Keresés

Részletes keresés

szilasielvira Creative Commons License 2012.11.03 0 0 4597

Ja, és nem tudom ki a szak proktológus a családban vagy  a környéken,aki a thrombotzációt megállapította,és a vég

 kineteléről sem írtál,pedig van ÁM!!!!!De látom jó sok okos ember van aki tudja a

te bajodat...Ők bizti megoldják...Sok sikert hozzá!A kérdéseid buták,és alaptalanok....Keress

valami hozzá értő orvost,és nem itt egy alig tapasztalt nem szakmabelit,bár ez a te szuverén jogod..Csak azt hittem hogy olvastál,és nem szeretnél úgy járni mint én..De ezt te tudod,üdv!

Előzmény: lostyouth (4593)
szilasielvira Creative Commons License 2012.11.03 0 0 4596

ÉN MINDEN KÉRDÉSEDRE TÖBB MINT JOBB VÁLASZT TUDNÉK ADNI,DE  MIVEL A TRISTENT KÉRDEZTED,Ő MAJD JOBAN TUDJA NÁLAM:))))ENNYI...KINEK A PAP,KINEK A PAPNÉ...

Előzmény: lostyouth (4593)
szilasielvira Creative Commons License 2012.11.03 0 0 4595

A LEG  JOBB VÁLASZTÁS!!!!!!!Mndig,mindenkor nagyon aranyosan bánik veled Non-stop!!!!!Ő NAGY EMBER!!!!AlPOS,BIZALOM GERJESZTŐ,ÉS NEM PÉNZ ÉHES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CSAK AJÁNLANI TUDOM,CSUPA nAGY BETŰVEL!

Előzmény: zoligh (4591)
lostyouth Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4594

Kedves szilasielvira!

 

Megfontolandó a tanácsod orvosválasztást illetően!

 

Jól értelek, hogy mégcsak ne is Debrecenben keressek szakembert, hanem Pesten?

Számomra az egyelőre elérhetetlen távolság. Lehet, hogy  - a te szavaiddal élve - ezzel temetnek majd el engem? :)

Előzmény: szilasielvira (4590)
lostyouth Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4593

Kedves tristen, köszönöm jókívánságaidat!

Interneten egyedül a Zöldklinika nevű magánrendelést találtam. Sima TB-s rendelőbe nem akarok menni. 

Még várok kicsit, hátha innen valakinek van már tapasztalata az ott praktizáló sebész orvossal, és megosztja velem.

 

Nálam valószínűleg külső aranyérről van szó, ami betrombotizált. Utóbbi probléma múlni látszik.

Magával a külső aranyérrel kapcsolatban viszont tanácstalan vagyok:

 

Eltűnni már nem fog.

Romlik-e az állapota úgy is, ha kezelem kenőcsökkel, flavonoid készítménnyel? És ha egyszer abbahagyom a kezelést?

Sajnos egész nap ülök (munka+szórakozás), ez folyamatosan provokálja majd, életem végéig.

 

Essek túl most a műtéten, bekalkulálva a kiújulást? Vagy halogassam, míg komolyabb problémát nem okoz?

A műtéttel járó/azt követő fájdalom úgyis ugyanakkora, nem igaz?!

 

Azt írják, hogy tízből egy aranyeret kell operálni. Csak külső aranyereknél vajon hogy alakul ez az arány?

Vannak akik együttélnek ezzel a problémával?

Előzmény: tristen (4592)
tristen Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4592

Szia!

 

Sajnos én nem tudok ajánlani Nyíregyházán proktológust, és azt kívánom, hogy mielőbb gyógyulj meg.

 

Kitartás!

 

üdv.

Előzmény: lostyouth (4585)
zoligh Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4591

Dr.Szegedire tippeltem a leírtak alapján. Ő nagyon jó ember és úgy érzem orvosnak is kiváló.

Köszi.

Előzmény: szilasielvira (4590)
szilasielvira Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4590

Az orvosok a kenézi Kórház doktorai,mindkettő főorvos..Az első műtétem megrontója az a Dr Csobán Tibor proktológus főorvos,a második orvosom a mai napig az a Dr Szegedi Zoltán főorvos úr...Ennek tudatában keres őket ha szeretnéd..Én nem török pálcát mára senki feje fölött,a vizsgálat eldönti,meg a fenekem is talán egyszer...Reméljük minden jóra fordul,mint a magyar népmesében..Jó éjt!

szilasielvira Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4589

Szia!

Nem jó az intim torna???Mesélj már???Nekem csupa jót mondott róla az ismerősöm,igaz,ő szülés után ment oda hozzájuk egy kurzusra..Kipróbálok mindent,csak használjon...Amit leírtál hogy mit egyek,mert neked bevállt:)))))))Retek???,1 is kivégezne,nem hogy 5db...Müzli????azzal nem lehet dolgozni.attól éhes marad az ember..A folyadékok jók,csak nekem nem használ széklet lazítónak sem,nem hogy hajtson....szeretem inni amiket leírtál,és ebben a sorrendeben,mert a változatosság itt is jó,és már utálom a vizet,mert mindig ezzel jönnek...Az orvosoknak nem néztem utánna,de ha tudom hogy ez macerás,akkor elutazok oda ahol a jó orvos van,de nem mertem utánna járni...Mostmár tudom hogy hogyan,és mi szerint kell orvost választani,és remélem itt a nyíregyházi betegnek is adtam választ a kérdésére,miszerint ő Nyíregyházán szeretne....Nem azt kell nézni hogy helybe legyen,hanem hogy jó legyen..Mert nekem ha Pesten van az az orvos akit szeretnék,és ha nem tehetem meg hogy utánna menjek,akkor ezzel temetnének el így utólag..Én áldoznék egy jó orvosra,és ott ahol van ez az orvos...Csak azért mert helyben keresem,csak azért nem mennék egy műtétnek sem alá,kivétel ez alól ha visznek,és így jártam....Ez ne legyen mérv adó...Jöhet Debrecen felé is Nyíregyházáról,de jól nézze meg hogy ki az..A privát mail címemet azért nem írom itt ki,mert így is jó sokan szórakoznak ezzel velem..Tehát ha valaki kérdezni szeretne,az tegye meg itt,és ha több levelet váltottunk,akkor tovább is léphetünk a beszélgetés terén...De szerintem ez azért egy fórum,hogy itt mindenki aberráció nélkül elmondja az érzéseit,az észrevételeit,tisztelet a kivételnek..És nagyon örülök hogy többen is hozzá szóltatok a témához...Legyünk minnél többen!

Előzmény: alongtimeago (4578)
szilasielvira Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4588

Ha ez tényleg csak poén,akkor dúrva,és az írója szálljon magába..Már csak azért is,mert engem 2szer műtöttek és vágtak fel bélcsavarodás miatt,és még 5ször megoldották úgy hogy megúsztam műtét nélkül..Amit leírt az olvasó,éppen hogy életszerű,mert a 9 nap az nagyon sok...Viszont meg ha igaz,akkor nem szabadna épp értelmes embernek ennyit várni egy székeléssel...innstől kezdve nekem nem életszerű...Ha meg igaz,akkor lelke legyen rajta az embernek hogy ha valameddig nem az arnyér végzi ki,akkor majd a bélcsavarodás ki fogja előbb utóbb..Ami a történetből hiányzik,és nagyon sántít,és fals,az az hogy ilyenkor amivel bevitték a "kedvest",az nem hashajtótól indul meg,hanem mininómum 1beöntéstől...De lehet hogy a 30.beöntés használ...És hashajtót pont azért nem adnak bélcsavar esetének gyanújában,mert úgyis vissza jön,viszont nekem már volt hogy a beöntés hatására az a megcsavarodott,vagy megtört bélszakaszban elindulni készül az élet...De a hashajtót azt vagy kihányja az ember ilyenkor,és ha hajt,akkor tényleg csak a vastagbél felsőbb szakaszában..Az alsó,meg kemény az ott marad...Tehát igen tisztelt abbráltnak tűnő levél íróm semmi esetre sem hiteles...Sem ilyen műtéteken átesett beteg szemével,sem mint diplomás ápolónő,sebészeten dolgozó nővér fejjel nem állja meg a helyét...Kicsit hitelesebb beszámolót kelelne,és nem járja hogy azberekkel pont itt szórakozzon..Van ezeknek az embereknek elég bajuk szerintem aki ide téved...nem hogy az abrrált,hazug,kitalált,ostobán tálalt kamu beszámolókat olvassák...Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (4580)
szilasielvira Creative Commons License 2012.11.02 0 0 4587

Szia!

Nagyon is elküldöm...a mail címemet is,de nyíltan is kiírom ezek után,sőt még ezek után fogom csak kiíni,hogy hétfőn megyek a betegjogi képviselőhöz...Papirokkal,fénylépekkel,és tanukkal..Hogy miért oda?????????Meg fogják nyílván kérdezni hogy miért szeretnék procedúrát...Hogy iért???A váalasz egyértelmű...HA MULASZTOTT AZ ORVOS?AKKOR VONJÁK FELELŐSSÉGRE!!!!!Egyébként egyenlőre 2db igen fontos dolgot felejtett el a kedves doktor ÚR!A többit pedig a nővérek!Ők is meg lesznek említve,mert ők legalább annyit hibáztak mint az orvosok..Elmondom hogy mit,és azt szeretném,ha mint az igét úgy hirdessétek,hogy még vallásos sem vagyok,de mára már ez is meg gondolandó...Mindegy,aki azon át megy amin én,azt az embert el fogja gondolkodtatni sok kérdés..A fontos,és a lényeg!!!AZ A TÁJÉKOUZATÁSHOZ VALÓ JOG!!!!!!Ami tartalmaz sok mindent,de a lényeg hogy rákérdezzen az ember olyan dologra hogy meddig fáj nagyon,azt hogyan mivel,és ki fogja csillapítani??????Nagyon fontos,főleg az első 1-2 napban!!!!!És hogy meddig vesz ki a munkából egy ilyen baj...Meddig könnyű munkát,mikortól nehezet,és nevezze a nevén..Mint ahogy meg kell nevezni a konkrét ételt hogy mit ehet és ihat az általad választott orvosod szerint,és hogy mitől lesz székleted ilyen,és ezeken a napokon amíg el nem telik az az idő hogy nagyjából kitolod,és nem várod meg hogy a roham mentő vigyen...Két orvosom volt,és totál kétféle érzetű műtét,két nagyon különböző hozzá állással..A 2.orvosom nagyon kézséges,sűrűn hív kontrollra,és érzem hogy bármikor hívhatom kézséggel...Úgy váltunk el,és növeli a két kontroll közötti időt...Amit én még kiemelendőnek találok,az a dokumentumokba való betekintés joga..Nézzétek nyugodtan az eldugott lázlapokat ha vizitre kiteszik,ha lekiabálnak ezért,hát kiabáld vissza!!!!Jogod van nézegetni,vagy hozzá értőt kérdezni róla...Van a betegnek még számtalan joga,amit nem árt ha kórházba kerülés előtt ha tudsz!!!!Nekem még ami gyanús,hogy állítólag millió fájdalom csillapítót kaptam...Csak ha tudnák hogy én még annyit bevettem a tudtuk nélkül,és úgy is a csempét szedtem a falról a fájdalomtól..Na miért????Mert nem a szemem láttára adták be a fájdalom csillapítót..És miért nem????Tudták hogy értek hozzá,így vagy úgy hozták oda hogy már benne van,vagy a szemem láttára nyomtak úgy bele az infúzióba valamit,hogy csak a fecskendő látszott valamivel felszívva,mert hogy állítólag már kint felszívták az oldatot..Azt az oldatot,ami akár egy desztilált víz,vagy egy semmire való Algopyrin volt,holott nekem mást mondtak????Akkor miért nem használt semmi???????A nagy semmmmmmmmmi!Iszonyat volt,a depressziós gyógyszereimet nem hogy elhagyhatnám,hanem duplájára kellett emelni,de így is el vagyok keseredve,és nem tudok túl lépni az eseten...Hogy miért is még mindig????Azért mert....Mindig hullámzó az állapotom,és van hogy nap jobban vagyok,van hogy 2-3nap is,és még 3hét után is mint pl ma,ágynak estem,és jegelem a fenekem,és imádkozom,hogy hátha helyre jön...Még az anyám sírjához sem tudtam elmenni...Mára már úgy vagyok/még a jövőhéten tudok itthon lenni/,hogy eszem mert ennem kell a doki szerint,és nem csak főzeléket meg korpát,meg mit tudom én....Nem megy..csak ezek nem...Mindenkinek magát kell ismerni hogy kinek mi a jó a belének..Nekem semmi,engem minden felfúj,imádok enni/kétszer szotam 1nap,de akkor mindent amit szeretek és rendes mennyiséget/amiket leírtatok azt vagy nem bírom enni mert nemmegy akkor a szél,vagy nem is reagálok semmire,de semmi nem hajt meg,mindent próbáltam..Mostanában két dolgot próbálok..Az egyik a szenna tea,/az adagra vigyázni,nem mindegy/,a másik meg a Tisasen forte este 1tbl,sok víz,meg reggel közvetlen kelés után,és akkor mehet a mosdó egyből...Nagyon viszketős.fájós a végbelem...Kinézetre nem rossz,jobb mint korábban volt,de az érzet miszerint jó lesz,az még lehet oda van...Tegnap előtt halottam a kedves sz@r orvosomról,miszerint a gyerekem dajka nénijének a férjét is ő műtötte,és a bácsi már 3hónapja küszködik a műtét után székelési gonddal,fáj neki,és nincs széklete,és dolgozni sem tud..A tesóm fél év után ment műtét után másfelé,és 1évébe került mire kikövetkeztette magának mi a jó...És több olyan esetről hallottam,aki xy-t megkeresett hogy csinálja meg a fenekét Debrecenben,és minden kollega ehhez a majom orvoshoz küldött mindenkit...Én utánnam már tutira nem oda küldik,inkább Tengizbe mint a Dr Csobán-hoz....Szégyen és gyalázat mi megy itt...Felhígult ma már ez a szakma is,meg a hozzá állás..Nyugaton egy ilyen dologba beleroppanna az orvos..Itt nem,mert tudják hogy megtehetik..Remélem mennél többen olvasnak,és elmegy a híre itt mindennek..Kértem időpontot kedden  a betegjogi képviselőhöz,és elmondok mindent...Majd kiderül...Meglakol mindenki aki majdnem tönkre tette az életemet,mert még a magán életemet is nagyon megviselte,azt viszont itt nem részletezném...Nagyon dúrva.....

Előzmény: zoligh (4586)
zoligh Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4586

Szia!

Most olvastam az írásaidat. Szörnyű, de idővel biztosan javulni fog minden, hiszen szervezetünk sok mindent helyre tud hozni.

Én is debreceni vagyok és jó lenne, ha privátban elküldenéd az említett orvosok nevét, mert sajnos lehet hogy szükségem lesz rá rövidesen.

Köszi.

Előzmény: szilasielvira (4577)
lostyouth Creative Commons License 2012.11.01 0 0 4585

Kedves Fórumozók!

 

Szeretném kideríteni, hogy az aranyerem egyáltalán belső vagy külső-e. /Két hete külsőként kezelem, mivel vérrög keletkezett benne, és kívülre került. A duzzanat egy hét után lement, de tapintható még a rög. Viszont már inkább záróizmon belül van (igaz épphogy; csak székelés közben dagad ki jobboldalon egy nagyobb csomó, amit már hónapok óta érzek)./

 

Tud valaki jó szívvel(!) ajánlani proktológust Nyíregyházán? Esetleg utánakérdezni rokonnál, ismerősnél, szakmabelinél?

Privátban írhattok nevet, akár azt is, kihez NE menjek!

 

Távolabbra utazás egyelőre nem oldható meg nálam.

 

Előre is köszönök mindenféle segítséget!

Sok erőt, kitartást kívánok mindenkinek a gyógyuláshoz!

 

tristen Creative Commons License 2012.10.31 0 0 4584

Én is olvastam a blogját, olyanokat ír, mint pl. nyilvános helyen szopatta magát a barátnőjével és így tovább. Szóval vagy egy művész és zseni vagy egy ....................

 

:)

Előzmény: szepi111 (4583)
szepi111 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 4583

Nehogy elhidd ezt a sztorit... van egy blogja is amiben ilyen és ehhez hasonló fantáziálásokat ír le... minél brutálisabb, annál szórakoztatóbb... :)

 

Szóval szerény véleményem szerint igazi troll a srác...

Előzmény: Zsbubus (4581)
Zsbubus Creative Commons License 2012.10.31 0 0 4582

Szia!

Lassan majd vissza is tudod tartani. :)

De sokáig nem érdemes.

Gyógyulj!

 

Üdv

Előzmény: szilasielvira (4577)
Zsbubus Creative Commons License 2012.10.31 0 0 4581

Szia!

Hát ez brutális!!!

A végbélproblémákkal proktológus(ok)hoz menj!

Szakember kell ehhez is.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (4580)
alongtimeago Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4579

Még valamit had meséljek nektek:

Az életben elkövetünk hibákat, de nagyon nem mindegy mikor hibázunk. Ha az egészségünkről van szó, ott hibázni a legdurvább dolog. Úgy választani műtétet hogy tetszik a "lézer" szócska, és esetleg Star Wars rajóngók vagyunk, baromság. Nekem a hozzátartozók (akiknek soha nem volt műtétjük), egyiknek sem jutott eszébe hogy műtétre menjek csak nekem. Persze utólag már azt mondják jól döntöttem, hiszen minden ember a "lézert" választaná, és ebbe a hibába mindenki beleesne. Érdekes.

 

Más: a munkahelyemen, már egy-két hónapja mindig összeülünk, irdatlan időket beleáldozunk egy megbeszélésbe hogy az "A"-t vagy a "B"-t válasszuk. Sokan töprengünk, egyeztetünk, egymást próbáljuk meggyőzni mi a jobb. Pedig majdnem csak arról van szó hogy 75 dkg-os vagy 1 kg-os kenyeret vegyünk-e a hétvégére, hogy pont elég legyen a családnak.

 

Tehát az élet érdekes dolgokat produkál, az ember fel sem méri mi fontos és mi nem.

alongtimeago Creative Commons License 2012.10.30 0 0 4578

Szerintem amit érdemes enni a zabkorpán, és főzelékeken kívül a nyers zöldségek, és a müzli. Tehát valami olyasmit ami összerágva is kicsit darabos, pl: nyersen retek, sárgarépa. Én csinálok néha olyat is hogy piros retekből megeszek 5-öt egy nap csak úgy magába (persze lehet hogy felfúj, tehát óvatosan). A lényeg hogy összerágás után is kicsit darabos marad, nem pedig úgy mint a paradicsom ami túl pépessé válik.

 

Ja és a sok folyadék fogyasztása VEGYESEN az alap: pl. víz, tej, paradicsomlé, narancslé, de óvatosan keverve ám a dolgokat ugyanis hasmenést nem szabad elérni vele. Ez egy külön tudomány.

 

A jó orvos az jó kérdés. Ki is az ? Az első hogy olyan hozzáállásúnak kell lennie aki nem erőlteti a műtétet. Persze egyéntől függ ki milyen állapotban van. Én sokat ismerek közülük, hiszen az aranyérműtétem után elmentem jópár orvoshoz hogy mi a helyzet. Én Ritter Lászlót, Bánfalvi Pétert, és Csatár Évát is jó orvosnak tartom. Aztán még voltam egy csomónál, most nem is akarok belemenni a részletekbe, de Budapesten minden proktológust ismerek :)) Idén elmentem Ritter professzor úrhoz és amikor elmondtam kinél jártam (meg a papírjaim alapján is), ő elismerte hogy tényleg mindenkit ismerek már a szakmában :) Nála többször jártam, szoktam telefonon is beszélgetni vele.

 

Írtad az intimtornát, azt is ismerem, csinálom is, Kriston Andrea tanfolyamát 2010-ben végeztem el. Na erről is lehetne írni...

 

Előzmény: szilasielvira (4575)
szilasielvira Creative Commons License 2012.10.28 0 0 4577

Sziasztok!

Nem tartom vissza,mert nem tudom...jön magától...nem jelentkeztem pár napja,mert stagnál az állapototm..Most a bevétel.kiadás mint mérleg elvvel vagyok elfoglalva..Nagyon nem egyszerű..Vettem szenna teát,meg csináltam ahogy le volt írva,és este 9kor megittam,éjfélkor csikart,majd hajnal 4-6igy a WC-n ültem egyfolytában..Akkor nem is fájt annyira,de a tizedik székelést már meg is sínylettem..Na ez erős volt,úgyhogy csökkenteni kell nagyon,és meglátjuk mire viszem..Az orvos szerint mindent enni kell..Rostosat is sokat,meg nem is rostosat,mert szerinte az sem jó..Van főzelék másnaponta,meg búza csíra korpa is kétnaponta,de szerinte ezt sem szabad túlzásba vinni..Cél,a napi szintű laza széklet..Azon még dolgoznom kell.Én azért nem fogytam egy dekát sem,mert ahogy csökkent a fájdalom,úgy jött az étvágy..Voltam kontrolon,a doki szerint minden oké..Én kinézetre is teljesen sima felszinű fenék lukat szeretnék..Nem lehet látni mi lesz még a felszinből,pedig azért is aggódok..A bejárta még szűk,de az orvos szerint még van úgy 4hét,mire eléri a normál vastagságot a kijárat..Nagyon lassan tágul..Másról nem volt szó,a nagy nehezén szerintem túl vagyok..Egy tuti..mégegyszer nem vágnék bele,az tuti...

Előzmény: Zsbubus (4576)
Zsbubus Creative Commons License 2012.10.28 0 0 4576

Szia!

A szél az vele jár. :)

Amíg nem jön, addig belülről feszít és az kényelmetlen. Amikor jön a megváltó "alfarhang", az nagy megkönnyebbülés!

Ha jót akarsz magadnak, akkor ne tartsd vissza! Örülj neki!

Üdv



Előzmény: szilasielvira (4575)
szilasielvira Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4575

Szia,sziasztok!

Ma először arra ébredtem/lassan 2hetesen/,hogy nem fáj nagyon,inkább viszketett a fenekem..A kedvem is jobb lett...Ülés is könnyebb,meg a mozgás is. Na ez a széklet téma érdekesen alakul,mert diétáztam,rostoztam úgy sem jó/az orvos szerint egyek mindent,de csípőset tuti nem../Eszek is,és 2naponta van úgy székletem,hogy minden második este 20csepp guttalaxot  iszom meg..Lazító?Az meg mi?Mit szedsz arra???mondták a savanyúkáposzta levet..Próbáltam én már mindent..Hashajtós teával még nem..Biztos fura az ízük,de nem baj,megiszok bármit,csak használjon..Imádom a főzeléket,meg a gyümölcsöt is,de nekem nem használ semmi..Mikor nem volt aranyerem,én volt hogy 5-6napot se voltam WC-én,pedig sportolok is..Nem volt soha jó nekem mióta az eszemet csak tudom. De ha hashajtóznom,vagy lazítóznom kell,az se baj,akkor eszem inkább egy életen át,mintsem kirepedjen,vagy kezdjem előlről..Az orvosom?Dícsérem is,a másikat meg hagyjuk..nem dícsérem,maradjunk ennyiben..Azt szeretném kérdezni,hogy ez a szeles probléma ez vele jár???nem tudom tartani,meg vissza szorongatni,nem úgy mint előtte..Jó éjt Nektek!

Előzmény: Zsbubus (4574)
Zsbubus Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4574

Szia!

Szerintem, amíg a sebed gyógyulása tart (még 3-4 hét), addig hagyd a bevált módszert működni. (Pl.Guttalax.)

Bár nem tudom, nem alakul-e ki szervi függőség?! A Laevolacról hallottam hasonlót. Bár az lazító.

Később gyere le fokozatosan és használj természetes megoldásokat. (Aszalt szilva, lekvár, főzelékek... )

Nem diéta, "csak" életmódváltoztatás! :) Persze ezeket már az elejétől érdemes használni.

Nálam az első hetekben gyenge hashajtó volt és Laevolac (15-20 ml) reggelente.

Később elmaradt a hashajtó (talán már a 2-3.héten) és maradt a lazító.

(Igaz, ez nyáron volt, amikor rengeteg zöldség és gyümölcs kínálta magát az asztalra segítségként.)

Lassan a lazítóról is leszokok. Most kétnaponta van 5 ml. A főzelékes étrend viszont maradt és beválik. (Lekopogom.)

 

A jó orvos, az akit a volt betegei dícsérnek.

 

Üdv!

Előzmény: szilasielvira (4573)
szilasielvira Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4573

Köszönöm Nektek hogy más is hozzá szól a témához,mert nekem ez nagyon fontos..Olyan lett ez itt nekem mint a napló...Mindent itt írok ki,minden trükköt,fortélyt,hátha más okul belőle..Azt nem tudom mostmár csak,hogy ki számít jónevű proktológusnak..?Akinek kíre van a médiából,vagy amelyik drága,vagy sokat hirdeti magát,vagy honnan kerülnek elő a jónevű proktológusok,mert én bármit érte adtam v..mert ez a olna..Csak egy példa,a mellem is 3szor annyiba került megcsináltatni 4éve,mint most amennyiért még mindig csinálják,mert 1évig kerestem a jó orvost, de ott megtalálta,.Azt hittem most is egyszerűbb lesz..Nagyon nem tudom hogy egy jó fiatal kezdő,lelkes szakorvos,vagy egy idős tapasztalt főorvos a jól választott orvos..Szerintem ezt nem lehet tudni már..A hegeken nem hondolkoztam el..Pedig diplomás ápoló vagyok,több műtéttel a hátam mögött..Nem gondoltam én hogy ennyire szét kapják a fenekem,mert ha tudom,akkor heg is lesz..A jövőképem is egy nulla,mert nem tudom hogy ha nem fogok hashajtózni,mert nem szeretnék rákapni,akkor hogyan lesz..Amiért depis vagyok,azért szedek évek óta Frontint,most hashajtót,fájdalom csillapítót..Az arányokat rámbízzák hogy miből mennyit,és én irányítom egyenlőre,mert nem birom már kontrolálni..Ha fáj,akkor sokszor nem fájdalom csillapítót veszek be,hanem egy nyugtatót..Meg úgy veszem észre hogy a 20 csepp guttalax 2naponta most jó lett..Egyszer van tőle,és jó kiadós,és nem csikar..Nem szeretnék szövődményeket már.pl sipoly,tályog,berepedés..Most a savanyúkáposzta levet ajánlották,széklet rendezésre..Ha valaki tönkre szeretné tenni nő a libidóját,hát akkor fizessen be egy ilyen műtétre..Ha rágondolok a szexre,már hányingerem van,ennek 3hete..Hogy mi lesz ebből,megint rejtély..Egyet értek hogy nem minden aranyér műtét,de belém már évek óta súlykolta a doki hogy meg kell csinálni.Nyílván ő ebbőlél,és nem neki fáj..Ez a műtét kegyetlen..És mikor az első műtét után előkapott az érzéstelenítő kimenetele után a fájdalom,próbáltam gondolkodni hogy az utókornak mit fogok mondani,mihez hasonlít ez..Hát olyan,mintha égő piszkavasat forgatnának a végbelemben,vagy mint akit karóba húznak..Kb ennyi..Aki ezt kibírja amit leírtam,az vállalkozzon ilyesmire..Most úgy fáj már,mint műtét előtt,mikor jól be volt gyulladva..Csípő,és nyomó,éppen hogy elviselhető fájdalmat..Kivülről elég jól kezd kinézni,nem tudom milyen lesz a vége..Szerintem befordulnak a sebszélek,és nem fog lógni belőlem semmi..Kinézetre szerintem nem lesz gáz,hogy működni hogy fog,azt még nem tudom..Köszönöm ha hozzászólásaitokkal hozzásegítettek ehhez a rémálomhoz..Igen,tegnap voltam mély ponton a vérzés miatt,de ma egy nagyobb székelésre szerintem elmozdult az a cérna ami bevágott,és nem vérzek..Sokáig állni sem tudok,mert feszít..Nekem nagyon sokat segített fájdalom csillapító gyanánt a jégaku,ruhába csavarva,és egy gyerek nyakpárna felfújva,és úgy feküdni..Na szép aranyér mentes álmokat Nektek!

Előzmény: alongtimeago (4571)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4572

Teljesen egyetértek!

 

Mindenkinek csak egy lika van, joga van több irányból is körbejárnia a problémát.

 

Amitől óvva intek mindenkit, hogy egy alapkoncepcióval induljon körutazásra, és csak azt hallja meg, amit hallani szeretne.

 

Egy régebbi cikkem a témában:

 

Aranyér, nem aranyér?

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: alongtimeago (4570)
alongtimeago Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4571

A téma iránt érdeklődőknek javaslom a "hegeknek" olvassanak utána. Márpedig egy komolyabb műtét után ilyenek keletkeznek. De bármilyen kisebb beavatkozás után is maradnak hegek, akár infravörös foto koagulációt csinálnak, akár gumigyűrűs leszorítást. Ha ezután bármi megzavarja a keletkezett heg gyógyulását (pl. tályog), a heg abnormálisan gyógyulhat be. Arról nem is beszélve hogy egyéntől (és helyzettől is) függ milyen lesz a heg gyógyulása. A hegek évekig gyógyulhatnak, évek alatt más-más állapotot felvéve. A heg eltávolítása ott belül nem igazán lehetséges (vagy még nagyobb lesz ha hozzányúlnak), míg a külső látható hegeket szépen el lehet távolítani plasztikai műtéttel. Szóval mielőtt valaki a műtét mellett dönt nem árt ha erről is olvas, hogy tisztában legyen vele mit vállal.

alongtimeago Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4570

Elég durva a történeted ! Az én lézeres story-m semmi ehhez képest. 

Igazából én mindig felteszem a kérdést, hogy mire jó egyáltalán egy aranyérműtét ? De tényleg, a kérdést komolyan gondolom.

 

A másik pedig amit szeretek sokszor emlegetni, és Ritter professzortól idézek az, hogy 10 aranyeres beteg közül 9-nek nincs szüksége műtétre. Persze lehet hogy aki ezt olvassa épp az a ritka 10%.

 

Továbbá: az ismerőseim körében akikkel elbeszélgettem eddig az aranyér problémájukról, még soha senkit nem műtöttek meg. Persze a jövőbe nem látok.

 

A legnagyobb probléma az hogy akit még nem műtöttek meg, azt hiszi hogy ez a megoldás. Persze tiszta sor hogy az aranyerek eltűnnek, de arról sosem esik szó (ez a szerződés kisbetűs része), hogy cserébe fájdalom lesz helyette. Nem vicces ? Mindenki az aranyértől akar szabadulni, pedig nem ez a lényeg hanem az hogy NE FÁJJON ! Amúgy meg aranyere minden embernek van, mert így vagyunk biológiailag kialakítva :) Olvassatok utána... 

 

Tanács másoknak: aranyér problémával minimum 3 jónevű proktológust keressetek fel, és azután nagyon okosan kell dönteni mit is kezdünk magunkkal. Pénz nem sajnálni a körültekintésre, ugyanis ha egyszer megműtenek onnan nincs visszaút a műtét előtti állapotra.

 

Jobbulást !

Előzmény: szilasielvira (4568)
44. Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4569

Szia!

Megértem a lelki állapotodat, az én idegeim is cafatokban voltak anno. Senki nem készített fel bennünket ilyen hosszan elhúzódó nagy fájdalomra. Pihenj amennyit csak tudsz, én is nagyon sokáig hihetetlen gyönge voltam. A háztartást is csak több részletben tudtam vezetni, sokáig hőemelkedésem is volt. A dokiban maximálisan megbíztam (bár ne tettem volna)  de ő egyenesben látta amit én csak tükörből.  Nagyon dühös voltam magamra és a dokira is, de sajnos ettől még nem lett jobb a  helyzetem. A legnagyobb bajom az volt, hogy a napi rutinból, a napi fő programom lett. Minden a hátsóm körül forgott, ami egy idő után elég unalmas volt. Gondolom Te is itt tartasz. Visszagondolva soha többet nem szetretnék hasonlót átélni. Minden fájdalom pocsék, de ez nálam mindent felülmúlt. 

Minden jót fájdalom mentes szép éjszakát.

Előzmény: szilasielvira (4568)
szilasielvira Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4568

Sziasztok!

Aranyosak vagytok,és mindenkinek köszönöm a biztatást..A tegnapi mélypontról megint fentebb kerültem,mert ma sikerült a guttalax hatására egyet,normálisan,viszonylag,VISZONYLAG hamar székelni..És a vérzés újra megszünt,úgyhogy ilyenkor boldogabb vagyok.Hullámzik a kedély állapotom is,meg az egészségem is..A fájdalom csillapítót van hogy 2napig nem kell,majd megint kell.Van hogy erősebben vérzik,van hogy kevésbé..Ma a nagy dolog utánra elmúlt..Diéta???Azt mondta az orvos hogy egyek mindent ami jól esik..Már 4db cérnám esett ki,és ez is jó hír..Ma bejelentkeztem a Kriston Andrea féle intim tornára én is,sokan javasolják..A parafin nekem sem segít,nem használ az szerintem..Ezek szerint elhúzódhatotta cérna ami bevág..A környezetem se tolerál már,én meg őket..Ez a több napos ünnep teljesen kiborított.Nagyon szeretek egyedül lenni..Most türelmetlen vagyok,és ingerlékeny nagyon..Hajolni csak kismértékben tudok,a földig nem.Gugolni sem tudok,meg nem merek semmit amivel az alrészem megfeszül..A seb környék alakul..Én azért szurkolok hogy ne repedjek fel,az is rossz lehet.A tesómat azzal műtötték,azaz fissura névre hallgat,annak meg sipolya,meg tályogja is lett a műtét után..Az emésztő rendszerünk a szájtól a végbélig tart. Nekem az emésztés mint folyamat a szájtól a fenékig sosem működött..Ennek ellenére belevágtam..Nagy hiba volt..Vagy pedig körültekintőbbnek kellett volna lenni,és több orvoshoz is elmenni. De ezek az orvosok a kollegáim voltak,megbíztam bennük..Gondoltam ha feljavulok megkeresem az osztályvezetőt,de nem érek rá az ilyesmire,meg ettől már nem lesz jobb..Azért írok itt le mindent,hogy hátha más ezt másképp csinálja,és jobban megússza mint én..Már 3hetes lennék eredetileg pénteken..Így marad a szombaton leszek két hetes..Türelem????se nekem,se a családnak nem nagyon van..Nagyon gyengének is érzem magam,húz az ágy...

Előzmény: 44. (4567)
44. Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4567

Szia!

Olvasom a kálváriádat, tegnap már írtam Neked, de a gép eltüntette. Valószínű azért nem ír senki, mert erre a fórumra azok írnak, akik így vagy úgy megjárták. Rossz történet van fenn elég. Nekem több mint két éve volt a műtétem, ambulánsan, rendelési idő alatt. Se fizikailag sem lelkileg nem készítettek  fel rá. Ülő fürdőt az elején én sem használtam, de kamillás gézlappal törölgettem, főleg wc-zés után. Kb két hét után hagyhattam el a fájdalomcsillapítót.

A műtét után egy héttel  úgy éreztem, hogy szétrepedt a hátsóm, vérzett is. Valószínű nekem sem engedett a varrat, amitől végbél repedés lett. A varratok lifegő részét én vágtam el amikor már megközelíthető volt  a fenekem , kb 3 hét. Belőlem egy sem esett ki magától. Utána már nem húzódott,  és akkor már az ülőfürdő is jó volt. Nagyon sok türelemre van szükség. Tudom ezt mondani könnyű. Akkor már az én idegrendszerem is totál ki volt. Voltam Bánfalvy doktor úrnál is. Ő a záróizomgörcsre (mert még az is lett, aranyér helyett lett egy végbélrepedésem és egy záróizom görcsöm . Nem túl jó csere) intim tornát mondott, a sebre meg kenőcsöt írt. Ülni, hajolni nagyon sokáig nem tudtam, csak legugolva. A wc-n inkább hátrafele dőlj mint előre, nekem is javasolták. Kicsit furcsának tünik, de sokkal könnyebben mennek a dolgok. Sajna még mindig nem vagyok teljesen rendben, illetve nagyon oda kell figyelnem mert a repedés pillanatok alatt kiújul. Olyankor neogranormont használok. Szorulásom nem nagyon szokott lenni, de a műtét utánra  rövid időre a paraffinolajat ajánlották. Az igazat megvallva ártani nem ártott, de sok hasznát sem láttam.

Mégegyszer is kitartást! Mielőbbi gyógyulást! Nagyon lassan, de idővel meglátod azért könnyebb lesz.

Remélem azért használható dolgogat is találsz az irományomban.

 

Előzmény: szilasielvira (4565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!