Keresés

Részletes keresés

j4ck Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70530

Erre esetleg valakinek tipp?:

"Oldalhataros beepitesnel a szigeteles miatt mennyi ideig koteles turni a munkalatokat a szomszed? Ezt a kerdeskort vmi jogszabaly is emliti?"

 

Koszi!

Előzmény: j4ck (70465)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70529

Valaki kérdezte a falazást hidegben.

Tapasztalatom szerint rendes cementes és meszes malterbe belekeverve a kötésgyorsítót kb. -5 fokig lehet falazni, másnapra megköt a malter.

A zsákos malterrel, amibe csak homokot kell keverni (mostanában nagyobb terhelésű falaknál nem szabad meszes malterral falazni), nem sikerült fagypont alatt falazni, bármilyen márkás kötésgyorsítóval próbálkoztam, reggelre szét lehettet szedné kézzel a falat.

Fagypont alatt falazva, érdemes jó fórró vízet használni, valamennyit segít.

Van még egy lehetőség, a falazó PUR hab, probáltam a -1o fokost Porotherm 38-cal, nem sikerült, már -2 fokban nem kötött a hab.  

tgwh8 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70528

Lehet, de már egy hónapja a hóval/esővel riogatnak :D meg ugye kiürül lassan. Amíg nincs csatorna, kb. felét sem használom ki a pincének. De rájöttem, úgy könnyű spórolni, ha késő délután érek haza :D igaz, van vagy 15°C, de másfél rakat elég a háznak...

Előzmény: Kapocska (70527)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70527

"Ha nem lesz más, akkor számolok" hát muszáj lesz,mert Te és a párod

ha kidolgozza az elképzelt teraszt akkor már egyszerű.

A fa nem biztos,hogy jobb a pincében(páratartalom) lehet kint jobban szárad

+18 fok jön:-)

Előzmény: tgwh8 (70525)
epitkezes1 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70526

cserepet nem darabra, hanem nm-re veszünk. hiába 200ft, ha 45db kell egy nm-re.. :)

bramacot vennék, most a Natura Plus-t látom akciósnak. azért bramac, mert a clatronic nem menő. ez már bizonyított. :)

 

Előzmény: szociauto (70502)
tgwh8 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70525

Ha nem lesz más, akkor számolok. Mondjuk a friss fák még mindig nem kaptak karót, meg tüzifa sem került a pincébe (cserébe szigeteltem a csöveket meg a füstcsőt), szóval majd ha lesz egy nyugodt napom, elgondolkodom :D

Előzmény: Kapocska (70524)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70524

Én tennék be védőcsőbe + KPE csövet( ami mellett még más is elfér).

Igaz,hogy 10 évvel idősebb vagyok de azért meg tudnám csinálni.:-)

Nincs a neten hasonló mint amilyet szeretnél?

A beton szükségletet és a lábazati zsalukövet ki tudod számolni.

A feltöltéshez szükséges földet szintén.

Falazni akarod v. nyitott?

Tető miből?

Nyílászáró mennyi?

Előzmény: tgwh8 (70523)
tgwh8 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70523

A víz már műanyag csövön jön.

Most már ilyet nem tudsz csinálni.

Jó jó, de attól más még hátha tudja :D 2 vagy 3 méter * 3 méter nem elég méret? Van még egy 4m magasság is, meg egy 1m lábazat :D

Előzmény: Kapocska (70522)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70522

Kapásból nem megy,mert nem vagyok vállalkozó és építő sem.

Kb. 10 éve,hogy felépítkeztem rajtam kívül szakember csak a  kőműves

és a gázbekötéshez volt a többit ami egy ház építésével jár én

csináltam. De már nem vagyok „benne”.

Ezért írtam,hogy tervezd meg mit akarsz (legalább a méreteket) és a publikus

adatokból kiszámolható mennyi és milyen anyag kell(hány köbm. fa,hány köb.beton

a tető polikarbonát v. cserép ,hány db zsalukő ,stb, stb.).

A vizet v. máshol bevinni v. még előtte tartalék KPE behúzás, v. védőcsövet ráhúzni

a későbbi csere miatt.

Előzmény: tgwh8 (70521)
tgwh8 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70521

Azt hittem ti kapásból rá tudjátok vágni, hogy pl. egy 10m-es előtér három fallal volt x millió forint...

Tégla nem drága (max 100 ezret néztem, de az akcijós), beton sem, tetőre írták 4100/m2 hogy magas, tényleg 40 ezer lenne? Most akkor fél misiből megvan? :D 8 ezer a kátránypapír, arra emlékszem.

Meg az apróságok, amikről fintom nincs. Jó, legyen bent szigetelés is, mennyi, 30-70 ezer? Meg gondolom az anyagár mint munkadíj, meg megint az anyagár min papírmeló :D

 

Oké, egy méterre felteszed a terasz/tégla előteret. Lesz három métered, mínusz tető mínusz vagy 15-20 centi, mert nem indíthatod egyből az ereszből a kistetőt. Végül is ja, beleférhet 4 méterbe... :D 

 

Egy gondom lenne vele, hogy pont ott megy be a víz a házba, már ha a nagyobb verzió játszik, nem a 9m2-es.

Akkor anyagdíj kb. fél misi? 

Előzmény: Kapocska (70508)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70520

Ok. Köszönöm!

Gondolom rábízzák,ha tudok valamit (döntést)majd írok.:-)

Előzmény: Töck Jenő (70519)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70519

Nagy valószínűséggel nem váltja ki, pláne ilyen ritkán. Az alaptest szélességi mérete (átmérője) a teherbírás képletében szerepel, mint írtam kétszer olyan széles (vagy átmérőjű) alaptest teherbírása több mint kétszeresse a kisebbnek. Ugyancsak belejátszik a teherbírásba, hogy az alapozási sík fölött milyen vastag talajréteg van. A kisebbik számít, lásd pincefal. Azt tudom javasolni, hogy meg kell bízni a STATIKUS TERVEZŐBEN, (ha még nincs sürgősen szerezni kell egyet, mert építész ide már nem elég) mert ő van a legtöbb adat birtokában, ő ismeri a legjobban a helyszínt, a talajt és a terheket. Ha valamiért nem megbízható a statikus, akkor kell szerezni helyette egy másikat.

Előzmény: Kapocska (70518)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70518

Tudom én,hogy ez is egy tudomány,de nem vagyok birtokában a kért

infóknak.:-)

Arra gondoltam,hogy példul ahová kútalapot terveztek (200l hordó méret)

az kiváltható e több kisebb átmérővel( pl. összességében dupla alapterület) v. más megoldással.

Nem kell konkrét számításokkal alátámasztott írás(tervező majd számol)csak mint

elvi lehetőség a kivitelezhető kategóriában(mert ugye a lehetőségek korlátozottak).

 

Előzmény: Töck Jenő (70517)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70517

A lösz az erősen roskadás veszélyes, arra külön előírások vannak. Az agyagos-lösz az már nem egyértelmű, de egy használható talajmechanika nagyban megkönnyítené a döntést. Minden esetre jó lenne ha nem csak cseppenként jönne az információ. A minimum, hogy a terepszinthez képest (+/- 0,00m) hol van a pince járószintje (-x,xx m), honnan indulna a kút (cölöp)alap (-y,yy m) milyen mélyre menne le (-z,zz m). Meg azt sem árt tudni, hogy mennyi a lösz szervesanyag tartalma.

Előzmény: Kapocska (70515)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70516

Pl. Bobcattel az alap elé  (az alaptól mélyebben) egy másik alapot(falat)

ami a víz útját állná?

Előzmény: Kapocska (70515)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70515

„Ha a 200 mm átmérőjű furat a pince alól indul akkor sokkal rövidebb is.” v. inkább hosszabb.

Úgy tudom,hogy arra az esetre terveznek hogyha csőtörés van a hálózati gerincen.

Ha pl. a pince 9-10m mély és ki van boltozva akkor az 5m-es beton a maradék talajjal

erre is támaszkodhatna.

Kútfúró géppel lehet ilyen lyukat csinálni (erre volna lehetőség) ez is támaszkodna

valamennyit + a súrlódás.

Kérdés,hogy egy sor elég volna e v. iker lyukak,v. háromszögbe elhelyezve (agyagos lösz talaj).

Vagy más megoldás?

Előzmény: Töck Jenő (70514)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70514

Ha a 200 mm átmérőjű furat a pince alól indul akkor sokkal rövidebb is. Ebben az esetben a teherbírása még kisebb az előbb részlezett okok miatt. A kútalapot nem helyettesíti. Az más kérdés, hogy kell-e kútalap, de azt ennyi információból nem lehet eldönteni. Pl. erősen talajfüggő többek között.

Előzmény: Töck Jenő (70513)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70513

A 200 az milliméter? Gondolom igen. Arra azért kíváncsi lennék, hogy mivel állítanak elő egy 5 méter mély, 20 cm átmérőjű lukat.  Ehhez célgép (mikrocölöpöző) kell, de abban nem vagyok biztos, hogy ilyen kis átmérőjűt tud csinálni. Egyébként ezek - ha csak nem sziklára van állítva - akkor komoly eséllyel lebegő cölöpök lennének, azok teherbírása erősen talajfüggő (súrlódással működnek). A kútalap az támaszkodó jellegű.

Előzmény: Kapocska (70511)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70512

Az alap teherbírása nem egyenesen arányos a méretével. Kétszer akkora alap több mint kétszeres teherbírású.

Előzmény: Kapocska (70511)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70511

Ok. Kösz.

Kérdésem lenne,egy ismerős építkezne és az utcafronti részen az alap alatt

pince van + a vízközmű is nem messze megy a telken kívül.

A pince ki lesz rakva (boltív),de a tervező 5m mélyre 200l-es hordó méretű

kútalapot szeretne (csőtörés).Hát ez nem nagyon kivitelezhető.

Helyette (6m-rő lenne szó) méterenként pl.5m mély 200-as lyuk vb.vel megfelelne?

Előzmény: KömKel (70510)
KömKel Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70510

"Amikor én építkeztem akkor az úgynevezett szerelőbetont

az épület belső terében létesítettük miután meg volt a falazás ,födém."

 

Ez már egyáltalán nem igy van, a szerelőbeton a falazat alatt is van.

Előzmény: Kapocska (70500)
KömKel Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70509

Ha várhatóan minuszok lesznek az éjjel, akkor rakass fagyálló adalékszert a betonba (800 Ft/m3), és nem lesz vele semmi gond.

Valamint lehet esetleg C16 helyett C20-at rendelni.

Előzmény: hantorish (70498)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70508

Van itt pár ötlet teraszra:

https://www.google.hu/search?q=terasz+%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9s+f%C3%A1b%C3%B3l&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI0JDMm4f2yAIVCUgUCh1UwwL-&biw=1366&bih=607#imgrc=_

Az építőanyagok ára publikus(fa,beton,tégla stb.) a mestered ára az nem.:-)

Tervezd meg ,hogy mit akarsz és akkor számolható a kb. ár.

A teraszt közel szintbe hoznám a lakással, mert úgy komfortos, legfeljebb

egy lépcsőfoknyit lejjebb,hogy a bejárati ajtónál lehessen egy pihenőt,fordulót

kialakítani.

De ahány hsz. annyiszor csökken 100ezreket a költség,na még vagy kettőt.:-)

Előzmény: tgwh8 (70506)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.04 0 0 70507

Hányas a beton? Mivel öntik?

Előzmény: hantorish (70498)
tgwh8 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 70506

Ez még csak egy távolabbi terv. Előbbre való a szigetelés is :D

Csak ha azt mondjátok, hogy pl. 750 ezerből bőven kijön - gondolom én, miért ne jönne ki max 9m2? -, akkor lehet egybekötöm a hőszigetelős projecttel.

Az új tetőt nem fogom fölé kiengedni, mert arra már nem futja a csóró magyar fizetésekből :D

Valahogy be kéne varázsolni a derékszög két szárára a lapostetőt, mondjuk a meglévő eresz alá. Pl. két gerenda a falba vízszintesen és arra rá, csinálnak ilyet, vagy pár oszlop, a másik két oldalon meg kiásni az alapot, betonozni, és összekötni a kettőt :D a terasz így lejjebb kerülne, mint a ház padlószintje, ezért oda kéne még egy lépcső, valahogy. De ha a régi lépcső megmarad, akkor az már nem venne el plusz helyet a 6-9m2-ből. Egy-két ajtó, aztán jók is lennénk, no meg valami falazat :D csak ugye nem tudom mennyibe kerülne egy ilyen móka.

Előzmény: Kapocska (70504)
tamas1000 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 70505

Nalunk is betonoztak, igaz "csak" keritest, viszont hajnalban fagyott, volt -1-3 fok is akar egy rovid idore. A beton onmagaban hot termel, de a tetejet (zsalukovek kiontve) megcsipte a fagy szerintem nalunk. Atfagyni ilyen enyhe fagyban nem tud, persze ez nem szerkezeti beton, igy nem is izgat annyira a dolog...

 

most en is azt neztem, hogy melegedes lesz, szerintem ha az elorejelzes bejon, akkor nem lehet gond.

ha nagyon felted takartasd le, lehet meg is csinaljak... :))

 

nekem az a tapasztalatom, takarni, zsaluzni, maszkolni a komuvesek qvra nem szeretnek, elbliccelik...

 

Előzmény: halaloszto (70485)
Kapocska Creative Commons License 2015.11.03 0 0 70504

„A tetőcserénél megmaradt kis pénzecskénket üveggyapot hőszigetelésre költeném.”

Hát akkor erre a teraszra miből költenél?(a másik zsebből?):-)

Én ,ha szükséges megszélesíteném a lépcsőt elbontanák mindent körülötte(egy jó hőszigetelésű

ajtót tennék bejáratnak)és a terasz méretének megfelelően csinálnám meg az alapot

(töltés, beton, járólap)a tetőt meg kiengedném fölé.

Előzmény: tgwh8 (70501)
szociauto Creative Commons License 2015.11.03 0 0 70503

Szia! A 4100Ft fölötti m2-re vetített tetőszerkezeti komplett munkadíjad szerintem magas. Itt mifelénk 3000 pénz nettóért készítik és ebben minden benne van, kivéve az eresz dobozolást.

Előzmény: hantorish (69663)
szociauto Creative Commons License 2015.11.03 0 0 70502

Üdvözlet! Segítséget szeretnék kérni attól, akinek van tapasztalata betoncseréppel kapcsolatban.

Melyik márkát és típust ajánlanátok a 200Ft alatti tartományban? Miért? Előre is köszönöm véleményetek és segítségetek!

tgwh8 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 70501

A tetőcserénél megmaradt kis pénzecskénket üveggyapot hőszigetelésre költeném.

Helyiségnek csúfolni egy lépcsőt? :D tényleg csak a lépcső van benne, meg annyi hely, hogy két ajtó ki tudjon nyílni. Ja, meg van egy lámpa a plafonon, mi hülyék tetettünk egy kapcsolót a lépcső aljára is, de arra nem gondoltunk, hogy a lámpát át kéne tenni a falra, és könnyebb lenne izzót cserélni :D 

Egyébként én is +1 ajtóra gondoltam. Csak ugye jó lenne lemenni a teraszról a másik irányba is, az már három ajtó, +1 amit leszedtünk :D

Meg az sem mindegy, merre néz az ajtó, pl. nagy tárgyakat hogy tudsz cipelni. Pedig a legjobb lenne a jelenlegi ajtót megszüntetni, és a másik falra egyet, csak akkor ugye cumi van :D de ha az új lépcsőnek nem lesz korlátja, megoldható a dolog.

De ez még csak egy nagyon távoli terv, pusztán kíváncsi lennék, mennyiben állna meg egy fedett terasz, vagy előszoba, vagy szélfogó.

Előzmény: Kapocska (70499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!