Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 43892

Az alábbi mondat helyesen:

 

Én 2012 ősszel jártam be ezt a szakaszt, itt van róla az útvonalmetszet:

Előzmény: Törölt nick (43891)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 43891

Szia!

 

Én 2012 ősszel jártam be eszt a szakaszt, itt van róla az útvonalmetszet:

 

 

A távolság: 17,5 km.

A szintemelkedés kb. 430 méter (plusz-mínusz 20-30 méter).

 

Nálam a GPS Track ideje 6 óra 34 perc, de én lassan mentem és kitérőket tettem (Vasztély, Kis-Somlyó - ezeket a metszet és a táv NEM tartalmazza).

 

Most Tatabányán lakom, ezért a gerecsei szakasz (Szár - Csabdi - Tarján - Héreg - Lábatlan) van meg teljes egészében.

Előtte Várpalotán laktam, ezért a Magas (Öreg)- és a Keleti-Bakonyból (Tési-fennsík) is vannak szakaszaim: Papod környéke - Eplény - Öreg-Futóné - Várpalota - Iszkaszentgyörgy, Burok-völgy - Kisgyón.

 

Üdvözlettel:

Rakk Gyula

térképész - térinformatikus

Előzmény: rézike (43889)
AttHunter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 43890

2014.03.23-án ilyen volt a Csabdi-Tarján. Remélem ilyen is maradt. :-)

Előzmény: rézike (43889)
rézike Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43889

Sziasztok!

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy a KDP Csabdi-Tarján szakaszon mennyi a szint? Nagyon hiányolom a füzetből ezeket az adatokat. Megtalálom valahol a neten a szakaszok szintjeit? Esetleg megvan valakinek az egész?

Előre is köszönöm.

HIMBALA Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43888

a Nagy Kéktúra projekt 2014 április...

HEV Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43887
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.15 -2 0 43886

"A jelek egyelőre abszolute sablon nélküli felfestésnek tűnnek,..."

 

Hogy mik nem vannak!

Érdekes, hogy a megújuló kék vonatkozásában még csak említés sincs arról, hogy a kéktől a kilátóhoz vezet majd út.

Úgy látszik, vannak a tervek, és vannak cégek, melyek beruháznak, és "felfestik" az attrakcióhoz vezető utat.

 

Néztem a hivatalos kiírást.

Jásd - Siska-kút - Siska-kúti-üregek - Tés - Csőszpuszta

 

Még csak nem is említik az Izma-követ.

 

Én már megcsodáltam párszor, de érdekes, a táblára nem emlékszem.

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=81909

 

A lényeg az, hogy a térképen rajta van.

Előzmény: Törölt nick (43885)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43885

Meglesz majd a tanösvény is, amint kiderül, merre megy :) Gondolom lesz még valami átadási/elnevezési ceremónia (reméljük, a Kedves Vezető maga vágja majd át a szalagot). A jelek egyelőre abszolute sablon nélküli felfestésnek tűnnek, mintha csak kijelölte volna valaki, hogy hova kell majd festeni. Egy pár hét múlva visszamegyek, és akkor bejárom rendesen.

 

Előzmény: Güsziológus (43884)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.15 -1 0 43884

Köszi a képeket.

Most már csak a kilátóhoz vezető tanösvény kéne a térképre!

 

Nekem még hiányzik a Jásd - Tés szakasz, feltétlenül fel fogom keresni a kilátót.

Előzmény: Törölt nick (43881)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43883

A Maderspach nagyon szép lett. A jövő héten akarom megkeresni ezt a Kis-Bükit, amit írsz. Nem találtam róla semmit, hogy megvalósult-e vagy sem.

Előzmény: AttHunter (43882)
AttHunter Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43882

Szépen dolgozik a Verga ZRT.

A hét végén akarom megnézni a Maderspach Viktor kilátót Várpalota felett, de lehet, hogy ezt is meglátogatjuk. A leírásod alapján a tanösvény még nem készült el teljesen.

Volt tervezve áprilisra egy másik kilátó is:

"Ugyancsak 37,5 millió forintos fejlesztéssel, áprilisra készül el Márkó, Herend és Hárskút települések közelében a Kis-Bükki kilátó, amelyet szintén erdőismereti tanösvény övez majd. A helyszínen tájékoztató táblákat, erdei bútor garnitúrát, illetve új padokat is elhelyez az erdőgazdaság."

 

Erről nincs infója valakinek?

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43881
Előzmény: Törölt nick (43880)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 43880

Egy új pihenő és egy új kilátó a Kék mentén, Tésnél:

 

http://turistautak.hu/poi.php?id=167723

 

és a kilátó: 

 

http://turistautak.hu/poi.php?id=167724

Zolcsi67 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 43879

Ezt két hete én is megszívtam, jön a következő szakasz (Isaszeg-Gödöllő) elején a "büntikör", mint a biatlonban :-)

Előzmény: rozaa (43877)
HEV Creative Commons License 2014.04.14 0 0 43878

Köszi a tippet, de Grábócig már megvagyunk csak onnan Szekszárdig megyünk, illetve visszafelé csináljuk két autós módszerrel.

Előzmény: vvittore (43876)
rozaa Creative Commons License 2014.04.14 0 0 43877

PMP járóknak: Isaszeg fölött a csata emlékmű után a jelzett fák irtásra vannak jelölve a sírokig; a sírok felől jövet egy elágazás rosszul jelölt, jobbra kell térni és oldalazva a dombon maradni.

vvittore Creative Commons License 2014.04.13 0 0 43876

Szekszárdról minden nap 8kor indul busz Szálkára. 8.30ra odaér, rámentek a http://geocaching.hu/caches.geo?id=2081 ládára, majd 10re átsétáltok Grábócra, utána meg kényelmesen Szekszárdra az autóhoz. :-)

 

Legalábbis anno mi így csináltuk

Előzmény: HEV (43873)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 43875

Igen, ügyesen meg kell szervezni, mert ugyan járnak buszok, de hétvégén ritkábban. Nagyon szép lesz az odaút is :-)

Előzmény: HEV (43873)
csorgo2108 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 43874

Sziasztok általában csak read only üzemmódban vagyok itt,

de most szeretném jelezni, hogy a Kevély nyeregben ellopták

a kéktúra bélyegzőket. (Nem tudom írta e már valaki).

A másik, hogy szintén itt nem találtam meg a Stromfeld emlékpad

mellett az Encián Emlékek Túramozgalom igazolókódját.

HEV Creative Commons License 2014.04.13 0 0 43873

Pontosan ezt a szakaszt tervezgetem, messzebb vagyunk igy a logisztikát nagyon ki kell dolgozni, főleg mert Grábócon csak 10-től  15-ig lehet bemenni a templomba és azt is szeretnénk megnézni, valószínűleg a két autós megoldást kell majd alkalmazni.

Előzmény: Törölt nick (43872)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.13 0 0 43872

Szervusztok!

Tegnap menyasszonyommal elkezdtem az RP-DDK végigjárását igazolófüzettel együtt - az abban közölt irány szerint visszafelé. Első szakaszként Szekszárd vasútállomástól a Sötétvölgyi-erdőn és Grábócon keresztül Szálkáig gyalogoltunk a Szekszárdi-dombság szép löszös és erdős útjain.

Szerintem az egyik legjobb lehetőség a kéktúra kapcsán, hogy ha egy itteni lakos szép bükkösöket szeretne látni, nem kell a Bakonyba vagy még messzebb utaznia. Útközben az erdei élővilágból gyakran találkoztunk a közönséges nünükével, amit a Sötétvölgyi-erdő TT tanösvénye is bemutat szöveges-képes tájékoztató táblával. Grábóc felé őzeket is megpillanthattunk, ahogyan nagy zajt csapva beljebb mentek az erdőben. Kétszer magányos lódarazsat is láttam. Nem tudom, vajon az enyhe, tartós és komoly fagyok nélküli téllel összefüggésben tömegesen előfordulnak-e majd errefelé, de érdemes majd később figyelni rájuk, ha elszaporodtak: nehogy fészküket megközelítsék a vándorok.

Szép emlék továbbá, hogy eddig nagyon jól észlelhető és sűrű festéseket követhettem. Nagyon szépen láthatóak a kék jelzések Szekszárdtól Szálkáig. A Szarvas-szurdik közelében egy nyilvánvalóan igen tapasztalt és kedves túrázóval találkoztunk, aki az összekötő jelzés felől érkezett. Szíves segítségét ajánlotta a továbbhaladáshoz. Ott még nem tudtuk, meddig jutunk, de eredeti szándékunk szerint Grábócig vagy Szálkáig, legalábbis a legközelebbi bélyegzőhelyig mindenképpen szerettünk volna eljutni. Megemlítettem, hátha ő is fórumozó. Térkép nélkül is boldogultunk: csak a távolságok becsléséért és egy-egy helyi földrajzi elnevezésért nyitottuk ki.

Kétszer tettem kisebb kitérőt: először Szekszárdon, a Béla téren rátértem a piros jelzésre, és a szűk utcák lépcsőin felmentünk a Kálvária-hegyen/Bartinán épített kilátóba. Nagyon párás volt a levegő, de így is pazar volt a kilátás a városra és környezetére. A második hely, ahol letértem a kék jelzésről, Grábóc után közvetlenül volt. Egy barátságos dűlőutat találtam a kék jelzés mentén a faluból kivezető rövid emelkedő végén, egy lucernás/kaszáló mellett: egy keresztnél kell elfordulni. A Szarvas-féle térképen Kálvária-domb helynévként közölték a dombocskát, amit egy kisebb völgy vág ketté. (Az említett térkép szekérútként jelzi az utat.) Érdemes a széléig elsétálni, ahonnét Bonyhád-Börzsönyön túl a Mecsek emelkedik, amihez Szekszárd felől egyre közelebb érünk, és időnként szépen látszanak csúcsai. Az említett helyről pedig másfelé is tekintve tipikus tolnai tájat, a kakasdi-belaci környezethez  hasonló, erdők mellett szelíd lejtőkön művelt szántókat, mezőket és réteket lehet nézegetni. Grábóc felé ismét közeledve a szerb ortodox kolostorra és templomra, de az egész falura is új mézőpontból tekinthetünk.

Remélem, nem off ebben a topicban, ha ilyeneket szeretnék írni az egyes szakaszok teljesítése után. Először indultam jelvényszerző túrára, és megosztanám gondolataimat, hogy egyrészt bátorítsam a hozzám hasonlóan kezdő vándorokat, akik talán éppen azon gondolkodnak, hogy elkezdjék-e a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrát, vagy "csak" a közelben szeretnének kirándulni néhány kilométert a kék jelzésen.

Tolna megyeiként nagyon újszerű élmény volt látni a Szekszárdi-dombság számomra ismeretlen arcát, és remélem, hogy ez a frissesség elkísér a későbbiekben is. Végül pedig kortyolok egyet a Haramia-forrásból hozott remek vízből :-)

HEV Creative Commons License 2014.04.12 0 0 43871

Korábbi túránkon Gálosfa és Szabás között, most pedig Simonfa és Ropoly között találtuk ezt az új fedett pihenőt, jól néz ki hiszen még új, reméljük tartós is lesz.  Mindkettő az RP-DDK útvonalán van, most az Emléktúrán csak kis szakaszát érintettük a kéknek de már nagyon szép az erdő.

 

rozaa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 43870

Ami az MTSz cikkből kimaradt (tingatinga kékturológiai gyűjtésébe ajánlom): az RP-DDK útvonalán a Miska-hídja az első híd készítője nevét viseli. Óvakodj a kéknyelűtől!

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.10 0 0 43869

Ha erre jársz, és nem akarsz egyedül sátorozni, vagy egyéb segítség kell, szólj :)

Előzmény: Pápai vándor (43868)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.04.10 0 0 43868

Szia!

 

Nem tudom még mikor leszek ott , csak úgy előre érdeklődtem.

Jelenleg Zirctől Eplényig vagyok meg a túrával , legközelebb Eplény - Várpalota szakasz jön  de hogy mikor azt még nem tudom mert Húsvétra nagynénémhez utazok Esztergomba hogy végre folytathassam az OKT , idén még nem is kéktúráztam és már nagyon hiányzik....

Előzmény: Törölt nick (43864)
rozaa Creative Commons License 2014.04.09 0 0 43867

Utoljára Kisgyónon láttam nyalókát.

Előzmény: Pápai vándor (43863)
HEV Creative Commons License 2014.04.09 0 0 43866

Én tettem egy kitérőt Csőszpusztára és benyomtam az OKT-s pecsétet.

Előzmény: Pápai vándor (43863)
jzp2107 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 43865

én a közeli forrás (Úttörő-forrás?) táblájáról írtam le valami szöveget, aztán hogy elfogadják-e azt nem tudom, mert már vagy 3 éve pihen a füzet az asztalomon, még nem vitt rá a lélek az adminisztrációra (legutóbb most februárban fogadtam meg, hogy nademostaztánmár tényleg elintézem :-)

Előzmény: Pápai vándor (43863)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.09 0 0 43864

...mikor leszel ott?

Előzmény: Pápai vándor (43863)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.04.09 0 0 43863

Sziasztok!

 

Hamuháznál hogy tudom igazolni az ottjártamat , ha nem fényképpel akarom igazolni?

Van valahol nyalóka?

Közép - Dunántúli Piros túramozgalom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!