Keresés

Részletes keresés

szaszima Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1892

Sziasztok!

A rokkantsági járadék nem jár nyugdíjasnak,azt már kinyomoztam.A fogyatékossági támogatást megfogjuk kérdezni,bár Anyu még tud egyedül járni,viszont enni egyre kevésbé....:(

Mwin Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1891

Igen, lehet, megvannak anyu iratai, ha megakadsz, vagy segítség kell, szólj.

Tavaly nyáron mi is megléptük, 3.emeleten a teljes fürdőszoba megújult, plusz a WC-ben is kapaszkodó, stb.

Előzmény: Szegediági (1890)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1890

Sziasztok!

 

Gratulálok, Aranka! Így kell ezt! Én is eldöntöttem, hogy orvost váltok (ha bevállal, mivel az eddigi orvosomnak Ő a felettese), mert én még élni akarok! És kell valaki, aki ezt tiszteletben tartja, és ennek megfelelően mutat irányt.

 

Na, más:

Azt tudtátok-e, hogy lakás akadálymentesítéséhez is lehet igényelni támogatást? Használt lakás esetében 150.000,-Ft

 

 

Üdv.: Ági

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1889

Aranka csak gratulálni tudok!!!!! Látod az orvosotok sem tudja, hogy a férjed milyen beteg. Ez nagyon szomorú dolog, hogy a saját betegéről fogalma sincs szegénynek. Na de azért vagyunk, hogy segíteni tudjunk egymásnak. Mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy ne hagyja magát.

Jobbulást a férjednek és mindazoknak akik olvasnak bennünket.

Előzmény: Aranka1964 (1888)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1888

 

Sziasztok!

 

Ma szintén érdekes dolog történt,elmentem a háziorvoshóz hogy kérjem azt a 4 oldalas beutalot ami afogyatékossági támogatáshóz szükséges ,ere Ő azt kérdezi hogy honnét tudok én ilyenről meg különben is a férjem nem is fogyatékos,kérdeztem hogy akkor mi ha nem az ,azt mondta hogy csak tartosan beteg,mondom neki hogy az ha valaki alig bir járni söt segitség nélkül nem is tud ,a légzéshez gépre van szüksége,etetés,tisztélkodás.....felsoroltam neki,mikor látta hogy nem tud meggyözni felhivta az Államkincstárat ott meg felvilágositották hogy jogos az igénylés igy aztán megirta a beutalot.

Nos ilyen a magyar egésségügy,sok mindenről fogalmuk sincs vagy inkább nem is érdekli mi történik a betegekkel

 

Aranka!

banyka Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1887

Köszi,azt nem tudtam,hogy az összeg különböző lehet.

Előzmény: Úgy félek! (1886)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1886

Ez attól függ, hogy kinek mit állapítanak meg. Speciel én 22.800- kapok.

banyka Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1885

Kedves szaszima!

 

Ha a fogyatékossági támogatásra gondoltok ,-18000 valahányszáz forint-  az jár nyugdíjasnak is.

Előzmény: szaszima (1880)
Csilla007 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1884
Előzmény: Csilla007 (1883)
Csilla007 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1883

Ezt a cikket szerette volna megosztani veletek Pötty hogy higgyetek neki, mielött elzargattátok innen...

 

Lyme és az ALS

 

http://translate.google.rs/translate?sl=en&tl=hu&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Flymehandbook.com%2Findex%2F400-misdiagnoses%2F450-lyme-als%2F&act=url

 

 

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1882

Szia Szaszima!

Sajnos ezt nem tudom, de valószínű.  Próbáljátok felhívni a Magyar  Államkincstár Családtámogatási Uniós Ügyfélszolgálat Bp. XIII. Váci u. 71

Tel: 06-1-452-2910

Sok sikert kívánok!

Előzmény: szaszima (1880)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1881

Én február 20.-án küldtem el és 01-től kaptam. Tegnap utalták el elősször a két hónapot. Ha felhívod őket mindent elmondanak.

Előzmény: Aranka1964 (1878)
szaszima Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1880

Szia Úgy félek!!!

Szeretném kérdezni,hogy ez a rokkantsági járadék jár nyugdíjasnak is vagy neki elég a kis nyugdíja :( ???

Előzmény: Úgy félek! (1874)
Csilla007 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1879

Sziasztok.

Csak szeretném átadni Pötty63 üzenetét, hogy akit érdekel az nézzen át a Lyme Forumra, ott találhattok töle friss beirásokat...

Üdw mindenkinek

Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1878

Köszönöm szépen ,nagyon rendes vagy ,MI is igényelni fogjuk még a jövöhéten el kezdem intézni ,visszamenöleg is lehet kérni vagy csak a beadástól kezdve?

A férjem 95%-os rokkant mivel Ő lélegeztetővel alszik.

Ugyanazokat a leleteket kel beadni mint amit a rokkant nyugdijhoz?

 

Jobbulást és köszi !

Előzmény: Úgy félek! (1874)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1877

MINDENKINEK:

 

Változatlanul kérem, hogy gondolkodjatok rajta, hogyan lehetne a fórumot ismertebbé tenni, hogy több tapasztalatot tudjunk cserélni.

Mert ismétlem, sokan élnek régóta ezzel a betegséggel, sok hasznos tanácsuk lehetne felénk.

Mert tudjátok: az információ hatalom.

 

Ági

Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1876

Szia Süni42!

 

Gyógytornász? Segédeszközök? Javaslatok?

Hát nekem még ezeket se ajánlották. Még azt se mondta, hogy megpróbálják az életminőséget javítani. Egyfolytában a Riluteket erőltette. A leszázalékolást is én kérdeztem meg. (Lehet, azt hitte, még dolgozom...)

Bottal mentem, a bot volt a jó kezemben, a dossziém a rossz kezemben. Amikor mentem volna ki, csak bámultak a gépíró csajjal, mint a bírkák, na akkor nem bírtam tovább, megálltam és szóltam, hogy már elnézést, de az ajtót nem bírom kinyitni. Akkor nagy kényszeredetten segített a leírója...

Néha olyan érzésem van, mintha attól félnének, ez fertőző!

Borzalmas nehéz ezeket a dolgokat nekem lelkileg megélnem. Ráadásul a kolleganőim is már szinte el is temettek. Pedig én harcoltam ki mindendt az irodába, amikor három éve nulláról indultunk. Most ott ülnek a szép, mindennel ellátott (konyha, hűtő, mikró, klíma, új székek, asztalok stb.) irodában. És az egyik egésznap a facebookon csetel, a másik meg a Nosalty-n nézegeti a recepteket és magasról tesznek a munkára.

És én már soha nem dolgozhatom ebben a szép irodában, amiért annyit küzdöttem.

Hallottam, hogy másért összefognak a munkahelyen, próbálnak segíteni, ahol tudnak. Nekem meg semmi, amilyen gyorsan lehet, leépítettek.

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy mekkora patkány emberek vannak!

 

Üdv.: Ági

Előzmény: süni42 (1869)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1875

Szia Úgyfélek!

 

Köszönöm szépen! Igen, én is úgy vagyok vele, hogy ha már itt ez a rohadt betegség, legalább annyi pénz legyen, hogy emberhez méltó, normális életet élhessünk.

 

De most nincsenek már rokkantsági %-ok! Minden-minden megváltozott. De hétfőn én is elindítok mindent, nincs mire várakozni, mert felkopik az állunk.

 

Amúgy igen, az tök jó, hogy nekem kezdettől légzésproblémáim vannak és légzésvizsgálaton is a saját pénzemből voltam. Még most se küldött el, hogy rosszabbodott! Folyamatosan ellenőrizni kellene.

 

Ilyen orvosi ellátás, felügyelet mellett nem is csoda, hogy csak pár évet lehet ezzel élni. Ugye, mi nem vagyunk Stephen Hawking-ok, hogy ne hagyjanak meghalni bennünket. Úgy lehet élni látjátok, még ötven évet is! Ha vagy valaki!

 

Ági

Előzmény: Úgy félek! (1870)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1874

Szia Aranka1964!

A férjed le van  százalékolva? Ha igen akkor vannak papírjai. Az Állami Kincstártól kell kérni egy nyomtatványt. Én felhívtam őket és kipostázták. A házi orvos kitölti azt a bizonyos négy oldalas papírt és csatolni kell az eredeti zárókat. Elpostáztuk és elbírálták. Nekem nem kellett újabb bizottság elé mennem, mert kikérték a leszázalékolási papírjaimat és abból megállapítottá, hogy jogosult vagyok. Még kártyát is kaptam ami ingyenes utazást biztosít számomra és egy kisérő számára.

Ha kíváncsi vagy még valamire nyugodtan írj.

Üdv:

Előzmény: Aranka1964 (1872)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1873

Kedves Ági!

 

Szívből sajnálom ,ami Veled tőrténik,így van ez szemrebbenés nélkül lemondanak a betegekről,a férjemnek sem kel menni többé kontrolra,nem rég megkérdeztem az orvost hogy nem kellene labort csinálni ,azt mondta ha nincs különös panasz akkor nem szükséges,ennyit ér nekik egy ember sajnos.

 

Kitartást és jobbulást!

 

Aranka!

Előzmény: Szegediági (1868)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1872

 

Kedves Úgy félek!

 

Szeretnélek megkérni,ha megtennéd kifejtenéd részletesebben mit takar eza ROKKANTSÁGI JÁRADÉK,hogy müködik mit kel tenni ,hol kel kérni ,idáig nem hallottunk rola és szerintem többeket is érdekelné?

 

Elöre is köszönöm!

 

Üdv:Aranka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Úgy félek! (1870)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1871

Én havonta járok kontrollra. Fél évente van izomszúrás és légzésfunkció vizsgálat.

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1870

Szia Ági!

Drágám én azért ajánlottam Neked a Fiumei utat, hogy telefonon mindegy, hogy honnan érdeklődsz!!!!! Csak az infó fontos!!!!!!

Nem kell nekik mondani, hogy Te szegedi vagy. Csak csupán érdeklődsz. Próbáld meg!

JA!!!! Tegnap mondta a neurológusom, hogy akinek ALS a diagnózisa azt nem piszkálják a leszázalékoláson. Nekem tavaly 80%-ot adtak. Pedig még meg sem közelítette a jelenlegi állapotomat.

Azt is megsúgom, hogy jár rokkantági járadék is. Ezt sem fogja senki ember fia felajánlani Neked. Saját jogon kell elindítani. Nekem zok szó nélkül megitélték.

Kicsikém azt tudom ismételni, hogy bátraké a szenencse!!!!

 

Előzmény: Szegediági (1868)
süni42 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1869

Ági,

sajnos a Te eseted az általános, és ahol ez másképp megy az a kivétel. Az én drága apukámnak sem adtak időpontot kontrollra, korrektül megmondták, hogy az ALS jelenleg gyógyíthatatlan, az egyetlen amiben ők segíteni tudnak, hogy a beteg életminőségén javítanak. Kiírták a gyógytornászt, a segédeszközöket, megírtak minden javaslatot, ami ehhez ill. a fogyatékossági támogatáshoz kellett, és ennyi. Persze ezt sem maguktól, hanem én ötleteltem, hogy esetleg ez vagy az járna, mit gondolnak. Az ötleteket pedig innen, a fórumról vettem a többi betegtől. Nem az orvostól.  Maguktól semmit nem ajánlottak fel, vagy javasoltak.

Előzmény: Szegediági (1868)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1868

Sziasztok!

 

Köszönöm Nektek a segítséget! Az éjszaka még utána néztem, mert nem hagyott nyugodni a dolog. Aludni úgysem tudtam, végig sírtam az éjszakát.

Már minden más. Nagyon más. Úgyhogy tudom, mit kell intézni, mi hogy van. Már nincsenek is rokkantsági százalékok! Három osztályba vannak sorolva a lehetséges kategóriák. És hát a pénz k....va kevés, bocs, hogy ezt írom.

Amúgy azt találtam ki, hogy az egész rohadt kálváriát meg fogom írni a Nők Lapjának. Az nem létezik, hogy én ezt elkussoljam. Elegem van már totál.

Már januárban is pontosan tudta az orvosom, hogy mi a diagnózis. És képes volt velem szórakozni, hogy Ő nem tudja, de tényleg. Menjek tovább, javasolja. Feltörtem magam kétszer Pestre, ráment az összes pénzem. És most szinte röhögve e pofámba dörgöli, hogy hát, akkor mondjuk mostmár ki: ALS.

ANNYIT NEM VOLT KÉPES HOZZÁTENNI, HOGY SAJNÁLOM...

És Ő a kiváló egyetemi oktató, docens és Markusovszky díjas orvos! Akkor milyen a többi?

Nem is adott kontrollra se időpontot, soha többet nem kell mennem. Azért Benneteket olvasva, úgy tudom, ez nem így működik normálisabb helyen.

Még egy E vitamint se ajánlott fel.

Azért annyit megtaníthatnának nekik az egyetemen, ahelyett, hogy istenképzés folyik az orvosin, hogy ha egy ilyen diagnózist közölnek, akkor azt hogyan tegyék, hogy talán lelkileg ne omoljon össze az amúgy is beteg ember

Szóval, gyerekek, fel vagyok háborodva, de nagyon!

 

Egyébként tudom, hogy többen élnek Magyarországon ezzel a kórral sok-sok éve. Nagyon jó lenne valahogyan a fórumra hívni őket, mert biztosan rengeteg hasznos tanácsuk lenne a számunkra.

Nagyon kevesen vagyunk itt, ennél jóval többen élnek ezzel a betegséggel.

Akinek van ötlete, az írja meg.

 

Üdvözlettel:
Ági

 

Ja, kedves Úgyfélek! Tudod szívem, hogy én még mindíg szegedi - helyesebben sándorfalvi vagyok, úgyhogy nekem a Fiumei úthoz nem sok közöm van, de köszi.

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1867

Szia Ági!

Elszállt amit írtam.

Nem tudom, hogy most mi a szabály. Hívd fel a Nyugdíjfoly.Ig. Bp. Fiumei u. Kérdezd meg tőlük. Kell papírt kérned tőlök és a házi orvosod is ki kell, hogy töltsön egy négy oldalas papírt. Ezekhez kell csatolnod a Te papírjaidat. Egy próbát megér.

Sajnálom, hogy a dokid ilyen undok volt!

Ha sikerült valamit intézned akkor írd meg légyszives.

Sok sikert!

Előzmény: Szegediági (1864)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1866

 

Szia ÁGI!

 

Ha szeretnéd leírom Mi hogyan kezdtük el a leszázalékolást.

Előzmény: Szegediági (1864)
vidéki60 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1865

Kedves Ági!

A magam példájából kiindulva csak azt tudom javasolni, hogy minél hamarabb indítsd el a leszázalékolást! Ugyanis, ha megadják, nem a diagnózis -ALS - megállapításának, hanem a kérelmed beadásának időpontját veszik figyelembe. Próbáld meg, csak nyerhetsz vele, és semmit nem veszítesz. Én magam intéztem, nem is a háziorvos, összeszedtem a betegséget igazoló minden orvosi papírt, és elküldtem a szegedi nyugdíjbizottsághoz. Ők utaltak aztán a felülvizsgáló orvosi bizottság elé, ahol sokat nem is foglalkoztak velem, miután látták a diagnózist, mert az ALS-re megadják a rokkant nyugdíjat.

Üdv: Vidéki

Előzmény: Szegediági (1864)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1864

Szia Kedves Úgyfélek!

 

Hát én ma voltam kontrollon. Engem aztán nem vigasztalt a neurológusom. Másik időpontot se adott. Se egy bátorító szó, se valami életvezetési tanács, SEMMI!!!!

(Januárban azzal váltunk el, hogy az EMG negatív, így zárjuk ki az ALS-t, de jelenleg Ő nem tud mást mondani, menjek tovább, így jutottam Pestre)

Most annyit csinált, hogy belenézett a papírokban, na akkor ALS, kész. Felírjam a Riluteket? Nem kértem. Csodálkozott, miért is nem.

Ezt Ő már januárban is pontosan tudta. De volt szíve küldözgetni. És egy vagyont ráköltöttem.

Szóval nagyon szemét volt! Emberileg és mint orvos is! Remélem, szokta olvasni a fórumot.

Amikor mondom Neki, hogy nem nagyon bírok megbírkózni ezzel a tudattal, hogy 43 évesen halálra vagyok ítélve, nem szólt semmit, csak félrenézett. Hát köszi a bátorítást! Tényleg!

Mondom Neki, hogy komoly fájdalmaim vannak. Semmi.

Kétszer elmondtam Neki, hogy a légzésem nem maradhat így. Erre felírt valami asztmagyógyszert. Már itthon néztem a neten, ki se váltom, mert nekem állandóan 100 felett van a pulzusom és ilyen betegek nem szedhetik.

Na, de a lényeg. Leszázalékolással kapcsolatban kérdezném Tőled:

Ha még nem vagyok fél éve táppénzen, akkor is lehet kezdeményezni? Mert az orvos azt mondta, hogy mindenképp gyorsan indítsam el, a családorvosnak kell intéznie. Én még csak egy hónapja vagyok kiírva. De őszintén szólva k...vára nem szeretnék ilyen betegen havi 40 ezer forintos táppénzen sínylődni. A rokkantnyugdíj jóval több lenne.

 

Köszi szépen:
Üdv.: Ági

 

 

 

Előzmény: Úgy félek! (1863)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1863

Kedves Fórumozók!

Sajnálattal látom ezen a fórumon, hogy van egy pár betegtárs aki nem igazán azért van itt, hogy segítse a másik társát. Nagyon rossz olvasni amikor marakodnak az emberek!!!!

Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy NE BÁNTSUK EGYMÁST!!!!! Ez olyan családias kis fórum vot eddig. Jó lenne, ha ez továbbra is így maradna.

Van az embernek elég baja és sajnos ebben a nagy RONDA VILÁGBAN tojnak ránk! Engem személy szerint örömmel tölt el, ha valakinek el tudom panaszolni a bajom és viszont nagy örömmel tölt el, ha segíteni tudok valakine. De, ha nem tudok segíteni, akkor legalább meghallgatom.

Üdv: Jobbulást kívánok mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!