Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 686

En ismerem :)

Nekem matekot tanitott 1 evig, de aztan atmentem fakultaciora es ott mar nem o volt...4 ev alatt 4 matektanarom volt, es az elsos nagyon rossz volt (szerintem csak azt 1 evet tanitotta gimnaziumban es ugy tudom utana elkuldtek, de ahelyett hogy leadta volna az elsos anyagot, inkabb Horner fele elrendezessel tobbismeretlenes tobbedfoku egyenleteket oldatott meg velunk), mindig le voltam maradva es tokre kuka voltam a targyhoz :((( ehhez kepest muszaki palyara mentem, a foiskolan is elegge megszenvedtem a matekkal de szamolnom szerencsere nem kell tul sokat munkaban ;)

Előzmény: bosibo (685)
bosibo Creative Commons License 2010.11.22 0 0 685

Sziasztok!

1972-1976  F  osztály

Tóth Laci szigora, a magolás-ellenessége, Kővári úr kedvessége, Eta néni osztályfőnöksége Ambrus Z. Miklós úr angolossága... hát ezek az emlékek...

 

Aki ismeri: Dömölki Eta néni 2006-ban

 

 

 

 

Na ennyit...

Előzmény: x3x9 (683)
***RS*** Creative Commons License 2010.11.17 0 0 684

De nem ám! Akiket nem szivelt, azokat még elsőben kiutálta az osztályból. Talán még ők jártak a legjobban. De akik végig csinálták vele a 4 évet, még azok közül is jó párat (köztük enngem), jól megszivatott. Iszonyatosan rossz jellemzést írt rólam az egyetemnek.

Előzmény: Törölt nick (681)
x3x9 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 683

Én  az 1970-74-es  években voltam diákja a Gimnáziumnak, Galambos László volt az osztályfőnökünk. Tóth László tanár úr tanította a történelmet és, ha jól emlékszem, Kádárné a németet. Sajnos sem a tanárainkról sem volt osztálytársaimról nem sokat tudok, az eltelt években csak hármójukkal találkoztam, de már annak is sok éve. Ha volt is egyáltalán osztálytalálkozónk én nem tudtam róla. Véletlenül akadtám rá erre a fórumra, itt olvastam, hogy Kővári tanár úr már nem él, nekünk is ő tanította a földrajzot. 

shuffle Creative Commons License 2010.11.11 0 0 682

Sziasztok!

Jujj, nekem is ő, csak 89-93ig. :D

Előzmény: Törölt nick (681)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 681
:) Tudom, h régen írtatok :)
Nekem is ofő Jánosi Ilona, 85-88 :)
Gondolom Nektek sem volt könnyű.
Előzmény: ***RS*** (643)
74-es Creative Commons License 2010.03.30 0 0 680

Sziasztok!

Csak most találtamrá erre fórumra, egy újabb Kaffkással szaporodott a létszám 1970-74.

Úgy látom elég régen volt már az utolsó bejelentkező.

***RS*** Creative Commons License 2010.02.17 0 0 679
Köszönjük a hírt, nem tudtam róla. Főleg azt köszönjük, hogy csak ezért regisztráltál az Index-en! :-))
Előzmény: Partyday (677)
vépé01 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 678
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet, de ami engem illet, én biztos nem megyek el.
Előzmény: Partyday (677)
Partyday Creative Commons License 2010.02.12 0 0 677

Üdvözlet a volt Kaffkásoknak!

 

 

Egy kis információ mindazoknak akik esetleg még nem tudnak róla.

 

2010.03.26-án 17 órától Kaffka emléknap

 

Iskola bejárás, találkozási lehetőség a volt tanárokkal és diáktársakkal, egy kis műsor, koncert, retro disco, kitekintés a felújított kupolából, büfé és tabló kiállítás.

 

Egyelőre ezek tudhatóak. Bővebben majd a www.party-zone.hu oldalon folyamatossan.

 

Várunk mindenkit szeretettel.

Sarkany Creative Commons License 2010.02.08 0 0 676

...de volt egy kis "stihje".

 

Amit már a megjelenésével és a kinézetével is sugallt. :)

Előzmény: ***RS*** (675)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.08 0 0 675
Barta József fura egy figura volt. Elég jól és érdekesen tanított, de volt egy kis "stihje". Sok bolondériája volt, az egyik a repülő csészealjak. Akkoriban még létezett egy heti lap (talán Ország-Világ) amelyik rendszeresen közölte a legújabb történéseket a Bermuda háromszögben. Barta is mindig vásárolta az újságot, és rengeteget beszélgettünk vele erről. Nagy híve volt a jelenségnek. 1978-ban aztán elment a Kaffkából máshova. Úgy tudom hogy az egyik tanítványát vette feleségül.
Előzmény: Sarkany (672)
Sarkany Creative Commons License 2010.02.08 0 0 674
A kínai horoszkóp szerint, 2012. februárjában kezdődik ismét (víz)Sárkány éve... :) 
Előzmény: ***RS*** (673)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.08 0 0 673
Akkor reméljük hogy a régi topiclakók ismét rátalálnak, és a "centenáriumi" 2010 a sárkány éve lesz ismét...
Előzmény: Sarkany (671)
Sarkany Creative Commons License 2010.02.08 0 0 672

Barta tanár úr

 

Barta tanár úr nagyon ravasz fickó volt.

Engem abban az időben tanított, amikor Gorkíj: Anya című műve még kötelező olvasmány volt. A terjedelmét illetően gigantikus egy mű, talán több, mint 600 oldal. Emiatt (is) viszonylag kevesen olvasták végig. Ha jól emlékszem, talán a 160. oldalig jutottam el, buzgó olvasással...

Barta tanár úr, ellenőrizendő, ki olvasta a művet, ki nem, olyan kérdéseket tett fel, hogy a nebulók füle is kettéállt. Pl. Milyen illetőségű volt a regénybeli Natasa? Milyen színű volt Ivan Alekszejevics zubbonygombja?

Gondolhatod milyen nyöszörgősre sikerültek a válaszok. :)

Előzmény: Misika99 (669)
Sarkany Creative Commons License 2010.02.08 0 0 671

úgy tűnik végleg bedöglött

 

Inkább úgy mondanám: nagyon lelassult. Lassan tíz éve, hogy nyitottam és ennyi idő alatt nem jött össze ezer hozzászólás. :(

Előzmény: ***RS*** (670)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.08 0 0 670
Szia! Én pedig sejtem hogy ki lehetsz, K. Mihályra tippelnék. A tavaszi érettségi banketten nem voltál ott. Igen ők tanították elsőben a két tárgyat. Késöbb jött Galambos biológiából. Sajna én is csak mostanában találtam a topikra, de úgy tűnik végleg bedöglött.
Előzmény: Misika99 (669)
Misika99 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 669

     Szia!

 

   Elsőben a biológiát Sörös Lenke

 

   Míg a magyart

 

   Barta tanár úr tanította!

 

Üdv.!!

 

Előzmény: ***RS*** (643)
Misika99 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 668

Szia!

 

Akkor mi osztálytársak voltunk! !! !!! :-))

De nem ismertelek fel az írottakból!

 

Előzmény: ***RS*** (643)
***RS*** Creative Commons License 2009.10.13 0 0 667

A 659 HSZ-ben lévő linken lévő képeket is nézdd meg!

Jó lenne ha ismét pörögne a topik...

Előzmény: vépé01 (666)
vépé01 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 666

Sziasztok!

 

Láttam, hogy evee rakott fel képeket. Ezek tényleg nagyon ízlésesek, különösen a háború előttiek. Visszaolvasva a hsz-ket, láttam, hogy RS és evee is beszélt a hátsó leaszfaltozott pályáról. Ott mi is annak idején rengeteget fociztunk. Nekem ezzel kapcsolatban is van egy nem túl épületes élményem: 4. második félévében 2 "értelmes" osztálytársam csináltatott magának 1-1 olyan polót, amin a "B...K?" felírat volt. (Direkt nem írtam ide a szót pontosan, nem akarok senkit megbotránkoztatni)

Szerintem ennek az égvilágon semmi köze nem volt valamiféle diákcsínyhez, egyszerűen egy ordenáré, közönséges és roppant alpári megnyilvánulás volt. A tornatanár meg nem foglalkozott velük, nem kérte hogy vegyék le.

 

Mindenesetre evee képei szépek, a háború előtt nagyon kulturált volt az iskola környéke.

Előzmény: Törölt nick (649)
***RS*** Creative Commons License 2009.08.06 0 0 665

Szerintem szép épület a József Attila, és nekem nagyon jó emlékeim vannak róla, mármint amire emlékszem. Én ugyanis általános iskola 1 és 2 osztályába oda jártam, utána megszünt az általánso iskola, és a továbbiakban csak gimnáziumként működött. (a tervező nevét rosszul írtam, helyesen Walder Gyula) Belülről hasonló mint a Kaffka, de nem annyira sötétek a folyosók és ugyanolyan díszkutak vannak bent amint a Kaffkában. Emlékeim szerint nagyon magas szintű volt a zenei képzés, mert volt egy ismerős zenész család ott ahol akkor laktam, és nekik mind a 3 gyerekük oda járt zenei tagozatra. Arra is emlékszem hogy nagy bemutatkozó koncert volt a díszteremben, hatalmas vendégsereggel, felhajtással.

 

Igen  a Jóska már akkor is igen elit gimi volt, én meg sem próbáltam oda bejutni a 4,3-4,4-es átlagommal. Meg akkor nem is indult fizika tagozat ahogyan emlékszem.

 

Egyébként nekem egy régi barátnőm lakik a Bükk alján egy kis faluban, és így kb két hetente lent vagyok egy hétvégére, télen nyáron hosszabb időre. Nagyon szeretem a Bükköt, már teljesen bejártuk, csak a Mályinka és Bélapátfalva körüli részen nem voltunk még. Régi könyveket, fényképeket, képeslapokat és térképeket is gyűjtök a hegységről. Csak azt sajnálom hogy elég kevés a szunyognál nagyobb méretű állat, illetve ezek messze elkerülik az embereket. Fel szoktatok menni megnézni a ménest a Nagy-mezőn? (de erről majd a másik topikban)

Előzmény: Törölt nick (664)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.05 0 0 664
Ez tenyleg erdekes. Sajna az mszp kozpont elegge csunya... :( oda jartunk ki melle cigizni a szunetben, amig ki lehetett menni :) (persze azota mar leszoktam :D) az regen is mszp kozpont volt?
A templom szep szerintem, de a "Joska" az sose tetszett, holott anno oda akartam jarni, de nem vettek fel a 4.7-4.8-as atlagommal, csak a Kaffkaba.

Igen szoktunk a Bukkbe is jarni, de sajna nem olyan gyakran mint szeretnem :(
Előzmény: ***RS*** (662)
***RS*** Creative Commons License 2009.08.05 0 0 663
Csak most vettem észre, hogy Te a Bükk hegységgel foglalkozó topikba is szoktál írni!   :o)
Előzmény: Törölt nick (660)
***RS*** Creative Commons License 2009.07.31 0 0 662

Igen, erre én is rábukkantam!   .-)

 

Találtam viszont egy érdekes képet, egy metszetet, ami kicsit kapcsolódik a Kaffkához. Ez a Ciszterciek számára tervezett gimnázium vázlat rajza, azaz a mai József Attila Gimnázium! Illetve csak a bal oldali rész épült meg (ez a Jóska) iletve a Cisztreciek temploma, ami szintén megépült, de nem teljesen így néz ki. A jobb oldali épület nem készült, ennék helyén van ma az MSZP továbbképző központ. (tervező: Winkler Gyula)

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 661
Nehany jelenlegi kep:

http://www.muemlekem.hu/muemlek?id=1114
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 660
Oh, ez nagyon tetszik!!! koszonom! :)
Előzmény: ***RS*** (659)
***RS*** Creative Commons License 2009.07.30 0 0 659
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 658
Hat sajna nem nagyon. A bekebeliek vannak, meg egy az ostrom utan, aztan meg a 90-es evek, amikor is kiadtak az evkonyvet. Azokat is felteszem majd valamikor, foleg belso kepek.
Előzmény: ***RS*** (657)
***RS*** Creative Commons License 2009.06.25 0 0 657
Köszönjük a képeket! késöbbiek nincsenek? (60-as 70-es évek) Én is találtam egy igen érdekes képet egy építészeti könyvben,lehet hogy érdemes lenne feltenni. (egyébként tényleg szép volt az épület is, és a környezete is. Nem véletlenül hívták a 30-as éveket úgy, hogy " boldog békeidők")
Előzmény: Törölt nick (656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!