Keresés

Részletes keresés

belic Creative Commons License 2003.02.20 0 0 122
Szia!

Hat, en meg sosem mentem busszal. Az biztos, hogy a Camponatol egy kicsit a belvaros fele van, valoszinuleg a 3-as busz jar arra. A buszmegallo kozel van, es talan latszanak a hazszamok a busz ablakabol.

Bel

Előzmény: Gróf Úr (121)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.20 0 0 121
Egy BKV-s megközelítést tudsz mondani? Érdekelne a dolog .-)

El?re is köszöni: LC

Előzmény: belic (118)
belic Creative Commons License 2003.02.19 0 0 120
Szia!

Szivesen latunk titeket, belepo nincs. Ez egy pince loter, ezert mindig huvos van benne. En is indulok, de sajnos csak klubfegyverrel.
A szabalyok ertelemszeruek, pl. ha versenyzo van a palyan, akkor tilos odamenni a palyara, tilos az epp versenyzohoz beszelni (zavarni is, es segiteni is: "he, erre a celtablara elfelejtettel loni!"). Szoval a nezokre vonatkozo szabalyok szerintem olyanok, hogy az ember magatol is kitalalja oket.

Bel

Előzmény: Zaku (119)
Zaku Creative Commons License 2003.02.19 0 0 119
Hali !

Megyünk az öcsémmel !
Nézöknek belépö vagy valami szabály - a szem és fülóvón kívül ?
Belic kartács Te is is elindulsz ?

Üdv Gábor

Előzmény: belic (118)
belic Creative Commons License 2003.02.15 0 0 118
Sziasztok!

Szeretnetek latni (hallani, szagolni :-)) civil MP-5-ost (BT-96)?
Ha szerencsetek van, mas erdekes fegyverek is lesznek, de BT-96-bol biztos lesz nehany.

Jovo heten szombaton (2003.02.22) lesz egy IPSC puskaverseny Albertfalvan.

Cim: Bp. XXII. Nagytétényi út 66., szerintem 10.00 es 13.00 ora kozott erdemes kijonni. Celszeru szem es hallasvedot hozni, mivel ezek hasznalata kotelezo a loteren. Barki johet nezonek, ha megtetszik, lehet klubtagnak is jelentkezni.

Bel

don_kihote Creative Commons License 2003.02.01 0 0 116
Bármelyik vadászboltban tudnak ajánlani sokféle fegyverolajat, régen a legdivatosabb a Balistol volt, de mind jó, a WD 40 is. Kell egy csőpucoló felszerelés: ez egy nyeles rúd, legjobb ha egydarabból van műanyag bevonattal, forgó fogantyúval. Menetesen cserélhető kefék átmérője kb. passzoljon KALIBERHEZ /nem az újsághoz/.
Kefék: drót, sörte, rongyos/ ez egy kis alkatrész amire puha természetes alapú rongyot kell tekerni és azzal húzni ki a csövet. Elég kimerítő voltam?
Előzmény: repepe (115)
repepe Creative Commons License 2003.02.01 0 0 115
Szia don_quiote!

Koszi a gyors valaszt!

Mit tudsz javasolni allagovasra. Cso es egyeb mozgo alkatresz karbantartasara. Igaz hatastalanitott eszkozhoz kell, de attol meg szeretnem nagyon jo allapotban megorizni. Rozsdasan hulyen nezne ki a falon.

Udv: repepe

don_kihote Creative Commons License 2003.02.01 0 0 114
"Vagy a WD40 nem ugyanaz, mint a 15-W40?"
De majdnem ugyanaz, mint a teniszpálya meg penisztája. A WD 40 egy univerzális spray, zárolajzó, csavarlazító, korrózióvédő stb. Szükség esetén jó fegyverkarbantartásra is. A 15-W40 pedig egy téli-nyári motorolaj benzinüzemű gépkocsikhoz, fegyverhez nem ideális.
Előzmény: repepe (113)
repepe Creative Commons License 2003.02.01 0 0 113
Sziasztok!

Meg jo multkor olvastam, hogy valaki fegyvertisztitasra, ill. konzervalasra 15-W40 -es olajat ajanlott, itt meg az ellenkezojet talatam.

Vagy a WD40 nem ugyanaz, mint a 15-W40?

Yogoslavian M48a Mauser Ready For Cleaning. Old ammo is cheap and easily available. However it may be mildly corrosive. It is essential to use a liberal amount of a good cleaner like Hoppes #9 after shooting your rifle. Try to clean the gun the same day you shoot it. Don't let a gun sit around with possibly corrosive residue in it. After cleaning, apply a light oil of good quality gun oil. Do NOT use WD-40 as it will cause rust during prolonged storage

CorpseGood Creative Commons License 2003.01.29 0 0 112
Hi !

A skulló mégis csak vagányabb... ;)) ! Viszont a koronglövő gépen mi is gondolkodtunk a vadász haverommal, van 1-2 hely Budakeszi, Budaőrs környékén ahol ő ismerős ahova le tudnánk helyezni ! De azért még körbeérdeklődöm mert elöszőr szeretnék sörétessel rendes, ellenörzött körülmények között "szakembernél" +tanulni ! Nem azt mondom h. nem lőttem még sörétessel de más 1-2 lövés papírdobozra + más agyaggalambra !
Telefonszámot meg THX ! +örzöm !

Előzmény: don_kihote (111)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.29 0 0 111
Hali!
A sörétes lőszert patronnak hívják a vadászok. De ez mellékes. A Vadcoop vadásztársaság telefonszáma: 365-1005. XI. Bocskai ut 43-45.
De bemehetsz bármelyik vadászboltba érdeklődni a közeli lehetőségekről, ők a legautentikusabbak. A Nimród-ban hirdet egy vállalkozó korongdobógépeket, nem is túl drágán, ha veszel egyet bármikor gyakorolhatsz / csak a helyet kell megtalálnod/.
Előzmény: CorpseGood (109)
CorpseGood Creative Commons License 2003.01.29 0 0 110
hiba jav.: Természetesen én sem úgy....
CorpseGood Creative Commons License 2003.01.29 0 0 109
Hi !
Ok thx !Természetesen és sem úgy gondoltam h. odamegyek, kezembenyomnak 1 bock puskát 100 skullót oszt csá menny lövöldözni ! :) Azért akarok elmenni 1 lőtérre h. +tanuljak lőni rendesen! Nem vagánysából akarok puffogtatni... ! Azért is kérdeztem h. lehet-e oktatást kérni !?
Üdv !
don_kihote Creative Commons License 2003.01.27 0 0 108
Hali!
A Margitszigeti lőtér régen a Honvédé volt, most nem tudom. Ezért nem ajánlottam. Hogy engednek-e lőni a haver puskájával vagy nem, nem tudom. DE biztos, hogy nem balf.szság kérdése. Hanem pld-ul lövészetvezető kérdése. Ha még sohasem lőttél sörétessel, esetleg nagy meglepetés fog érni, és ezt tudja a lövészetvezető is. Ha nem enged csak úgy oda az állásba /mindenféle előképzettség nélkül/ ezt nem veheted zokon tőle. ÜDV!
Előzmény: unguided (105)
CorpseGood Creative Commons License 2003.01.27 0 0 107
Hi all !

Köszike az infókat ! Rápróbálok majd mind1ikre !
Még1x thx !
Üdv: CorpseGood !

belic Creative Commons License 2003.01.27 0 0 106
Hello!

Budapesthez kozel (de nem annak a teruleten, az M1-es mellett) van egy skeet loter. Meg csak egyszer voltam ott, ugyhogy a helyi szokasokrol nem sokat tudok (en sajat fegyverrel voltam :-)), a telefonszama: 20/9846270. Mi a "normalis" automata gepbol jovo agyaggalambokra lottunk, de volt ott sokkal meredekebb ("toronykakas"), es valami egesz fura roppalyaju ("nyul") gep is. Ha jol emlekszek majdnem egy evvel ezelott 2500Ft volt a loterhasznalat (25 korong), es a loszer is barati aru volt.

Bel

Előzmény: CorpseGood (104)
unguided Creative Commons License 2003.01.27 0 0 105
A Margit-szigeten valóban van egy skeeter (jól írom?) állás. Az északi végén, a duna fölé eregetik a sörétet. Csodálkoztam is, mert ha egy kissé oldalra fordulnak, akkor már potyognak is a sörétek a partra. No meg az arra járó nem kevés hajóra. :)
Előzmény: CorpseGood (104)
CorpseGood Creative Commons License 2003.01.27 0 0 104
Hi all !
Én a Hubertsnál érdeklődtem a vadészvizsgát ! Ott se kötelező tanfolyamra járni csak az a követelmény h az összes könyvet meg kell venni és 3 hónappal előbb kell jelentkezni vizsgára ! Amúgykönyvek már +vannak és olvasgatok is de vizsgát csak szeptember környékén tudnám elkezdeni ! Van náluk tanfolyam is az 40 rongy ! Igazából nem sajnálnám rá a pénzt de még gondolkodom h. jelentkezek-e rá !
A koronglövészettel kapcsolatban meg annyi h. van erdész-vadász haverom akivel elmennyek ! Ő is akar gyakorolgatni csak még nem tudjuk h. hol ! Valamit mondott h. mintha a Margit szigeten lenne 1 lőtér de ez nem biztos ! Azért kérdeztelek titeket hátha tudtok 1 jó helyet ! Amúgy ha vele megyek el nekem van rá lehetőségem bérelni fegyvert esetleg oktatót kérni a lőtereken ilyen célból ? Vagy nem szükséges 1 fegyvertartásival rendelkező ember kísérőnek ?
Sorry ha esetleg hülyeségeket kérdezek de full láma vagyok még ezen a téren de nagyon vonzz ez a téma !
Üdv: CorpseGood !
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.01.27 0 0 103
Ahhoz hogy fegyvervizsga nélkül lőhess szükséges egypár jó haver meg fegyver+lőszer.Ha vannak vadász barátaid akkor náluk pengesd meg a dolgot.Ha nem töketlenek, akkor szivesen elmennek veled.Ha balfaszok akkor nem.
Előzmény: CorpseGood (101)
don_kihote Creative Commons License 2003.01.27 0 0 102
Hali!
Régen vizsgáztam, lehet, hogy most másképp van, de azt tapasztaltam, hogy a Vadcoop bérkilövő vadásztársaság a legliberálisabb /ez most nem politikai kategória/. Én ott jártam tanfolyamra, gyakoroltam, ők szervezték a vizsgát stb. Nézd meg a telefonszámukat a tel. könyvben. Magánúton is leteheted a vizsgát, de esetleg későn jössz rá, hogy jobb lett volna csoportban! ÜDV!
Előzmény: CorpseGood (101)
CorpseGood Creative Commons License 2003.01.27 0 0 101
Hi all !

Segítségeteket szeretném kérni ! Remélem van közöttetek valaki aki pesten ismerne 1 vagy 2 lőteret ahol lehet gyakorolni a koronglövés Skeet vagy Trapp módját ! Igazán kezdő vagyok a témában még... ! A vadászvizsgám szeretném lerakni és ahhoz lenne majd szükséges gyakorolnom a lövészetet ! HA még árakat is tudnátok esetleg mondani nagyon HÁLÁS lennék ! De ha csak címet vagy telefonszámot azt is +köszönném !
Esetleg valamiféle infót tudtok szolgáltatni nekem ez ügyben ? Lehet 1általán fegyvervizsga nélkül lőni ? Mi szükséges ehhez ?
Válaszotokat előrre is köszönöm !
Üdv: CorpseGood !

DVe Creative Commons License 2003.01.21 0 0 100
Hali mindenki!Eladó kispuskát(.22) keresek lehetőleg olcsón!Aki tud írjon a daverr01@freemail.hu-ra.Köszi várom leveleiteket!
gunner1 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 99
Akkoriban Eley Tenex-szel lőttünk, edzésre pedig a Vostok Match -ot használtuk.
Az utóbbival előfordult, hogy öt-hat tízes után egy hatórás nyolcas - hetes beugrott, és elkezdtem megmérni a lőprtöltetet,labormérleggel mértem, de nem találtam mérhető különbséget a töltetek között.

Persze itt olyan kis töltetmennyiségről van szó, hogy nem lehet kimutatni a különbséget.
Meg még az is előfordulhat, hogy másról van szó.

Pedig hát bosszantó volt mert meghamisítja az erdményeket.

Előltöltőssel még nem nagyon lőttem, mert a múnició árusítása és birtoklása be van tiltva nálunk.
(remélem legalább ezt jól tudom?):-))

Előzmény: Space Cowboy (97)
gunner1 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 98
Szervusz.

Igazad lehet a lőlap "feketéje " (a tizesről nem is beszélve )elég kicsi még 50 méterről is,.-)
a zárt irányzékot természetesen ismerem, a szabadpuskához azt használjuk, már akkoriban is volt ún.íriszdiopter, ahol a nézőke nyílását fokozatmentesen lehetett állítani és pluszban különböző színszűrőket volt lehetőség beforgatni, a jobb látási viszonyok elérése érdekében.
De hát ez nem új dolog.
A Feinwerkbau légpuskámon is ilyen volt, de itt cserélhető dioptert használtam.

Most hallom egy havertól hogy tényleg igaz a dolog, és elmagyarázta a lényegét.
Hát úgy látszik, lemaradtam a technikától......
Hát akkor ezennel igazatok van, visszavonom.:-))

Előzmény: Space Cowboy (96)
Space Cowboy Creative Commons License 2003.01.10 0 0 97
Még 1 apróság+ Azt írod, hogy:

"de aki már l?tt egy pár l?szert, az tudja, hogy a vadászpuskák l?szereiben is iszonyatos szórás adódik, például az egyik sorozat l?szerb?l bel?tt 30.06 fegyver a következ? sorozatszámú(ugyanolyan gyártmányú és típusú) l?szerrel száz méteren 150 milliméterrel le és jobbra hordott. "

Namármost az elöltőltő fegyveres lövészet (vagy inkább művészet :-)) ugyebár arról szól, hogy az ember ezredgramm (vagy inkább tized grain) pontossággal kiméri a lőport, 100 saját maga által öntött lövedékből kiválasztja a +/- 0,5% tömegeltérésűeket (ha jó a kokilla ez max 30 lövedék) és borzasztó nyugodtan és megfontoltan mindig ugyanúgy tölti a csövet. Mi nem függünk a különböző gyártó lőszereitől, vagy ugyan azon gyártó pontatlanságától!

SC

Space Cowboy Creative Commons License 2003.01.10 0 0 96
Hello Gunner!

Valszeg az téveszt meg, hogy ilyen távolságban a 8a lőlap már nagyjából eltűnedezik a délutáni ködben... Éppen ezért nem légpuska lőlapra lövik a versenyeket, hanem nagyjából ember mellkas méretű célfeketére és nem nyílt irányzékkal hanem nagyon speckó diopteres (apertúra) irányzékkal. Ezeken egyébként cserélhető alkatrész a szem előtti darab, így tökéletesen kiválasztható a célfekete mérethez legjobban megfelelő rés méret.

Egyébiránt ha eddig csak 50 méterre lőttél (bármivel is) nem biztos, hogy van elég tapasztalatod a mosolygáshoz. Ki kellene próbálnod a hosszútávút is!

SC

Előzmény: gunner1 (95)
gunner1 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 95
Isten mentsen kisstílű értelmezési bonyolódni- tulajdonképpen csakis az igazság kedvéért mondanám el, hogy számomra a "kispuska" a Toz-8, és a "dióverő" néven illetett leventepuska-kategóriát jelentette-idáig.
De hát ha nem, akkor nem:-)
Egyébként ha valaki elővesz egy Frankonia vagy Kettner katalógust, akkor egyből fel fog tűnni a kategóriakülönbözőség a "kispuska" és - mondjuk egy Walther, vagy egy Anschütz, esetleg egy Feinwerkbau szabadpuska(KK) között.
Ha másból nem is de az árából mindenképpen.
A hosszútávú lövészetre visszatérve: tőlem lőhetnek akár kétésfél kilométerre is, bár kissé hihetetlen számomra hogy mit lát a célpontból ilyen távoságból:-)de ha van ilyen akkor van.
Mondom kissé hihetetlenül hangzik, mert ez a lőtáv még egy repülőgép gépágyúnak(Mauser 27 mm) is becsületése válik...de hát ilyen az élet.

Előzmény: gvass1 (94)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 94
hi,
"én nem kispuskával hanem kisöb? sportpuskával ...
Szóval van fogalmam egy két dologról."

Van, latjuk is a fentiekbol:-))

A "kispuska" a .22 LR kaliberu sport/vadaszfegyverek magyar, pongyola megnevezese. Szoval megiscsak ugyanarrol beszelunk.

Előzmény: gunner1 (90)
gunner1 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 91
Err?l még annyit, hogy volt nálunk egy nagyöb? sportpisztoly, egy Nagant.
Ez már nem volt nálunk használva, de l?szer volt hozzá egy ládával.
Én puskás voltam de azért szerettem a pisztolyt is.
A zártirányzékú puska l?lapra l?ttem vele (természetesen egy kézzel célozva,) és l?lapon belül.És ötven méterre.
Előzmény: gvass1 (89)
gunner1 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 90
Akkor az szép volt.
Nézeteltérések elkerülése érdekében
én nem kispuskával hanem kisöb? sportpuskával l?ttem-elég sokáig, akkoriban még szinteket kellett teljesíteni- amit mindig az olimpián elért köregységekhez alakítottak ;akkoriban nyerte meg Varga Károly az olimpiát.599-cel.
Én is akkoriban l?ttem meg az ezüstjelvénynek megfelel? 592-os eredményt egypárszor.
Szóval van fogalmam egy két dologról.
Előzmény: gvass1 (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!