Keresés

Részletes keresés

timetable Creative Commons License 2014.04.08 0 0 43855

El tudná-e nekem magyarázni valaki, hogy az OKT csákányospusztai (másfél évvel ezelőtti) terelésének mi értelme van?

 

A turistaházhoz ugyanis továbbra is a régi nyomvonalon megy az átmenő forgalom, de még a Mária út jelzése is ott maradt. Ehhez képest az OKT tesz egy kurflit, úgy hogy közben át kell lépni egy kerítés maradványait, és el kell haladni egy romos tanya előtt (a megkötött nagytestű kutyát vajon éjjelente elengedik...?)

 

Túlzott buzgóság volt, megfelelni egy esetlegesen még nem is lefutott szolgalmi jogi korlátozásnak...?

Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.04.07 0 0 43853

Komolyra fordítva: így van.

 

500 (a dobogó harmadik foka) +800 (a dobogó második foka) +2300 (a dobogó első foka) +4000 (érdemes) +15000 (kiváló) pont

 

Érdemes természetjárói címhez - egyebek mellett - gyalogos szakágban feltétel az Országos Kéktúra teljesítése, vagy az Alföldi Kéktúra és a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra együttes teljesítése.

 

Helyette javaslom:

 

Gyalogos szakágban feltétel az Országos Kéktúra, az Alföldi Kéktúra és a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra egy naptári napon történő befejezése. :-)

Előzmény: Törölt nick (43849)
Lud Creative Commons License 2014.04.07 0 0 43852

akkor nem hivatalosan kiváló természetjáró lettél. gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (43849)
jzp2107 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 43851

Visztula már azzal halhatatlan lett, nem is értem mit vergődik ezeken a hülye pontokon :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (43850)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.04.07 0 0 43850

Az Országos Kéktúrát teljesítetted? :-))))))

Azt hiszem, az is feltétele a halhatatlanok klubjába való bekerülésnek.

Előzmény: Törölt nick (43849)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.06 0 0 43848

Jaja, a társadalmi munka része tiszta volt, csak azt hittem, ennek valami kifejezetten szakmai oka van, azért nem szerepelnek ezek fent. 

 

A feltöltős linket köszi, már egy ideje morfondírozom rajta, hogy ha mást nem is, de az általam sűrűn járt környéket felméregetem és beszállok a tuhus dologba, ha már azt használom minden túrán...

 

 

Előzmény: HEV (43847)
HEV Creative Commons License 2014.04.06 0 0 43847

Ez a térkép is a turistautak.hu adatbázisból generálódik. Ami abban nincs benne az nyilván nem lesz a térképen. A turistautak.hu létezése érdekében a  GPS-es terepbejárásoktól térképrajzoláson át a fejlesztésekig mindent magunk végzünk - szabadidőben, nonprofit alapon, ingyen, azaz nincs mögötte milliárdos pályázati pénz.

 

A felmérhető objektumoknak elég nagy a választéka. 

 

Amennyiben valaki a terepen felmér olyan pihenőt  ami még nincs a térképen akkor azt is itt tudja 'rátenni', a felső részben van rá link eddig 1572 db-ot már felmértünk.

 

Ha ismered a kérdéses pihenők koordinátáit ne tartsd vissza magad töltsd fel akkor rajta lesz vagy várhatsz arra, hogy valaki ezt megtegye helyetted, te döntöd el, hogy melyiket választod.

 

Természetesen ez a rendszer bármilyen terepi pontra érvényes, csak arra kell ügyelni, hogy ha duplán töltöd fel akkor az törlésre kerül tehát ellenőrizni kell előzetesen. 10-20 m eltérés könnyen lehet GPS pontossági eltérés miatt.

Előzmény: Törölt nick (43846)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.06 0 0 43846

...valószínűleg amatőr a kérdés, de muszáj megkérdeznem: az openmaps hiking térképén a létesítményeknél egyértelmű, hogy van pihenőhely, vagy csak véletlenül nincs jelölve? Goldolok pl. a Hamuházra és a Csiklingvárra itt a Bakonyban. A térkép jelöli mindkettőt, de a pad+asztalt nem, pedig van mindkettőnél.

pozo Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43845

Köszi szépen.

Előzmény: HEV (43825)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43844

Sziasztok!

 

Ma teljesítettem a KDP  Öreghálás-Augusztin-tanya-Hárskút szakaszt.

Összessen 3 túrával találkoztam utam során és rengeteg medvehagymával a Hajagon , de már lassan virágoznak.

Augusztin kulcsosháznál vételeztem nyalókát , de már csak pár darab maradt a dobozban.

Nem tudom milyen sűrűn járnak erre KDP teljesítők de jó lenne utántölteni olyannal ami jobban olvasható.

Fodortanya fölött a mező széléről nagyon szép kilátás Öreghálás felé .

 

 

HEV Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43843

Ez a fa 2012.09.27.-én igy nézett ki:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43841)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 -1 0 43842

Hát igen.

Nem szeretnék ismételt vitát, de ha a szentkúthoz vezet a KG és a Km+, akkor a KÉK miért nem maradhat?

 

Én a Tari kereszt felé tettem egy kitérőt a Vm+ jelzésen, tovább nem mentem, de ezzel "tartoztam".

Előzmény: Törölt nick (43841)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43841

Sámsonházáról jövet elég jól követhető volt minden. A szentkút leágazás és környékén nagyon jó jelzések, főleg a kúthoz vezető szakaszom, meg a Mária úttal kapcsolatos jelzések.


Aztán ahogy haladunk Mátraverebély felé ez egyre inkább megszűnik, ott már nem voltak új jelezések :-(. Sőt régiek is áldozatul estek.

 

Az új jelzésről egy kép:

 

Előzmény: Güsziológus (43840)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 -1 0 43840

Kösz.

Ezek szerint, nem idei a festés.

Előzmény: Törölt nick (43836)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 -1 0 43839

Azt ígérték, nyilvános lesz.

 

Amit én felmérek, az lehet, hogy nem méteres pontosságú, de azonnal nyilvános.

(Holnap már latható lesz, HEV már fel is szerkesztette a térképre.)

 

Ja, és nem kerül pénzbe:-)

 

Nem csak Neked írom.

Félelmetes, hogy a 20 méteres nagyításnál mennyire közel van a GPS-em által készített log, és a TUHU - nem hivatalos - nyomvonala.

Tegnap száraz idő volt, pont az út közepén mentem.

Le a kalappal a technika vívmányai előtt!

 

Azért nekem még mindig nem a kedvencem a kütyü, de nagyon sok információhoz hozzá lehet jutni, az tény.

Előzmény: nagypapi (43837)
nagypapi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43838

...felmérésben...

Előzmény: nagypapi (43837)
nagypapi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43837

És akkor felmerül a kérdés, hogy a centiméter-pontos milliárdos felmérésbe mi is szerepel, illetve mi a hivatalos, és ez a kettő egybeesik-e.

Előzmény: Güsziológus (43834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43836

2013. november elsején.

Előzmény: Güsziológus (43835)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43835

Mikor jártál arra?

Előzmény: Törölt nick (43832)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43834

Igen, tökéletes.

 

A délebbi füves (sár kikerülő) szekérút volt a KÉK.

Ez azért érdekes, mert legutóbb, amikor Nagybárkány felől mentem, itt találkoztam egy túratárssal, aki a földúton ment (jött) és panaszkodott, hogy egy ideje nem lát jelzéseket (pár méterre voltunk egymástól).

 

Próbáltam megnyugtatni, hogy az a jelzett út, ahol én megyek.

Akkor tehát még így volt.

Mivel a két út közötti fákat kivágták, már csak egy nagyon kopott jelet találtam, a jelenlegi úttól elég távol déli irányban, az a fa megmaradt.

 

Lényeg a lényeg, az erősen keréknyomos földút a kék, a délebbre lévő füves szekérúton a fák ágai vannak szétszórva.

 

A javításod tökéletes.

Ha annyi még beleférne:

 

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=140679&to_id=146421&route=20525

 

A burkolat föld.

A szélesség szekérútA járhatóság 'B'.

 

Pár hónappal ezelőtt láttam, hogy változott az itiner, azért nem töltöttem ki a paramétereket, mert hihetetlennek tűnt, hogy valaki "áthelyezte".

Sajnos, ez a valóság, az egykori, 100 méternyi "kerülő" út már nincs.

 

Ezzel a kéken megtörtént az ellenkező irányú "elmozdulás".

A Börzsönyben a szekérúttól távolabb próbálnak ösvényt "létesíteni", itt meg a meglévő füves utat "iktatják ki".

 

Remélem, hogy lesz idő a jövőben hasonló finomságok tisztázására, most így van.

 

Ha HEV átvezeti a felmérés eredményét, akkor ismét változás lesz, hisz az alábbi vonal "feleződik":

 

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=140679&to_id=146421&route=408642

 

Ebből ágazik ki ui. észak felé a felmért út a 015 és a 016 pontok között.

Abbahagyom, mert ez már tömény TUHU.

 

Ja, és kösz a pontosítást, tökéletes.

Előzmény: olahtamas (43831)
HEV Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43833

Elindult a 100-120 napra tervezett folyamatos kék kör vándorlás.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43832

És ráadásul nagyon szépen, áttekinthetően megcsinálták azt a részt.

Előzmény: olahtamas (43828)
olahtamas Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43831

Köszi, megpróbálom dekódolni :)

 

Szóval akkor a http://www.turistautak.hu/itiner.php?route=20528,20522 szakaszon, ami picit Délebbre van nincs semmi jelzés és a

http://www.turistautak.hu/itiner.php?route=20525  szakaszon, ami picit északabbra van, oda vannak felfestve a jelzések?

 

Vagy fordítva?

Előzmény: Güsziológus (43829)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43830

Jaj, a térkép lemaradt.

 

Előzmény: Güsziológus (43829)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43829

Na, akkor és is "jó példával járok elől":-)

 

Kikerestem a Sámsonháza és az OKT/K4 elágazás közötti elemi szakaszok azonosítóit

 

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=140679&to_id=146421&route=445840,20538,21209,21208,816390,816389,20532,115848,20529,20525,408642,20516,20584,20513,20510,20508,20507,20505,760590,760589

 

A jelzés minden esetben K SG Km+

 

Szépen fel vannak festve a Km+ jelek is.

Ez tehát már nem tervezett útvonal.

Az elágazásban is ott van mind a három.

 

Az alábbi 127 méter a kakukktojás (üres), ez ui. "eredendően" nem volt a KÉK "része", a jelzések kicsit odébb, a jelenleg járhatatlan füves földúton voltak.

A két út között voltak a fák.

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=140679&to_id=146421&route=20525

 

A google-os háttérű térkép mutatja az "eredeti" állapotot.

Itt lehetne a pihenőhely!

 

 

 

 

Előzmény: olahtamas (43828)
olahtamas Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43828

Köszi a helyzetjelentést!

Nagybárkány - Mátraverebély szentkút környékén a Gyöngyök útja végzett jelzés felújítást a múlt évben.

Szerencsére ők jó példával szolgáltak a különböző szervezetek közötti jó kapcsolat ápolásában, és a fonódó kék sáv jelzéseket is felfestették ha már úgy is ott voltak ecsettel a kezükben.

 

 

Előzmény: Güsziológus (43827)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43827

35/146

 

Ez a legfrissebb statisztika.

Tegnap a Mátraverebély - Nagybárkány közötti, jelenleg még "érintetlen" szakaszon jártam, felmérés céljából.

Természetesen igazoltam a túrát, hisz "ponttól pontig" mentem.

 

Mátraverebélyre vasúttal szeretek utazni (bár a busz gyorsabb), de a fánál a pecsét részemről kihagyhatatlan.

Útba esik a kocsma is, a tulaj már megismer, jó kávét főzött, igaz, a tejszín errefelé nem "kellék".

 

Gond nélkül "keltem át" a meglehetősen elhagyott házak között kutyák ugatásának kíséretében, hamar felértem a START pontra.

Ez a Nagy-Aszó nevű turistaút-csomópont, itt kell figyelnie annak, aki Nagybárkány felől "ereszkedik".

 

Itt kapcsoltam be a készüléket.

 

A Szálláska-völgy volt az egyik cél, meg is találtam az objektumot, amit kerestem, kitértem, és ahogy az várható volt, a ház és a fedett pihenő magánterület. Tábla is felhívja erre a figyelmet.

 

Vészhelyzetben ettől függetlenül biztos beengedik az arra járót, a közelben ui. ez az egyetlen fedett hely.

A völgyben, a 015-ös ponttól DNY-ra volt egy alternatív füves út, ennek környezetében minden fát kivágtak, és az ágak a füves szekérúton vannak.

Az egykori fák "hűvös halomban" várják, hogy elszállítsák.

 

Teljes tehát a nyitott terep, nem "zavarja" a napot semmi.

Remélem, ha levonulnak a favágók, lesz az útvonal közelében "használható" pihenő, hely lenne.

A gyakran sáros út, most száraz volt, igaz, ennek az is lehet az oka, hogy átvezették az út alatt egy közeli forrás vizét.

 

A 016-os pont a pihenőhely.

 

A 014-es pont előtt van jelzés, aki figyelmetlen, az könnyen "túlfuthat".

Van viszont komoly jelzés a túloldalon, a 015-ös pontnál.

Előtte van egy gázló, most nem sok víz volt a patakban, nem okozott gondot az átkelés.

Ki van tisztítva a vezetékig az út, hogy mi lesz nyár végén, az nem tudom.

 

Nagybárkányig feltűnően jó állapotban vannak a jelzések, errefelé van tehát nyoma a felújításnak.

 

Mellékelem a térkép-részletet.

 

HEV Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43826

Az OMP vektoros térkép linkjét elírtam ez a jó.

Előzmény: HEV (43825)
HEV Creative Commons License 2014.04.05 0 0 43825

Ha a turistautak.hu térképi adatbázisra  gondolsz abban a kimeneteken azaz a felhasználók által látható részeken semmi olyan  változás nem történt ami böngésző függő lenne!

 

Ha pontosítod, hogy melyik térképet nézed akkor pontosabban is lehet rá válaszolni!

 

A régi raszteres térkép naponta többször is frissül. Az új raszteres térkép néhány hetente frissül ez az ami sosem működött IE böngészóvel bár állítólag a legújabb (11-es) alatt már megy, én FireFox alatt használom.

 

A GPS-be tölthető térképek a turistautak.hu  (Garmin) és az OMP választékában is bővültek, igény szerint mindenki azt használja amelyiket akarja. 

 

Ha pedig online tervezésre van szükség akkor arra lett kialakítba az OMP vektoros térkép kimenet ami szintén naponta többször is frissül. Java futtató környezet szükséges hozzá.

 

Aki gyakran túrázik annak mindenképpen javasolt a saját gépre telepíthető változatokat használni, abból jelenleg a MapSource vagy BaseCamp alatt használható OMP Hiking a létező legjobb megoldás.

 

Az OMP térképek hazai területe tartalmilag ugyanaz mint a turistautak.hu térképeké, hiszen azonos adatbázisból készül, csak másként néz ki.

 

Tudom még ajánlani az  Természetjárók  Térinformatikai Rendszere (TTR) használatát ami a napokban közzétett tájékoztatójuk szerint "fejlett helymeghatározó rendszer, időmérés, szintkülönbség mérése, és sebesség mérése földön vagy vízen" feladatokra használható.  Ide linket nem tudok, talán valaki majd segít.

Előzmény: pozo (43824)
pozo Creative Commons License 2014.04.04 0 0 43824

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő: A tuhu működik Chrome böngésző alatt?

Sajnos az a tapasztalatom, hogy az IE alatt sokkal rosszabb lett a tuhu, mint 1 éve :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!