Keresés

Részletes keresés

laszgal Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43040

"Összességében nagyon tetszett a nyaralás......de többet nem mennék"

 

Ezt akkor hogy kell értelmezni? :)))

Előzmény: Gabika7878 (43039)
Gabika7878 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43039
Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza Tunéziából, Sousse - Orient Palace, Best Reisen szervezés, amivel tökéletesen elégedett voltam.

Köszönöm szépen a segítséget, az infókat.

Nagyon egzotikus nyaralás volt, de ez Afrika, mindenkinek tudomásul kell vennie.
Volt néhány igazán sznob magyar vendég, aki csak a többiek hangulatát is rombolta és akiknek soha semmi nem felelt meg.

Az Orient messzemenően a legjobb szálloda, nagyon meg voltam elégedve vele.
Ha a városba lett volna a szállás (mint pl. az El Hanák) az nagyon elrontotta volna, sokat számít a jó szállás, szép környezet kiválasztása.

A város büdös, mocskos, hömpölyög a szemét. A helyiek pedig nagyon rámenősek, húznak be a boltba, sehol nem lehet megállni nyugodtan nézelődni.

Részt vettünk a 2 napos Szahara túrán, ez kihagyhatatlan.
A sivatag lenyűgöző. A programok nagyon jók.

Voltunk a Sidi bou Said-Karthago-Tuniszi kiránduláson is. Ebből igazán csak a kék-fehér város ért valamit.

Később rakok fel képeket.

Ha bárkinek kérdése lenne szívesen válaszolok!

Összességében nagyon tetszett a nyaralás, ez főleg a Szahara túrának köszönhető, a gyönyörű szállodának és a szálloda szép és nyugodt környezetének.

Ajánlom Tunéziát, egyszer látni kell, ez egy egészen más világ, de többet nem mennék.

V.Mónika Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43038
Még szerencse, hogy én az eredeti, cégbíróság által kiadott cédéset használom. Kihullana a hajam, mire megnéznék valamit. :-))
Előzmény: Wendy. (43037)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43037
Ja, idegtépő. És képzeld el, ha valami gyorsan kellene a munkádhoz, és ötödszörre sikerül eltalálnod. De ettől eltekintve hasznos.
Előzmény: V.Mónika (43035)
gpapag Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43036

Szia. A Prima Life Skanesről beszámolót írtam a 42170 és 42172-es számon. Keress vissza. Egyébként a gyerekekkel nagyon jól foglalkoznak, van nagyon jó gyerekes csúzdás medence, a gyerekanimátorok egész napos progrmaot biztosítanak nekik az étkezések idejének kivételével.

Üdv gpapa

Előzmény: FRDDIV (43014)
V.Mónika Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43035

Szia,

Tök jó, hogy írtad ezt a weboldalt, ugyan kicsit szöszögős a biztonsági jelszó miatt, de legalább mindenki megnézheti.

Mondjuk nem sok változik attól, hogy tudom, melyik "beteg", mert úgyse e szerint választok utat, de legalább, ha tehetem elkerülöm azokat....

Előzmény: Wendy. (43033)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43034
Nem sokat tudok róla, csak idén nem találkoztam a nevével, ezért kérdeztem, hogy hol foglalható. A going kínálatát nem ismerem egyáltalán, úgyhogy emiatt lehetett:). W
Előzmény: laszgal (43004)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43033
Szia!

www.e-cegjegyzek.hu

Cégjegyzékszám, adószám és név alapján lehet keresni, ingyenes és nyilvános, bár nem minden adat teljesen naprakész. a tárolt cégkivonatot kell kiválasztani. Ha már be van jegyezve a végrehajtás (APEH vagy más) a cégjegyzékbe is, akkor "a végrehajtás adatai" között látod a vége felé. Ha nincs végrehajtás bejegyezve, ez a pont hiányzik. W.
Előzmény: Törölt nick (43029)
Encsim Creative Commons License 2009.08.15 0 0 43031
Köszi megnéztem, de ennél majdnem egy tízessel olcsóbb fejenként a Medina ajánlata.
(Alaposan körbenéztem előtte.)
Akkor megpróbálok nem idegeskedni. Végülis ha jól értem, ez a probléma akkor is fennállhat ha hónapokkal korábban fizettek be az útra.
Előzmény: Törölt nick (43023)
V.Mónika Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43030

A "csúnya" részéhez nem férsz hozzá weboldalon keresztül, csak a publikus adatokhoz. Nekem van lehetőségem (vásárolt programon keresztül) belekukkantani ezekbe az adatokba. A munkám kapcsán ez sokszor szükséges.

Előzmény: Törölt nick (43029)
V.Mónika Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43028

" Itt lehet ellenőrizni az irodákat, van-e, és mennyi:
http://www.mkeh.gov.hu/kereskedelmi/nemzeti/idegenforg_nyilv "


Az még egy dolog, hogy mekkora összeg van letétbe helyezve "elvileg" az utazási irodának az adott biztosítójánál, de a múltkor poénból megnézegettem 10-15 irodának a cégbejegyzését és el kell mondjam nagyon soknál tapasztalható, hogy apeh bejegyzés virít rajta.... Vagy már lezárult, vagy jelenleg is tartó ügymenet. Csak eljátszottam a gondolattal, mi van akkor, ha csak egy 30 napocskára zárolja a hivatal a bankszámlájukat. Ammeg ugye elő szokott fordulni apehéknál. Na akkor van a jujujjjj!

 

M  

Előzmény: Törölt nick (43011)
karolka1980 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43026
Sziasztok,

ugyan már egyszer voltam Tunéziában,de az már majd 15 évvel ezelőtt volt.
Azóta azért sok minden változott ott.
Segítséget szeretnék kérni,hogy március közepe tájékán milyen az idő kint.Illetve tudnátok-e olyan hoteleket ajánlani,amiknek van belső medencéje is és AI ellátás is van.
Sousse-ra vagy Hammametre gondoltunk.
Páromnak február végén lesz a 30-ik szülinapja és a családdal arra gondoltunk márciusban meglepjük egy tunéziai pihizéssel.

köszi előre is
Cathyca82 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43025

... természetesen a MAHDIA helyett MARHABA-t akartam írni................ hűha még a tudatalattimban mindig benne van, hogy mennyire ide vágytam... :(

Cathyca82 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43024

Szia!

 

Mi is Medinával megyünk, mi a Marhaba Palace-ba aug. 25.-vel, és nekünk is lekérésre volt a szoba! Én ugyanezt kérdeztem az irodában a csajtól, hogy ha azt mondják, hogy oké van hely, attól még előfordulhat-e, hogy átraknak esetleg másik szállodába, mert mégsincs hely?! Engem megnyugtatott, hogy ilyen nem lehet, persze ez nem 100% nyilván nem fogja megmondani még ha úgy is van... azt hozzátette, hogy a K.T.-nál divat ez inkább!

Egyébként nekünk 1-2 napot mondtak a lekérésre, ennek ellenére már aznap délután hívott, hogy rendben van és van hely! Amúgy annyi a megnyugtató, hogy rosszabb kategóriájú szállodába nem rakhatnak, bár megértelek, mi se szeretnénk másik hotelbe kerülni!

 

MAHDIA PALACE-s kérdések, aki tud segítsen!!!! :

- Fizetős a medencénél és a parton a napágy?

- Strandtörölközőt adnak?

- Van kinti kerti része az étteremnek?

- Az étterem ültetős, vagy szabadon stipi-stopizható? :)

 

Köösziii!

 

Üdv, Kata

Előzmény: Encsim (43015)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43023

A Karthago Tours mai hírlevelében a Marhaba Clubbba igen kedvező ajánlat szerepel.

http://www.kartagotours.hu/pdf/Akcios_090814.pdf

 

Frissen felújított, szép és jó szálloda.

Előzmény: Encsim (43015)
bububorzas Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43022

Mi a Best Reisennel voltunk a Marhaba Beachbe. Lentebb olvashatsz beszámolót ha érdekel. Nekünk is lekéréses volt a szálloda, bementem az irodába, kifizettem az utat, azt mondták másnapra kiderül, hogy van-e hely. Azt mondták, hogy ha nincs, ajánlanak fel másik szállodát, de ha nem tetszik, nem kell efogadni, ekkor visszaadják a pénzt.

 

Szerintem más utazási irodánál is be kellett volna próbálkoznod, ha mindenképpen a Marhaba Beach kellene. Én legalábbis így voltam vele, nem is akartam már másik szállodát, ez annyira megtetszett és a fórum társak is segítettek, sokan ajánlották. Nem tudom mennyire szorít az idő, esetleg tudtok-e menni később is, szerintem ha van alkalmad nézz szét.

 

Ja és az olcsóbbal sajnos rá lehet fázni, ez már sokszor bebizonyosodott.

 

Írd majd meg végül melyik mellett döntötök.

Előzmény: Encsim (43015)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43020
Sejtettem, köszi a választ. Remélhetőleg nem így próbálnak magasabb áron eladni ugyanazokat az utakat.
Előzmény: Törölt nick (43019)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43018
Oké, hogy azonos kategória, de ha az a másik egyébként olcsóbban foglalható, akkor bukta az ember a különbözetet? Szerintem Encsim is így értette a kérdést, engem is érdekelne ez.
Előzmény: Törölt nick (43017)
Encsim Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43015
Sziasztok!

Last minut-tel mennénk augusztus 18.-án a Medina Tourssal a Marhaba Beachbe. A repülőn van még hely, viszont a szálloda lekérésre lesz (ha lesz).
Kicsit tanácstalan vagyok, mert a többi hotel ajánlatuk nem igazán tetszik.
Azt lehet, hogy itthon azt mondják van a Marhabába hely aztán ott kiderül, hogy még sincs? Átrakhatnak máshová úgy hogy a hasonlóan 4 + többi hotelbe most simán foglalhatnák sokkal olcsóbban?
FRDDIV Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43014
Sziasztok!

Segítsetek már nekem hogy melyik szállodába menjek egy 7 hónapos illetve egy 6 éves gyerekkel. Feltétel: Közel legyen a reptérhez illetve a tengerpartoz, legyen tiszta, jó kaja illetve csúszda.

Nekem az utazási iroda a Prima Life Skanes-t illetve a Soviva Resort-t ajánlotta. Ki tud róluk valamit? Vagy milyet válasszak helyette? Szeptember elején mennénk és hétfőn kéne fizetni valahova. Kérek segítsek!

Köszi előre is.
laszgal Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43013
köszi az infót!!!
Előzmény: Törölt nick (43011)
Belfegor13 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43012
Keresem a Díno clubos cdt,ha valaki átküldené örülnék neki.üdv
laszgal Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43010
Ezt látod nem tudtam, köszi az infót.  :)))
Előzmény: Törölt nick (43007)
88kismedve Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43005
Nah sziasztok! újra itthon!

szerdán érkeztünk meg Nabeulból, a kheops hotelből!
való igaz, hogy ha a csillagok száma pl. 4, akkor azt a kinti 4nek kell elismerni, mert hazai viszonylatban az valójában 3*!
a travel service gépével mentünk, nagyon meg vagyunk velük elégedve, mert egy percet sem késtek, sőt hazafelé még fél órával előbb is értek!
a nyaralást sikerült megúsznunk nagyobb hasmenés, (1 napig tartott) medúzacsípés, sportbaleset nélkül!
a hotellel semmi gond nem volt, és abból a szempontból is szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy mi tengerre néző szobát kaptunk! :) (ezt persze úgy értük el, hogy az a kulcs, amit adtak a 3. emeletre, nem nyitotta a szobát, rossz volt a zár, így a párom kért egy másikat, ami egy első emeleti, tengerre néző szobáé volt! :), de azért fejenként 2-2eurót adtunk a recepciósnak, így olcsón megúsztuk! :)
a szobák minden híresztelés ellenére tiszták, egyedül a csövek a füriben voltak kicsit rozsdásak! (tipp: tegyetek egy eurót az ágyra thank you felirattal, és olyan pöpec ágyat csinálnak - remélhetőleg - mint nekünk! rózsaszirmokkal leszórták!!)
kirándulni nem mentünk, inkább olyan dolgokat próbáltunk, amit itthon nem tudunk!
a para chuté-t tényleg hiba kihagyni, főleg úgy, hogy nem adnak kísérőt (mint a mi esetünkben), de a fotelozás milliószor jobban tetszett mindegyikünknek! azt tényleg kár lett volna elmulasztani!
csomagok nem tűntek el, dolgokat nem loptak, igaz lezártuk, de a szobában semmihez nem nyúltak!
azok, akik első alkalommal mennek Tunéziában, azt javaslom, hogy nézzenek előbb alaposan körbe a hotelok üzleteiben, főként az árakat, mert mi 2-3dolgot is drágábban vettünk a medinában (vásárban), mint a hotelben láttuk! (csak egy pl.: egy nagy dob medinában 30dínár (alkudozás után és lejjebb nem engedtek), hotelben 18! tényleg érdemes körülnézni előtte!
bőr dolgokból millió számnyi van (papucsok, pénztárca, nyaklánc, táska...)
szóval kipihenten érkeztünk Magyarországra!.. egészen Ferihegyig, amikor is 1 órát vártunk a csomagjainkara, mivel nem akarták osztani a londoni ékszerrablás miatt(a londoniak gépe egyszerre landolt a monastirivel) - mint kiderült - "technikai okok"ra hivatkozva... gondolom átvilágították a csomagokat...

szóval tényleg felejthetetlen élmény! érdemes átélni ezt a kultúrát is!
köszönöm mindenkinek, aki segített utazás előtt segített tanácsokkal!
U.I: képeket majd később rakok, mert beázott a fényképező, így nem tudok mutatni:(
laszgal Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43004
Előzmény: Wendy. (43001)
laszgal Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43003
Jól írtad le a Hotel nevét? És ez melyik városban van?
Előzmény: Wendy. (43001)
simikécske Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43002
Nem értem miért kell az embereket riaszgatni feleslegesen.A felsorolt hotelek közül a Soviva és a Thapsus is totál megfelelő KATEGÓRIÁJÁBAN.És persze akkor ha 3 csillagos hotelben nem 5 csillagos kiszolgálást várunk el.
Előzmény: Törölt nick (42993)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.14 0 0 43001
Szia!
Melyik irodánál foglalható az El Habib? Wendy
Előzmény: csipike76 (42996)
Kissezsi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 42997
Sziasztok!
Keresek valakit, valakiket akik szept. 19-től jönnek Sousse-ba a Marabout-ba.
csipike76 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 42996
Sziasztok! Én is "túlélők" segítségét kérném. Mi is szept. közepén Tunéziába készülünk a családdal. Amir Palace és El Habib szállodát ajánlották. Ismeri vki vmelyiket? Más ajánlat? 2 éves a kisfiam, az ő kényelme a legfontosabb (tisztaság, gyerekmedence, játszótér...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!