Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 179
Tallina, a leveleződ visszadobja a mélemet! Megkapod azért őket?!!
Előzmény: tallina (178)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 178

A képek lemaradtak!

(Nem akarok sokat szereplni, de véletlenül a folvarrás-topikba tettem be először a hozzászólást, bocsi...)

Tojás volt......nyuszi lett belőle!
Előzmény: tallina (177)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 177

Praktika tojásnyuszim nekem is van, egy évben sokat varrtam, ezt vitték a kisfiúk tojás helyett. A szomszéd topikban már feltettem egyszer a rövid leírást, de most újra beteszem, talán kell valakinek és így nem kell keresgélni.

Szivárványszínekben varrtam, ez ezek maradtak:

 

MINTA

A tojásnyuszik forrása: Házi Praktika, 1999/3. szám.

Kellékek

trikóanyag plüss kb. 50 cm; szaténszalag (8 v. 10 mm-es); 2 db gyöngy vagy állatszem; 1 pár patent; tömőanyag;
    Varrásszélesség: 2-3 mm

    A nyuszi 8 db hurkából, fülből és farokból áll.

    Test: félbehajtani, összevarrni, kifordítani, fenekét behúzni, kitömni, majd a másik felét is behúzni

    Lábfej: félbehajtva összevarrni, kifordítani, (én az ujjaknál lekerekítettem és összevarrtam, az eredeti minta szerint be kell húzni), kitömni, a másik végét betűrve behúzni és elvarrni a szálat.

    Láb: félbehajtani, összevarrni, kifordítani, a széleket visszahajtani, kitömni – kitömött cső lesz belőle. A cső behajtott egyik végét a lábfejhez, a másikat a testhez kell varrni, apró öltéssel.

    Kéz: félbehajtani, összevarrni, kifordítani, ujjaknál előre lekerekíteni, vagy behajtva behúznia széleket visszahajtani, kitömni, a visszahajztott szélénel a testhez varrni.

    Fül: félbehajtani, középen összevarrni (szűkítő), plüss részekre felvarrni a szalagot, kétféle anyagot kistircelni. A plüss részre középig ráhajtani a fül két alsó szélét és egy-két öltéssel rögzíteni.

    Fej: félbehajtva összevarrni, hátul behúzni, kifordítani és kitömni. Az eredeti leírás szerint meg kell bontani a varrást és így bedugni a fülekhez, de én eleve bevarrtam a füleket a fejbe (géppel). Fejet kitömni, majd hozzávarrni a testhez.

    Farok: körbefércelni, behúzni, kitömni, helyére varrni.

    A végén fel kell varrni a szemeket, kihímezni az orrát, a mancsokat és a bajuszt. Kell még egy pici masnit varrni az egyik szalag végére, hogy eltakarja a patentot, ami összefogja  a tojást.

    A fülbe úgy fér, be, ha a két lábat keresztben a nyakába tesszük és a popsija alá hajtjuk a kezét.

    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 176
    Hát ez valami tünemény! Nagyon ötletes! De miért nem masnival záródik? :) Esetleg szabásminta? :) (Bár idén már biztosan minden Tildasban tündököl majd.. :D)

    Lányok, küldöm szakaszokban a leírásokat, de türelmet kérek, mert a kislányom nem mindig engedélyezi számomra a netezést, és a gmail néha nagyon csiga.. :)

    Zumizumi, sajna, én még csak elnavigálni sem tudok az orosz oldalakon, Komórka volt olyan édes, hogy megosztotta velünk ezt a kincset!

    Ildu! Nem teszed fel inkább ezeket a könyveket is a képtáradba? Akkor mindenki megtalálja.. :)
    Előzmény: Némakertész:) (174)
    ildu Creative Commons License 2007.03.19 0 0 175
    Kedveskéim,a könyvtárból kihoztam és beszkenneltem Gail Atwell:Rongybabák 1 és a Frottírállatok könyvet.Akinek kell,szóljon,elküldöm,ha időm engedi!
    Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.19 0 0 174
    A zsiráfok tüneményesek, gratula!!!

    nyuszkó (aki már 7 éve megvan) nagyon szeretett volna a fórumra kerülni, mert meghallotta, mennyire kedveltétek jegesmedvét (régi Praktikás minta), megmutatom, milyen, ha bátor, és hogy milyen, ha megijed és tojásnak álcázza magát:)

    zumizumi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 173

    IOkaste!

    Köszi, hogy megosztottad velünk ezt a linket! :-)))

     

    me.sziszi!

    Nagyon tetszik a gyerkőc ott az aranyos zsiráfok között!

    Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.19 0 0 172
    Sziszi, az jó, ha kiírja, hogy image 1 akkor nyomd, hogy mehet, és amikor visszadob a fórumra, ott lesz a hozzászólásod a képpel együtt, legalábbis nekem így szokott lenni:))
    Előzmény: me.sziszi (154)
    tallina Creative Commons License 2007.03.19 0 0 171

    me.sziszi, nagyon aranyosak  a zsiráfok! A nagy különösen tetszik ebből az anyagból. Hányszoros nagyítás? A baba is édes, az is saját gyártmány?

    Komórka! megkaphatom én is a tömörített Tildast? Nagyon tetszenek ezek a figurák, olyan bájosak! (A Praktikával kapcsolatban hasonló a véleményem, már le is akartam mondani, mert szinte mindig utoljára kapom, mint előfizető. Pl. a hvg-t az előfizetők egy-két nappal korábban megkapják, nem mintha számítana az a pár nap, de akkor is egy gesztus! Praktikánál az előfizetők a sor végén kullognak!!!)

    Kria! Válaszoltam... csak győzd elolvasni.

    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 170

    IQkaste!

    Én is mindent mentegetek, de mikor fogom megcsinálni? Ezer dologba belefogtam és millió más dolgom is van. Kaptam levelet a babatakaró miatt, most azt tervezgetem. Közben nyakunkon a húsvét kellene varrni már a nyuszikat is.

    Előzmény: Törölt nick (169)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.19 0 0 169
    Az érdem Komórkáé! :) Én csak nem akartam,hogy megint úgy járjak,mint a japán lapoknál.. inkább mentettem.. :)
    Előzmény: Kaoka (168)
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 168

    IQkaste!

    Téged villámmal kereszteztek. Elmentem itthonról rövid időre és ekkora meglepi már rég volt. Bezzeg most bejön a lap, miután elküldted. Nagyon szépen köszönöm. Annyira jól néznek ki!

    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 167

    IQkaste!

    Én is kérhetem, hogy küld át emailen. foltosklari@gmail.com előre is köszönöm szépen. Ide kérem, mert a másikat már nem nagyon használom.

    Előzmény: Törölt nick (159)
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 166

    komorka!

    Rosszat írtam a space-t nyomd meg utána.

    Előzmény: komórka (164)
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 165

    komórka!

    Nyomd meg az entert. Mást Én se tudok javasolni.

    Előzmény: komórka (164)
    komórka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 164
    http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=566&PN=1
    Az istennek nem kékül be! Mit csináljak, hogy kék legyen?
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 163

    me.sziszi!

    Köszönm szépen a választ. És nem deformálódott a polár anyag a tömésnél?

    Előzmény: me.sziszi (158)
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 162

    komórka!

    Hiába szeretném megnézni, nem jön be a lap. Már többször is próbáltam, de azt írja, hogy nem találja. Nem tudnád úgy begépelni, hogy egyből bejöjjön?

    Előzmény: komórka (149)
    me.sziszi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 161
    marmint a masodik mondatot IQkaste-nek szantam
    me.sziszi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 160
    komorka valoban nagyon klassz ez az oldal!

    ha megtenned, hogy elküldöd nekem, nagyon örülnek, ha lementetted a kepeket, köszi elöre is :-)
    Előzmény: Törölt nick (159)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.19 0 0 159
    Én is nagyon köszönöm!! Egy aranybányát találtál!! Akinek nincs türelme hozzá, dobjon egy mélt, én már mentegetem le az összes képet, szívesen továbbküldöm tömörítve.. :)
    Teljesen beleszerelmesedtem a Tildas-figurákba, most készül nálam is egy nyuszipár, és jónéhány liba is tervbe van véve.. (OFF: küldtem Neked mélt! :))
    ON:
    A Praktika miatt már év eleje óta bosszankodom, előfizettem rá, de eddig még mindig úgy kellett rájuk telefonálni 2-3x, mire megküldték.. Talán Húsvét után egy héttel megkapom a mostani számot is.. :-(
    Előzmény: komórka (157)
    me.sziszi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 158
    Kaoka,
    köszi szepen :-)
    polar anyagbol varrtam, es vatelinnel (azt hiszem, mert ezt kertem a boltban) tömtem ki öket, a farkukat meg sima fonalbol fontam össze
    Előzmény: Kaoka (155)
    komórka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 157
    Ugyanaz, csak több!
    Előzmény: Kaoka (156)
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 156

    komórka!

    Köszönjük szépen amit feltettél nekünk. Még nem kerestem rá, de a Praktikába megtaláltam a nyuszit. De szerintem az ugyanaz amit Juli31 küldött nekünk.

    Előzmény: komórka (149)
    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 155

    me.sziszi!

    Hű de aranyosak! Ez igen. És a baba is nagyon édes. Miből varrtad és tömted ki?

    Előzmény: me.sziszi (154)
    me.sziszi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 154
    Köszönöm szepen, hogy beraktad, meg a kedves szavakat is :-)

    igen, ugy csinaltam, de kep helyett beirja, hogy image1, es nem szurja be, nem tudom, mi lehet a problema
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.19 0 0 153
    Gyönyörűek a zsiráfok, hát méga gazdájuk!! :)
    Gratulálok!
    A mérettel nem volt probléma, nem tudom, Neked miért nem sikerült.. Amikor a hsz alján megjelent a kis kép, mellette az image1 felirat, az alatt van a beszúrás parancsszó. Arra is ráklikkeltél, és úgy sem sikerült?
    Előzmény: me.sziszi (151)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.19 0 0 152
    me.sziszi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 151
    sziasztok,

    Kaoka, köszi a leirast, igy probalom a kepet betenni, de nekem csak kiirja, hogy image1, es a kepet nem teszi be :-(

    IQkaste, köszi a segitseget, akkor elküldöm neked, es legyszi tedd be helyettem, köszi :-)
    Kria Creative Commons License 2007.03.19 0 0 150
    Tallina!
    Irtam e-mailt még március 16-án amire nem kaptam választ.
    Előzmény: tallina (145)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!