Keresés

Részletes keresés

zezsuzso Creative Commons License 2013.04.17 0 0 2049

Szia Cocer,

 

nagyon köszönöm a válaszodat. Ma 3 hete műtötték Austin-féle (csavaros) műtéttel a bütyköt+kalapácsujj. Tegnap lementem megnézetni, hogy mégis mit mond, mennyire mozog. Megmutogatta most is, hogy mennyire hajlítgassam (fájdalomig) lefelé és felfelé. Csinálgatom. És amikor befelé hajlítgatom, akkor nekem olyan, mintha ki lenne a lábujjaim alatt feszítve egy zsinór és attól nem tudom behjlítgatni, csak picikét. Állítólag ez attól lehet, hogy keresztben ott egy csavar.  Írtad, hogy vízben jobb lehet a tornáztatás. Szerinted már áztatgathatom? Mert én eddig még csak zuhanyoztam vele. Jaaa és még egy kérdés a kalapácsujjról. Nekem olyan, mintha az az ujjam gumiból lenne és valahogy úgy lötyög. (brrrr). Mintha nem tartozna hozzám. (lehet, hogy majd külön személyi szám kell neki?) Mondtam a dokinak ezt az érzést, azt mondta, hogy mivel ott csontot vettek ki, kell egy idő, amire az ott majd helyreáll, de sosem lesz olyan érzés, mint korábban volt. Te (vagy bárki, aki olvassa ezt) tapasztalt hasonlót? Jaaa és nekem azt mondta a doki, hogy a 4. hét után már óvatosan (ez vajon mit jelent?) terhelhetem. Te mikor álltál rá először?

Szecsilitől is sok-sok segítséget, jó tanácsot kaptam már, ezúton is köszönet érte, ha olvassa :)

 

Zsuzsa

Előzmény: Törölt nick (2041)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2048

Igen másnap 11-12 óra körül engedtek ki, amikor a zárójelentés elkészült. Én kezelőcipőben jöttem haza, amit a műtét előtt szereztem be. Harántboltozat műtét után sem tudsz cipőt felvenni, mert speciális kötés van a talpadon, ami 6 hétig cserélgetnek a kötözések alkalmával. Cserébe lényegesen jobb  a lábam, mint a műtét előtt, mert nem fáj és ég  a talpam.

Előzmény: Ágica6105 (2047)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2047

Még az lenne a kérdésem, hogy a mütétet követő másnap hazaengedtek? és milyen cipőben jöttél haza?

 

Előzmény: Törölt nick (2045)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2046

Köszi, hogy leirtad.

A harántmütét után mennyi idő után tudtál munkába állni?

mennyit kell pihentetni?

És Te hogy érzed? sokkal jobb lett a lábad?

 

Előzmény: Törölt nick (2045)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2045

Nekem először novemberben az egyik lábamon a bütyköt és a kalapácsujj, majd áprilisban a másik lábamon csak bütyök műtétem volt. Ezt követően ismét novemberben az egyik lábamon a harántom és másik novemberben a másik harántom került sorra. Az utóbbit én toltam el, mert hirtelen elegem lett és úgy éreztem, hogy  pihennem kell. Nem tudják a bütyök és a harántműtétet egyszerre csinálni, mert a bütyök műtét után 6 hétig nem terhelheted a lábad, viszont a harántműtét után kötelező rálépni a lábadra. Engem kétszer epiduráltak és kétszer gyengén altattak. Meglátod, hogy hamar túl fogsz esni rajta és   jó lesz. Türelem és mégtöbb türelem és kitartás kell hozzá. Fájdalmad nem igazán lesz. Esetleg ha igen, akkor a vízben oldodó Cataflan segít, amit a házi doki ír fel. Bátorság!

 

Előzmény: Ágica6105 (2044)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2044

Ezeket jó, hogy leirtad.

olyan kevés emberrel tudok beszélgetni a harántsüllyedés mütétről, mintha ez olyan ritka lenne?

Ami jó lenne, ha egyszerre mütenék a bütyökkel!!

azt mondta, fél évet kell várni a mütétek közt!

Neked is mind külön volt? mennyi idő kihagyással?

A kalapácsujjat együtt mütötték a süllyedéssel?? ez összefügg ugye?

Milyen volt a mütét? téged altattak?

Légyszi irj róla, annyira keveset tudok erről, mert mindenki csak a bütyökről beszél!:)

Előzmény: Törölt nick (2041)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2043

Képzeljétek, csak holnap lesz a mütétem.

Tegnap felhivott a doki, hogy ha nem probléma, egy napot csuszik a mütét, és csak szerda reggel menjk.

Ugyhogy holnap megyek 7-re.

Ami idegesit, hogy reggel ugy ébredtem, hogy nagyon fáj a torkom, alig tudok nyelni:(((((

remélem ez nem befolyásolja a mütétet:(((

Köszi  a biztatást, majd beszámolok mindenről!

Előzmény: Törölt nick (2042)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.15 0 0 2042

Szia Ági!

 

Tegnap este eszembe jutottál, emlékeztem rá, hogy holnap lesz a műtéted! Nagyon szorítok, nem lesz semmi baj! És majd számolj be mindenről!

Most elhatároztam, hogy ősszel én is megműttetem a harántboltozat süllyedésemet. Úgy érzem, nem bírom tovább. 8 éve szenvedek vele. Plusz még társul ehhez valami Köhler szindróma, vagyis a bal láb második lábujján csontelhalás féleség van. Egyetlen egy talpbetét se használ. Persze a cipő se mindegy, hogy milyen. Ha fél centivel szélesebb, vagy keskenyebb, már üvöltök a fájdalomtól. Most például kísérletezgetek. Ma vettem egy kis tenisz labdát, kettévágtam és azt tettem a cipőbe. De nem jó:(

 

Ági fel a fejjel! Irigyellek:)

Előzmény: Ágica6105 (2040)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.15 0 0 2041

Szia!

Nyugi, mert biztos nem fog úgy maradni. Nem tudom, hogy mikor műtöttek, de véleményem és tapasztalataim szerint a gyógyulási ídő általában 6 hét, illetve ezután terhelheted rendesen a lábad. Én zártcipőt csak a 11. hét után tudtam felvenni. Elmondhatom hogy 4 -4,5 hónap kellett  ahhoz, hogy azt mondjam valóban megyógyult a lábam. Mind a 4 műtétem után (bütyök és kalapácsujj majd haránboltozat külön-külön lábanként)  igy volt. Próbáld esetleg vízben a tornát, mert a víz lazítja  az izmokat, szalagokat. A lábadat ökölbeszorítani, majd széttárni az ujjakat, mint  kéznél ököl- és ujjak széttárása. Az ujjak hernyószerű mozgatása előre -  hátra. Próbáld esetleg úgy, hogy fogod a kezeddel a keresztirányú harántodat (nagyjából lábad  közepe). Esetleg eleinte  így  jobban megy. A doki nekem igy vizsgálta az ujjaim mozgását. Sok-sok türelem és kitartás kell.

Előzmény: zezsuzso (2039)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 2040

holnap megyek az Uzsokiba mütétre.

Idáig nem is foglalkoztam vele, de most kicsit bepánikoltam.

És még nem is tudom, melyik mütét lesz? mert lesz három.a két bütyök és a harántsüllyedés.

A bütyökbe állapodtunk meg, de annyira fáj a talpam, hogy lehet hogy jobb lenne, ha avval kezdenénk.nem értem miért nem lehet együtt megmüteni??

Na, majd meglátom!

Szoritsatok nekem!!

zezsuzso Creative Commons License 2013.04.14 0 0 2039

Szia,

 

igen köszi, erre gondoltam. El vagyok keseredve, mert nekem nagyon-nagyon nem hajlik a lábujjam. Próbálom én ,,ökölbe szorítgatni,, mintha fogni akarnék a lábujjaimmal (ahogy a doki mondta), meg csinálom a hajlítgatós gyakorlatokat is, de szinte nem is hajlik. Mi van, ha így marad? :(

Volt valakinek ilyen?

Előzmény: Törölt nick (2038)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.11 0 0 2038

Szia zezsuzso! Erre gondoltál? 

 

Lábujjmerevséget csökkentő gyakorlatok:

 

http://www.permanente.net/homepage/kaiser/pdf/323.pdf

 

Azok kedvéért, akik nem tudnak angolul röviden összefoglalom a fenti weboldalon található gyakorlatokat.

 

1-2. héten nem kell tornáztatni. Pihentetni és felpolcolni szükséges a lábakat.

 

A 3-4. héten végzendő gyakorlat lényege, hogy a nagylábujjat, a tövénél megfogva, felfelé hajlítjuk és megtarjuk ebben a pozícióban kb 10 másodpercig (ahogy a képen látható) és ezt 3x ismételjük. Majd lefelé is ugyanígy. Ezt a gyakorlatsort naponta 3x kell ismételni.

 

5-6. héten ugyanazt végezzük, mint a 3-4.héten, de már naponta kb 6x.

 

A 7. héttől lehet próbálni a lábujjhegyre állást kb. 10 másodpercig. A lépcsőzést is ajánlja, valamint ettől az időszaktól kezdődően a második oldalon található gyakorlatot. Itt is megfogjuk a nagylábujjat egyik kézzel a tövénél, a lábfejet a másik kézzel és meghúzva a nagylábujjat, egyenesen tartva felfelé emeljük (nem hajlítjuk) és megtartuk 10 másodpercig. 3x ismételjük. Ugyanezt megcsináljuk lefelé is. Naponta kb. 6x ismételjük.

 

Mielőtt bárki is elkezdi a lenti lúdtalp, valamint a fent olvasható lábujjmerevség csökkentő gyakorlatokat, mindenképpen kérdezze meg az orvosát!!!

Előzmény: zezsuzso (2035)
zezsuzso Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2037

Megtaláltam, köszönöm. 

Előzmény: szecsili (2036)
szecsili Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2036

Szia Zsuzsa!

Ha visszalapozol, nálam a legalábbis 4 oldalt, akkor látod   és január 30-i dátummal van feltéve. szia

Előzmény: zezsuzso (2035)
zezsuzso Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2035

Szia Cocer,

 

úgy hallottam, tettél fel valami jó kis tornát, amivel e bütyök műtét után a nagylábujjat tornáztatni kell. Megtennéd, hogy megírod, hol lehet ezt látni?

 

Köszönöm!!!

Előzmény: Törölt nick (2033)
mancsaaaa Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2034

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tűződrót eltávolítás után ki-hogyan tudott közlekedni? Kell e utána otthon maradnom, vagy tudok dolgozni menni!?

Illetve van 2 db eladó s-es kezelőcipőm, ha érdekel valakit! 

Előre is köszi a segítséget!

Üdv, A

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 2033

Nálunk a műtétet követő reggel bejött a kórterembe a gyógytornász. Műtéttől függően mindenkinek elmondta, hogy mit tegyen és  hogyan tornáztassa a lábát. Szerintem nálatok is így lesz,  esetleg a kötözésnél  mondja majd az orvos. Bátorság, türelem és pozitív hozzállás. Nem olyan vészes a felépülés és hamar túl leszel rajta.

Előzmény: Virág_Szeged (2031)
szecsili Creative Commons License 2013.03.24 0 0 2032

Szia Virág Szeged!

Ne félj, rajtad is múlik a felépülés időtartama. Tarts be minden utasítást és napról-napra jobban leszel. Pozitiv hozzáállás nagyon fontos! 

Előzmény: Virág_Szeged (2031)
Virág_Szeged Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2031

Köszi a választ.  A műtét után valamilyen gyógytornát javasolnak?

Engemet április elején műtenek majd, de már előre félek, hogy hosszú ideig tart majd a felépülés.

Előzmény: Törölt nick (2030)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2030

Pesten ilyenek, mint kötszer és pólya nem kellenek.  Kizárólag az alapvető személyes dolgaidat kell vinni, ha egy napos sebészetre mész.

Előzmény: Virág_Szeged (2028)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2029

Hajrá majd szoritok, de mikor? Meglátod hamar túl leszel rajta és örülni fogsz.

Előzmény: cinege48 (2027)
Virág_Szeged Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2028

Kérdésem lenne, hogy a kórházba mit kellett bevinnetek, gondolok itt elsősorban a kötszerekre, pólyákra stb., valamint  a műtét után javasoltak-e valamilyen gyógytornát?

 

cinege48 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 2027

Szia Cocer,

 

Köszi, már közben sikerült egy használtat vennem tegnap. Úgyhogy, jöhet a műtét!

Előzmény: Törölt nick (2026)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 2026

Ha minden kötél szakad, akkor itt megrendelheted.

http://elitcipo.axiomarket.hu/search?brand=Elit%20kezel%C5%91%20cip%C5%91&page=0 Ez jó, mert gördülőtalpas.

Előzmény: cinege48 (2024)
cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2025

Elfelejtettem, hogy Budapesten van-e valakinek eladó 37-es lábra való kezelőcipője? Megvenném.

cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2024

Sziasztok,

 

Van valakinek eladó kezelőcipője 37-es lábra?

cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2023

Köszi a jótanácsot.

Előzmény: Törölt nick (2022)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2022

Szia cinege48!

Nekem volt kezelőcipőm a műtétek során és nagyon jól ki is tudtam használni. Mivel gurulótalpas és tépőzáras a kezelőcipő így a műtött területet egyáltalán nem terheled és  akármilyen nagy a   kötésed  bőven belefér. A túraszandál nem rossz  elképzelés  gazdasági szempontból sem,  csak az a baj vele, hogy külön bokából kell tartanod  (ami  eléggé megterhelő) a lábfejedet, hogy 6 hétig a  külső lábéleden, vagy sarkadon közlekedj. Ennyi csak a különbség a kettő között. Véleményem szerint a kezelőcipő jobb.

Előzmény: cinege48 (2021)
cinege48 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2021

Szia Cocer,

 

Köszi a megnyugtatást. Szerinted kell vennem kezelőcipőt, főleg, hogy még a 3.-ra is fell kell mennem, vagy elég, ha veszek egy 1 számmal nagyobb tépőzáras állítható túraszandált és abban később is tudok majd már menni pl. kötözésre? Vagy azért jobb otthon a kezelőcipő, biztonságosabb?

Előzmény: Törölt nick (2020)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2020

Ne aggódj, mert fel fogsz tudni menni  a harmadikra. Nekem csak az elsőre kellett  annak idején.  Persze segítségemre volt a korlát, de biztonsággal felértem.  

Előzmény: cinege48 (2019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!