Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12647
D'Argeles sur Mer
Két friss kép a francia tengerpartról, ebben a marhanagy globális felmelegedésben, így március idusához közeledvén....
Gizellamama Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12646

 

 

            Kedves Jozsi2 !

Köszönöm a szaporító anyagot,ma meghozta a posta .

 Az említettek alapján benti palackos módszerrel ültetem el őket.

Remélem a legjobbakat!

Üdv. Tesó!

ninovarga Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12645
Nem, itt olyan zalai kezdeményezésekről van szó, amelyek a népet aktivizálni szeretnék az önellátó zöldség-gyümölcs termesztésre, valamint egy külön létrehozandó (részben már működő) kistermelői termékértékesítő hálózat beszállítóiként történő termelésre.
Ez teljesen egybevág az én régi ötletemmel, ami a "korlátozottan téltűrő" gyümölcsfajok egy-két tővel való, családi szükségletet kielégítő és kisebb ültetvény őstermelői minőségben történő működtetését célozza meg. Utóbbit egy ehhez hasonló, a nagy áruházláncoktól függetlenül működő értékesítői hálózat segítségével.
Előzmény: auretiel (12643)
marimama51 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12644
Még nem késtél el.Köszönjük.:-))
Előzmény: szaguaro (12642)
auretiel Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12643
Szia Nino, nem olvasok újságot, de a cikk arról szól hogy Újpesten az alpolgármester kezdeményezésére 1-2 hektár földet bérel az önkormányzat ahol 10-15 család termelhet magának zöldséget gyümölcsöt?
Mert sztem ez egy nagyon jó kezdeményezés!
Előzmény: ninovarga (12630)
szaguaro Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12642
Mivel tegnap nem engedett fel ez a sz.r, igy utólag boldog nőnapot kivánok az érintetteknek!
Island* Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12641

PZ írtam mailt. Megkaptad? Nem válaszoltál még......kiwi ügyek...:)

marimama51 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12640
Minden Kedves Zoltánnak Boldog Névnapot Kívánok.
mmjutka Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12639

Kedves pz és mindenki!

Miután én nem vagyok a fórum rendszeres levelezője (olvasni azért zömében olvasom, és sokat okulok belőle), ezért úgy értelmeztem a helyzetet, hogy nekem nem jut a kiwiből. Most azonban láttam, hogy még beszéltek róla, ezért szeretném megkérdezni, hogy nekem jutott-e? Ha igen, nagyon örülnék, ha nem az sem szomorítana el nagyon, hiszen még rengeteg alakítanivaló van a telken.

köszi mjutka

vica46 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 12638
Köszönjük a jókivánságokat.A Zolikat én is köszöntöm szeretettel
Előzmény: Gizellamama (12636)
magyarliba Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12637
Csatlakozom az előttem szólóhoz: köszönet a köszöntésekért és az összes Zolinak a legjobbakat kívánom én is! :)))
Előzmény: Gizellamama (12636)
Gizellamama Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12636

 

 

  Köszönnöm az összes nőtársam nevében ,és egyben sok boldog névnapot kívánok

minden Zoltánnak, Zolinak, Zotyának de még a Zolikának is!!

Előzmény: pz07 (12635)
pz07 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12635

Nektek, Nőknek tisztelettel egy kis hazai. (Csokrot mindeni maga csinálhat belőle)

 

 

Vica: rendben, egy növény visszavágva.

 

Nino: pm ment

vica46 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12634
Kettőt rendeltem ,egyről lemondok valaki javára ha ilyen kevés van.
Előzmény: vica46 (12633)
vica46 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12633
Ha jut nekem egyáltalán vissza vághatod.
Előzmény: pz07 (12598)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12632
Íme egy tanúbizonyság 2007-ből, hogy kezdettől fogva mozgósítani igyekeztem:

"....Nagyon okos és dicséretes a kezdeményezésed és valóban jóval hatékonyabbak is tudnak lenni a napilapokban megjelenő cikkek, mint azok, amelyeket szakfolyóiratokban publikálnak. A szaklapok olvasói köre szűkebb és általában olyanokból áll, akik ilyen érdeklődésűek lévén, több-kevesebb ismerettel már egyébként is rendelkeznek.
Nagyon örülök, látva, hogy a fórumban egyre többen vannak azok, akik úgy gondolják, hogy a gyűjtők ritkaságaikra féltékeny magatartása helyett az a helyes hozzáállás, ha munkálkodásunk ezen növényfajok minél szélesebb körben való megismertetésére és terjesztésére irányul....
Ezek a cikkek csak akkor érhetik el igazán céljukat, ha oda tudnak hatni, hogy a megismerés révén egyre több olvasó válik az ismertetett gyümölcsfaj termelőjévé, legalább házikerti szinten.
Szak- és napilapok alkalmi cikkírójaként érdekes és megfontolandó tapasztalatokra tettem szert az elmúlt években. Azt láttam , hogy a cikk hatékonysága rendkívüli mértékben függ attól, hogy melyik évszakban jelenik meg, sőt azon belül is, hogy a megjelenését követő, mindössze néhány napra kiterjedő időszakban milyen időjárás van. (A legfőbb gyümölcsfa telepítési kampány idején, vagy attól távolabbi, illetve azon belül, arra milyen mértékben alkalmas időpontban.) Ha nem jól időzítünk, úgy járhatunk, mint az a vadász, akinek egyetlen lőszere van a nagy vad leterítésére és ha azt az egy lövést elvéti, végleg elveszíti a zsákmányt.
Az emberek nagyon feledékenyek és a számukra teljesen új, meglepőnek tűnő információkkal szemben igen nagy fenntartásaik vannak. Lehet, hogy ez a magatartásforma azért is jellemzőbb a mi társadalmunkra, mint a nálunk szerencsésebb történelműekére, mert a népesség, tapasztalataiból kiindulva, úgy érzi, hogy ismét valami olyan spekuláció áldozatává akarják tenni, mint ahogy az már számtalanszor megtörtént. Ez azt is jelenti, hogy az időzítés nagyon fontos szempontján túlmenően, a cikk nyelvezetének, stílusának, szakmai tartalmának és egész expozíciójának olyannak kell lennie, ami legmesszebbmenően számol ezekkel, a többnyire történelmileg meghatározott pszichológiai tényezőkkel. Az a csekély hatékonyságot eredményező befogadói magatartás, ami a magyar szocializációs folyamatokat elszenvedett olvasótábort jellemzi, még egy olyan típusú olvasói attitűddel is terhes, hogy a többség kevéssé érzi magát megszólítottnak, csak rajta kívül álló szenzációként kezeli és nem teszi magát egy pozitívnak látszó folyamat aktív szereplőjévé, mert a felsorolt pszichológiai tényezők miatt, tudat alatt, tulajdonképpen tart tőle.
Mindezzel egyáltalán nem lebeszélni szeretném magunkat a cikkírásról, csupán érzékeltetni szerettem volna, hogy milyen sok szempontra kell figyelni. Miután a nevezett napilap szerkesztőségének megkeresése nem az én ötletem volt, bár azt nagyon jónak tartom, nem tehetem, hogy én kijelöljem magam e cikk írójának. Ezt jelen helyzetben csak úgy vállalhatom, ha erre megbízást kapok Tőled és a fórum többi szereplőjétől, akik eddigi ténykedésem alapján meg tudják ítélni, hogy erre alkalmasnak tartanak-e vagy sem. Ha ilyen megbízást kapnék Tőletek, akkor együtt dönthetnénk a megjelenítésre legalkalmasabbnak ítélt időpontról, és előzetesen, minden, arra igényt tartó megkapná a cikk nyers változatát e-mailben, így gazdagíthatná azt további értékes gondolatokkal, vagy ajánlatot tehetne változtatásokra, netalán részletek törlésére. Így kollektív művé válna és esetleges sikerét nem egyvalaki, hanem egy egész kis közösség mondhatná magáénak. Azt is belefogalmazhatnánk, hogy nem csupán egy személy valamilyen speciális helyen elért eredményeiről van szó, így nem egy partikularitással állunk szemben, hanem mindez olyan, különböző tájegységeken már létező és folyamatban lévő tapasztalatokra alapozódik, amelyektől a történet jelenlegi aktív résztvevői azt várják, hogy az eddig különlegességként kezelt növények terjesztése országos mozgalommá szélesedik...."
Előzmény: ninovarga (12631)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12631
A cikk ezen részletei pedig segítenek megértetni, hogy miért akarom a kezdeményezésemet mozgalommá fejleszteni. Miért is annyira fontos egy riasztó folyamatot megállítani, lehetőség szerint visszafordítani. A vidéket, a nemzetet nem elsorvadni hagyni!
(Talán az is érzékelhető belőle, hogy egy ilyenben embernek nevezhető ember nem gáncsoskodhat, legfeljebb a rombolásra esküdött aberráltak.)
Előzmény: ninovarga (12630)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12630
Amint látható, nem vagyunk egyedül az olyan kezdeményezésekkel, mint a mi topic-találkozóink és "tanfolyamaink".
Sőt, a mai magyar valóság egyre többeket juttat el egy olyan felismeréshez, amelynek keretei közt kellene értelmezni az újonnan bevezetésre kerülő "korlátozottan" téltűrő gyümölcstermőket is.
ninovarga Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12629
Sőt, terjesszük ki ezeket a jókívánságokat minden "topic and non-topic ladies"-re!
Előzmény: Törölt nick (12628)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12628
MINDEN TOPIC-HÖLGYNEK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NŐNAP ALKALMÁBÓL !
Béla1007 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12627

Nemzetközi nőnap

A nemzetközi nőnapot március 8-án tartjuk, de kialakulása más dátumokhoz, eseményekhez is kötődik. A nőnap a mai virágos, kedveskedős megemlékezéssel szemben munkásmozgalmi eredetű, harcos, a nők egyenjogúságával (munkavállalásával) kapcsolatos demonstratív nap volt.

A nemzetközi nőnap az egyszerű, de mégis történelmet alakító nők napja, ami azt a küzdelmet eleveníti fel, melyet a nők évszázadokon át vívtak azért, hogy a társadalomban egyenlő jogokkal és lehetőségekkel élhessenek. 1857. március 8-án emberibb munkafeltételeket és magasabb fizetést követelő textilipari nődolgozók tüntettek New York utcáin. 1866. szeptember 3. és 8. között az I. Internacionálé (hivatalosan: Nemzetközi Munkásszövetség) első kongresszusán határozatot fogadtak el a nők hivatásszerű munkavégzéséről. Ez a határozat annak az évezredes sztereotípiának kívánt véget vetni, mely szerint a nők helye kizárólag otthon van.

Az 1899. július 14-én kezdődő II. Internacionálé alakuló közgyűlésén ismét napirendre került a téma: Clara Zetkin beszédében hirdette a nők jogát a munkához, az anyák és gyerekek védelmét és a nők széles körű részvételét az országos és nemzetközi eseményekben. 1909-ben az Egyesült Államokban tartották meg az első nemzeti nőnapot február utolsó vasárnapjára, 28-ára igazítva.

A II. Internacionálé VIII. kongresszusán 1910. augusztus 28. és szeptember 3. között határoztak arról, hogy a nők választójogának kivívása érdekében nemzetközi jelleggel nőnapot tartanak. A határozatot a kongresszus elfogadta, de a megemlékezés pontos dátumáról nem született döntés. 1911. március 19-én Ausztriában, Dániában, Németországban és Svájcban tartották meg a világon először a nemzetközi nőnapot. 1917. március 8-án (a juliánus naptár szerint február 23-án, azaz: február utolsó vasárnapján) Oroszországban nők tüntettek kenyérért és békéért. Négy nappal később – nem közvetlenül ennek a tüntetésnek a hatására – II. Miklós cár lemondott, s polgári kormány alakult, mely szavazójogot biztosított a nőknek. Ezzel vált véglegessé a nőnap dátuma is, mely a világ legtöbb országában március 8-a.

A nemzetközi nőnapot az ENSZ is a világnapok közt tartja számon.

Magyarország a nőnapi felhíváshoz először 1913-ban csatlakozott, amikor az Országos Nőszervező Bizottság röplapokat osztott. A következő évben, 1914-ben már országszerte rendezvényeket szerveztek. A Rákosi-diktatúrában a nőnap ünneplése kötelezővé vált. Az eredetileg különböző időpontokban rendezett nőnap 1948-tól szovjet mintára március 8-ára esik. A nőnap Magyarországon is elvesztette az eredeti hangulatát, helyette a virágajándékozás dominál.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nemzetk%C3%B6zi_n%C5%91nap

 

Üdv

Béla

Béla1007 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12626

Sziasztok !

Sok virágos szép nőnapot kívánok a hőlgyeknek!

Puszi

Béla

Floo2 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 12625
Muraszemenyén december 20-21-én -21 fok körüli érték lehetett.
A képeken cseresznye virágrügyek vannak, pirossal az épek, kékkel az elfagyottak és azok helye van bekarikázva.
A cseresznyefa mellett van egy kivilugas.
A rügyek épek.
Aki szerint a kivi fagyérzékeny vagy bármiféle fagykárt szenvedhet ilyen, vagy ennél alacsonyabb értékeknél, az kicsit elgondolkodhat, hogy akkor ebben az esetben Magyarországon cseresznyét sem termeszteni.
Béla1007 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 12624

Vagy , gyere el a tavaszi topiktalira és csörnyefőldön a Nino hegyén te is személyesen köszönhetsz "csókolomot" egy pár szép fügének !!

Üdv

Béla

Előzmény: lili0010 (12623)
lili0010 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 12623
köszönöm!
Előzmény: ninovarga (12622)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.07 0 0 12622
Kedves Lili!
Ha nem vagy a mi topicunk rendszeres és régi látogatója, talán egy kicsit furcsának találod a fügék számára megadott feltűnően nagy és széles határok között ajánlott tőtávolságot. Úgy gondolom, könnyebben érthetővé válik a probléma, ha teszek mellé egy is képes illusztrációt.
Az első négy képen dombon tenyésző fügéket látsz. Ezek magassága 5-8 méter, átmérőjük hasonló, vagy még nagyobb. (A negyedik képen egymástól 5 méterre ültetett két növény látható, de egybenőttek és egyenként körbejárhatatlanokká váltak.)
A ötödik képen, jóllehet lakott településen, de előnytelen domborzati feltételek mellett tenyésző (az ültetés évét illetően a fentiekkel hasonló korú, vagy alig fiatalabb) fügét látsz, amelyik még a megelőző enyhe teleken is súlyosan károsodott.
Az első négy képen láthatók, elképzelhető, állományban milyen nagy tőtávolságot igényelnek. Az utolsó szinte semekkorát! Így talán világosabb, mennyire szakmaiatlan és értékelhetetlen választ adtam volna a kérdésedre, ha olyan egyértelmű, méterekben kifejezett távolságokat írtam volna gépiesen, mint például, amilyeneket meghatározott alanyon lévő, adott fajta almához szoktak ajánlani.
Előzmény: lili0010 (12616)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.07 0 0 12621
Kétszer bemásoltam már ezt az októberi hozzászólásomat, de most ismét nagyon időszerűvé vált:
Október 12-én írtam le az alábbi gondolatokat. Most már csak ezen a zabolátlan időjáráson múlik, hogy miben ad nekem igazat.

"Szélsőséges események uralkodnak az időjárásban és ha egy-egy időszak az adott évszakban jellemzőnek tűnik, a véletlen műve csupán és érződik, hogy bármi megtörténhet. Ugyanúgy lehet egy nulla fok alá is alig süllyedő hőmérsékletű telünk, mint egy -30 fokos. Ugyanúgy temethet el bennünket a hó 2 méter vastagon, mint ahogy egész télen még egy hópelyhet sem látunk. Ugyanúgy érintheti az ország egyik felét valami szélsőséges helyzet, mint a másikat, miközben a másik oldalt megkíméli. Csak semmi tipikust ne keressünk, mert akkor téves úton járunk! A legtévesebben a minden évszakra és területre kiterjedő, általános hőmérsékletemelkedés feltételezésével!"

"Még mielőtt megnyugodva hátradőlnénk a fotelben, megállapítva, hogy "a globális felmelegedéssel" most már majd egyre inkább ilyen szeptemberekre lesz esélyünk a közép-európai térségben, TUDJUK, HOGY EZ IS CSUPÁN EGY IDŐJÁRÁSI ANOMÁLIÁBÓL FAKADÓ VÉLETLEN VOLT, AMELYNEK AZ ABNORMÁLIS JELLEGE A FENT LEÍRTAKBÓL ÉRZÉKELHETŐ ÉS AHOGY LEHETTÜNK MOST EGY ILYENNEK A KEDVEZMÉNYEZETTJEI, UGYANÚGY LEHETTÜNK VOLNA, VAGY LEHETÜNK MAJD EGY MÁSIK UGYANENNYIRE ABNORMÁLISNAK A KÁRVALLOTTJAI IS!!!!!!!!"
ninovarga Creative Commons License 2010.03.07 0 0 12620
Turin, ITA

Current conditions (as of 8:20 AM)
°C
Snow
0°C

Feels like: -4°C


JÖN! JÖN! JÖN!
ninovarga Creative Commons License 2010.03.06 0 0 12619
Ha Vastagéknál az egyetlen tő negyed tonnát tud, akkor itt a két termős tő összesített potenciális termőkapacitása még afölött kell, hogy legyen.
Előzmény: Béla1007 (12618)
Béla1007 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 12618

Pedig egy ilyen fejlett növény mennyit is teremne ??Mennyit is ??100 kg-t?

egyszer el kéne nekik mondanod mit csináljanak !!

Üdv

Béla

 

Előzmény: ninovarga (12614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!