Keresés

Részletes keresés

kasika Creative Commons License 2009.08.14 0 0 42995

Ahogy megnéztem a neten, valamint olvastam a véleményeket ugyan így gondolom én is. Nem kell minden áron elutazni. Ezek mind neccesek valami miatt.

 

Akkor lehet, hogy maradunk.

 

Azért köszi szia: Maria

Előzmény: Törölt nick (42993)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 42994
Echo T-n Tunézia most.
Előzmény: Törölt nick (42993)
kasika Creative Commons License 2009.08.14 0 0 42992

Sziasztok!

 

Hirtelen jött szabadság miatt a jövő héten el tudnánk utazni Tunéziába. Az iroda által ajánlott lehetőségek:

 

- Kheops,  Naebul

- Safa,  Hammamet

- Thapsus, Mahdia

- Soviva Resort, Sousse

- Prima Life Skanes Monastir

 

Dönteni 1 órán belül kell.

 

Szerintetek?

 

Zeki?

 

Köszi: Kasi

200309 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42991

Szia Belfegor13,

írtam Neked e-mailt.

előre is köszi az info-kat!

Előzmény: Belfegor13 (42988)
kvalcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42990

Nem tudom, hogy emlékszel-e rá, de augusztus 28-án megyünk a Medina Toursszal.

Előzmény: kvalcsi (42989)
kvalcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42989

Kedves Anginga!

 

Kb. egy hete válaszoltam Neked, hogy természetesen el tudok vinni egy kg zöldbabot. A gépünk sajnos nagy valószínűséggel este 20:15-kor indul, így reggel ki tudok ugrani a piacra. Az lenne a kérdésem, hogy kinek és hogy tudom átadni? Hagyjam az El Mouradi Skanes Beach recepcióján, de milyen névre? Kérlek aug. 19-ig válaszolj, mert később nem valószínű, hogy tudok netezni. Írhatsz e-mailre is: k.valcsi@freemail.hu

 

Üdv.: Valcsi

Belfegor13 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42988
üdv!
200309 szeretnék e-mailt küldeni de nem publikus a címed.

Ha valaki át tudná küldeni a díno clubos zenéket megköszönném!!!!üdv
hummm Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42986
Előzmény: Törölt nick (42984)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42985

Köszi Wendy!

Igen, az egyetlen szívfájdalmam, hogy a Mahdia Palace az idén nem jött össze, de azért még fel vagyok dobva!!!! :)

Mindenképpen írok beszámolót, bár remélem sokára jön el az a pillanat, és nagyon nagyon nagggyon lassan fog eltelni az a 8 nap a Marhaba-ban! XD

 

Kata

 

 

Előzmény: Wendy. (42983)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42983
Örülök, hogy összejött a nyaralás, ha nem is oda, ahová terveztétek. jó utat, és várjuk a beszámolót:). Üdv: Wendy
Előzmény: Cathyca82 (42979)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42982
Minden hotelba tudsz váltani, eu és a dollár, hogy lenne már egy árfolyamon?
Előzmény: vajdaeni (42981)
vajdaeni Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42981
valaki esetleg tudna nekem segiteni,hogy váltanak Tunéziában?Valahol azt olvastam,hogy a dollárért is ugyanannyit adnak,mint az euróért.Ez egy kicsit furának tűnik nekem,de ha igy van,akkor dollárt viszek:)!
vajdaeni Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42980
MI IS MEGYÜNK A MARHABA PALACE-BA,SZEPT.1-ÉN.REMÉLEM TÉNYLEG JÓ LESZ!
ÜDV.
Cathyca82 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42979

Sziasztok!

 

Ma sikerült lefoglalnunk az idei utunkat, örülök, hogy túl vagyok már ezen is! :)

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki segített választani, vagy csak elmondta a véleményét, tapasztalatát, bevallom nagyban befolyásolt, hiszen ha nem így lenne, nem járnék ide a fórumra, hogy infókat gyűjtsek! :)

A Marhaba Palace-t választottuk, több voks érkezett rá :D ! Igazából az utazási irodában is jobban ajánlotta ezt a csajszi, mint az Orientet, bár szerintem az sem rossz egyáltalán! Aug.25.-ös debreceni indulás lesz, úgyhogy szerencsére minden összejött, ami fontos volt! És így még kapkodni sem kell a 18.-i indulás miatt!

 

Nagyon örülünk annak is,hogy végülis olyan hotelbe megyünk, amit mi választottunk, amiről mások is jókat írtak, mi is rengeteg oldalt elolvastunk, képeket néztünk, és úgy érzem jól döntöttünk.

 

Ráadásul ma amikor kiderült, hogy a Hannibal-os útátiratás mégsem fog menni, megkönnyebbültünk, mert a sors eldöntötte helyettünk :)))) , a párom ma vallotta be, hogy ő nagyon bízott benne, hogy nem fog összejönni! Nem vágyott oda, és rossz véleményeket többet olvasott, mint jót, ráadásul angol oldalakon igencsak írják, hogy gond van a csótányokkal és a tisztasággal... márpedig én ettől az egytől tartottam! Már tegnap is mondta a párom,hogy inkább fizessünk rendes árat, de legalább mi választunk, plusz nincs idegeskedés, hogy az átírás miatt rendben lesznek-e a papírok... Sose lehet tudni milyen gubanc lett volna a reptéren, vagy ne adj Isten a szállodában! Úgyhogy nem véletlenül történt ez így, a sors mindig segít dönteni! :)

 

Köszi mégegyszer mindenkinek aki segített a döntés meghozatalában! :)

 

Üdv,Kata

Előzmény: kasika (42975)
murcsika Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42978

 

Köszönöm az infókat a Hannibal Palace-ról !

Esetleg utazik akkor valaki oda? Szept 8.-án?

És kedves Zeki, elismerés, hogy ilyen önzetlenül segítessz mindenkinek, meg ez nagyon klassz,hogy te ilyen járatos vagy Tunézia ügyben:))))

De én hiába olvastam el végig az elejétől ezt a fórumot, hiába olvastam ki egy utikönyvet,néztem meg egy uti filmet,azért nagyon kíváncsi vagyok,hogy aki esetleg egy vagy két hete jött haza, az milyen dolgokat tudna írni. Személyzet,kaja,tengerpart,programok,drágaság van, vagy sem,stb

Szeretem olvasgatni a beszámolókat, akár jó, akár rossz, és nagyon készülünk erre az utazásra, ugyanis most fogunk először Afrikában járni, illetve most fogunk először repülővel utazni, és hát be kell valljam nagyon izgulok:) És szomjazom az "infókra".:))))

Üdv mindenkinek, és mégegyszer köszi a segítséget!

 

kékszemű Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42977
Hogy egy kis olajat öntsek a tűzre, elmondom a véleményemet :-)

Szerintem megfelelően segítesz azzal ha, a keresés linkjét beteszed ide, de NEM jó ötlet beidézni a kérdéses hozzászólásokat szó szerint. Ezzel csak azt éred el, hogy aki tud keresni, az kétszer találja meg az őt érdeklő hozzászólást, aki viszont nem tud keresni, az sose tanulja meg a kereső használatát.

Aztán ráadásul még le is b.sz, hogy ha másnak segítesz, akkor neki miért nem :-))))
Előzmény: Törölt nick (42973)
mcica Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42976

Segítőkészségedet dehogy vonom kétségbe, elismerés illet érte. Csakhogy az új fórumozók nem tudhatják, milyen is vagy Te valójában, és hogy úgymondjam, az előző hsz-od után nem is derül ez ki...

Remélem, sikerült elvennem a rossz szájízedet.

Előzmény: Törölt nick (42973)
kasika Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42975

Szia!

 

Na, hogyan döntöttél, melyikbe sikerült foglalni, honnan repültök?

 

Kasi

Előzmény: Cathyca82 (42951)
mcica Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42972

Nehogy má' egymás torkának essetek!

Egy kicsit több toleranciát, kedves Zeki!

Az érdeklődők pedig ha írnának egy sort, hogy eddig ezt-és ezt elolvastam, és még ez-és ez lenne a kérdésem.

Szerintem megoldható!

200309 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42968
először is köszönöm a kedvességed. végigolvastam több hónapra visszamenőleg a hozzászólásokat, ezért kértem friss információkat, ugyanis valaki tegnap írta, hogy most jöttek haza, az ő véleményére lennék kíváncsi, és nem a tiédre.
Előzmény: Törölt nick (42966)
200309 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42965

sziasztok, az el fellről szeretnék kérni friss élménybeszámolókat, holnap indulunk.

köszi!

Előzmény: kvalcsi (42964)
kvalcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42964

Szia!

 

kcsaba és mások is jöttek mostanában haza a Hannibal palaceból!

pár vélemény:

"Szálloda: A szállodában nem akartam a véletlenre bízni a szoba kiosztását, így félrevontam a recepcióst, és mielőtt odaadtam volna bármilyen pénzt, nyíltan megmondtam, hogy extra euróért extra jó, tengerre néző és csendes szobát akarok. Először vonakodott, aztán Rodolfót megszégyenítő ügyességgel és gyorsasággal kivette a 15 eurót az útlevélből és adott egy szobakulcsot, plusz szólt a londinernek, aki segített felvinni a cuccokat. Először kicsit zavarban voltam, mert a legkisebb pénzem 5 eurós volt, de a londiner megnyugtatott, hogy nem kér pénzt, és gyorsan távozott. A szobánkkal maximálisan meg voltunk elégedve. A harmadik emeleti 382-es szobát kaptuk, ami a tengerre nézett és csendes volt, ezen felül tiszta, és a légkondi is végig tökéletesen működött. Hogy ezt az extra pénznek köszönhettünk vagy sem, soha nem fog kiderülni, de ahogy láttam más sem nagyon panaszkodott. Takarítás minden nap volt, és a 6 napból amit ott töltöttünk kb 3 nap hagytunk ott 1-1 dínárt. Szóval nem igazán várták el, de nyilván örültek neki. A cuccainkhoz nem nyúltak, és bár kívülről tilos volt behozni az ásványvizet, a kinti vízzel teletömött hűtőnket sem bántották. Csótány nem volt. Persze ha reálisak akarunk lenni, akkor azt látni kell, hogy a Hannibal Palace magyar szemmel nézve egy 3 *-os szállodának felel meg, és talán még ehhez is kell egy kis jóindulat, hiszen elég kopottas és avítt az egész, de a célnak tökéletesen megfelelt. Még talán annyi érdekességként, hogy a szálloda legalább 50%-a magyar volt.

"Hannibal Palace Port el kantaoui jul 14-től 24.ig igy egy hét után is azt gondolom életem legjobb nyaralása volt, még akkor is ha a párom szerint kicsit rózsaszínű a köd amitől nem vettem észre az apróbb zavaró tényezőket,,,,indulásnál (miután a dátumés a szálloda is változott) reptéren túlsúlyos börönd, "csekély" 40 euróért azért elviszi a gép :-)

de tele volt otthonhagyhatatlan dolgaimmal, mit tehettünk volna. A gép nouvelair pontosan indult, tvl visszafele pontosan érkezett volna, ha nem ránk várt volna, mert megmondom az oszintét nem siettem el a beszállást, mondván ugyis késik a gép, hát nem, egy percet sem, ugyhogy miután sikerült helyetfoglalnunk, a megérdemelt büntetés várt ránk hajnal kettőkór Budapesten, a börönd eltünt!!!! (valaki felkapta a sajátja helyett, már másnap délután kihozták ide vidékre, dunaujvárosba!!!) Nekem ez sem jelentett akkora tragédiát, hogy esetleg a nyaralást lepontozta volna!!! lehet hogy én fogom fel az életet túl pozítivan?????

Ami a szállodát illeti, kerek perec megmondták 20 euroért szép szobát kapunk, fizettunk és tényleg a 11 nap zavartalan, tengerre néző szuper szoba volt, klimával, működö hűtővel tiszta ágynemúvel törülközövel mindennap.....én erre számitottam, ugyhogy ez sem döbbentett meg, a kaja: én a 11 nap alatt minden n ap összeállítottam mást és mást, nekem az sem volt unalmas, és finom volt, és nem lettunk betegek sem, s ütik pedig.....hmmm isteniek voltak esténként. Tengerpart: ennyi sós vizet még életemben nem ittam, mégsem volt bajom, a medence is tiszta volt, na és a vizitorna délelőttönként....Szabotázs!!!! Szahara túra két napos, felejthetetlen élmény volt, az idegenvezetőnk tüneményes emberke volt, Tunéziai de "perfekt" magyar, na  és a viccei :-) Minden percét élveztük az utazásnak, és a 4 csillagos ahol megszálltunk este Kebiliben, csodás volt."

 

"Az én véleményem a Hannibal-ról:

- enyhén szocreál hangulatot áraszt a belseje, úgy éreztem benne magam, mintha egy  szakszervezeti üdülőben jártam volna, bár igaz, azokból egy jól karbantartottban.

-  külső távolabbról készüólt fotót nyilván már láttál róla, az jól mutatja, hogy egy benga nagy épület.

- megnéztünk egy szobát is a takarítónő szívélyessége jóvoltából. Egyszerű, kopottas bútorzat, viszonylag kis méretű szoba, a fürdőszoba egy 3*-os európai szállodáénak felelt meg.

- a belső kertje kifejezetten rossz és kicsi, kopottas a többi hasonló kategóriájú szállodához képest. 

- A partja nagyon keskeny, sok az átmenő gyalogos forgalom, a kikötő közelsége rányomja a bélyegét. Ennél sokkal jobb fürdőzőhelyek vannak.  Itt nem nevezném előynek azt, hogy közvetlen parti szálloda.

Azoknak ajánlom, akiknek nagyon fontos a nyüzsgés, a városias tömegek, a város "biztonságot sugalló" érzése. "

 

Előzmény: murcsika (42963)
murcsika Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42963

 

Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy jött e mostanában valaki haza a Hannibal Palace-ból ?

Nagyon megköszönnék pár friss infót róla, mert oda készülünk szeptember elején.

Előre is köszike a segítséget!

"Bogyó" Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42962
Szia!

Az Amir Palace szerintem nagyon jó szálloda, csak kicsit kintebb van!
Sousse kb 8-10 km, ahová taxival be tudtok menni! Alkudjatok!
Ha mentek tevegelni akkor mindenképp vigyetek fehér hosszú ujjú vékony felsőt, mert szétégtek, egyébként meleg van estére egy nagyon picit enyhül az idő, ha fázósak vagytok vigyetek. Esténkét általában minden szállodában vannak programok, fakírshow stb., de ha jó bulizós helyet kerestek, akkor Sousse-ban a Bonaparte club-ot ajánlom!

Előzmény: bacskani (42956)
200309 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42961
szia, az esti géppel megyünk.
Előzmény: Muminka28 (42959)
bettus83 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42960
nekünk meg pont hogy az orientet ajánlották az irodába! ugyhogy mi holnap utazunk is:) ezt megkell tapasztalni,már én is annyit olvastam itt az Orientröl, jót meg rosszat is. valakinek csúcsszuper volt valakinek meg lepukkant..  de majd ugy csináljuk hogy mindenképp jolérezzük magunkat,ha esetleg mégsem lenne jó a szálloda valamiért. valaki jön a holnap esti géppel???
Muminka28 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 42959
Szia Ti holnap a délutáni géppel jöttök vagy az estivel az El Fellbe mert mi is oda megyünk?
Előzmény: 200309 (42945)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.12 0 0 42958

Szia!

 

Én is a Marhaba Palace-ra szavazok. Igaz, hogy mi a Marhaba Beach-ben voltunk, viszont én is érdeklődtem előtte és a Marhabás szállodákra mindenki csak jót mondott.

Talán még annyit, hogy az Orient Palace egy csillaggal több volt mint a mi szállodánk mégis olcsóbb lett volna. Kettő utazási irodában sem ajánlották mikor rákérdeztem.

Remélem segítettem valamit. Vagy jobban összezavartalak?

Kíváncsi vagyok végül melyik mellett döntesz.

Előzmény: Cathyca82 (42951)
bacskani Creative Commons License 2009.08.12 0 0 42956

Sziasztok!

18án, kedden indulunk Monastirba, azon belül az Amir PAlace-ba. Nagyon megnyugtatna, ha valaki információval látna el, h mire számíthatunk.

Segítsetek légyszi abban is, hogy vigyek-e hosszú újjú felsőt, hosszú nadrágot. Gondolom, hogy nem kell kötött pulcsi, deaz éjszakák azért csak hűvösek. Ki lehet egyáltalán ott mászkálni éjszaka valahova? Még sohasem jártam Tunéziában.

Köszönöm a segítséget!

 

szantog Creative Commons License 2009.08.12 0 0 42955
Szia Kata!

Akkor holnap lesz a döntés! :)
Végülis , Te mondtad nekem Hurghada előtt, hogy pozitivan kell nekiállni a dolgoknak.
Én is ezt mondom Neked most !
Végülis egy 5* szállodában is lehet csalódni, lehet hogy Ti a Hannibalba is nagyon jól érzitek magatokat, és akkor a végén még együtt búvárkodunk Egyiptomban :) , októberben !
Ezek szerint előfordulhat, hogy jövő héten már repültök......nem sámli....:):)..
Minél előbb foglalj nehogy elússzon ez is!
E-mail menni fog !

Hali! G

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!