Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2010.03.04 0 0 12573
A leírtak logikáját követve, annál jobbat tesz most velünk ez a visszatért hideg, minél tovább elidőz rajtunk. Ezt nem viccnek szánom!
Nagyon komolyan tartok a következő újramelegedést követő visszazuhanás következményeitől. Időben minél kijjebb tolódik az egész, annál jobb. (Helyesebben, annál kevésbé rossz.)
Előzmény: ninovarga (12568)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.04 0 0 12572
Egyébként a korlátozottan téltűrő növények szempontjából nem túlzottan kockázatos időszak ez a mostani. Közel olyan tűréshatárt képviselnek még, mint a tél folyamán, ugyanakkor a télen bekövetkezni képes alacsony hőmérsékleti mélypontok kialakulásának most már jóval kisebb esélye van. (Még akkor is, ha ez a "globális felmelegedés" csodákra képes.)
Előzmény: aiol19 (12556)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 12571
Hello!Itt van a cimed.Gondolom akkor a mini"maxi"kiwi dugványhoz kell az ág.Most metszek és ha ez a csunya hideg lemegy feladom:termő+porzó/megjelölöm.
József
Előzmény: Gizellamama (12561)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.04 0 0 12570
Egy kis domb egy parányi városi "aláfűtéssel" és máris kész a csoda!
Előzmény: Floo2 (12567)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.04 0 0 12569
Jav.: '(csak az nem érzékeli, AKI nem figyel rá)...'
Előzmény: ninovarga (12568)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.04 0 0 12568
Amikor gyakran az időjárási események egyre atipikusabbá válásáról beszélek, akkor többek között erre is utalok. Jól érzékelhető (csak az nem érzékeli, az nem figyel rá), hogy eltűntek az év egyes időszakait jellemző tipikus légköri folyamatok, azok amelyeket a népi megfigyelések nagyon szépen kijelöltek: Sándor-József-Benedek, Fagyosszentek, Medárd, Katalin napja környéke és a karácsonyi időszak időjárása közti összefüggés, stb.. Az egész év az időszakos felmelegedések és a hirtelen bekövetkező drasztikus lehűlések jegyében telik. Csupán a hőmérsékleti tartományban van különbség az évszakok között. Abszurdnak tűnik, de mégis annak kell örülnünk újabban, így a tavasz elején, minél tovább kitart a télies időjárás, helyesebben, minél hamarabb zuhanunk vissza egy durva lehűlésbe, ami jótékonyan kitolja a vegetáció kezdetét egy olyan időszakba, amikor már a magasabb napállásnak és a hosszabb nappaloknak-rövidebb éjszakáknak köszönhetően, a következő durva lehűlési időszak hőmérsékleti minimumai már annyival magasabbak tudnak lenni ahhoz képest, mintha az előrehaladottabb vegetációnak az eggyel korábbi lehűlés kegyetlen éjszakai (akár nappali) hőmérsékleteit kellene elviselnie.
Ez az a bizonyos "globális felmelegedés". Hát, mit is mondjak....? Én nem így nevezném....
Előzmény: aiol19 (12556)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12567
Itt lehidaltam!
Floo2 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12566
Ez egy nénifüge a város legmagasabb pontján, vannak ép és elfagyott vesszői.
Floo2 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12565
Egy pár utcával odébb, egy kicsit magasabb szinten egy jégfügére bukkantam.
A sarjak el vannak fagyva, viszont a már befásodott vastagabb gallyak csúcsrügyei épek.
Lehet, hogy az előző kettő is jégfüge volt, vagy valami változata a jégfügének, nyáron érdemes lesz megnézni őket.
Floo2 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12564
Ez a szemben lévő ház fügéje, a tulaj szerint mindkettő ugyanaz a fajta.
Ez a képeken látható állítólag 20 éves, és soha sem fagyott el.
Tudni kell, hogy Keszthely belvárosa nagyon ősi, ennek megfelelően nagyon sűrűn van beépítve, egymás hegyén hátán vannak a házak, így a település hiába csak 20 000-es, a belvárosa elég jól be van építve, és a képekből kiindulva megfelelő hőszennyezést biztosít a füge túléléséhez.
Bár a képeken szereplő hajtások nem tűnnek épnek, mintha el lennének fagyva, de közben meg akkora fa mint a huzat, ha eddig nem fagyott el, pedig voltak nagy hidegek az elmúlt 15-20 évben, akkor ezt is túl kellett élnie.
A tulaj szerint apró lila gyümölcse van.
És jó vastag törzse.
Floo2 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12563
Fügevadászat Keszthelyen!
A keszthelyi állomás(2 kép róla) bő -21 fokos értéket mért december 21-re virradóra, kíváncsi voltam, hogy a városi fügék hogy viselték.
Ez a példány a belvárosban van, kicsit alacsonyabb fekvésben, mint a meteorológiai állomás.
A rügyei majd mind sötétek, képtelen voltam eldönteni, hogy elfagytak-e, vagy csak ilyenek. Talán van köztük elfagyott csúcsrügy is, meg ép is.
Nem tudom.
De szép vastag törzse van.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12562
A tesónak 2 káki kellene,nekem a porzós kiwit kellene pótolnom,de az őszibarackokra nagyon be vagyok indulva.
A találkozóról prózai ok miatt maradtam le.Gondolom az hülyén hangzana,hogy sajnos jó idő volt v. sajnos tavaszodik...nos a "sajnos " nélkül így volt.Ez nekem viszont azt jelenti,hogy neki kell veselkednem a gyümölcsfáimnak,ha nem akarok nagyon lemaradni a munkálatokban.Úgy néz ki a kapacitásom határán vagyok,mivel ebben a tevékenységemben teljesen magamra vagyok utalva/ sajnos a háttér sem bíztat...úgy hogy még panaszkodni sem merek,hogy nem győzöm,mert rögtön kapom rá a leszúrást/.A ráfordítható szabadidőm meg nagyon kevés,a munkaidőm rossz beosztása miatt csak a hétvége és akkor még ott van a család,a gyerekek /ők nem érdeklődnek a kertészet iránt...de a foglalkozást igénylik/...szóval nehéz mindent megoldani...így is csak reménykedek,hogy a jövő héten nem lesz a beígért rossz idő,mert szabit kértem,hogy egy kicsit gatyába rázhassam a birtokomat.
Előzmény: ninovarga (12548)
Gizellamama Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12561
  ha minden igaz akkor elment a cím!
Előzmény: Törölt nick (12553)
marimama51 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12560
Kedves gmuter!Az adatlapodon ott van az email címed.
Előzmény: gmuter (12557)
vica46 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12559

Benne maradt a kocsimban,a nagy sietségben az övé.Másét is 

magokat ugy hagytam ott, hogy adják oda.

Előzmény: tomajiandi (12558)
tomajiandi Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12558
 Köszönöm. Az egyik szőlővessző Bélához származott, így mégis kapott:)
Előzmény: vica46 (12550)
gmuter Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12557
Kedves mindenki!
Úgy látom, vagyunk egy páran, akiket a sors "eltilt" a taliról...
Nagyon szerettem volna megismerkedni Veletek személyesen, de ami késik, az jön:))))
Kérdéseim lettek volna, amelyeket most itt feltennék:
Tavaly decemberben találtam meg a topicot, és az itt olvasottak hatására szeretnék a kertembe fügét, kákit, kivit, minikivit és paupaut ültetni. Ha ezeket a csomagküldőkön keresztül megrendelem, akkor drága és bizonytalan minőségű növényeket kapok. Lehet-e Nálatok vagy Rajtatok keresztül hozzájutni jó és olcsóbb szaporítóanyaghoz? Ha igen, hol és hogyan? Nem csak magamnak kérném, van néhány "elvetemült " kollégám, akiket már sikerült valamennyire megfertőznöm, úgyhogy már egész kis listám van a fenti növényeket igénylőkből!

Atifoci, Szaguaro!
Küldeném Nektek a körtevesszőt, de nem tudom, hogyan kell a fórumon belül nyilvánossá tenni a mailcímemet, úgyhogy ideírom: nehez.judit@gmail.com Kérlek, írjatok egy mailt, hogy hogyan, hova, mikor küldjem! (A talira szeretem volna elvinni, de sajnos nem jött össze, remélem, még nem késő!)

Nino!
Láttam képen (talán tavalyi hsz-ban) azt a csodálatos parasztbarackot - én korábban csak a sárga aprószeműt ismertem. Lehet-e Nálad, Általad vásárolni ebből a gyönyörűségből, akár csak magot is?

Nagyon örülök, hogy jól sikerült a tali, a következőre mindenképpen szeretnék eljutni, remélem. ezt az Égiek is így tervezik:)))
aiol19 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12556
Nem nagyon fognak, mert ott is élvezhették eddig az idei tél gyönyöreit, ami eddig netán mégsem fagyott volna sz.rrá, az mély nyugalomban van.
Előzmény: Floo2 (12554)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 12555
Vagy akár Spanyolországban.
Előzmény: Floo2 (12554)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12554
Mi csak szimplán fázni fogunk az elkövetkező héten, de Európa azon vidékein, ahol már előrébb tart a természet, akár fagykárok is keletkezhetnek, pl. Olaszországban.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12553
Különben a privát Email-em nyilvános itt a topikban az adatlapomon megtalálod/azon ird meg a cimed/.Ha a "mini-maxi kiskiwire gondolsz még nem metszettem.Ugy,hogy ird a cimet és küldöm.A csomagban majd megjelölöm a termőt-porzót.
Előzmény: Törölt nick (12551)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12552
Borzalmas ez a holland településszerkezet!
Az állomások nevei és a települések nevei, meg úgy alapban a településnevek totál káosz.
Boskoop környékén lévő állomások 2009 december és 2010 január minimumai -10 és -15 fok között vannak.
Több állomást átnéztem Hollandiában, -15 alatt egy sem volt ebben a két hónapban.
Előzmény: pz07 (12542)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12551
Szia!
Tudod,hogy mondogattam "most már megyek,most már megyek"aztán a végén el is mentem.Jellemző,hogy eltévedtem hazafelé is ugy ,hogy végül csak sötétbe értem haza pedig nagyon nem akartam.Irj és azonnal válaszolok vagy segitek ha tudok.

üdv..Jóska
Előzmény: Gizellamama (12546)
vica46 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12550
Trachyprus fortunei kinai kenderpálma.
Előzmény: tomajiandi (12530)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12549
Megkérjük Floo-t, ő a meteorológiai adatok felkutatásának nagymestere.
Előzmény: pz07 (12545)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12548
Jött be egy ültetvényre való anyag, abból csurran-csöppen.
Kár, hogy nem voltál itt a kivimetszésen!
Néhány barackfát, remélem, tudok hozni alkalomadtán, pár olajfa mellett, amit kértek. A fajtájukat még nem tudom, meglátjuk, lesz-e az általad keresettekből.
Előzmény: Törölt nick (12547)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12547
Kedves János !

Azt szeretném kérdezni,hogy van-e most is eladósorban lévő káki oltványotok ? A tesóm nevében érdeklődöm.
Ma egyébként Böhönyéről szereztem füge dugványnak valót /a tulaj bevallása szerint sárgás-zöldre érő,belül piros termése van ,finom /:)/ és sokat terem...én meg cserébe felhívtam a figyelmét,hogy eszébe ne jusson megmetszeni /mint ahogy már néhányszor tette/,szaporítani is elég könnyű,ha másik fajtát akar,hozok neki vesszőt.
Az őszibarack kérdés még áll.
Előzmény: ninovarga (12544)
Gizellamama Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12546

 

Úgy elsiettél, hogy mire kimentem már csak a kocsid hátsó felét láthattam.

 A címem nam tudtam megadni, remélem még nem késő. Majd ha a férjem a számítógép elé ül megkérem hogy segítsen.

 Üdv. gizi!

Előzmény: Törölt nick (12494)
pz07 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12545
Az abszolút min. érdekel.
Előzmény: ninovarga (12543)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.02 0 0 12544
Úgy képzelem, hogy az a lakó, akinek az ajtaja látszik a kis fügefa mellett, ha az idei fügeelfagyásokról esett szó valahol, úgy nyilatkozott, hogy "nálunk" v. "mifelénk" kutyabaja nem lett még a legvékonyabb ágacska kis fügéjének és csúcsrügyének sem". Itt "mifelénk", itt "nálunk", ahun még a hegyen is vőgyben vagyunk! :)))
Előzmény: Floo2 (12531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!