Keresés

Részletes keresés

Szegediági Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1900

Kedves Mwin!

 

Nagyon köszönöm, hogy felajánlottad segítséged. Én még egyelőre csak tájékozódom, mert még nem vagyok lerokkantosítva, most fogjuk elindítani.

 

De annyit esetleg meg tudnál mondani, hogy ki készíthette el a tervrajzot (gondolom, nem kell akkora feneket keríteni neki) és hogy az OTP kérte-e számlákkal igazolni a munkálatokat? Mert úgy minden dupla annyiba kerül..

 

Köszönettel, üdvözlettel:
Ági

Előzmény: Mwin (1891)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1899

Kedves Vidéki60 és mindenki, akit érint, érinthet!

 

A lakás akadálymentesítéséhez igénybe vehető támogatásról és feltételeiről bővebben olvashattok a MEOSZ honlapján. (Én úgy tudom, be kell lépni a helyileg illetékes MEOSZ-ba tagnak és csak akkor lehet igényelni. De szerintem több dolog miatt is érdemes lehet belépni ide.)

De találtok itt a honlapjukon sok-sok érdekes és hasznos dolgot, böngésszétek.

Vannak például ingyenesen letölthető programok, amelyek megkönnyítik a billentyűzet és egér használatát stb.

 

Kedves Samu!

 

Táppénz alatt táppénz jár! Ami itt elhangzott, mind csak akkor jár, ha valaki le van rokkantosítva! Hiszen Te még munkaviszonyban vagy, érted?

Én is ebben a cipőben járok.

Azt már tudom, hogy ha én akarom elindítani a rokkantosításom, akkor lehet, ha az utóbbi 180 napban 72 napot nem dolgoztam. Nálam ez hamarosan összejön, hétfőn intézzük a háziorvosnál. Szerencsére az enyém is nagyon rendes.

Jól vagy? Most nem javultál?

 

Üdvözlettel: Ági

 

Előzmény: vidéki60 (1895)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1898

 

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni,van e valaki aki ápolási dijat kap és milyet:alanyi jogon vagy az emeltösszegüt,mert a házi orvos szerint az kaphat emelt ápolásit aki fokozott ápolást igényel ,de szerinte mi nem tartozunk ide,Kérdezem én,ha valaki lélegeztetöt használ atöbbit nem is sorolom .........szerintetek az nem igényel fokozott odafigyelést.

 

Aranka

Nadi999 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1897

fogyatékossági járulék.. bocsánat. Nem rokkantsági

Nadi999 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1896

Mi sem tudtunk a lakástámogatásról...már átalakítottuk a fürdőt saját költségre....Nemértem miért nem világosítják fel az embert....Alap lenne h segítenek amiben tudnak.

A másik hogy apu nem kapta meg a rokkantságit,fellebezni kellett.Ezután kiküldtek valakit hogy ellenőrizze jár-e nekünk.Aztmondta egyértelmű hogy jár ...5percet volt nálunk...

vidéki60 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1895

Kedves Sorstársaim!

Nem tudom tudjátok-e, hogy ez év januártól megváltozott a közgyógy is. Aki rokkantsági járadékos és betöltötte a 60. életévét, annak jövedelmi viszonytól függetlenül jár. Én az önkormányzattól kaptam erről értesítést, ott adtak egy nyomtatványt, amit ki kellett tölteni, valamint a háziorvos is kellett adjon igazolást a szedett gyógyszerekről. Ezt leadtuk az önkormányzatnak, és kapjuk az igazolványt, kb egy hónap, míg elintézik.

Még egy, amit valószínű tudtok, de leírom: a fogyatékos személy után a közvetlen hozzátartozó ápolási díjat kérhet - ezt is az önkormányzatnál kell intézni -, de csak ha nincs egyéb jövedelme. Ez az összeg függ attól, hogy fogyatékos, vagy súlyosan fogyatékos személyről van szó, ekkor persze magasabb az összeg.

 

Kedves Samu!

A jogszabályokban csak a fogyatékossági támogatás ismérveiről van szó, hogy ki minősül ennek, de táppénzt nem említ a jogszabály. Én azt javaslom próbáld meg, hisz ha Te nem jársz utána, az orvosok - mint olvashatod itt a fórumon is - szinte parancsszóra hallgatnak, maguktól nem segítenek. Vagy nem tudják, vagy nem akarják, mindenesetre neked kell mindennek utánajárni. Még annyit: örülj neki, hogy ilyen jó háziorvosod van és segít, mert sajnos kevés beteg mondhatja el ezt magáról.

 

Aki tud valamit részletesebben a lakástámogatásról, írjon róla többet, mert én pl. most hallok erről először, és jó lenne ha ezt mindenki tudná.

 

Vidéki

samu1981 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1894

Kedves Úgy félek!

 

Én táppénzen vagyok,akkor is jár a fogyatékossági támogatás? A háziorvosom egy angyal,azt csinálja,amit én szeretnék és ami nekem a legjobb. Biztosan kitöltené a papírokat. Hogyan bírálják el? Kell menni valami bizottság elé?

 

Előre köszönöm a segítséget!

Előzmény: Úgy félek! (1893)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1893

Sziasztok!

Bocsánat, ha valakit félre vezettem! Amiről beszélek az FOGYATÉKOSSÁGI TÁMOGATÁS. Ezt a beteg állapotának megfelelően bírálják el. Valóban lehet igényelni akadálymentesítésre is pénzt. Sőt!!!! Személygépkocsi támogatás is jár. Attól független, hogy a betegnek van jogsija vagy nincs. A nevén kell lenni a megvásárolt autónak.

szaszima Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1892

Sziasztok!

A rokkantsági járadék nem jár nyugdíjasnak,azt már kinyomoztam.A fogyatékossági támogatást megfogjuk kérdezni,bár Anyu még tud egyedül járni,viszont enni egyre kevésbé....:(

Mwin Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1891

Igen, lehet, megvannak anyu iratai, ha megakadsz, vagy segítség kell, szólj.

Tavaly nyáron mi is megléptük, 3.emeleten a teljes fürdőszoba megújult, plusz a WC-ben is kapaszkodó, stb.

Előzmény: Szegediági (1890)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1890

Sziasztok!

 

Gratulálok, Aranka! Így kell ezt! Én is eldöntöttem, hogy orvost váltok (ha bevállal, mivel az eddigi orvosomnak Ő a felettese), mert én még élni akarok! És kell valaki, aki ezt tiszteletben tartja, és ennek megfelelően mutat irányt.

 

Na, más:

Azt tudtátok-e, hogy lakás akadálymentesítéséhez is lehet igényelni támogatást? Használt lakás esetében 150.000,-Ft

 

 

Üdv.: Ági

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1889

Aranka csak gratulálni tudok!!!!! Látod az orvosotok sem tudja, hogy a férjed milyen beteg. Ez nagyon szomorú dolog, hogy a saját betegéről fogalma sincs szegénynek. Na de azért vagyunk, hogy segíteni tudjunk egymásnak. Mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy ne hagyja magát.

Jobbulást a férjednek és mindazoknak akik olvasnak bennünket.

Előzmény: Aranka1964 (1888)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1888

 

Sziasztok!

 

Ma szintén érdekes dolog történt,elmentem a háziorvoshóz hogy kérjem azt a 4 oldalas beutalot ami afogyatékossági támogatáshóz szükséges ,ere Ő azt kérdezi hogy honnét tudok én ilyenről meg különben is a férjem nem is fogyatékos,kérdeztem hogy akkor mi ha nem az ,azt mondta hogy csak tartosan beteg,mondom neki hogy az ha valaki alig bir járni söt segitség nélkül nem is tud ,a légzéshez gépre van szüksége,etetés,tisztélkodás.....felsoroltam neki,mikor látta hogy nem tud meggyözni felhivta az Államkincstárat ott meg felvilágositották hogy jogos az igénylés igy aztán megirta a beutalot.

Nos ilyen a magyar egésségügy,sok mindenről fogalmuk sincs vagy inkább nem is érdekli mi történik a betegekkel

 

Aranka!

banyka Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1887

Köszi,azt nem tudtam,hogy az összeg különböző lehet.

Előzmény: Úgy félek! (1886)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1886

Ez attól függ, hogy kinek mit állapítanak meg. Speciel én 22.800- kapok.

banyka Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1885

Kedves szaszima!

 

Ha a fogyatékossági támogatásra gondoltok ,-18000 valahányszáz forint-  az jár nyugdíjasnak is.

Előzmény: szaszima (1880)
Csilla007 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1884
Előzmény: Csilla007 (1883)
Csilla007 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1883

Ezt a cikket szerette volna megosztani veletek Pötty hogy higgyetek neki, mielött elzargattátok innen...

 

Lyme és az ALS

 

http://translate.google.rs/translate?sl=en&tl=hu&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Flymehandbook.com%2Findex%2F400-misdiagnoses%2F450-lyme-als%2F&act=url

 

 

Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1882

Szia Szaszima!

Sajnos ezt nem tudom, de valószínű.  Próbáljátok felhívni a Magyar  Államkincstár Családtámogatási Uniós Ügyfélszolgálat Bp. XIII. Váci u. 71

Tel: 06-1-452-2910

Sok sikert kívánok!

Előzmény: szaszima (1880)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1881

Én február 20.-án küldtem el és 01-től kaptam. Tegnap utalták el elősször a két hónapot. Ha felhívod őket mindent elmondanak.

Előzmény: Aranka1964 (1878)
szaszima Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1880

Szia Úgy félek!!!

Szeretném kérdezni,hogy ez a rokkantsági járadék jár nyugdíjasnak is vagy neki elég a kis nyugdíja :( ???

Előzmény: Úgy félek! (1874)
Csilla007 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1879

Sziasztok.

Csak szeretném átadni Pötty63 üzenetét, hogy akit érdekel az nézzen át a Lyme Forumra, ott találhattok töle friss beirásokat...

Üdw mindenkinek

Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1878

Köszönöm szépen ,nagyon rendes vagy ,MI is igényelni fogjuk még a jövöhéten el kezdem intézni ,visszamenöleg is lehet kérni vagy csak a beadástól kezdve?

A férjem 95%-os rokkant mivel Ő lélegeztetővel alszik.

Ugyanazokat a leleteket kel beadni mint amit a rokkant nyugdijhoz?

 

Jobbulást és köszi !

Előzmény: Úgy félek! (1874)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1877

MINDENKINEK:

 

Változatlanul kérem, hogy gondolkodjatok rajta, hogyan lehetne a fórumot ismertebbé tenni, hogy több tapasztalatot tudjunk cserélni.

Mert ismétlem, sokan élnek régóta ezzel a betegséggel, sok hasznos tanácsuk lehetne felénk.

Mert tudjátok: az információ hatalom.

 

Ági

Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1876

Szia Süni42!

 

Gyógytornász? Segédeszközök? Javaslatok?

Hát nekem még ezeket se ajánlották. Még azt se mondta, hogy megpróbálják az életminőséget javítani. Egyfolytában a Riluteket erőltette. A leszázalékolást is én kérdeztem meg. (Lehet, azt hitte, még dolgozom...)

Bottal mentem, a bot volt a jó kezemben, a dossziém a rossz kezemben. Amikor mentem volna ki, csak bámultak a gépíró csajjal, mint a bírkák, na akkor nem bírtam tovább, megálltam és szóltam, hogy már elnézést, de az ajtót nem bírom kinyitni. Akkor nagy kényszeredetten segített a leírója...

Néha olyan érzésem van, mintha attól félnének, ez fertőző!

Borzalmas nehéz ezeket a dolgokat nekem lelkileg megélnem. Ráadásul a kolleganőim is már szinte el is temettek. Pedig én harcoltam ki mindendt az irodába, amikor három éve nulláról indultunk. Most ott ülnek a szép, mindennel ellátott (konyha, hűtő, mikró, klíma, új székek, asztalok stb.) irodában. És az egyik egésznap a facebookon csetel, a másik meg a Nosalty-n nézegeti a recepteket és magasról tesznek a munkára.

És én már soha nem dolgozhatom ebben a szép irodában, amiért annyit küzdöttem.

Hallottam, hogy másért összefognak a munkahelyen, próbálnak segíteni, ahol tudnak. Nekem meg semmi, amilyen gyorsan lehet, leépítettek.

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy mekkora patkány emberek vannak!

 

Üdv.: Ági

Előzmény: süni42 (1869)
Szegediági Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1875

Szia Úgyfélek!

 

Köszönöm szépen! Igen, én is úgy vagyok vele, hogy ha már itt ez a rohadt betegség, legalább annyi pénz legyen, hogy emberhez méltó, normális életet élhessünk.

 

De most nincsenek már rokkantsági %-ok! Minden-minden megváltozott. De hétfőn én is elindítok mindent, nincs mire várakozni, mert felkopik az állunk.

 

Amúgy igen, az tök jó, hogy nekem kezdettől légzésproblémáim vannak és légzésvizsgálaton is a saját pénzemből voltam. Még most se küldött el, hogy rosszabbodott! Folyamatosan ellenőrizni kellene.

 

Ilyen orvosi ellátás, felügyelet mellett nem is csoda, hogy csak pár évet lehet ezzel élni. Ugye, mi nem vagyunk Stephen Hawking-ok, hogy ne hagyjanak meghalni bennünket. Úgy lehet élni látjátok, még ötven évet is! Ha vagy valaki!

 

Ági

Előzmény: Úgy félek! (1870)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1874

Szia Aranka1964!

A férjed le van  százalékolva? Ha igen akkor vannak papírjai. Az Állami Kincstártól kell kérni egy nyomtatványt. Én felhívtam őket és kipostázták. A házi orvos kitölti azt a bizonyos négy oldalas papírt és csatolni kell az eredeti zárókat. Elpostáztuk és elbírálták. Nekem nem kellett újabb bizottság elé mennem, mert kikérték a leszázalékolási papírjaimat és abból megállapítottá, hogy jogosult vagyok. Még kártyát is kaptam ami ingyenes utazást biztosít számomra és egy kisérő számára.

Ha kíváncsi vagy még valamire nyugodtan írj.

Üdv:

Előzmény: Aranka1964 (1872)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1873

Kedves Ági!

 

Szívből sajnálom ,ami Veled tőrténik,így van ez szemrebbenés nélkül lemondanak a betegekről,a férjemnek sem kel menni többé kontrolra,nem rég megkérdeztem az orvost hogy nem kellene labort csinálni ,azt mondta ha nincs különös panasz akkor nem szükséges,ennyit ér nekik egy ember sajnos.

 

Kitartást és jobbulást!

 

Aranka!

Előzmény: Szegediági (1868)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1872

 

Kedves Úgy félek!

 

Szeretnélek megkérni,ha megtennéd kifejtenéd részletesebben mit takar eza ROKKANTSÁGI JÁRADÉK,hogy müködik mit kel tenni ,hol kel kérni ,idáig nem hallottunk rola és szerintem többeket is érdekelné?

 

Elöre is köszönöm!

 

Üdv:Aranka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Úgy félek! (1870)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1871

Én havonta járok kontrollra. Fél évente van izomszúrás és légzésfunkció vizsgálat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!