Keresés

Részletes keresés

moon. Creative Commons License 2008.05.16 0 0 6245

Só, bors, füszer, kávé, tea, száritott gyümölcs, pl. aszalt szilva, füge, datolya, szölö, 1 kg-ig szabad vinni. Ezenkivül még egy kiló élelmiszer, de csak hütötáskában, pl. szendvicsek. 1 l alkoholos italt lehet vinni, eredeti csomagolásban, tehát házi barack pálinkát nem, 2 l üditö és 5 liter viz. Ez tetszik legjobban, hogy vizet nem szabad vinni olyan országba ahol a viz eléggé hiánycikk :-)).

Ami engem is jobban aggaszt mennyire fogja lassitani a határátkelést.  

Előzmény: moncsa03 (6242)
Hümi Creative Commons License 2008.05.16 0 0 6244
Kedves Nikos, ha valamire kíváncsi vagy kérdezz bátran...ha tudok segítek...
Előzmény: Hümi (6236)
moncsa03 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 6243
Akartam írni...felesleges vinni!..:) Bocsi
moncsa03 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 6242
Mi sem vittünk soha élelmiszert, kivéve ásványvizet. Bár egy kis sót,borsot, néhány fűszert, pirospaprikát meg egy-két alapdolgot a főzéshez szoktam csomagolni. Olajat, cukrot, lisztet, ecetet a salikhoz mind ott vettük. Zöldséget, gyümölcsöt tök felesleges ( de milyen az szárított formában? ) venni. Amúgy meg nem túl nagy szigorítás ez mert fejenként írja. Inkább attól tartok, hogy többet kell várni a határon, ha még kutakodni is elkezdenek.
Előzmény: passager (6238)
moon. Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6241

Szerintem ha valaki kérdez valamit és, ha valakinek van rá válasza írja meg. Ha mindig azt irjuk olvass vissza (hiszen ezerszer elmondtuk) akkor le is zárhatjuk a topikot, teljesen felesleges, ha valakit valami érdekel olvasson vissza. Szóval ha valakinek régebbi infója van rövidebben irja be estleg pontosan, hol van róla irva valami, ha pedi új az infó jó lenne minél részletesebben leközölni :-)

Sajna én nem tudok válaszolni mert nem horvátokon keresztül utazom.

halacs Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6240
Olvass kicsit vissza, szerintem minden kérdésedre választ kapsz.
Mi is Herceg Noviban töltöttük a tavalyi nyaralásunk nagyobbik részét, és teljesen beleszerettünk. :-)
Előzmény: Nikos. (6233)
halacs Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6239
Egyetértek. :-)
Előzmény: passager (6238)
passager Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6238
Montenegroba felesleges élelmiszert vinni!
Előzmény: moncsa03 (6231)
-lac- Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6237
Nagyon jonak tunik ez a szallas, az utcai kep alapjan tavaly pont itt kerdezoskodtunk, de csak masnaptol lett volna szabad helyuk, amit sajnaltunk, a tulaj is szimpatikus volt. A haz jo helyen van, igaz mi csak a hatso oldalat lattuk ahol a kapu van. Elol is le lehet menni a vizhez? Az idei arakrol tudsz mar valamit? Koszonom elore is.
Előzmény: Törölt nick (6220)
Hümi Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6236
Igen...tavaly...Budváig...
Előzmény: Nikos. (6235)
Nikos. Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6235

Kösz Hümi!

 

Te már mentél arra?

 

 

Előzmény: Hümi (6234)
Hümi Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6234
Horvátországban végig kapurendszer van...belépéskor biléta...kilépéskor mani...autópálya Sestanivacig van...
Előzmény: Nikos. (6233)
Nikos. Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6233

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni Herceg Novi ügyben? Mi Letenyénél szeretnénk átmenni a határon. Arra gondolok pontosabban, hogy kell e fizetni matricadijat vagy a kapurendszeres fizetés van? Meddig van Autópálya. Milyenek az árak Montenegróban? Mit érdemes megnézni, milyen a közbiztonság? Minden infót szívesen fogadnék erre az e-mail címre : info@nikosz.hu

 

potika Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6232
SúLYtani ? Tényleg így van az újságban is ? Gratulálok a szerkesztőknek...
Előzmény: moncsa03 (6231)
moncsa03 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6231

"Drágábban tudunk Montenegróba utazni" Délmagyarország mai cikk:

Június 1-től, a nyári turistaszezon kezdetétől megszigorodnak a montenegrói vámszabályok és a beutazás költségesebbé válik.

A határt átlépő minden gépjármű után környezetvédelmi adót kell fizetni, amely 10 eurótól ( személygépkocsik és legfeljebb 9 személy szállítására alkalmas kisbuszok ) egészen 150 euróig ( kamionok ) terjed.

A díjat minden járműre, tehát a montenegróiakra is kivetik. A podgoricai kormány előzetes becslése szerint mintegy 20 millió euró fog így befolyni az államkasszába.

A jövőben egy személy legfeljebb 5 liter palackozott vizet, 2 liter alkoholmentes és 1 liter alkoholos italt vihet be eredeti csomagolásban az országba. Átengednek még a határon fejenként 1 kiló szárított zöldséget vagy gyümölcsöt, s egy kiló azonalli fogyasztásra alkalmas, elkészített ételt. Előírás azonban, hogy az élelmiszereket hűtőtáskában kell tartani, amennyiben a jármű, amelyben szállítják, nem légkondicionált.

A szigorítások megfigyelők szerint elsősorban a kis pénzű, otthoni élelmiszereket jól felpakoló turistákat fogják súlytani, akiknek a zöme eddig Szerbiából érkezett. Tavaly például a 8 milliós Szerbia minden 20. lakója Montenegróban üdült-összesen 400 ezren.

 

 

Előzmény: újút (6229)
Hümi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 6230
Na mi lesz már az élménybeszámolóval...ne igegíjjjé má v@zze...csupázd ide a történteket...me én is ríjjjok... :)))
Előzmény: szervezkedő (6223)
újút Creative Commons License 2008.05.13 0 0 6229
Hahó,Szervezkedő!
Van-e infod a jún.1-től aktuális 10 eurós illetékről és a beviteli korlátozásról?
Mi június közepén készülünk utazni.Én eddig csak innen a fórumból értesültem ezekről a hírekről.Van-e visszhangja Montenegróban?Jún.1 mindjárt itt lesz.
Üdv!
Amari bp Creative Commons License 2008.05.13 0 0 6228
Ne idegeld, most jött fel :)
Előzmény: baffalolev (6227)
baffalolev Creative Commons License 2008.05.13 0 0 6227

Csőőő váztészta .
Megvettem a TV. kütyüt megyek le jövőhéten gyere rakd össze lent.
Előzmény: szervezkedő (6223)
Amari bp Creative Commons License 2008.05.13 0 0 6226
Te is! Hisz gyorsan reagáltál :o))) Hát mit vétett, itt dolgozik, ott meg henyél, hogy lehet ezt összehozni ?  :o)))
Előzmény: Hümi (6224)
Amari bp Creative Commons License 2008.05.13 0 0 6225
Sejtettem, hogy ez lesz  :o)
Előzmény: szervezkedő (6223)
Hümi Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6224
Légy erős drága barátom...tudom micsoda lelki megrázkódtatást kell kibírnod...ha nem rendelkeznél már-már emberfeletti képességekkel valszeg idegosszeroppanást kapnál...hidd el együttérzek veled és őszintén sajnállak...hihetetlen, hogy min mehetsz keresztül...pesze hogyan is tudnám...tudnánk mi ezt felfogni hiszen mi idilli körülmények között szívjuk várasaink hegyi levegőjét...hallgatjuk buszaink hárfazengését...autóink angyali kórusát...miközben te a poklok kínját élhetted át Montenegró gusztustalan lélekromboló hegyi között...gyomorgörcsök közepette szemlélted az elkeserítő kékséget...bamba...kiábrándult tekintettel meredtél a víz alatti lehangoló világ mocsarába...na de nem is folytatom tovább mert összeszorul a szívem...bocsáss meg de...vállaimat rázza a zokogás...Istenem mit vétett neked ez az ember...miért bünteted íj kegyetlenül... :)))
Előzmény: szervezkedő (6223)
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6223
Itthon vagyok. Szörnyü! Hümi! Most tényleg riiijjjok! Ha arra gondolok... De mire is gondolhatok 2 het tengerpart utan? A szivem szakad meg amikor rakattintom a lakatot a kertkapura es beülök az autoba. Szörnyü! Pityergek magamba, probalom feldolgozni a feldolgozhatatlant es ha a lelkem visszaszokik a szürke itthoni léthez, akkor jövök egy elmenybeszamoloval.
Előzmény: baffalolev (6199)
moon. Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6222
Aki Szerbián keresztül utazik kocsival, az Zlatiboron keresztül megy illetve mellette. Van másik ut is, de az inkább azoknak akik közép és dél Szerbiát is megnéznék. Lassan közeledik a mi indulásunk is, valoszinüleg Petrovac, amióta átadták az alagutat Sutomorénál, ugy vagyok vele csak Podgoricát elérjük és ott a tenger, nem kell megmászni azokat a nagy hegyeket.
Előzmény: Törölt nick (6221)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6220
Szó mi szó elég tűrhető,ámbár az orosz jelenlét már tavaly nagyon aggasztó volt,az idén meg gondolom még többen lesznek.
Addig is ha valakit érdekel egy kis reklám: szállás svetiben
Az idei paramétereket még nem tudom,most szándékozok felvenni a kapcsolatot a tulajjal.Ha érdekel valakit szívesen megosztom vele.
Előzmény: Törölt nick (6219)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6218
Hali
H G kérdezett róla és te válaszban kérdezted,hogy hol van a zlatibor,mert nem vélekszel rá.Erre reagáltam,amúgy megyek én is majd lefelé arra, valószínű sveti stefanba.
Előzmény: Törölt nick (6217)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6216
Zlatibor lesz az,mégpedig a Belgrád-Podgorica útvonalon van.Ott kezdődik az első komolyabb hegyi rész,az út csak érinti Zlatibor vidékét,azon a részen kezdődik a tavaly átadott új szakasz lefelé menet.
Előzmény: Törölt nick (6209)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 6215
Bocsi!
Rosszul írtam,neked csak az első mondat szólt volna.
A többit krobinak szántam csak elfelejtettem jelezni.
Előzmény: Törölt nick (6210)
tom1969 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 6212

Engem érdekelne a szállás Bar-ban.

tom38@freemail.hu

csianna Creative Commons License 2008.05.10 0 0 6211
Ha érdekel Benneteket tudok 8 Euróért Barban szállást, a tengertől 300 méterre. 2 és 3 ágyas, pótágyazható szobák, Tv-vel, hűtővel, főzési lehetőség. Tényleg klassz, tavaly ott voltunk és nagyon meg voltunk elégedve.Ha érdekel küldök e-mail címet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!