Keresés

Részletes keresés

Aleandró Creative Commons License 2008.06.06 0 0 699

Sziasztok!

40 éves ablakokat újítok fel.

A régi festéket kromofággal letakarítottam, repedéseket kétkomponensűvel javítottam. Alapozás előtt a kromofágot kell-e valamivel semlegesíteni,(lakkbenzin, rozsdamaró)  vagy elég egy sima vizes lemosás? Lenolajjal kezeljem-e?

Üdv Aleandró

SZEGECS Creative Commons License 2008.06.04 0 0 698
Köszönöm a tanácsokat mindnyájatoknak.
Sima fehér színű lesz mindegyik fal, el akarjuk adni a lakást, és így jobban fog kinézni, mintha látszanának a faliszőnyeg, a képek, meg a falikarok nyomai.
A majdani vevő meg majd eldönti, milyen színt szeretne :)
Előzmény: Masgas (694)
Masgas Creative Commons License 2008.06.04 0 0 697
Igazából csak a piros színező és a barnába hajló okker színek foltosodnak ezt még egyik színkeverő rendszer sem oldotta meg.
Előzmény: KerIsu (695)
Masgas Creative Commons License 2008.06.04 0 0 696
Ja elfelejtettem első kenésnél eléggé híggal majdnem tejszerű.
Előzmény: Masgas (694)
KerIsu Creative Commons License 2008.06.04 0 0 695
Ha erős színt akarsz, akkor ajánlott az egészfelületet alapozni

Ha fehér vagy pasztel akkor nem muszáj
Előzmény: SZEGECS (692)
Masgas Creative Commons License 2008.06.04 0 0 694
Kedves Szegecs
Nos úgy néz ki hogy a régi festék nem igen tapadt a falra, vagy csak felázott és ammiatt jött le?
Elég csak a javított részeket keneg le mélyalpozóval de azt is eléggé hígítottal és jól eldolgozva hogy ne legyen csurgásnyom.
Bár én ilyenor csak faragasztós vízzel szoktam. Az nem hajlamos a kiüvegesedésre, nem úgy mint a mélyalapozók amit igazán arra találtak ki, hogy ha nincs leporolva a fal az leköti és, hogy erős színes festéseknél ne húzzon olyan hamar a festék és ne legyen csíkos, foltos.( bár szvsz és több mint egy évtized tapasztalata ha szar a szinezőrendszer ez sem segít:) ).
Üdv : Masgas

Előzmény: SZEGECS (692)
totya4 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 693
Még nem, de már tudom hogy annak olyannak kell lennie...
Előzmény: halaloszto (690)
SZEGECS Creative Commons License 2008.06.04 0 0 692
Szervusztok!
Elkezdtem az elejétől olvasni a topicot, de még nem értem a végére :)

Kérdésem: adva van egy tégla fal, vakolattal, diszperzit bevonattal.
Az évek során a festés több helyen repedezett, elvált a faltól, ezeket most lekapartam, gipsszel kijavítottam, csiszoltam.

Az új diszperzitréteg felfestése előtt a teljes falfelületet be kell vonnom mélyalapozóval, vagy csak azokat a részeket, ahol lejött a festék, és javítva lett a fal.
Másképp fogalmazva: ahol sértetlen a felület, ott is kell mélyalapozózni, vagy csak simán ráfestek, és kész?
A válaszokat előre is köszönöm!
ponex Creative Commons License 2008.06.04 0 0 691
A 10 ezres fordulat szerintem hülyeség, mint a kis rádiókon a 200 W zenei teljesítmény felirat :DD

A nagyobb gépet nehezebb is kezelni, ha még nem flexeztél, akkor én mindenképpen a kicsit javaslom!

Előzmény: totya4 (689)
halaloszto Creative Commons License 2008.06.03 0 0 690
szerintem nem. mert ahogy a vagasnal, a csiszolasnal is a keruleti sebesseg szamit. es a nagyobb flexre ugye nagyobb papirt teszel, tehat hiaba forog lassabban, a keruleti sebesseg kb ugyanaz lesz.

a furogepbe foghato cuccot kiprobaltad mar?

vajk
Előzmény: totya4 (689)
totya4 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 689
Azt láttam a fordulatokból. Akkor érdemesebb a nagyobbat szerinted?
Előzmény: halaloszto (688)
halaloszto Creative Commons License 2008.06.03 0 0 688
a nagyobb flex kevesebbet forog.

vajk
Előzmény: totya4 (687)
totya4 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 687
Rá volt írva a 10e, nem a kisujjamból szoptam ki elhiheted :) Persze lehet az csak az üresjárási, terhelve lehet fele/harmada is. OK márkájú volt, 110 vagy 115-ös maxxal.
Egyelőre legyen méretes léc a továbbhaladáshoz, ill. megnézem a kedvenc boltomban van-e olyan választék 115-ös csiszolóvászonból mint 125-ösből. Más kérdés hogy nem-e dobnak ki a boltból pofára a múltkori eset után.
Előzmény: ponex (686)
ponex Creative Commons License 2008.06.03 0 0 686
10 ezret szerintem a 2000-es nagy flexek sem forognak, de deked elég a legkissebb, és egy rá való műanyag tárcsa, és arra való csiszolóvászon, 115-ös éppen megteszi. Burkolatot le kell venni a flexről, hogy ne legyen útba, és már mehet is a móka :))
Előzmény: totya4 (685)
totya4 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 685
Vettem egy OK márkájú elektromos szúrófűrészt, és lám ennyi pénzért működik is. Tehát a kerítéslecet már méretre tudom szabni magam is. Csak hát pofaleszakadás volt a baumaxban, mert a leghosszabb kerítéslecük 100cm, nekem meg több helyen kellene 130cm is. Más helyeken kell érdeklődnöm tehát faanyag után.

Nézegettem a flexeket, mert elhiszem hogy azzal kényelmesebb csiszolni, bár a fúrógépnél jóval nagyobb és olcsób típusoknál(?) szabályozhatatlan fordulat kissé elriasztott. 10e ford/perc szerintem kirepülne a kezemből.
Olcsók között kétfajta volt, az egyik kisebb, mondhatnám aranyosabb, viszont max 100 vagy 115mm-es korongot fogad, amelyik nagyobb és nehezebb, az tudja fogadni a 125mm-es korongot.
ponex Creative Commons License 2008.06.01 0 0 684
Ha megszáradt csiszold át és kend le mégegyszer, bő anyaggal. A hígítás kb 5-10 % max. Porbálgasd ha nagyon "ragad" akkor higitsd még, mindig keveseket tegyél hozzá higitót míg el nem éred a megfelelő viszkozitást.

Tökéletes simaságot csak fújástól várhatsz, egyébként meglátszik a használt eszköz nyoma. Alaposab csiszolással enyhíthetsz rajta, és azért mondom, hogy jó bő anyaggal csináld, mert a vastagabb festék réteg lassabban szárad, így több ideje van kiterülni. Én úgy szoktam, hogy kiöntöm az ajtóra a festéket, és ecsettel elterelgetem mindenhova, majd kioszlatom, és közben a felesleget leszedem róla!
Előzmény: kagabor (683)
kagabor Creative Commons License 2008.05.31 0 0 683

Hi!

 

Na, alapos portalanítás után felvittem az első réteg alapozót (Trinát Mester univerzális alapozó). Direkt vettem hozzá egy jobb fajta ecsetet, amit az eladó ajánlott, 440 Ft-ért. De eléggé csíkosra sikerült az első réteg. Ennek mi az oka? Nem higítottam fel eléggé az alapozót? Milyen arányban kell? 1 : 1? Pár óra száradás után már kezd eltűnni a "csíkossága", de nagyon gáz, hogy olyan bénán sikerült. :/

 

Üdv: kagabor

kagabor Creative Commons License 2008.05.31 0 0 682

Hello,

 

hálás köszönet az infókért! Eléggé rémisztő így végigolvasva... :)

Lehet, hogy majd felteszem az eredményt, de nem biztos. :)

 

Köszönöm mégegyszer!

Üdv: kagabor

Előzmény: ponex (667)
totya4 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 681
Ez vadiúj ezt még nem próbáltam. De azt a a kiegyengetést szívesen meghallgatnám amit említettél.
Előzmény: halaloszto (680)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.30 0 0 680
Hasznalni probaltad mar? Nyomjad neki es kesz. Nem fog semmi tonkremenni hidd el.

ki fog egyenesedni amennyire kell.

vajk
Előzmény: totya4 (679)
totya4 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 679
Szia!

Túl puhának nem érzem hogy döntögessem.

Mutatok képet.

01
02

ha meg merev, akkor egyenesitsd ki

Boldogan ha elmondod hogyan. A többi fajta abban különbözött ettől hogy a tapadó felületén nem látszott a csavar egyáltalán, illetve az egyiken vékonyabb, a másikon vastagabb pirosas szivacsszerű réteg is volt, a képen láthatón ilyen réteg nincs is.
Előzmény: halaloszto (677)
ponex Creative Commons License 2008.05.30 0 0 678
Így van. Mind nem lehet szar. Valamit te cseszel el sajnos :)

Amint írtam már a flexre szerelhető műanyag tárcsa sokkal jobb minden szempontból. Ha sok mindent akarsz csiszolni, vegyél 4000 ért egy tescos flexet, meg rávaló tárcsát, azzal nem lesz gondod.
Előzmény: totya4 (676)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.30 0 0 677
Te varjal mar!

Nem olyan, hogy a gumikorong viszonylag lagy? ha a korongot az asztalnak nyomod, akkor +-30 fokban akar dontogetheted is a tengelyet?

mert az ugy jo ahogy van. ha elkezded hasznalni, azonnal rajossz hogy sokkal iranyithatobb, ha stabilan kicsit ferden is tartod a furogepet.

ha meg merev, akkor egyenesitsd ki.

vajk
Előzmény: totya4 (676)
totya4 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 676
Harmadik fajta cucc van a kezemben, és ez is girbegurba, tehát azt hiszem el kell fogadnom hogy ez mind ilyen. Persze ettől még nem tudom hol az a határ, amikor (szerinted) már hibásnak minősül, azaz (szerinted) a fúrógépnek is árt. A boltban kérdeztem egy manuszt, az azt mondta hogy ez mind ilyen, mert gumisak, nem tudják egyenesre megcsinálni. Ha te tudsz olyat ami kis fordulaton is egyenes, akkor adj róla valami infót, pl a nevét/árát, ezek olyan 700-1500 ft között mozognak.
Előzmény: ponex (656)
totya4 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 675
Spéci műanyag lehet akkor...
Előzmény: ponex (674)
ponex Creative Commons License 2008.05.30 0 0 674
Hát van olyan hely ahol 10 éve festettünk, már akkor műanyag ablakokat raktak be, de az ugyan meg nem sárgult.
Előzmény: totya4 (673)
totya4 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 673
Még szerencse :) Viszont az oly népszerű műanyagablakok csak megsárgulnak idővel mint az összes műanyag, nem? Lehet hogy célszerű abból is barnát venni, bár az ritkább. Ez nem igazán festős téma volt, bocs.
Előzmény: ponex (672)
ponex Creative Commons License 2008.05.29 0 0 672
Jajjj összekeveredett bennem a két szekció, te meg a Kagabor :))) A barna cell nem fog sárgulni természetesen :DDDD
Előzmény: ponex (671)
ponex Creative Commons License 2008.05.29 0 0 671
Nem romlik meg olyan gyorsan.

Oxidálódik a festék is évek jobb anyagok esetében évtizedek alatt, de ahhoz oxigén kell, vagyis a festékek romlásnak indulnak abban a pillanatban, ahogy felkented egy felületre. Van amelyik egy év múlva alapos besárgulással jelzi ezt, van amelyik tovább bírja, itt érvényes az az elv, hogy a drágább jobb is, vagyis időtálóbb kopásálóbb nagyobb vegyi terhelést bír el, ez főleg kültéren használt festékbevonatokra érvényes.

A festéket egy tiszta mondjuk diszperzites vödörbe öntsd ki, majd a maradékot mosd ki higitóval és ezt öntsd hozzá a többihez, majd egy keverővej jól keverd össze, hogy homogén anyag legyen, ne lötyögjön higitó a tetején.
Sajnos hirtelen nem tudom mihez hasonlítani, hogy mennyire legyen híg, de olyasmi legyen amitől már nem szakad le a kezed ha kened, de túl folyós se legyen. Kísérletezz :)
Ami megmarad azt meg szépen visszaöntöd a dobozába rápréseled a tetejét és egy jó darabig eláll még legfeljebb bebőrösödik a teteje, de ha azt leszeded még teljesen használható anyagod van. cirka 1-2 év, aztán irány kuka.
Előzmény: totya4 (670)
totya4 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 670
Kösz szépen ismét az infókat.

Kicsit felbaszódtam... a fúrógepre csatlakoztatható öntpadós csiszolós cuccot simán kicserélték egy teljesen más fajtára, olyanra, amit csak fúrógépbe lehet fogni. Azt hittem lepetézek mikor beraktam a fúrógépbe mert ez nagyobb nyolcas mint a másik volt... döbbenet. Legközelebb viszek fúrót is az hétszentség.

Most késő van hogy megemésszem amit írtál, de hirtelen egy kérdés, higítom a festéket úgy hogy magába a festék dobozába higítót öntök, akkor eláll továbbra is úgy mintha sima festék lenne, vagy a higítás miatt hamarabb kell felhasználni? Írok majd ha még lesz kérdésem, ha már felajnánlottad, igaz kaján vigyorral társítva :)
Előzmény: ponex (662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!