Keresés

Részletes keresés

plankenhorst Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2840

Krasiczyn - kastély

Solińskie tó - strandolás

Baranów Sandomierski - kastély (ez nem láttam, csak olvastam róla)

Łańcut - kastély

Krosno - városkép (ezt sem láttam még)

Ezt is most találtam: http://bobrka.pl/pl/plan-muzeum

 

Előzmény: plankenhorst (2839)
plankenhorst Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2839

A 2. kérdéshez.

Igen érdemes.

Bieszczadzky Nemzeti Park - kellemes középhegységi túrák

Cisna - kisvasutazás

Sanok - skanzen

Przemyœl - I. világháborús emlékek + városkép

Sok csinos kis falusi fatemplom

 

Előzmény: X polgártárs (2838)
X polgártárs Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2838

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem, aztán még az is lehet, hogy orvosira :)

1. Mintha az elmúlt hónapokban láttam volna egy hírt arról, hogy Dél-Lengyelországban egy drótkötélpálya (canopy, zipline) nyílt, de maráhára nem találom a cikket sehol, gugli alapján sem vagyok előrébb. Simán lehet, hogy benéztem/álmodtam, de hátha... biztos, hogy nem Zloty Stok-ról van szó, arra jártam másfél éve.

 

2. Közben találtam egy sínbiciklizésről szóló írást, a kérdés az lenne, a Keleti-Beszkidek környékéről van valakinek tippje, infója, érdemes-e arrafelé pár napot eltölteni? Eléggé fehér folt ez a környék nekem.

http://www.outdoorkid.hu/mozgas/sinbicikli-a-beszkidekben/

Köszi!

Sandorson Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2837

Jogos, eleve csak addig van fenn a foglalási naptár.

Előzmény: Törölt nick (2836)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2836

Bocs, de picit javítanálak. Az utazás ideje nem július 3-ig, hanem március 7-ig:))

Pedig de ráugrottam volna....

Előzmény: Sandorson (2835)
Sandorson Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2835

20%-os promókód a PolskiBus járataira BUD és Krakkó/Varsó között.

Vásárlás ideje: ma, holnap, holnapután (feb. 25-ig)

Utazás ideje: július 3-ig bármikor

Kód: KRKBUD

Részletek: http://www.polskibus.com/pl/index.htm?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=Czas+na+Budapeszt%21

CSom81 Creative Commons License 2016.02.13 0 1 2834

Nem igazán érdekel a dolog. Köszi
  CSom81 (i nélkül)

Előzmény: barbados9 (2833)
barbados9 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 2833

Szia CSomi81!

 

Köszönöm,megnéztem és gratulálok profi!

 

2011 óta működik egy olyan online szállás kereső portál,amit mára az utazási irodák is kezdenek bevezetni a szolgáltatásik mellet,ezzel növelve a felhasználóik létszámát.

Első hallásra ez nem túl átlátható és nem is értelmezhető,hiszen nincs kellő információ.

Semmiképpen sem szeretnék tolakodó lenni,de ha küldhetnék egy meghívó linket,akkor 

átfogó képet fogsz kapni a fent említettekről.

 

Üdv,Barbados

 

 

Előzmény: CSom81 (2830)
zenefaloo Creative Commons License 2016.02.12 0 0 2832

Jaj hát meg is van a honlap :) Most látom. 

Előzmény: CSom81 (2830)
zenefaloo Creative Commons License 2016.02.12 0 0 2831

Nektek van a magyar honlapotok? Annyira jó lenne egyszer egy olyan Tátra túrán részt venni, ahol látom a legfőbb nevezetességeket, a hegyeket, és nem töröm ki a bokám sem. Szóval ha egyszer lenne egy olyan kis csapat amely a lengyel Tátrában Zakopánéból kiindulva egy napig túrázgatna (semmi extrém), az szuper lenne! de az is jó, ha a csapat lengyel, csak tudjam, hogy honnan indul mikor és mennyit mennek meg ilyenek. 

Előzmény: CSom81 (2830)
CSom81 Creative Commons License 2016.02.12 -1 0 2830

Szia Barbados!

 

Magyarországon születtem, de itt élek a feleségemmel. Van egy utazási irodánk, amit a legkönnyebben honlapunkon keresztül érsz el, és üzemeltetünk egy apartmanházat is. :-)

Előzmény: barbados9 (2829)
barbados9 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 2829

Szia Csomi81!

 

Nálunk Zakopanéban az  azt jelenti,hogy  ott születtél vagy laksz, dolgozol?

Ez most nem volt egy okos kérdés,de lehet,hogy még nagyon hasznos is lehet.

Turisztikával kapcsolatosan keresek lengyelországi partnert!

Amennyiben ,ha van rá lehetőségem akkor nagyon szívesen felvenném veled kapcsolatot.

 

telefonon,személyesen stb

 

Üdv,Barbados

 

 

Előzmény: CSom81 (2827)
zenefaloo Creative Commons License 2016.02.09 0 0 2828

Én Lublinban voltam Húsvét Hétfőn. Minden zárva volt, kivéve a Krakkói Kapunál az étterem. :) De mire erre rájöttem már majdnem éhen haltam. :) Örülnék, ha a szombattal szerencsém lesz :)

Előzmény: CSom81 (2827)
CSom81 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 2827

Szerintem annyira még nem para a nagyszombat. Nálunk Zakopanéban olyankor még mennek az éttermek, kajások. 

Előzmény: zenefaloo (2826)
zenefaloo Creative Commons License 2016.02.07 0 0 2826

Egyszer voltam húsvétkor Lengyelországban. nekem az az emlékem, hogy olyankor minden be van zárva. Én a varsói pályaudvaron a gyrrososnál tudtam csak enni. Ez szombatra is vonatkozik? Mert én március 26-án (Nagy Szombat) leszek kinn. Aki esetleg jártasabb a lengyel húsvéti forgatagban... :) Szóval? Féljek, hogy minden be lesz zárva? :)

CSom81 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 2825

Ehhez azért hozzátenném, hogy csak egy matricaköteles a három szakaszból, ez pedig a Zólyom-Besztercebánya közötti szakasz. A másik kettő (Árva váránál és Trestena elkerülő) díjmentesen használható. És bár tényleg rövidek, de szerintem itt felesleges a fenti okok miatt lemenni a főútra.

 

Az eddig elhangzottaktól függetlenül még egy infó, 2016 január 1-től a szlovákiai gyorshajtási tételek akár 1.000 €-t is érhetnek (jó ehhez rendesen oda kell csördíteni a paciknak), szóval nem igazán éri már meg a dolog a szlovákoknál...

Előzmény: jablonka4 (2820)
Rekesz Elek Creative Commons License 2016.02.05 0 0 2824

Neked is köszi az infókat, most felmerült, hogy esetleg Wroclaw felé mennénk...megnézném szívesen azt is, így egy pihenőt is beiktatva - kellemeset a hasznossal. :)

Előzmény: jablonka4 (2822)
bazidzsó Creative Commons License 2016.02.03 0 0 2823

Így van ahogy írod. Egyébként nagyon gyorsan haladnak az útépítéssel és kiváló minőségűek az útjaik, még sokszor az alacsonyabb rendűek is (bárcsak itthon is ilyen lenne...)

Szerintem nem érdemes más útvonalat választani, mert a kellemetlenségek ellenére is jól lehet rajta haladni. Legalábbis mi így vagyunk vele...))))

Csak egy apró kiegészítés: ha jól emlékszem, akkor Szlovákiában, Zvolen (Zólyom) környékén is felújították az útburkolatot és ezzel biztonságosabb, kicsit jobban autózható lett ez a szakasz. Illetve, ahogy átlépjük a magyar-szlovák határt, ott is van néhány szakasz ami új aszfaltot kapott. Mondjuk a szlovák minőség nem ugyanaz, mint a lengyel, mert itt már egy év után is több kátyú keletkezik az úton...  :(

Előzmény: jablonka4 (2822)
jablonka4 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2822

Igen én meg most látom, hogy Krakkóból mennének ők tovább, ott már tényleg nagyon építik a 7-est,

de sokat kell még keringeni. Lehet kerülni Krakkóból Katowice felé, de az jóval hosszabb, időben pedig ugyanaz.

Folyamatosan járok ki, és sajnos nincs optimális út Budapestről Varsóba.

Én újabban  Pozsony-Zsolna-Katowice felé veszem az irányt, talán az a leggyorsabb, ha valaki nem akar Krakkóba is menni.

Ellenben Varsóban prímán, soksávosra megcsinálták az elkerülő szakaszt, ha valaki tovább akar menni északra.

 

Előzmény: bazidzsó (2821)
bazidzsó Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2821

Igen lehet, hogy nem voltam egyértelmű:) Tehát én a Krakkó utáni szakaszra gondoltam (ha jól emlékszem, akkor Kielce környékén)..folyt még jó pár helyen ilyen ügyködés:)

 

Előzmény: jablonka4 (2820)
jablonka4 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2820

Szerintem is  a Parassapuszta-Besztercebánya-Trstena útvonal javasolandó Krakkóba, mert másfelé (Pozsony, Kassa) ugyan gyorsabban lehet haladni, de sokkal hosszabb az út.

Ugyanakkor nem  látok "nagyütemű" építkezést sehol ezen a szakaszon. Igazi sztráda egy darab se.

Az M2 egyelőre olyan, mint tíz éve, a szlovákoknál van három nagyon rövid szakasz, ami kvazi gyorsforgalminak tekinthető, de miután nagyon rövidek, kár matricát venni miattuk, mellettük megy a rendes út. Lengyelországban valóban gőzerővel épülnek az új utak, csak nem itt.

Mondjuk Lubien után már kétszer kétsávoson lehet Krakkóbba hajtani, de az kevesebb, mint a lengyel szakasz fele.

Summa summarum: 390 km és minimum 6 óra. (Vagy 5 óra és 200 euró bünti:-)

Előzmény: bazidzsó (2818)
Rekesz Elek Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2819

Köszi, időközben úgy döntött a kis csapatunk, hogy mindenképp útba ejtjük Krakkót egy éjszakára. :)

 

Sebességmérőkhöz: a Sygic navigáció nekem általában mutatja is ezeket a fixen telepített dobozokat.

Előzmény: bazidzsó (2818)
bazidzsó Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2818

E77 végig, szerintem ez a legjobb. Nagy ütemben építik az utakat és sok helyen már sztrádán vagy gyorsforgalmin tudsz haladni. Bár negatívumként néha emiatt kicsit várni is kell, mert helyenként ahol folyik az útépítés, ott torlódás is lehet. Fizetni nem fizettünk sehol sem az úthasználatért.

 

Bár ez nem újdonság neked, de másoknak jól jöhet: sebességet betartani mindenhol, főképp Szlovákiában. Lengyelországban általában egy tábla is jelzi a dobozos mérőt (ami nem biztos, hogy működik, de jobb a békesség). Néha kis kézi műszerrel is ellenőriznek.

Előzmény: Rekesz Elek (2817)
Rekesz Elek Creative Commons License 2016.02.01 0 0 2817

Sziasztok,

 

 talán volt már itt téma, próbáltam visszaolvasni, de nem találtam arra vonatkozólag infót, hogy Budapestről Varsóba mi a leginkább bevált autós útvonal?

Krakkóban már többször megfordultam, egy alkalmat leszámítva mindig a Parassapuszta-Besztercebánya vonalon. Válasszam ezt, folytatásaként pedig az E77-es utat Varsóig, vagy valami mást javasolnátok? Nem ragaszkodom az autópályákhoz, így a Google, ill. a ViaMichelin által leginkább javasolt Pozsony-Brno-Ostrava útvonalat inkább kihagynám - kérdés, mennyit nyernék időben errefelé? 

 

Az online térképek által becsült idő egy dolog, inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi!

 

Előre is köszönöm!

zenefaloo Creative Commons License 2016.01.24 0 0 2816

A km-ek nekem is bejönnek, csak ne nekem kelljen vezetni :)

Előzmény: Bombyna (2815)
Bombyna Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2815

Te a zenet falod en meg a kmeket ilyen ez a popszakma;)

Előzmény: zenefaloo (2814)
zenefaloo Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2814

Nálam jogosítvány híján ez fel sem merül. :) Azért egy emeletes busz tetején legelöl panorámaablaknál hátradöntött székben utazni, hát az sem semmi :)

Előzmény: Bombyna (2811)
zenefaloo Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2813

Nem abba az irányba megy. Ha jól sejtem Nógrád megyénél lépi át a magyar-szlovák határt. 

Előzmény: PentaxMan (2812)
PentaxMan Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2812

Sajnos Debrecent nem érinti..

Előzmény: zenefaloo (2810)
Bombyna Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2811

Ja az nem olyan sok. Csak en meg nem szeretek buszozni attol keszulok ki ha nem vezethetek szoval nalam ez a helyzet:)

Előzmény: zenefaloo (2805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!