Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43764

Ja, és persze Neked is, bár ez olvasható a kép alatt.

Előzmény: Güsziológus (43763)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43763

Látod, működik a metakommunikáció!

:-)))

 

Ma egész nap túráztam, levelet nem írtam, mégis fent vannak a képek.

Köszönet HEV-nek.

Előzmény: Törölt nick (43762)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43762

Látom már kint is van :)

 

Visszafelé a medvehagyma- és kucsmagombaszedés után nem sokkal a Kisgyón előtt beelőztem egy fiatalembert, aki szemmel láthatóan kékezett. Esetleg olyan valaki volt, aki itt is itt van?

Előzmény: Törölt nick (43761)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43761

https://plus.google.com/photos/115424763073359084730/albums/5995394575456526129

 

Itt vannak a mai képek, szedd le, amelyik kell. Ezek 2000px szélesek.

Előzmény: Güsziológus (43757)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.03.27 0 0 43760

Izgalmas hír-részlet az MTSz fórumáról, Pálmai Vencel "tollából":

 

"A Kéktúra projekt keretében jövőre gyakorlatilag mindenütt új bélyegzők lesznek."

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43759

...illetve a linkelt oldalon csak egy van, nem tudsz miből válogatni... Holnap fotózok hozzá.

Előzmény: Törölt nick (43758)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43758

Persze, nagyon szívesen, ha nem baj, hogy emberek is vannak rajta. Ha üres kell, akkor pont holnap megyek ki medvehagymáért (a Kisgyónhoz az egyik legközelebbi medvehagyma-pont pont itt van a pihenőnél), és akkor csinálhatok elembertelenedett képet is.

 

Ami van kép, az itt van:

 

http://www.maszogep.hu/index.php/2014/03/02/zina-van

 

Ha kell nagyobb felbontásban, akkor írd meg, hogy melyik, és hogy hova küldjem.

Előzmény: Güsziológus (43757)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43757

Lenne egy kérdésem.

 

Fedett pihenőhely a Tűzköves-árok "bejáratánál".

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=166986

 

A TUHU adatbázisában a fenti POI-t rögzítettük.

Ha jól emlékszem, készítettél fényképet, mikor arra jártál.

Rendelkezésre bocsátanád?

Előzmény: Törölt nick (43755)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43756

Közjóléti fejlesztések 2014-ben

„A jövő a kezünkben van” közjóléti program változatlan lendülettel folytatódik 2014-ben is, miközben a tavalyihoz képest jelentősen nő a fejlesztésekre szánt pénz összege. Néhány napja, március 12-én adta át a VERGA Zrt. a dudari erdőtömb közepén található, felújított Valler István kutat és forrást. A beruházás részeként az erdőgazdaság megbízásából fedett pihenőhelyeket alakítottak ki, és irányítótáblákat helyeztek el a helyszínen. Szintén néhány napja, március 10-én adták át a Zöld Tanoda Erdei Iskolát, amely egy felújított, polgári lakóházban talált otthonra Várpalota belvárosában. Az épületben 80 millió forintos beruházással egy kiscsoportos, bentlakásos iskolát alakítottak ki, amely 24 tanuló befogadására alkalmas tanteremmel, két 12-fős hálószobával, két nevelői szobával és vizesblokkal kényelmes helyszínt biztosít a természet iránt érdeklődő gyermekek oktatásához.

Márciusban várható a 37,5 millió forintos beruházással létesített Tési kilátó és tanösvény átadása is. A kilátó a Keleti-Bakony egyik legszebb panorámát nyújtó pontjának közelében épült, és a beruházás részeként egy 8 állomásból álló erdőismereti tanösvény is kapcsolódik majd hozzá. Ugyancsak 37,5 millió forintos fejlesztéssel, áprilisra készül el Márkó, Herend és Hárskút települések közelében a Kis-Bükki kilátó, amelyet szintén erdőismereti tanösvény övez majd. A helyszínen tájékoztató táblákat, erdei bútor garnitúrát, illetve új padokat
A VERGA Zrt. 2014 áprilisára tervezi Iszkaszentgyörgyön az Iszkai kiránduló erdő erdei kirándulóhely átadását, ahol 6 millió forintos beruházással többek között új tűzrakó helyet létesítenek, illetve padokat és erdei bútorokat helyeznek el. Ugyancsak még áprilisban, 1 000 cserjét telepít az erdőgazdaság az alsóperei Bakony Zöld Szíve Központ arborétumában, közel 5 millió forint értékben.

35 millió forintos beruházás keretében készül el a Lugos-tetőn felépített új kilátó, amelyet a tervek szerint 2014 májusában adnak majd át. A nyári hónapokra, a tervek szerint júniusra várható az Országos Kékkör felújításának befejezése is. Ennek keretében a 81 kilométeres szakaszon 22 kilométernyi új kerékpárutat alakítanak ki, 4 helyszínen 14 db új fedett pihenőt hoznak létre, és egy új gyalogos hidat is építenek a Gaja-patakon, összesen 6 millió forint értékű beruházással.

A kristálytiszta karsztvizű, várpalotai Fenyves-tó környékének átalakítását, és a tó partján minőségi szálláshelyek kialakítását is tartalmazza az a 2014 júliusára megvalósuló, 50 millió forint értékű fejlesztés, amelyet a tó környéki horgászturizmus fellendítésére indított a társaság.

A tervek szerint a Fenyves laktanya tulajdonviszonyainak rendezésétől számított 11 hónapon belül átadják a diákoknak az új erdei tanodát és erdészeti központot Veszprémben, a zöld gondolat köré épített kiállító teremmel és interaktív közösségi terekkel. A beruházás értéke 600 millió forint. A beruházáshoz kapcsolódóan az erdőgazdaság idén júliusig egy kilátót is épít, valamint a tervek szerint a térségben fekvő belterületi erdőben kiránduló erdőt is kialakít majd, ahol tanösvény, bringapálya és futópálya kap helyet.


Jung László, az MFB Agrár és Turisztikai Befektetési Főigazgatóságának
ügyvezető igazgatója

 

 

A VERGA Zrt. 2013-ban megvalósított fejlesztései

„A jövő a kezünkben van” program első, szemmel is látható eredménye a veszprémi Panoráma út 2013 áprilisában befejezett rehabilitációja volt. Ezt követte 2013 májusában a zirci Pintérhegyi Parkerdő berendezéseinek teljes felújítása és a megújult pergola átadása, mintegy 8 millió forint értékben. Ugyancsak májusban, pontosan a turistaszezon kezdetére fejeződött be a Szarvaskúti Tanösvény felújítása, ahol közel 6 millió forintos beruházással többek között megtisztították a helyi halastavat és ekkor zárult le az Ámos-hegyi Tanösvény felújítása is. Itt mintegy 2,5 millió forintból áthelyezték és megújították a tanösvény állomásait, és lecserélték az megkopott, elavult táblákat.

A közjóléti program részeként 2013 júniusában adták át a Déli-Bakony legmagasabb pontján, az 599 méter magas Kab-hegy csúcsán épült Kinizsi Kilátót. A több mint 9 méteres, panorámateraszos, borovi fenyőből készült impozáns építmény 10 millió forintos beruházással jött létre. Néhány héttel később ugyanitt átadták a nagyközönségnek a felújított Kab-hegyi kerékpárutat és erdei tornapályát is. Szintén 2013 nyarához kapcsolódik a Vadalmási réti táborhely átadása: itt összesen 8 millió forintból épült egy 60 négyzetméter alapterületű pergola, továbbá az erdőgazdaság munkatársai új erdei bútorokat helyeztek ki a táborhelyre, tűzrakó helyet alakítottak ki, és létrehoztak egy új futballpályát is. Ezt követte a Tekeres-völgyi kerékpárút 10 millió forintos felújítása, majd a több mint 12 millió forintos beruházással megújított, terméskőből épült, 111 méter hosszú Rovaniemi lépcső átadása. A Várpalota északi oldalán elhelyezkedő Maderspach Viktor kilátót 2013 szeptemberében avatták fel: a 10,6 méter magas építmény a Tési-fennsíkon, 246 méteres tengerszint feletti magasságban helyezkedik el és gyönyörű kilátást biztosít a környék tájaira.

A VERGA Zrt. „A jövő a kezünkben van” közjóléti fejlesztési programjának az egyik legjelentősebb mérföldköve a Bakony Zöld Szíve Központ megnyitása volt tavaly Alsóperén, összesen 200 millió forintos beruházással. A Központban 60 nap alatt felépült egy erdei szabadtéri színpad, 80 nap alatt pedig egy erdei ökumenikus kápolna, amely vadásznapok nyitó eseményei, Szent Hubertus misék és rendezvények helyszíneként is funkcionál. Szintén a beruházás részeként 100 nap alatt készült el az új, 240 négyzetméter alapterületű, tágas látogatóközpont, de megújították a Nádasdy Arborétum sétaútjait és kerítéseit, de bővítették a park növényvilágát is. A parkban felállították a 8 méter magas Magyarság Keresztjét, amely a magyar nép összetartozását, ezeréves európai múltját és hagyományait jelképezi. Ugyanitt létrehozták a Példaképek Emlékparkját, amelyben tizenkét ezüsthársfa egy-egy, Alsóperéhez, a Királyszállási Erdészethez, illetve a Bakonyhoz köthető fontos személyiséget „testesít meg”, akikről tábla vagy kisebb emlékmű ad tájékoztatást.

A Büdöskúti Pihenőhely felújítását, és a több mint 41 millió forintból megvalósított, papodi Vitéz Bertalan Árpád Kilátó októberi ünnepélyes átadását követően 2013 decemberében a VERGA Zrt. közjóléti programja újabb csúcspontjához érkezett, amikor megnyitották a látogatók előtt a felújított és szálláshely-bővítésen átesett ajkai Hubertus Erdészeti Erdei Iskolát.

Forrás: HM Verga Zrt.

Cikk első megjelenése: 2014-03-25 23:24

 

Kapcsolódó túramozgalmak

 

Címkék Bakony, sajtóközlemény, Verga Zrt, Veszprém megye

 

Belépés, regisztráció

Regisztráció

Elfelejtett jelszó

Miért érdemes regisztrálni?

Honlapunk adatai

  • 2 714 regisztrált felhasználó
  • 1 551 hírlevél előfizető
  • 254 természetjáró szervezet
  • 2 277 turistaút szakasz
  • 12 799 km turistaút
  • 95 túramozgalom
  • 1 858 túramozgalom teljesítő
  • 75 esemény
  • 1 409 megjelent cikk, hír
  • 163 belső oldal
  • 1 393 egyéb dokumentum

Eseménynaptár 30 napos Havi Keresés

2014 Március

 

H K Sze Cs P Szo V

26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Hírlevél

 

Feliratkozom

Leiratkozom

Miért érdemes feliratkozni?

Hírlevél archívum

Keresés Címkefelhő Bakony, Baranya megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Budai-hegység, Budapest, Fejér megye, Komárom-Esztergom megye, Mecsek, Nógrád megye, OKT, Pest megye, Somogy megye, Vas megye, Veszprém megye, Zala megye Kövess minket!  

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43755

<gonosz>...de abban nincs semmi teátrális... :) </gonosz>

Előzmény: olahtamas (43754)
olahtamas Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43754

Nem feltétlenül kell elhagyni e fórumot azért, mert valakinek a hozzászólásai nem tetszenek!

Ott van az a fej sziluett a piros X -el, azt is lehet használni.

Előzmény: Törölt nick (43750)
HEV Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43753

A magyarországi túrázók GPS-térképei ha a fizetős alkalmazásokat nem vesszük figyelembe akkor nagy valószinűséggel csak egy fajta térképet tartalmaznak, a turistautak.hu valamelyik változatát.

Mivel a hagyományos túra GPS-en kívül az egyre jobban terjedő okos telefonra is van változata nyilván ez a legismertebb és akár tetszik akár nem jelenleg még a legjobb.

A legsikeresebb kimenet az OMP turistatérképe.

Sokan használják a papír térképeik pontosítására is ez a nagyszámú letöltésből jól látható, de egyszerű turatervezésre otthon a szobában szintén alkalmas.

 

Mivel az online vektoros változat már itiner képzésre is alkalmas így eléggé jól sikerült lefedni az igényeket, futtatásához Java szükséges!

 

A raszteres változat pedig az egyszerű és gyorsan áttekinthető adataival szintén nagyon sikeres.

 

Nem szabad szem elől téveszteni, hogy ez egy ingyenes civil kezdeményezés. Sok helyen hiányos még  és csak akkor tudja követni a terepi változásokat ha a felhasználók azt visszajelzik és a tapasztalataikat a terepi trekkek formájában beküldik mivel a térkép kizárólag jogtiszta adatokból készül.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Güsziológus (43751)
jzp2107 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43752

mitől interaktív?

hát mondjuk meg tudom adni szűrővel milyen pontokat szeretnék látni a térképen

tudok tervezni innen-oda onnan ide, gyalogos autós akármi módon (szintemelkedés, idő stb)

Ez se rossz amit mondasz hogy közeli pontok listája, de akkor már ne csak az okt(x) pontokra kattintva működjön (vagy nem így működne?), hanem bárhová a térképre (és ne csak a pihenőhely jöjjön fel hanem mondjuk 5 km-es körzeten belül (beállítható?) bármi (ez is szűrhető)

 

én mondjuk nem biztos hogy használnám, mert a mapsource illetve tuhu poi oldala nagyjából ezt mind lefedi, de persze ez nem jelenti hogy nem lenne értelme megcsinálni

 

Előzmény: Güsziológus (43751)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43751

Interaktív térkép

 

Sajnos, érdemi reagálás nem érkezett, de továbbra is érdekel, mi a tartalma annak, hogy interaktív térkép.

Mármint az érdekel, hogy mások szerint mi a tartalma, én megpróbáltam értelmezni, de ez nem szentírás.

 

Az OMP térképe szerintem az, hisz a képernyő jobb oldalán lehet keresni, és ha tudjuk a település nevét, akkor azt a részletet láthatjuk, mely a település környékén van.

 

Én ennél többet szeretnék, ezért "felraktunk" a térképre olyan pontokat, melyeket az OMP "átvesz" (ezek a turistaút-csomópont típusú TUHU-s POI-k).

Három részletet nagyítottam ki, hogy szemléltethessem, én hogy képzelem.

 

Az első.

OKTx (Csőszpuszta)

(Egy kérdőjel van a négyzetben, a felirat ezen a "szinten" nem látszik.)

 

Innen indulunk, a közelben van a pecsét.

Ha aktív lenne az ikon, akkor rákattinthatnánk, és az alábbi információkat kapnánk:

 

A legközelebbi pihenőhely 2.258 méterre található, itt asztalok és padok, valamint egy vadászház van (Hamuház).

Mindez természetesen nem a maximum, ennél többet is lehetne "mutatni", de ez most DEMO.

 

A második.

OKT(x) Csikling-vár

Ez a részlet jól mutatja a pont környezetét, és a felirat is látható.

 

A legközelebbi pihenőhely 2.472 méter (Tűzköves-árok "bejárata"), ott fedett pihenő található, asztalokkal és padokkal.

A harmadik térképen látszik is a pihenőhely ikon, a pont itt is csak ikon (kérdőjel a négyzetben).

 

A harmadik.

OKT(M) Tűzköves-árok

Innen a távolság 1.989 méter Kisgyónig, nem részletezném, hogy ott mi található.

 

 

Mindezt a TUHU adatbázisából számítva "állítaná elő" egy alkalmazás, a háttérben van tehát a naprakész adatbázis.

 

És akkor a térkép-részletek:

 

Előzmény: Güsziológus (43736)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 43750

Igen, elnézést kértem anno azért amiért kellett. Nem kellett volna ide leírni a véleményemet úgy és ahogyan akkor tettem. Ma már nem tenném, bár a véleményem azóta sem változott, folyamatosan alátámasztod, csak nem mondom, mert már nem érdekel, nem fontos. (csak egy példa: miért nem használod a GPS-t?) 

Nem kell válaszolni.

"...fogadatlan prókátor..."

Ismét nézz utána egy dolognak amit nem ismersz, hogy mit jelent. Egyébként  ez egy fórum, ide akárki írhat, csak szólok, nehogy zavarjanak mások is.

 

Ehhez értesz a barátoddal, ha valakinek más a véleménye mint nektek vagy kifogásolni meri a stílusotokat azt elkülditek innen a sunyiba. (De akár újoncokat is, akik csak kérdeznek mert még kezdők.) Szépen haladtok, lassan ketten fogtok maradni itt dumcsizni ebben a jobb sorsra érdemes fórumban, mert most egyenlőre én is Hörpölin útjára lépek, sokadikként.

Nem érdekel az állandó acsarkodásotok, meg a hülyeségeitek amik csak titeket érdekelnek, csak nem veszitek észre.

 

 

Előzmény: Güsziológus (43746)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43749

Ó, az nem bozótvágásra van... Nem vágok le én semmit az erdőben, ha nem muszáj.

Előzmény: jzp2107 (43748)
jzp2107 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43748

ilyen kés, olyan kés

Előzmény: Törölt nick (43745)
jzp2107 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43747

pedig az még a tízparancsolatban is írva vagyon

Előzmény: Güsziológus (43746)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43746

Nem mondták még neked soha, hogy fogadatlan prókátornak ajtó mögött a helye?

Nem a te véleményedre vagyok kíváncsi, azt tudom, nem kell minden alkalommal leírnod.

 

Még csak annyit, hogy már akkor is szálka voltam a szemedben, amikor még hegylako nem volt MTSZ elnök.

Nem kedvelsz, szíved joga.

 

Mivel jó memóriám van, emlékszem, hogy nagyon megsértettél anno, és után nyilvánosan bocsánatot kértél.

Nekem alapelvem, hogy a bűnbocsánat nem az én hatásköröm:-)))

No com.

Előzmény: Törölt nick (43742)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43745

...különben is, milyen felszerelés? :) Tesco-f F&F rövidgatya, túrabakancs, pamutpóló és egy törlőkendő az izzadtság miatt, ez az alap :) A helyiektől eltanultam a tökön-paszulyon át művészetét: ezeket az embereket semmi nem zavarja az erdőben, mennek mindenen keresztül...

Előzmény: Törölt nick (43744)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43744

Ja igen, mondjuk nem a legjobb nyár vége felé, szép nagy dzsumbuj, de csak viszonyítás kérdése: vannak ennél sokkal, de sokkal rosszabbak is itt a Bakonyban :) Tény, hogy ezek itt nem olyan parkerdősen agyonjárt utak :)

Előzmény: Güsziológus (43740)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43743

http://kektura.click.hu/news.htm

 

Úgy látszik, most sajnos csak a honlapján aktiv.

 

Come back, Hörpölin!

 

Ps.: Azért Ti is nehezen lesztek "puszipajtások" Güszivel...

Előzmény: Törölt nick (43742)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43742

Ne is haragudj, de ennyi sületlenséget összehordani pár hsz-ben, ez nem semmi!

 

Nem, valószínűleg nem ugyanarra gondoltok, mert donjuan a naprakész frissítéseket hiányolja elsősorban a terelgetésekről a túrázók által feltölthető plussz információkat  a látnivalókról (ezt jelenti az interaktív) nem az olyan infokat hogy 119 méter kavics, utána 59 méter homok, az egész meg egy nagy rakás sóder...

 

Az MTSz-be is kötelező minden hsz-edben belerúgni, hátha sose jön vissza Hörpölin sem, aki egyedül vette a fáradtságot hogy tájékoztasson itt is, miután Hegylakót elüldöztétek... 

 

Na, mindegy hagyjuk.

 

 

 

Előzmény: Güsziológus (43736)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43741

Belopta magát a szívembe az alábbi hely.

 

Naplopásra és

léhűtésre

kijelölt hely

 

Mindez található Isztiméren, ahol a búcsú sört "bedolgoztam".

Bakonykúti - Isztimér (busz), majd Isztimér - Székesfehérvár (ez a járat "kihagyja Bakonykútit).

A forduló 10 perc, ennyi elég is volt a sör elfogyasztására.

Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43740

Nem áll szándékomban megbántani, de azzal a felszereléssel, amivel Te jársz, minden ösvény járható.

 

Én szeretem, ha nem vagdosnak pofán az ágak, és nem kell állandóan hajolgatni.

Ez az ösvény (két éve jártam erre legutóbb) tegnap általam jól járható volt, látszott az út, és nem kellett kerülgetni az ágakat.

 

Csak a jelzéseket hiányoltam.

Egyet sem találtam, bár a vége előtt, amikor már látszott a pihenő, egy öreg fán volt jelzés, ez egy évtizede ott van.

 

Ja, és tegnap még nagyon nem volt vegetáció, azért ha beindulnak a növények, idén is keskenyebb lesz, de talán már nem kell bujkálni.

Előzmény: Törölt nick (43739)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43739

...én csak 2006 óta járok itt rendszeresen, de

 

"Sok-sok év után végre jól járható a Tűzköves-árok "előtti" (Tés felől) fiatalosban az ösvény (265 méter mindösszesen)."

 

...eddig mi volt a baj vele? Mi gyalog/kerékpárral egyfolytában jártunk rajta eddig is.

 

Előzmény: Güsziológus (43737)
HEV Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43738

Ott már van virtuális jelzőtábla:

 

http://turistautak.hu/poi.php?id=166967

Előzmény: Güsziológus (43736)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43737

Mindig tudtam, hogy az MTSZ egy sóhivatal.

De hogy ekkora!

 

Csak egy apróság.

"Az útvonal felújítása most esedékes."

Én elég gyakran járok az útvonalon (szinte folyamatosan), de hogy miért pont most esedékes?

 

Azt sem értem, hogy mi a tartalma az útvonal felújításának?

A jelzéseket időnként fel kell újítani, ez OK.

De az útvonalat?

 

Azt nem lehet hipp-hopp, azt csak években lehet mérni.

Sok-sok év után végre jól járható a Tűzköves-árok "előtti" (Tés felől) fiatalosban az ösvény (265 méter mindösszesen).

A fák már "elbírnák" a jelzést.

Fel kéne festeni!

 

Az arra járók apró kövekből kiraktak egy nyilat, mely mutatja az irányt.

Sajnos kék kő nincs a közelben:-(

No com.

 

Végül egy apróság.

Ez már nem Veszprém megye "hatásköre".

Előzmény: Pulmy (43734)
Güsziológus Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43736

"...lehetne interaktív térképeket csinálni,..."

 

Jó lenne, ha kicsit részletesebben kifejtenéd, mi lenne az elvárásod a térképpel szemben!

 

Nem kötelező olvasmány, amiket írogatok, de lassan egy éve dolgozunk azon, hogy legyen mit a térképen megmutatni.

Ez a hangzatos elnevezés sajnos, nem jutott eszembe, de azt hiszem, ugyanarról "beszélünk".

 

Időnként írok is az előrehaladásról, legutóbb 20% címmel.

 

Sajnos, a megvalósítás még távoli, hisz én azt az elvet vallom, hogy előbb a tartalom, majd ezt követően a forma.

Na és az eszközök sem állnak rendelkezésemre:-(((

 

 

Ami biztos kell a térképen.

 

Virtuális útjelző táblák.

Ezeket értelemszerűen csomópontokon kell elhelyezni, nem árt, ha ott vannak, ahol a terepen már megtörtént a táblák kihelyezése.

Sok tucat útjelző tábla koordinátájával rendelkezünk, ezeket egy táblázat tartalmazza.

Szinte tökéletes a Vértes és a Börzsöny.

Sok tábla van a Mátrában és a Bükkben.

 

Ezeknek a tábláknak a virtuális helyén természetesen olyan információknak kell megjelenniük, melyek tartalmazzák a következő tábláig minimum a távolságot.

 

A térkép "mögött" tehát olyan adatbázisnak kell lennie, mely naprakész.

Ilyen jelenleg nincs, a TUHU próbálkozik, de ekkora ellenszélben nem könnyű.

 

Fontos azonban, hogy ami van, az nem "holnapra kész".

Én így nevezem az MTSZ által tervezett TTR rendszert.

 

Turisztikai attrakciók.

Ezek leginkább nem az útvonalon vannak, bár erre is van példa.

Az útvonalon az a PONT a fontos, ahonnan ezek elérhetők.

Jelenleg 44 ilyen van az adatbázisban, a szám folyamatosan nő.

Természetesen vannak olyan PONT-ok az útvonalon, melyek funkciója nem csak annyi, hogy innen jutunk el az attrakcióhoz (vár, kilátó, stb.).

Ezek számát nem tudom, de ha már írok, akkor lássuk a legutóbbit!

 

A virtuális valóságban (az adatbázisban) még nem létező PONT.

OKT(M) Tűzköves-árok

 

Itt található:

http://www.turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=47.287942&lon=18.107298&zoom=256&fit

 

Itt éri el a KÉK a Tűzköves-árok bejáratát (Tés felől).

Innen indul a Komega "barlang" jelzés, a közelben van az alábbi POI is:

 

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=136882

 

Van a közelben pihenőhely is, ez még nincs a TUHU adatbázisában, de már csak keveset kell várni!

 

Továbbra sem tudom, mire gondolsz, nekem a fentiek "ugrottak be".

HEV Creative Commons License 2014.03.25 0 0 43735

Határozottan javult az elnök asszony stílusa. Pár éve egy OKT-t érintő elterelés  bejelentésére még így reagált.

 

Előzmény: Pulmy (43734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!