Keresés

Részletes keresés

Surgyelán Creative Commons License 2000.07.31 0 0 17
Én is dobos vagyok... és a kedvencem Chad Smith, Mark Zonder és Nicke Andersson.
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.07.30 0 0 16
Carl Palmer?
SATURNEMBRYO Creative Commons License 2000.07.30 0 0 15
A Ginger régebben a Creamben nyomult, aztán csatlakozott a Masters of Realatyhez (Criss Goss csapata, ő volt a Kyuss albumok producere....) lényegtelen?

Amúgy dobosok, persze Portnoy, + az eddig elhangzottak, hogy is hívják a Helmet dobosát?, aztán Paul Bostaph (esetleg Lombardo), Brant Björk (Kyuss, Fu Manchu), de ő nem mint dobos, hanem a szólóalbuma miatt, Charlie Benante, végülis neki köszönhetjük az Anthrax-t. És szerintem David Silveria (Korn) is jó, attól függetlenül, hogy most Calvin Klein bugyikat reklámoz.

Előzmény: mud (7)
kaviat Creative Commons License 2000.07.29 0 0 14
Bruford

.kav]4t r.e.b.

waters Creative Commons License 2000.07.29 0 0 13
Horváth Kornél szerintem is fantasztikus,bár én csak Loksi koncerteken láttam élőben,de rá lehet ismerni...

Amúgy NIck Mason a fiatal éveiben!!!

Előzmény: Vandorr (12)
Vandorr Creative Commons License 2000.07.28 0 0 12
Az én kedvencem Horváth Kornél, aki a Trio Stendhalban verte, csörgette, pengette az ütősöket. Érdemes meghallgatni! Azt hiszem van szóló lemeze is.
Csodaszarvas Creative Commons License 2000.07.28 0 0 11
... valami Mike Portnoy. :)
Eördögh Creative Commons License 2000.07.27 0 0 10
Meakulpa, mert másolt felvételem van belőle, és nem vagyok tisztában az őskor történelmi neveivel, de a Jethro Tull Bursting Out című koncertlemezén van egy sekélyes kis dobszóló a Quatrain című számban. Azon el lehet gondolkodni egy kicsit. De megemlíthetném Kalocsai Tamást is a hazaiak közül, aki a Másfél zenekarban dolgozott sokáig.
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.07.27 0 0 9
Dick Feynman
SOWHAT Creative Commons License 2000.07.27 0 0 8
oohh woN't you come with meeee ? :)))

Legjobb dobosok : Chuck Biscuits (D.O.A., Black Flag, Circle Jerks, Danzig, Social Distortion),Fyfe Ewing (Therapy?),Mike Bordin (Faith no more, Ozzy Osbourne, Korn), David Sandström (Refused), John Bonham (Led Zeppelin) Isten nyugosztalja szegényt.

Előzmény: mud (7)
mud Creative Commons License 2000.07.27 0 0 7
Ja, ja, Art Blakey. A blankey az egy csunya szo...

Blind Faith: Do What You Like (Ginger Baker)
Iron Butterfly: In-A-Godda-Da-Vida (lehet, hogy elirtam)
Chicago: I'm a Man

Előzmény: vurugya (4)
Rockstar Creative Commons License 2000.07.27 0 0 6
Ha esetleg betevedne ebbe a topikba egy olyan dobos, aki beszallna egy lemezzel rendelkezo, beindult angolszasz rockzeneben utazo zenekarba, dobjon nekem egy mailt.

Dobszolo kizarva ;-)

vurugya Creative Commons License 2000.07.27 0 0 5
kimaradt egy szó:
"Az alapvető happy-doboláshoz csak kedv kell"
vurugya Creative Commons License 2000.07.27 0 0 4
A pontos név: Art Blakey.
Az előbb írtam kb. 500 karaktert ide, de elveszett. Nem írom újra.
Sosztakovics: az orr c. avantgarde operájában van egy kb. 10 perces dobszóló. Amadinda, 180-as csoport rulez. Deep Purple, Led Zeppelin, Korál tózse. Pink Floyd: the grand vezir's garden party. Korál 1. lemeze szintén. Meg még sok egyéb. Az alapvető csak kedv kell, tanulás nem. Magam is így nyomultam a Pánik Szalon egykori dobosaként. Tetszenek az akkori dobolásaim, bár hamar felvettek helyettem egy szakképzettet...

ütő vurugya

Metalhead Creative Commons License 2000.07.27 0 0 3
Szamomra az Eric Carr a legnagyobb dobos.
Egyszer lattam eloben 88-ban Seattle-ban. Levagott egy kb. 15 perces dobszolot...hat eddig az volt a leghatalmasabb amit eddig hallottam.
Kar hogy meghalt a srac.
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.07.26 0 0 2
Csak engem érdekelnek a ritmusok ? :-(
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.22 0 0 1
Tényleg, Amadindáékat nem szabadott volna kihagynom !

Jómagam is láttam őket a Zeneakadémián.
Valami sajátságosan rendhagyó műsoruk volt. Életképeket mutattak be miközben mindenféle tárggyal (szalvéta, fogkefe, szék, újságpapír, stb.) doboltak.

De az igazi mégis a vége volt, mikoris behozták a raklap méretű xilofont és a dobverőkről csak úgy szállt a forgács, mikor belemelegedtek a pápuai dobolásba !
Meg kéne még egyszer nézni őket valahol.

Előzmény: daunerni (0)
daunerni Creative Commons License 2000.05.22 0 0 0
Dobos felvételeim száma nulla! :-)

Viszont annakidején ott voltam a Zeneakadémián Reich "Drumming"-jának bemutatóján, amit akkor a kibővített Amadinda vezetett elő.
Másfél óra püfölés.
Tényleg euforikus volt!

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.22 0 0 topiknyitó
Ha jól láttam nincs még ilyen topic.

Nyitásom apropója a vasárnapi Múzeum-kert béli Ghymes koncert. Van egy zeneszámuk, ahol három dobot ütnek, mint a répát és valami eufórikus hangulatba tudok jönni ettől.

Az a kérdésem, akad-e a birtokotokban olyan szerzemény, ami dobos ?
Lehet az tama, udu, üst, sámándob, vagy bármilyen dobszerű hangot kiadó tárgy amivel hasonló élményetek van, vagy azt mondjátok rá, hogy érdemes meghallgatni.

Én egy Art Blankey nevű színesbőrű dobos lemezét hallgattam meg (valami 30-as évekbeli jazzdobos, ha jól emlékezem), valamint van egy afrikai dobolós cédém, amiről igazán nem tudom kinek a műve (másolt a lelkem... ).

Azonkívül láttam néhány sámándobolást is és mondhatom nagyon jó hangja volt ott a több egyszerre hangzó dobnak.

Néha alkalmam van egy afrikai dobbal mélyebb ismeretséget kötni, olyankor elengedem magam és próbálok dobolni...

Várom hosszászólásaitokat !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!