Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 57

Minden rubrikát, de az lehet nem nyilatkozik/nem válaszol vagy valami hasonló.

Előzmény: Barisnya (48)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 56

Ezt ne nekem mondod!

Előzmény: Törölt nick (50)
altimus Creative Commons License 2011.09.19 0 0 55

> "annak van szemelyi igazolvanya, kovetkezeskeppen magyar."

>

> Ja, magyar állampolgár.

 

igen, igy ertettem :)

 

miert a magyar (allampolgar nelkul) az mi? ez nem provokativ kerdes, tenyleg nem tudom. nekem van magyar szemelyim, utlevelem, tehat magyar allampolgar vagyok. szerintem mondhatom magyam magyarnak is, de nem nagyon erzem a kulonbseget. a cigany az nem magyar? (ha azt mondod a magyar az nemzetiseg, akkor talan nem, de magyar allampolgar mindenkepp) viszont a zsido az gondolom magyar, nemcsak magyar allampolgar, hiszen a zsido az vallasi, szarmazasi kor. amugy a mai mo teruleten elo emberek szinte 100%-nak semmi koze a "magyarsaghoz".

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 54
Előzmény: Törölt nick (53)
altimus Creative Commons License 2011.09.19 0 0 51

sok ertelmes hozzaszolas nem szuletett eddig ebben a topicban.

 

szerintem az elso kerdes az, hogy helye van-e a nepszamlalasi kerdoiven a nemzetisegre es a vallasra vonatkozo kerdeseknek?

 

- ha a valasz nem, akkor onnan nincs tul messze az a kerdes, hogy minek egyatalan a nepszamlalas? hiszen az allam enelkul is eleg sokmindent tud rolunk. tudja az osszes magyar allampolgar nevet, szuletesi idejet, csaladi allapotat ... ismert az allampolgarok jovedelme (ado), ismert a lakohely ... minek es mennyire kell meg belelatni az emberek eletebe?

 

- ha a valasz igen, akkor jon a kerdes mire lehet rakerdezni, pl. dohanyzik-e az illeto? (ha igen akkor lehet, hogy jovore ketszer annyi egeszsegugyi hozzajarulast kell pl. utana fizetni a munkaltatonak ...). nyilvan mindenki ugy gondolja, hogy a szexualis szokasai, hetero/homo/... a maganszfreraba tartoznak. szerintem a vallas is idetartozik, de sokan nem igy gondoljak ezt. a nemzetiseg talan nem, pl. a ciganyok szamarol igencsak eltero adatok, becslesek vannak. kell-e ezeket tudni? talan igen, talan nem.

 

szoval ez az ahol egy tarsadalmi vitanak kellene megeloznie a konkret nepszavazast es a kerdoiv elkesziteset. reszben volt ilyen, mert pl. az egyhazak mozgolodtak ezugyben.

 

a konkret mazsihisz felhivas celja vilagos. a holokauszt elott mo -i zsidok letszama/aranya lenyegesen magasabb volt mint ma, budapesten kivaltkepp. (ha azt mondom, hogy volt olyan idoszak amikor bp negyede zsido volt nyilvan lesznek akik meglepodnek). a kerdes az, hogy ma mo-on lehet-e felelem nelkul valaki zsido, cigany, vagy akar ateista? nem vagyok benne biztos, hogy a valasz igen. abban sem vagyok biztos, hogy korrekt adatkezeles lesz-e nepszamlalas ugyben. gondolom az lenne a korrekt eljaras ha a nepszamlalasi adatlapokat a (kelloen adatbiztos) feldolgozas utan megsemmisitenek, es ha csak az osszesitett adatokat tartanak nyilvan.

 

mindenesetre a felhivassal maximalisan egyet lehet es kell erteni. aki zsido az mindenkeppen vallalja azt (a konkret vallasgyakorlastol eltekintve). igy is igen alacsony szam fog kijonni, a zsidosag letszama mo-on elenyeszo, ami termeszetesen nem jelenti azt, hogy a mo-i zsidosag hatasa is az.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 50

"A magyar állampolgárság nem azonos a magyar etnikumhoz való tartozással."

 

Az etnikum és az állampolgárság két külön dolog.

 

Egy mai koszovói szerb, jugoszláv állampolgárként született, ma meg Koszovó állampolgára, küzben meg végig szerb.

Előzmény: Törölt nick (47)
Barisnya Creative Commons License 2011.09.19 0 0 48

A 10 évvel ezelőtti népszámláláskor volt 1-2 kérdés, amire nem volt kötelező válaszolni. Most minden rubrikát ki kell tölteni? 

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 47

Hát nem. A csecsemőnek nincs személyi igazolványa, de megszámlálják. A magyar állampolgárság nem azonos a magyar etnikumhoz való tartozással. És igen, lesznek ún. érzékeny kérdések.

Előzmény: altimus (43)
Barisnya Creative Commons License 2011.09.19 0 0 46

Akár én is írhattam volna ezt...

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 45

"annak van szemelyi igazolvanya, kovetkezeskeppen magyar."

 

Ja, magyar állampolgár.

Előzmény: altimus (43)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 44

Perrel fenyegette meg szerdán egy francia rasszizmusellenes szervezet az Apple France vállalatot egy iPhone-alkalmazás miatt, amely zsidó közszereplők azonosítására szolgál.

A SOS Racism közleménye szerint a Zsidó vagy nem zsidó? néven futó alkalmazás sérti azt a jogszabályt, amely tiltja az emberek listázását vallási hovatartozásuk alapján. A szervezet közleményében felszólította az Apple-t, hogy törölje az alkalmazást az interneten megrendelhető termékek közül, és máskor legyen körültekintőbb.

Egy másik francia zsidó szervezet, a Crif is az alkalmazás visszavonására szólította a vállalatot. A szóban forgó alkalmazást 79 eurócentért lehet megvásárolni az Apple Store France-tól, ahol állítólag több mint 425 ezer alkalmazást kínálnak eladásra.

altimus Creative Commons License 2011.09.19 0 0 43

> Még a végén kiderül, hogy mindenki zsidó, cigány , illetve roma, szrb, német, buddhista, marslakó.. csak éppen nem Magyar. Illetve nem annak vallja magát.

 

igen egyszeru baratom, olyan valasztasi lehetoseg nem lesz, hogy magyar. akit megszamlalnak annak van szemelyi igazolvanya, kovetkezeskeppen magyar.

 

nem tudom a vegso kerdeseket, de ezek szerint mind a nemzetisegre, mind a vallasra ra fognak kerdezni?

 

 

Előzmény: Sayan (27)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 42

Erre nem tudok válaszolni, nem vezetek nyilvántartást.

Előzmény: Captain Dolby (41)
Captain Dolby Creative Commons License 2011.09.19 0 0 41

"nameg fordítva is"

 

Nekik van Kossuth-díjuk? Netán benne vannak a Yad Vashemben?

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 40

állampolgársága: magyar

nemzetisége:  kínai

vallása:  izráelita

Előzmény: Anton Szergejevics (39)
Anton Szergejevics Creative Commons License 2011.09.19 0 0 39

És a kínai zsidókkal mi lesz? Mert lehet, hogy valaki az akar lenni

Előzmény: Or Kán (38)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 38

Egyébként lesz olyan rubrika, hogy "magyar zsidó"? Mert ha igen, akkor bizonyára lesz "magyar cigány" is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 37

kivéve engem, mert nekem még a szépszüleim is mind, egytől-egyig magyarok ;-)))

(egyébként amilyen kavarodás itt volt, tatárok és törökök és mindenféle háborúk és járványok után, hát nem csoda, ha az ember félig cigány, félig örmény, félig német és félig bolgár. a lényeg, hogy magyarul pötyögöd a gondolataidat itt a fórumon és kapásból idézed józsef attilát ,-) )

Előzmény: Sayan (27)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 36

nameg fordítva is

Előzmény: midnight coder (34)
tisztítottVihar Creative Commons License 2011.09.19 0 0 35

Ugyanakkor, ő már korábban megtette, hogy megvallotta zsidóságát, nem várt a népszámlálásig. :D

 

Előzmény: Or Kán (33)
midnight coder Creative Commons License 2011.09.19 0 0 34

Ha nem lenne egy-két turbózsidó akik csak úgy tudják megélni a zsidóságukat hogy a magyarokat fikázzák, a fenét sem érdekelne hogy ki zsidó és ki nem az.

Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 33

De ez nem az a topik.

Előzmény: tisztítottVihar (29)
Captain Dolby Creative Commons License 2011.09.19 0 0 32

"Mert van a Nobel díjas, meg van a Kossuth díjas."

 

 

:-DD

Előzmény: Törölt nick (18)
Sayan Creative Commons License 2011.09.19 0 0 31

Hát remélem. Mindenesete kíváncsi leszek a végeredményre

 

Előzmény: Or Kán (28)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 30

Sokfélék vagyunk :-))

Előzmény: Sayan (27)
tisztítottVihar Creative Commons License 2011.09.19 0 0 29
Előzmény: nemezis 2 (22)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 28

Ehhez még nagyon sok agymosásos órát kéne venni a magyarnak.

Előzmény: Sayan (27)
Sayan Creative Commons License 2011.09.19 0 0 27

Még a végén kiderül, hogy mindenki zsidó, cigány , illetve roma, szrb, német, buddhista, marslakó.. csak éppen nem Magyar. Illetve nem annak vallja magát.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 26

"Porob lémának" nevezzük a Szergej Efrijamivetics Porob (1735-1819) zsidó-orosz matematikus után elnevezett lémát, ami egy ószövetségi matematikai kinyilatkozás, és szószerint így hangzik: "és számosodának és sokasodának a földön, amíg a nemzsetségszámlálási biztosok számba nem tudák venni őket és harmaidizgleni rokonságaikat, mert olyan sokan valának magukat hun-magyar zsidónak valló, az ősi mazsihisz tanai után elők, hogy az frigyládába zárt nemzetségszámolási számológép mint illés proféta szekere, a mennyekbe menetele vala."

Előzmény: Anton Szergejevics (15)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 25

Talán akkor még nem tudta, hogy ez egy echte, hivatalos zsidózós topik.

Előzmény: nemezis 2 (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!