Keresés

Részletes keresés

halacs Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6405
Az ilyen hajós utak jó része fürdős programot kínál. Mi a Kék barlanghoz kirándultunk így (8 euró/fő). Először Zanjicén álltunk meg, egy csodálatos, viszonylag néptelen öbölben kaptunk másfél-két órát fürdésre és ebédre (én pl. csodás halat ettem blitvával és krumplival 4 euróért), és aztán mentünk tovább a Kék barlanghoz, ahol szintén lehetett fürdeni, egyenes a hajóról szálltunk vízbe. Szenzációs volt... :-) A hajón induláskor megkínáltak bennünket lozovacskával, no, hát ilyen finomat nem sokat ittunk még. :-)
Az se rémisszen meg benneteket, ha a kikötőben iszonyúan sokan szálltok fel a hajóra, az utazók jó része csak strandolni megy Zanjicére, és nem utaznak tovább.
Előzmény: picur1971 (6400)
Hümi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6404
Már kétszer utaztam velük...egyszer vonattal...egyszer magánúton ótóval...mindkét esetben az Adria apartmant béreltük Budvában...semmi gond velük...
Előzmény: lhakhang (6401)
dzsimi111 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6403

hali

 

Szerintem!!ha hotel vagy egyébb drágább helyet néztél ,egyszerubb  utazási irodával!!de ha sima apartmant panz.,választotál  nézz körbe a neten mert vannak helyek ahol nemkell lovét utalni!!

az adria tourst  nemismerem de ha szimpi az iroda vágj bele mert mind lutri.a negy orágos hálozatok is bedölnek néha!!!

Előzmény: lhakhang (6401)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6402
Az Adriasok mar több eve ott vannak Montenegroba. De igazabol mi a kerdes?
Előzmény: lhakhang (6401)
lhakhang Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6401
Kedves Fórumozók!

A véleményeteket szeretném kikérni a köv. "ügyben":
nyaralóprogramnak családunk többek között a montenegrói úticélt is megszavazta, mint lehetséges alternatíva; kaptam is egy szimpatikus ajánlatot a szegedi Adria Tourstól. Bár ez nem az utazási irodák topicja, de talán is könnyebben találok választ a kérdésemre: ismeritek-e ezt az irodát? mit tudtok róla?
"oly nehéz a választás":-D a választ előre is köszönöm!
picur1971 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6400
Köszönöm szépen a jó tanácsokat és az infókat!Remélem sok kiránduláson veszünk majd részt!Habár a gyerekek vízimádatát ahogy ismerem nem is olyan biztos....
Előzmény: halacs (6398)
Hümi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6399
"Szerintem nem sértő, ha kijavitod a hibás szavakat..."

Nem sértő...csak szomorú ha valakinek egy utazási fórumban ez a legfontosabb...talán keresni kellene egy másik fórumot...
Előzmény: moon. (6397)
halacs Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6398
Herceg Noviból a városi kikötőtől hajóstársaságok tucatjai visznek minden létező irányba kirándulókat. A városban is számtalan helyen ki van írva, és utazási irodánál is érdemes érdeklődni. A Kék barlangot se hagyjátok ki. :-)
És tegyetek bátran kirándulást a helyi buszokkal is: 1 euró Perastig, aztán ott leintettünk egy Kotorba menő buszt, és újabb egy euróért el is vittek. Tök jó hangulatuk van az ilyen spontán utaknak. :-)
Előzmény: picur1971 (6392)
moon. Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6397

Szerintem nem sértő, ha kijavitod a hibás szavakat, mert igy tanulunk legalább, engem is javithatok, főleg a fogalmazásban, meg az ékezetes betüket is utálom keresgetni :-)) de azért nézzétek el nekem mert nem magyar iskolába jártam, biztos vagyok benne nem vagyok vele itt egyedül.

Utjeha Bar mellett van, nem járt ott még senki, alig találtam infót a neten. Lehet azért mégis a régi hely lesz mert közben hazaértem :-)

 

Előzmény: tengeres (6394)
picur1971 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6396

Hát lgen...van az úgy, hogy el ütünk egy-egy betűt!

1993-ban voltunk Herceg Novin.  Szerintem azóta sokminden változott és valahogy úgy jött, hogy inkább az ellenkező irányba sétálgattunk esténként ezért nemtudok sokmindent Meljinéről.

Hümi Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6395
Hitetlen gyaur...:)
Előzmény: tengeres (6393)
tengeres Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6394
elhini= elhinni
Erre mondtam, lehet elütés is, mint itt.
Előzmény: tengeres (6393)
tengeres Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6393
Először is bocs: hej=hely!!!!! ( a többit nem javítom, mert lehet elütés is)
Másodszor nem tudom elhini, hogy ha Herceg Noviban voltál pár éve, akkor, hogyan nem tudhatod milyen település van tőle három kilométerre???
Mondjuk a kérdéseidre választ nem tudok adni, mert én még egyik helyen se voltam, csak megütötte a szemem hozzászólásod.
Bocs, nem akartam nyelvészkedni, még ha annak is tűnik.
Előzmény: picur1971 (6392)
picur1971 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6392

Sziasztok Monti rajongók!

Hónapok óta olvasom a fórumot. Alig várom mindíg, hogy újabb hozzászólás érkezzen vagy kérdés,  mert ha kérdés van előbb-utóbb válasz is akad rá.Minden érdekel ami Montenegróval kapcsolatos. A férjemmel biztos, hogy már szinte minden útleírást is elolvastunk. Mi augusztus 5-én indulunk négyen( két felnőt két gyerk ) Meljinére 10napra. Herceg Novin voltunk már pár évvel ezelőtt.Gyönyörű hej!Meljine állítólag 3kmre van tőle és sétány köti össze őket. Esetleg ha valaki közületek volt már ott, írjon róla! Érdekelne még, hogy Herceg Noviból indul-e hajókirándulás a Kotori öbölbe? Olvastam,  hogy a Korori kikötőböl indul minden nap a reggeli órákban hajókirándulás ami este hatig tart(elég olcsón). Hát ilyen hasonló út érdekelne Herceg Noviból. Tudja-e valaki?  Vagy reggel 9re a Kotori kikötőbe kell érni ha kirándúlni szeretnénk?

Előre is köszönök minden információt!

Hajrá nyaralás!!! Nemtudom, hogy kibírom-e augusztus 5ig. Szívem szerint az egész életemet ott tölteném!

 

 

újút Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6390
Hahó,SBazsa!
Az itthonról vitt sörről,borról,pálinkáról mondjál le!Ez év jún.1-től Montenegróba személyenként 1 liter alkoholos ital vihető be eredeti csomagolásban.Üdítő italból
2 liter,ásványvízből 5 l. személyenként.Hasonló szigorítás van élelmiszerbevitelből is.
Személyenként 1 kg.azonnali fogyasztásra alkalmas készételt lehet bevinni hűtődobozban.Ez van.De azért ne add fel a csüggedést!
Előzmény: SBazsa (6385)
moon. Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6389

Montenegrói ujság irta, hogy megdrágultak, drágulnak az élelmiszerek, az áram, ezt valoszinűleg szervezkedő jobban tudja.

Utjehán járt már valaki? Minden infó jól jönne. A strand milyen kicsiknek megfelel, van e szórakozási lehetőség nagyobbaknak, mert nálunk van egészen kicsi meg majdnem nagy gyerek is :-)) Bocs, hogy igy minden érdekel hirtelen, de az van Petrovác ahová járunk az utóbbi időben műszaki okok miatt nem jön össze, az asszony pedig túl gyorsan gondolkodik én meg csak a végrehajtó vagyok. :-))

Szoval ma Utjeha de ha holnap megint mást kérdezek nem baj ugye? :-)

Beodra Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6388

A rend kedvéért szeretném megjegyezni, hogy a másik (mesterséges) sziget /Gospa od Skrpjela/ is a Katolikus Egyház kezelésében van!

 

Az általad kifogásolt sziget /Szent György sziget/ a Kotori püspökség tulajdonában van. 1962-ben kötöttek bérleti szerződést a Szabadkai püspökséggel. Az igencsak lepusztult épületet a Szabadkai püspökség 1989/90-ben a saját költségén felújította. A felújított épületek az egyházmegye papságának nyaralóhelye. Jómagam is többször nyaraltam a szigeten. Az általad leírtakkal ellentétben soha sem zártuk ki a látogatókat. Magam is sokszor vezetgettem körül az érdeklődőket. Mivel a sziget évszázadokon keresztül a perasztiak temetkezési helyéül szolgált, a hely jellege miatt valóban megköveteltük, hogy aránylag illő öltözetben lépjenek a látogatók a szigetre.

 

Érdekességként megemlíteném még (a hely magyar vonatkozását illetően), hogy Peraston a falusi templom fölött található Szent Antal kolostor viszont a Nagybecskereki Püspökség nyaralóhelye. A szigettel ellentétben itt nem csak egyházi személyek, hanem civilek, családok is nyaralhatnak. A valamikori ferences kolostor két- és háromágyas szobákkal várja a vendégeket. A kolostor teraszáról gyönyörű kilátás nyílik a teljes Kotori öbölre. (volt érzékük anno a barátoknak a hely kiválasztásához!)

 

Ha további információk érdekelnek Perastról, szívesen segítek neked. Hosszú évek óta minden nyáron lent szoktam nyaralni.

 

 

B

Előzmény: H_G (6365)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6387
Ásványvíz a legolcsóbb (1,5 literes) kb 0,5 euro.
Ez gyakorlatilag forrásvíz buborék nélkül. Ilyet bármelyik forrásnál tudtok tölteni a hegyekben.
A Niksicsi sör a diszkontba (2 liter) 1,4euro.
Tudsz itthon venni a pennyben 40-50 ft vizet. A kérdés mennyit nyersz azon hogy viszekl ki 50 litert??? Én ilyeneket nem szoktam vinni. Én amit nem találtam az a citromlé, de helyette van citrom(de én a citromlevet szeretem.)
Az árak gyakorlatilag olyanok mint itthon, de természetesen egy menő diszkó bárjában éjjel 2kor drágább a cola mint ha pl a VOLI-ban veszed meg.

(Szemerke!
Küldök neked emailt, hogy a magas labdát ne itt pattogtassam a többiek előtt!!!)
:-))
Előzmény: SBazsa (6385)
H_G Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6386
Az ásványvíz drága (a legolcsóbb helyeken is föl van kerekítve 1 euróra), a többi annyi vagy olcsóbb, mint itt.

A Niksicko sör eléggé, a kisüveges Nik Gold nagyon jó, és a sonkájuk egészen szuper.
Előzmény: SBazsa (6385)
SBazsa Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6385

Sziasztok!

Nagyon sok fontos infót tudtam meg Montenegróról...főleg a temetőkről:)

Nyáron úgy döntöttünk mi is meglátogatjuk őket ott lent. Az lenne a kérdésem hogy milyen árak vannk arra felé, főleg élelmiszerek (kenyér, tej, hús...) illetve italok (ásványvíz, SÖR...) Érdemes-e itthonról vinni ilyeneket, vagy türhető áron hozzájuk lehet ott is jutni? Valamint a horvát-montenegrói határátkelés is érdekelne, hogy mennyire szigorú? Nagy piások révén 2 hétre elegendő mennyiséggel indulnánk neki.

Előre köszönöm!

 

Voltatok már halottak napján este, kapuzárás elött temetőben? Amikor eszetlen csend van és milliónyi gyetya ég körülötted? Na az csodás, bármennyire is beteges!

szemerke Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6384

Húha! Csak gondoltam, hogy ha még nem láttad, és úgyis ott van....már ha van ott...és ha már úgy is ott leszek...akkor megnézhetném, és akkor láthatnád, miért is pont egy temető :)))) De kínos, lőttem egy öngólt!

Már kérdeztem, de próbálkozom...esetleg a Monterama v. Panorama apartmanról nem tudsz véletlenül valamit. Ott foglaltunk szállást.

Jó autózást!! :)))

 

Előzmény: szervezkedő (6383)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6383
A munktarsaimmal autokazunk haza egy tovabbkepzesröl.Ha most megkerdezi valaki mit irkalok, gözöm sincs mit hazudjak. Azt csak nem mondhatom hogy "temetö" temaban forumozok a neten?! Szemerke! Tölem kerded megyek e veled temetöt sasolni? Reszemröl nincs akadalya, igaz gözöm sincs hol van Sutomorban. De most mar komolyan mondom kideritem a hetvegen a kedvedert. A mai indulast elhalasztottam holnapra. Nem nagyon akartam vinni ki semmit, de csak megtelt az auto. Total egyedül megyek, de mar magolom a szerb csajozos dumat, mert ismet senki sem er ra erre a 4-5 napra!
szemerke Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6382

Hazafelé arra jövünk, de csak Szekszárdig! :)

Előzmény: dzsimi111 (6380)
szemerke Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6381

Hát....Primostenben szerintem minden út a temetőbe vezet, mármint az óvárosban. Primosten ugye egy sziget, a temető a közepén és a legmagasabb pontján van, ahol gyönyörű a kilátás :) És morbid vagy sem a sírok közt is van néhány érdekes :)

Idén pedig Sutomoréba megyek..és ha szép a temető megnézem :) Velem jössz? Ha nincs kedved, majd mesélek róla. Igaz a női napozó nem annyira érdekel, de hátha látszik a temetőből a pasikévl együtt :)

Jó ez a temető téma :) Lassan jegyzeteleni kell a temetők nevét, ahová feltétlenül ellátogatok :)

 

Előzmény: szervezkedő (6369)
dzsimi111 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 6380

hali

 

Látom utazási szokásaink pár emberel egyeznek.tavaj Primosten idén montenegro.

valaki megy Bp.-mostar-dubrovnik-bar utvonalon idén?

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 6379
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 6378
:)) Köszi neked - már meg is érkeztem Budvába virtuálisan:)))
Előzmény: zoli1979 (6371)
mammamija Creative Commons License 2008.06.04 0 0 6377
:)))) Mi általában a rendszeres eltévedés kapcsán bukkanunk különféle országok különféle temetőire:)))
Előzmény: szervezkedő (6369)
moon. Creative Commons License 2008.06.04 0 0 6376

Ugye temetők is város szélén vannak, a nudi strand is a város szélén van, nagyon gyanús itt már nekem mindenki ...

anyuci maradj egy kicsit a gyerekekkel addig én elugrom megnézem a temetőt :-))

moon. Creative Commons License 2008.06.04 0 0 6375

Nem kell kihagyni Montenegrót. Szólok ha fent lesz a 2öö8-as(azt hiszem 2 hét múlva), ha el nem baxarintom :-), leszeded és feliratozod.

Azért ha sima divx-be csinálnád és ráégeted a feliratot, azt le is lehetne tölteni.

Olyat csináltam már, hogy kész .srt feliratot nyomtam rá az .avi-ra. Subtitleworkshop, virtualdub kell hozza, biztosan tudod. Ha nincs meg felrakom az egész cuccot utasitással együtt, vagy esetleg ha valaki mást is érdekel. Nekem sajna nincs időm, hogy megcsináljam, de ha Zolit szépen megkérjük biztossan megteszi. Jut eszembe ha letudod forditani akkor régi jugó területéről vagy, vagy voltál?

Előzmény: zoli1979 (6372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!