Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

drMinit Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1130

;-)  Ezen készülék szerintem mőködik ezzel is. és azzal is...

Van ilyen más készülék is.. ott hiába zárunk a riasztó kulcsával, a gyári TK jele feloldja..

De ha gondolod kérdezd meg Horváth Arturt ..

Hivatkozz rám.

 

Előzmény: fepeti001 (1129)
fepeti001 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1129
drMinit Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1128

Az hogy az autó CAN rendszerű avagy nem, biztonsági szempontból mindegy.

Jelen esetünkben ez csak annyit jelent, hogy egy analóg riasztó, csak egy CAN modul segítségével építhető be.

 

 

Az általad felsorolt készülékek közt egyetlen egy, ami a mi részünkről fontos lehet..

 

A Magicar távirányítós készülék, míg a többit, az autó a gyári távirányítója kezeli.

Az előbbi jobb megoldás, az utóbbiak gyengék, -legalábbis védelmi szempontból.

 

Viszont,

 

Az általad nézett Magicar távindításos,

VW konszernnél ezt a funkciót tessék elfelejteni!

 

-és ráadásul nem CAN rendszerű..... :-)

Persze van neki Can típusa is…… ;-)

 

 

A Magicar egy relatív jó készülék, annak akinek, az általa nyújtott többlet szolgáltatásokra szüksége van.

Ezek olyanok mint pl a jármű belső hőmérséklete, az akku feszültségének távolról való ellenőrzése, parkolási idő kijelzése, netán közeledésre nyíló központi zár kezelése..

 

 

El kellene dönteni, hogy riasztót szeretnél, távirányításút avagy RFID-s,  avagy indításgátlót.

 

Míg a riasztók általában az utastérben a műszerfal alá vannak beszerelve, addig bizonyos indításgátlók akár a motortérbe is beszerelhetőek, így ezek védelmi értéke nagyságrendileg több / jobb…

 

üdv:

Minit

 

 

Előzmény: lkcar (1127)
lkcar Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1127

Sziasztok

 

Melyik riasztót a leg célszerűbb beépíttetni egy can-bus os autóba?

 

Magicar 870AS pageres autóriasztó

 

Patrol line HPS-840

 

Laserline 276 IR

 

Z1M autóriasztó

 

Vagy esetleg van másnak jobb ötlete?

 

előre is köszi

[tamkov] Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1126

A kérdés már tárgytalan, megoldódott a dolog.

Ha valakinek még ilyen gondja lenne:

Riasztót kivettem, indítás megszakítást átkötöttem (két zöld vezeték).

Üdv,

Tamás

Előzmény: [tamkov] (1125)
[tamkov] Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1125

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem.

Fél éve vettem egy használt kocsit, benne egy cobra globe 3800 riasztóval (2006-os Fiesta).

Sajnos a központi zárra van kötve, azzal együtt kapcsol ki-be.

Mostanában párszor nyitáskor megszólalt, hiába nyomkodtam a nyitás gombot, 10-15mp után végre kikapcsol.

Elég kellemetlen... Meg sok értelmét nem látom.

Szóval szeretném kikapcsolnia teljesen a riasztót, de a használati utasításból nem derült ki hogyan lehet.

Kivettem a riasztót, de persze akkor meg nem indul a kocsi.

Van egyszererű megoldás a problémára?

 

Tamás

lkcar Creative Commons License 2013.04.27 0 0 1124

Hello

 

Köszönöm a részletes magyarázatot.

 

pl. egy RFID Proxy Transponderes riasztó nagyíságrendileg mennyibe kerül?

Talán még ki is lehet bővíteni GSM pager-rel.

 

 

Előzmény: drMinit (1122)
rooland87 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1123

Sziasztok!

Csak egy amatőr kérdésem lenne. 1998-as Honda Civicembe valamiféle META System riasztó van indításgátlóval. Többet nem tudok róla, így vettem az autót.
Távirányítós ami zárja a központi zárat és élesíti a riasztót. A műszerfal tetején a szélvédő tövében van egy saját kis visszajelző LEDje is és a kesztyűtartó mögött valami központi egysége (kis fekete doboz) rengeteg ki-be kábellel.
Na most tudom hogy ez így hülye kérdés lesz, de eddig 2 éven át jól működött és egyszer csak nem reagált a távirányítóra, azóta semmi. Cseréltem elemet a táv-ban, de semmi. Most kulccsal tudom nyitni a központi zárat, de a riasztót nem tudom bekapcsolni soha.
Mi romolhat el ilyenkor egyik napról a másikra? Van valami tipikus amire rá tudnék nézni vagy tudna valaki segíteni valamiben?

Nagyon köszi!
R.

drMinit Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1122

az érdekelne milyen nem pager-es riasztót célszerű beépíttetni?

RFIDset, CAN-BUSosat, vagy valami egyszerűt?

 

 

 

 

Kezdjük azzal, van e értelme esetünkben a riaszónak.....???

 

Azt, hogy mikor, és milyen riasztónak van értelme, megpróbálom érthetővé tenni,  és címszavakban összefoglalni a tudnivalókat.:


Mi úgy szoktuk ezt  behatározni, hogy ha a jármű parkolási szokásainak a legalább a 60-70%-ban a tulajdonos halló és cselekvő távolságán belül parkol a jármű, akkor van értelme a riasztónak!

Ezeknek megfelelően, ha riasztóra van szükségünk, akkor a következő lehetőségek közül lehet az esetek túlnyomó részében választani:

 


-  Rendelünk gyári riasztót az új autónkhoz.
Az biztos hogy tökéletesen és "feltehetően" a legkevesebb problémával fog együtt dolgozni gépjárművünkkel, de ezzel el is mondtunk mindent a jót a  tulajdonságairól.
A védelmi értéke viszont  sajnos közelít a nullához.
Gondoljunk bele. Naponta általánosságban 20 autót lopnak el.
Ezek nagy részében ha más nem, is de gyári távirányítós központi zár van.   És kinyitják ezeket....
Ha ki tudják nyitni, akkor ez azt jelenti, hogy az erre a rendszerre csatlakoztatott riasztót is fel oldották volna. ...

 

-  Akár a jármű gyári távirányítójára integrált  utólagos riasztó is beépíthető, aminek azért valljuk meg, nem sok értelme van,  mivel a gyári távirányító nem védelmi eszköz, illetve típus ismerete alapján egy egyszerű konfekcióvá válik, és ha a gyárit feltörik, akkor oda az arra csatolt riasztó is…
 
-  Vagy netán egy utólagos távirányítós riasztót tudunk beépíteni.
Ennek egy fokkal több értelme van, mert mivel nem a gyári rendszerre csatlakozik, így a kódrendszere nem teljesen egyértelmű, így a feltörése isnagyobb „szakértelmet” kíván, DE sajnos ez sem lehetetlen.

 

 

Vagy válsztunk olyan riasztót ami nem távirányítóval rendelkezik, így a kódrendszerüket nem is lehet feltörni, ezáltal ezen készülékek már védelmi értékkel is rendelkeznek, szemben az előzőekben felsorolt riasztó társaikkal!

Nálunk ezen fajtából jelenleg két típusú készülék áll rendelkezésre:


-RFID Proxy Transponderes riasztó.
-Blue16 - M100 Autóriasztó.

 

 

 

Vagy ha a parkolási szokásaink értelmetlenné teszik a riasztó beépítését, akkor érdemesebb Motortérbe épített RFID Transponderes Indításgátló irányában elindulni.

 

De ez egy másik fejezet…

 

Remélem segítettem.

Üdv:

Minit

Előzmény: lkcar (1119)
centi79 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 1121

Köszi!

Előzmény: 318ti (1120)
318ti Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1120

Szia.

Esetleg itt nézz körül:http://www.tavadok.hu/

Előzmény: centi79 (1118)
lkcar Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1119

Hello

 

Egy superb.

Ill. még az érdekelne milyen nem pager-es riasztót célszerű beépíttetni?

RFIDset, CAN-BUSosat, vagy valami egyszerűt?

 

 

Előzmény: drMinit (1114)
centi79 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1118

Sziasztok!

Valaki tudna nekem abban segíteni abban, hogy az autóriasztóm távirányítója vacakol és sajnos csak ez az egy van hozzá.

Létezik-e olyan, hogy tanítható távirányító vagy ilyesmi.

 

eeen84 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1117

sziasztok!

 

valaki véletlenül nem tud kisegíteni egy HD NT898D/LJ064 riasztó bekötési rajzával? régebben volt már autóban, utána kivettem pihentettem, most ismét beépíteném egy másik autóba, de a hozzá kapott leírást sehol sem találom :(

 

előre is köszönöm!

xzvf Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1116

Hali!

 

Tud valaki esetleg ajánlani megbízhatóan, olcsón és gyorsan dolgozó riasztó szerelő céget vagy mestert?

Az sem baj, ha a fenti feltételekből mind a három teljesül egyszerre. :)

 

Ledklp Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1115

Sziasztok!

Egy végtelenül egyszerű autóriasztót szeretnék „összerakni”

Az  egészet egy rejtett kapcsolóval lehetne ki és bekapcsolni.

Tehát kellene hozzá egy kapcsoló, egy mozgásérzékelő, és valamilyen idő relé féleség.

A terv az, hogy bekapcsolom, és kb öt másodperc után, annyi idő alatt kiszállok a kocsiból aktiválódik a cucc, valami késleltetlés kell, hogy ki és beszálláskor ne kezdjen el egyből riasztani.

Mellesleg a dudára kötném rá.

Ehhez tudnátok ajánlani valamit?

 

drMinit Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1114

Van olcsobb, és van jobb.

 

 

Én a Magicart ajánlom, ha pageres riasztóban gondolkodsz.

 

Milyen autó?

Előzmény: lkcar (1113)
lkcar Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1113

Hello

 

A kérdésem az lenne milyen pager-es autóriasztót ajánlanátok, amit BP.-en be is szerelnének?

 

előre is köszi

 

 

E30Allrad Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1112

Üdv Urak!

 

Eladó sorba került egy használt,de hibátlan Amax 3540EK riasztó.

Ha valakinek szüksége van rá,akkor az emilem publikus.

 

További szép napot!

karikaselvtars Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1111

Sziasztok!

 

Vásároltam egy Fiat Punto gépkocsit, amiben ven egy Eurocar 125 P 1.1 típusú risztó. Meg van a gyáriszáma, csak a távirányítót nem adták hozzá. Milyen távirányító kell hozzá? Illetve hogy tudom azt megnézni táv nélkü, hogy egyáltalán működik e?

Tudom be kell majd "tanítanom" az új távirányítót, persze ha tudni fogom a biztonsági kódot. Alapesetben 1,2,3,4 a kód?

Előre is Köszönöm a segítségeteket.

Krisztián Kovács90 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1110

Hali  nekem egy Avital Champion Mark 3-as  riasztó van a kocsiba és valószinü hogy ujra kéne programozni  a távirányitót   tudna ebbe valaki segiteni ??

TTAtti71 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1109

Szia!

 

A rablásgátlás lényege, hogy járó motornál a vezető oldali ajtó nyitása után (általában időzítve) leállítja a motort.

Nagy valószínűséggel neeked egy relézett változat van azért kell gombot nyomkodni:))

 

A villogás miatt megnézném , hogy tölt-e a generátor.

 

Sok sikert!

Előzmény: zsebröfi (1103)
TTAtti71 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1108

Szia!

 

Az indításhoz (én még nem kötöttem be ilyet, és nem akarok okoskodni!) kell még egy       BY-PASS modul is az immo miatt! Ill. relézni kell az indítómotort is.

 

 

Előzmény: 406TD (932)
thoreau69 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 1107

Erről a cikkről van véleménye valakinek? (Arra gondolok, hogy a mostani nagy "hype" a motortérzárak körül valóban indokolt, vagy esetleg mégsem annyira.)

http://www.facebook.com/notes/car-%C5%91r/egyszer%C5%B1-haszn%C3%A1lat-motort%C3%A9rz%C3%A1rak-%C3%A9s-t%C3%A1rsaik/558593337507587

szekfizsolt Creative Commons License 2013.02.20 0 0 1106

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Az autómban Spal AS90 típusú riasztó és központizár van. Egyik napról a másikra meghalt az egész. A led nem jelez vissza, a központizár nem reagál és a riasztó sem. A távirányítón a led ég, ha megnyomom, így annak valószínűleg nem lesz baja. Mi lehet a gond? Teljesen kuka a vezérlőegysége (javítható?), vagy esetleg valamiért kikapcsolt? Mit lehet vele csinálni? Valahogyan lehet-e reset-elni?

Leírás alapján próbáltam szervízüzemmódba lépni, de arra sem reagál. Valakinek valami ötlet esetleg?

drMinit Creative Commons License 2013.02.16 0 0 1105

Ha javasolhatom azon készülékekkel ne gondolkozz!!!

 

 

RIASZTÓ BEKAPCSOLÁSA
Nyomja meg a gépkocsi gyári távirányítójának záró gombját.

 

RIASZTÓ KIKAPCSOLÁSA
Nyomja meg a gépkocsi gyári távirányítójának nyitó gombját..

 

 

 

Szóval, ez így pont semmit sem ér...

Sajnos a leggyengébb rendszer, a gyári rendszer.

- Most ezt itt írásban hadd ne fejtsem ki, de ha érdekel és gondolod, hétfőn felhívsz a nevem alatt található tel számon, szívesen kifejtem részletesen.

 

Másik biztonságilag gyenge megoldás, a távirányítós kapcsolás...

mint pl a riasztók nagy része...

Sajnos el kell felejteni azon dolgokat és eszközöket amik TÁV irányítással működnek, vagy legalábbis az éter hullámain kommunikálnak....

 

Gondold csak végig.

Naponta 10-20 autót lopnak el Budapesten!

 

Szinte mindben van gyári indításgátló...  és szinte mind távirányítós..   sőt, sokukban van gyári riasztó.... vagy legalább, valami utólagos riasztó.... !

Akkor ezeket hogy lopják el!?!?

 

 

De javaslom olvas be ebbe a topikba:   http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004268

 

Üdv:

Minit

Előzmény: emre33 (1104)
emre33 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1104

Sziasztok!

 

Leendő új a kocsimba (Suzuki SX4 GS 4WD) GSM riasztó beszerelésén gondolkodom.

(esetleg GPS is szóba jöhetne)

 

Két kiszemeltem van

1:

patrolline HPS 841 GSM

http://www.patrolline.eu/_user/browser/File/841gsm_hasznalati_2010_07_15tol_hu.pdf

 

2:

Vagy

patrolline HPS 841 + MP-GPS mobil hívó modullal.

http://www.motorterzarak.hu/mp_gps_ipari_telefonnal.doc

 

Biszont a fenti doksiba a GPS-GSM modul fogyasztásához 85ma írnak.

Ez nem sok egy kicsit?

Elég hamar lemerítenki az akkumlátoromat.

 

Felső riasztó és egybeépített GSM modul fogyasztásáról semmi adat nincs.

De ha a GSM modul itt is folyamatosan üzemel, az baromi sok áramot fogyaszt.

 

Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal?

kösz

zsebröfi Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1103

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy mivel állok szembe, ezért fordultam a szakikhoz. :)

Szóval nemrég vettem egy öreg Toyotát és van benne egy "rablásgátló". Ne röhögjetek, így hirdették az autót, és mivel fogalmam sincs mi az pontosan, így marad ez a megfogalmazás. :D

Szóval amit tud az az, hogy beteszem a kulcsot, elfordítom és világít az olajnyomás, kézifék, meg egy felkiáltó jel. Tehát a töltés visszajelzés nem. Megnyomok egy gombot, és akkor világít a töltés lámpa. Ez után indítható. Vajon mire van kötve az egész bazár? Mostanában el kezdett villogni és világítani a töltés visszajelzés, és arra gondoltam, hogy ez a "rablásgátló" a ludas.

Lehet, hogy ez hülyíti meg? Pontosan mit csinálhat ez szerkenytű?

 

lnagy5 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1102

Sziasztok!

 

Sajnos beazonosíthatatlan a riasztóm típusa és így nehezen tudom programozni.

Ki szeretném kapcsolni azt a funkciót, ha kinyitom az ajtót akkor a vészvillogóm ne kapcsoljon be, illetve ha bezártam az ajtót akkor ne jelezzen, tehát ne riaszon, hogy az ajtókat nem zártam be.

 

A képek alapján tudna nekem valaki segíteni? Típus, vagy gyógyír a problémámra?

 

Előre is köszönöm!

 

http://kepfeltoltes.hu/view/130212/IMAG0036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130212/IMAG0037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130212/IMAG0038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

skodálatoscsodálatos Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1101

Tisztelt Fórumozók!!

 

Carguard Távirányítós autóriasztó rendszer központi zárral, került beépítésra ma az autómba. Tudja-e valaki esetleg.hogy a "Figyelem, nyitva az ajtó" funkciót, hogyan lehet kikapcsolni a rendszerból. Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!