag, bár sokan sokszor így gondoltak rá. az éter jelenti az abszolút álló koordinátarendszert is.
"

 

  Azaz abszolút állónak!  Ez már nála hatalmas fejlődés! Ez mutatja, hogy ha lassan is, de csak megéri a fáradozás.

 

 

 

Előzmény: TEODOR (37769)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37782
Ezt most nem értem. Ha (A) és (B) is c-t mér (önmagához képest) a fény sebességéneek, akkor ez miért azonos azzal, hogy a fény abszolút koordinátákhoz képest mozog?
Előzmény: Bign (37778)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37781

Szia!

 

  Tehát a HKR-ben: " Legyen mondjuk A=-0,8, B=0 és C=0,8."

 

  Gondolom c szorzóval és függvényként

 

  xA=-0,8ct

  xB=0

  xC=0,8ct

 

Így a HKR-ben:

 

  AB  xAB =-0,8ct-0        =-0,8ct

  AC  xAC =-0,8ct-0,8ct  =-1,6ct

  CB  xCB =0,8ct-0         = 0,8ct

 

inverzek a HKR-ben:

 

  BA  xBA = 0,8ct

  CA  xCA = 1,6ct

  BC  xBC = -0,8ct

 

Előzmény: Caledoni (37764)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37780

Szia!

 

   Még mindig nem érted. Olvasd csak el figyelmesebben! Azonnal megértheted, hogy

mi a lényeg!

Előzmény: nagyon_laikus (37763)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37779

Szia!

 

  Látom, érdekes módon minősíted abszolút állónak a fénygömb középpontjában álló HKR-t.

 

  Ne használjuk ezt a csúnya "abszolút álló" kifejezést! Mert mint Te is, mindenki hajlamos arra, hogy éternek nézze. Nem az.

 

  Maradjunk a HRK kifejezésnél, azzal a tartalommal, amit leírtam: két egymástól 2c sebességgel távolodó foton között félúton, azaz a fénygömb középpontjában.

 

 

Előzmény: pint (37762)
Bign Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37778
"a fény mindenhez képest terjed c sebességgel"

Ha vannak 1 forrásból származó fény jelek.
Ezeket észlelik (A) és (B) helyen.
Ha (A) és (B) egymáshoz képest mozog, akkor ez ellentmondáshoz vezetne a relativitás elmélete nélkül.
Ebben viszont az is benne van, hogy függetlenül a fényforrás sebességétől és írányától mind az (A) és (B) helyen c-t fognak mérni.
Tehát független a forrás és a fény "eredeti" sebességétől.
Mivel a mozgások relatívak, tekinthető úgy is (az eredmény azonos), hogy a fény egy abszolút koordinátához képest mozog.

Régebben már feltettem a kérdést, de nem láttam választ:
ki mit ért fénysebesség alatt?
Nem az értéke érdekel.
A hullám elejét, végét, közepét?
Előzmény: ivivan (37774)
Astrojan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37777

..a fény ... a tér egy pontján keletkezik és attól a ponttól terjed gömbhély alakban.

 

És a lézerfény hogyan terjed gömb alakban ?

 

Előzmény: TEODOR (37773)
pint Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37776
szerintem romantikus kép. IR-ek legelésznek a napos mezőn.
Előzmény: Caledoni (37775)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37775
Az IR-ek mozognak a fényben? Hát ez... újszerű. És, el ne felejtsem, nonszensz is.
Előzmény: TEODOR (37772)
ivivan Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37774
Hát ez egyre rosszabb... Először beismered, hogy az MM cáfolja az éterelméletet, vagyik minden olyan elméletet, ami szerint a fény valamilyen abszolút álló dologban terjed. Akkor viszont mit mondasz? Ha szerinted nekünk nincs igazunk, azaz a fény nem mindenkihez képest terjed c sebességgel, akkor mihez képest c az a c?
Előzmény: TEODOR (37773)
TEODOR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37773

Még valami ami kimaradt a fény nem az abszolut álló rendszerben mozog hanem a tér egy pontján keletkezik és attól a ponttól terjed gömbhély alakban .

A teret ne képzeld ugy el hogy egy homogén változatlan valami mert ez igy nem igaz a tér vezető képessége sokmindentől változhat PL: telitetség,  gravitáció stb...

Előzmény: ivivan (37770)
TEODOR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37772

Iván a fény keletkezése bárhol a térben történhet , a fény a keletkezési ponjától terjed minden irányban "c" sebességgel .

Ezt a pontott már utólag nem tudod kijelölni mert ahoz hogy egy fénygömbött körültudjál járni a fény sebesség többszörösére lenne szükséged .

A kérdés ezek után az hogy akkor mi a francott észlelhetnél , tudod az már más dimenzió.

Gézoot meg figyelmesen kell olvasni mert a legegyszerűbb leirást is hátulról kezdi magyarázni és mire megértenéd már régen padlót fogtál.

A fény egyetlen IR részét nem képezi ,IR-ektől független, a helyes elgondolás az hogy az IR -ek mozognak a fényben és nem forditva.

Ha igy állsz hozzá magyarázatott kapsz a Dopplerra és sok más furcsaságra .

Előzmény: ivivan (37770)
TEODOR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37771

Te Pint megint azt irod amitt irtam én is az MM kisérletnek az volt az előzménye , hogy azt hitték a fény is ugy terjed mint PL: a hang de ez mint tudjuk nem jött be .

Ezek után mitt akarsz bizonyitani a kisérlet negytiv eredményével ?

Egyszerűen arról van szó hogy a fény másként viselkedik mint ahogyogyan a kisérlet előtt gondolták , és ez igaz de sem többet. sem kevesebbet nem bizonyitott .

A kisérlet egy rossz elgondolást cáfolt .ENNYI!

 

Előzmény: pint (37716)
ivivan Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37770
Nem. Csak annyit kellene megértenetek, hogy amit ti beszéltek az az éterelmélet, ugyanis éternek az abszolút álló rendszert nevezték és úgy gondolták, hogy ahhoz képest mozog c sebességgel a fény.

De ha már itt vagy, mondd meg nekem, hogyan magyarázod az MM negatív eredményét?
Előzmény: TEODOR (37769)
TEODOR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37769

Szia Gezoo hagyd a fenébe azt nem értik meg, hogy a fény (foton) keletkezése az zéró másodperc alat történik legalábis a mi számunkra , a gyorsulása ezek szerint végtelen.

Tehát a fénysebességig bármilyen sebességű forrás ugy sugározza le a foton energiáját mint ha az állna a térben , a gyengébek kedvéért ez nem az ÉTER .

A foton miután el indul a tér adott pontjától gyakorlatilag az élettartama végtelen amég elnem nyelődik.

A fénygömb mikor már kialakul akkor már a forrás nem a középpontjában tartózkodik, ha ott lenne az lenne az abszolut álló rendszer .

Elmondható ezekszerint amikor egy gerjesztett forrás megszabadul fölös energiájától abban a végtelenül rövid időpillanatban , egyezik a fénygömb középpontja és a forrás helyzete a térben.

Csak ennyit kellene megérteni a fénnyel kapcsolatban.

Előzmény: Gézoo (37733)
cíprian Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37768

A körmozgás ellipszissé fajul a Lorentz-elvben, ha v sebességgel mozog, ezt vezettem le régebben.

Azt a hülyeséget asszociáltam erre, hogy a fény gömbszerű terjedése ellipszoiddá fajul a Lorentz-elvben, ha ugyancsak v sebességgel halad a test. Ti bizonyítottátok be, hogy ez nem így van.

Előzmény: pint (37767)
pint Creative Commons License 2007.05.30 0 0 37767
jó, jó, csak azt nem tudom, hogy miért kezdtünk erről most beszélgetni? csak úgy előkerült? asszem mindegy, nem fogytunk ki a témából amúgyse
Előzmény: cíprian (37766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!