Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 315

A ródlira meg a hokedlire gondolhatott! :-)

Előzmény: Törölt nick (311)
uhuru1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 314

A zsidó közösség csak azt ismeri el zsidónak, aki vagy zsidó vallású vagy vallástalan."... és az anyja zsidó.

Előzmény: Törölt nick (149)
uhuru1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 313

Szerb Antal...ezt a nevet hallottad már? Sík Sándor...stb. stb.

Előzmény: wadmizee (144)
uhuru1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 312

Szerintem még sok más marhaságot is hallhattál...

Előzmény: wadmizee (117)
alfredoo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 310

hejhejhej

 

nezd a tilalmakat a bibliabol kell levezetni. szvsz. mitol mondhatjuk (szemlesutve) hogy a szabalyok vannak az emberert es rajta zabaljuk a vereshurkat, amikor masok meg ugy gondoljak hogy isten szemelyesen nyilatkoztatta ki hogy vereshurka marmint nem eheto etel. olyan mint a kutya. azt sem esszuk, hiszen baratunk. szegeny diszno meg nem baratunk.

 

ha a tilalmakat ilyen szabadon ertelmezzuk akkor mi a fasz baja van az egyhaznak az ongyilkossaggal? vagy az abotusszal? hiszen a szabaly van az emberert, az abortalando gyerek meg szuksegtelen az illeto 'embernek'.

 

ha eppen az a jo amit MI mondunk akkor mi a loszar szuskeg van istenre?

Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 308

Ennyire nem vagyok képben. :-)

Előzmény: Derek (305)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 307

"szamomra megdobbento hogy a nyelvunk mennyire NEMET!"

 

Számomra nem, mert német az őseim nagyrészének anyanyelve.

De a kialakult helyzetért szerintem a törököket kellene hibáztatni, nem a felszabadító :-) Habsburgokat.

Előzmény: alfredoo (300)
Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 305

Lehjet,hogy MO-on is , hiszen a foleg protestans alfoldon a veres hurka joval ritkabb ,mint a katolikus dunantulon

Előzmény: Törölt nick (302)
alfredoo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 304

frx12

 

sot globalisan egy vilagban elunk. sokaig ez/ilyen volt a kerdesfelteves amerikaban es utana megvaltozott. szinte eleg volt a valtozashoz hogy az adott kozosseg megfelelo osszefogast es erot tudott felmutatni.

 

tovabbra sem ertem hogy miert kellene nekunk mas orszagokra (onallo allamhatarokkal rendelkezo) orszagokra mutogatni? ha ott problema van vessuk fel. ha nalunk problema van oldjuk meg. mas nemzetisegek magyarnak torteno elismerese, osszeolvadasunk semmifele problemat nem jelent. mi az olyan kulonos a ciganysaggal?

Előzmény: Törölt nick (297)
uhuru1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 303

Nem érdekel milyen magyar, gon Hungary. Ez hogy tetszik?

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 302

"itt is csak a katolikus cajun-ok keszitenek vereshurkat"

 

A protestánsoknál tényleg van még a vérevési tilalom, na nem a magyar reformátusoknál, hanem az amerikaiaknál! Ott komolyan(abban) veszik a Bibliát.

Előzmény: Derek (298)
Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 301

"miert eszunk keves tengeri herkentyut? nagyon sokan viszolyognak tole. masreszt meg draga."

 

 

Mert nincs tengerunk,nem resze a magyar etrendnek, de edesvizi halakat rakokat mindig ettek a magyarok. A rakaszat kulon szakma volt, igaz ma vedett minden hazai rakfajta ,tilos kifogni.

Előzmény: alfredoo (293)
alfredoo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 300

hejhejehej

 

olyan hulyenek erzem magam. eddig ugy tudtam hogy az orszag nepessege meglehetosen meggyerult a torok uralom utan, annak kovetkezteben. es a gyeren lakott helyekre tortent a betelepites. nemcsak svabokat, hanem mas nemzetisegeket is telepitettek be. romanokat tutti, de gondolom szlovakokat, szerbeket, mindenfelet. nem hiszem hogy csak a habsburgok, hanem a foldesurak, akiknek kellett a jobbagy, kellett a munkaero.

 

ha jol tudom ezek a nemzetisegek eleg nagy aranyban elmagyarosodtak.  es a magyar eleg nagy aranyban elnemetesedett.

 

szamomra megdobbento hogy a nyelvunk mennyire NEMET!

Előzmény: Törölt nick (295)
Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 298

"a katolikusok peldaul miert ragaszkodnak a bibliai verevesi tilalomhoz?"

 

En meg nem lattam katolikus papot aki nem ette meg a vereshurkat:-) Vagy ilyesmi tilalom elhangzott volna katolikus paptol. Ha ez tilalom lenne csak tiltakoztak volna a diasznoolesi hagymas sult ver reggeli ellen.

 

Erdekes dolog itt is csak a katolikus cajun-ok keszitenek vereshurkat.

Előzmény: alfredoo (293)
alfredoo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 296

frx12

 

feltetlezem hogy azert irtad a hosszu listat hogy ez a kerdes mashol is felvetheto es nem biztos hogy pozitiv valasz adhato ra. ez amugy minket, az en kerdesemet mennyiben befolyasolja, valaszolja meg?

 

ha egy svab vagy mondjuk zsido lehet magyar, akkor a ciganyt ebben mi kellene hogy megakadalyozza? ki fogja lakatos sandornak megmondani hogyh te csak egy mocskos cigany vagy????!!! vona gabor?

Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 295

 "Habsburg politika része volt a már amúgy is meggyengült magyarság felszámolása."

 

Részlet a habichtsburgi bölcsek titkos jegyzőkönyvéből. :-)

 

"amelyek egykor a magyarokéi voltak"

 

Aztán a törököké lett, majd ezt szerezték meg a Habsburgok a törököktől.

A fegyverváltságról hallottál-e?

Előzmény: barkasarja (290)
alfredoo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 293

derek

 

tenyleg sok minden.

 

a katolikusok peldaul miert ragaszkodnak a bibliai verevesi tilalomhoz? vagy miert tartjak a bojtot? van valami egeszsegugyi jelentosege?

 

miert nem eszunk kutyahust. mashol meg fogyasztjak gond nelkul. valami baj van a kutyahussal?

 

miert eszunk keves tengeri herkentyut? nagyon sokan viszolyognak tole. masreszt meg draga.

 

furcsa ez a kosherhez valo ragaszkodas. a disznoevesi tilalom mikor lett feloldva? es megis a zsido kozosseg ket pofara zabalja a disznohust.

Előzmény: Derek (281)
kristo_f Creative Commons License 2011.09.19 0 0 291

Hazánkban a tényleges zsidók száma alig tizezer."

 

Most!

De választások elött felbőgnek a rejtett , készenlétben álló, csarter rep.gépek motorjai és a szám változik. A titkos lakótelepeket is már megépitették

:)

Előzmény: babaji (287)
barkasarja Creative Commons License 2011.09.19 0 0 290

"Ennek az orszagnak a kenyerenek eloallitasaban a svabok nepesseguknel nagyobb aranyban vettek ki reszuket, mivel nem eppen lustasagukrol es munkautalatukrol hiresedtek el."

 

Ha már ilyen okosnak érzed magad, akkor talán azt is kellene tudnod, hogy a török kiűzése és a Rákóczi szabadságharc után a Habsburg politika része volt a már amúgy is meggyengült magyarság felszámolása. Ezt a célt hatalmi eszközökkel és betelepítésekkel (elsősorban német ajkúakkal) próbálták elérni úgy, hogy hosszú évtizedekig megakadályozták az egykori szülőfőldjére visszatelepülni szándékozó magyarokat. Így kapták meg többek között a betelepülő svábok - 10 éves adómentességet is élvezve - a legjobb földeket, amelyek egykor a magyarokéi voltak.

Elismerve a svábok szorgalmát, ilyen feltételek mellett méginkább megérte dolgozni... 

Előzmény: Derek (260)
babaji Creative Commons License 2011.09.19 0 0 289

Jeruzsálem messze van ! foglalkozzunk  inkább koma Makó dolgaival !

Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 288

Ne egyezzunk ki.

Előzmény: Törölt nick (283)
babaji Creative Commons License 2011.09.19 0 0 287

LÉNYEGTELEN ! ha magyar állampolgár,itt él,magyarul beszél,nemvallásos.....és mégis zsidónak nevezi magát :)) hát legyen bánomis én !

Hazánkban a tényleges zsidók száma alig tizezer.

alfredoo Creative Commons License 2011.09.19 0 0 285

altimus

 

szinte csak egy kerdes marad hogy ki az aki magat zsidonak erezve ezt vallja be? ehhez elegseges ha az illetot masok tartjak zsidonak?

 

mi lene ha elkezdenek kampanyolni hogy vallja mindenki onmagat ciganynak? ennek lenne valamilyen jogi akadalya? marmint nem a kampanyomnak, hanem annak hogy 10/15 millio magyar egysegesen cigany etnikumunak vallja magat? mit jelentene ez a magyarsagnak es mit jelentene ez a ciganysagnak? vagy ebben az esetben a ciganyok VISZONT magyaroknak vallanak magukat? mar csak hogy valamilyen modon szamszakilag elkulonulhessenek?

 

ki kulonul el es kit kulonitenek el masok? lehet e egy cigany magyar? engedik e neki vagy a cigany az cigany??!!

Előzmény: altimus (51)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 284

A kóserség fontos identitás őrző.

Előzmény: Derek (281)
Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 282

De miert lenne ez baj nekem, itt bajod neked van ezzel az egesz dologgal.

Előzmény: Törölt nick (279)
Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 281

Sok minden nem magyarazhato, az sem magyarazhato,hogy a zsidok egy resze miert ragaszkodik ma is a kosher etkezeshez ,hiszen ma mar semmi higieniai jelentosege nincs.

Előzmény: Törölt nick (277)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 280

"Egyesek megis besértődnek a vérbe, ha megkérdőjelezik a magyarságukat."

 

Annyira, de annyira szeretnék már egy ilyenen besértődni...)

Előzmény: Törölt nick (274)
Derek Creative Commons License 2011.09.19 0 0 278

Meg egy nem vallasos zsidonak sem erdekes,akkor miert lenne erdekes nekem?

Előzmény: Törölt nick (275)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 276

Pontosan.

Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 274

"Engem nem zavar ha valami melymagyar engem nem tart magyarnak."

 

Szerintem is ez a normális hozzáállás. Egyesek megis besértődnek a vérbe, ha megkérdőjelezik a magyarságukat. (Általában olyanok, akiknek a véleményére nem nagyon kell adni.)

 

Én úgy vagyok magyar, hogy a nem magyar felmenőim elmagyarosodtak, tehát lehet nálam magyarabb valaki (vérileg), de ettől még magyar maradok.

Előzmény: Derek (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!