Keresés

Részletes keresés

grobs_ Creative Commons License 2000.05.28 0 0 164
Hello!!!

DNA^2 vivo, Video Girl Ai g2 ... ha igy is kell akkor fel tudom tolteni.

grobs

Előzmény: Nyekk (163)
Nyekk Creative Commons License 2000.05.28 0 0 163
Hmm...értelmetlen mondat rulez :)))
>> ...mert két letöröltem...
---------hónapja^

Nyekk

Nyekk Creative Commons License 2000.05.28 0 0 162
Hello memberek..khm...emberek!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok:
Nem lapul valamelyiktek wincsijén/CD-in egy kis DNA^2, vagy Video Girl Ai Anime?
Ha esetleg igen, ha mást nem, nem tudná feltölteni a blazeartsra, mert két letöröltem, és most meg úgy megnézném/felírnám CDre :)

Előre is köszi!

Liquid_FX Creative Commons License 2000.05.26 0 0 161
thanx a muzaxért mindenkinek...meg vagyok mentve :)

üdv: liquid

Sefi Creative Commons License 2000.05.26 0 0 160
Liquid+everybody:Itt van az a zene amit te mondottál,amikor Asuka legyakja az eva-kat: www.nexus.hu/sefi01/asuka.htm
De halgasd meg!Rohadt jó!
Nyekk Creative Commons License 2000.05.26 0 0 159
Hali!

Liquid: Igen, én írtam le a címét lejjebb. Nekem is nagyon tettszik a zene, úgyhogy ez is meg van mp3ban. Feltöltöttem az Aron II -re, a /incoming/audio/nge/mp3 könyvtárba, evadance.mp3 néven. Ha kell, szedjed lefelé, amíg ott van :)

Nyekk

Liquid_FX Creative Commons License 2000.05.25 0 0 158
Hali!

A rész címére/számára már nem emléxem(és most lusta vagyok elővenni a cd-t és megnézni), de ez az a rész amikor "szinkronizálniuk" kell a mozgásukat, hogy lenyomják a két angelt. Valaki lentebb asszem írta a címét is. Szóval a harc alatti zenére lenne szükségem, ha valaki rendelkezik vele, vagy meg tudja mondani a címét, hogy levadászhassam magamnak.

üdv: liquid

Nyekk Creative Commons License 2000.05.25 0 0 157
Hali!

>> A másik ilyen kedvenc, amikor az asuka+shinji páros gyak, az alatt is igen jó a zene,

Az melyik részben, ill. mikor volt?

Liquid_FX Creative Commons License 2000.05.25 0 0 156
Hali!

Jahh, én arra a "klasszikus" muzaxra gondoltam, és az Albinoni adagio-ja, ami magában is egy elég kellemes valami, de így a x2-es eva series ellen való gyakás alá téve maga a gyönyör. A másik ilyen kedvenc, amikor az asuka+shinji páros gyak, az alatt is igen jó a zene, ha valaki be tudta azonosítani, hogy mi az, tegye közkincsé mert igencsak tetszett/tetszik.

üdv: liquid

Sefi Creative Commons License 2000.05.25 0 0 155
Ja tévedtem.Bocs Liquid.Másra gondoltunk zene ügyben.Én arról beszélek amikor még nem az eva-kat gyakja hanem a katonákkal harcol.De most meghalgattam(néztem) azt amit te mondtál és tényleg szuper az összhatás.
Sefi Creative Commons License 2000.05.25 0 0 154
A dal címe Thanatos és nekem is meg van mp3ba.Az én kedvenc zeném az amikor az EoE -ban Asuka kitör a tóból és mindenkit ől telibe ez a zene még akkor is van amikor Rei egyesül Lilithel.Ez egy olyan kórus szerű music.De rohadt jó.Asszem Liquid már említette .
Tudja valaki miért támadta meg a Seele a Nerv-et?
Nyekk Creative Commons License 2000.05.25 0 0 153
Hello emberek!

A NERV-et a SEELE támadta meg, nemtom miért.
Gondolom arra az angol szövegű dalra gondolsz, ami a EoE 25. része után van a felíratoknál.
Az a zene a kedvencem, nagyon szép darab. Nemrég szedtem le mp3ba, egy pár NGE musiccal együtt. Ha kell, írok címet.

Nyekk

Sefi Creative Commons License 2000.05.25 0 0 152
Hello Everyone!

Az eredeti befejezés nekem se tetszett igazán
,valahogy olyan lezáratlannak tűnt az egész.Véleményem szerint,kellet az End of Eva a végére.Kaji-val amúgy mi történt?Annyi volt,hogy beszállt a liftbe,aztán egy lövés és kész.
A zene meg szeríntem is baró volt.Olyat még nem láttam(hallottam) hogy harc közben komoly zene megy,De jól illet hozzá.Észre vettem hogy film közben angol szövegü dal is volt.Ezt eredetileg is igy csinálták a japánok?

Ja még egy kérdés:Kik és miért támadták meg a Nerv-et.
Ma megnéztem mégegyszer az EoE-át.Király volt

Na Pá!

Ja és Nge rulez!

MacFly Creative Commons License 2000.05.25 0 0 151
okes, akkor kuldtem oda is egyet...
Előzmény: grobs_ (150)
grobs_ Creative Commons License 2000.05.25 0 0 150
Hello!!!

grobs@freemail.c3.hu mukodik. A masikat azert csinaltam, mert a masik login -hoz elfelejtettem a pass -t, es egy mail cimre csak egy pass -t kuldenek ki.

Az EoE -n szerintem mindenki gondolkozzon, azert van :o) Van aki szerint a 3rd impact eltuntette az embereket, szerintem meg a film vegen az nem Asuka, hanem Rei :o) mindenkiben kivalt valamilyen erzelmet es talan nincs is mas celja. A bevagott kepsorok talan shinji pillanatnyi oruletet jelentik, es ahogy tisztulnak a gondolatok, ugy tisztulnak a bevagott kepsorok is, vegul pedig ott van tok egyedul Rei -el, a "szep uj vilagban", mint Adam es Eva. No mindegy ez egy olyan film, amirol mindenki tudna oldalakat irni :o)

A Lain szerintem azert kemenyebb darab mint az NGE, mert kozelebb al mindenkihez. Nincsenek mechak, nincsenek hosok, csak egy maihoz hasonlo vilag, es franko halozat :o) Emiatt az emberben tenyleg megfordul, hogy talan ez tortenik most. Szal lehet, hogy nem jobb mint az NGE de a kozelsege miatt jobban ut.

grobs

Előzmény: MacFly (149)
MacFly Creative Commons License 2000.05.25 0 0 149
grobs! az itt megadott cimed mukodik?
Sefi Creative Commons License 2000.05.24 0 0 148
Nekem az amikor Misatot meglőtték és a liftnél ,aztán győzködte Shinjit,végül megcsókólta,nekem az volt a kedvenc jelenetem.A kedvenc mondatom meg az volt amokor ugyan ennél a jelenetnél Misato azt mondaj:"And when you're finidhed,come back"Legalább tízszer megnéztem ezt a jelenetet, de még mindig tudok pityeregni rajta,sajnos Misato mindig meghalt a végén:).A másik meg az amikor a Asuka el kezd tombolni az End of Eva -ban és szétver mindenkit.Ja meg amikor a 6.részben Shinji kimenti Ayanamit az Entry Plug-ból.a kevenc részem természetesen az End of Eva
amit ma 3x néztem meg és még mindig nem unom.
Nyekk Creative Commons License 2000.05.24 0 0 147
Hali!

Megint én :)
Igen, az emberek nem haltak meg. Hogy Reinek kampec-e azt nem tudom, az emlékei valószínűleg a klónozás miatt maradtak meg, bár ez nem teljesen logikus.
A NERV tudott az S2 engine-ről, próbálták használni, de a tesztelés során valami balul ütött ki, úgyhogy a NERV második, Amerikai ága teljesen megsemmisült.Ezután a SEELE vette át az Eva-k fejlesztését, ők már integrálták az S2-t. Hát igen Shinji tudott volna segíteni, ha olyan lelki állapotban lett volna, hiszen az Eva-01 "beintegrálta magába" a 15. Angel S2 enginjét.
Az end of Eva egy új befejezés, de ha úgy veszed, mindez-történik-amíg-shinji-elmélkedik-az-eredetiben, akkor is megállja a helyét.

Nekem a két kedvenc episode-om:
Az egyik a 'Both of you dance you like want to win!' amelyikben Shinji és Asuka megpróbálják a támadáshoz összehangolni a mozgásukat.
A másik pedig a 'Liliputian hitcher' amikor a 11.(asszem) Angel megtámadja a MAGI-t

Kedvenc jelenetem talán az, amikor a 15. Angel betör a Geofrontra, és elbánik Asukával, és Rei-el, eközben Kaji győzködi Shinjit. Az a jelenet nagyon megható, és isten bizony elpityeregtem magam rajta + megnéztem egy párszor.

Nyekk voltam

Liquid_FX Creative Commons License 2000.05.24 0 0 146
Hali !

Látom sikerült megnéznetek az evangeliont, és ezek szerint tetszett is. NGE tekintetben én nem nagyon mennék bele az értelmezési kérdésekbe, gondoljon mindenki azt róla, ami jól esik. Azok a bizonyos "bejátszások", pont ezt a célt szolgálják: a tisztelt néző tudatalattiját pisztergálják, és nem akarnak semmi konkrét "mondanivalót" a képedbe erőltetni. Baráti körömben többen is létták at eva-t, és szinte mindenki másképp értelmezi.: ezért zseniális.
Az End of... pedig tulajdonképpen egy alternatív befejezése a sorozatnak, ugyanis sokaknak nem tetszett az, ahogy eredetileg befejeződött. Személy szerint nekem nem volt vele problémám, a külömbség csak annyi, hogy az eredeti befejezés fényében sokkal inkább szól a sorozat shinji lelki problémáiról, mint az evolucióról/apokalipszisről/teremtésről.
Kedvenc jelenet: ilyen sok van :) Az abszolut kedvenc talán Asuka összecsapása az Evákkal az EOE-ban. Azon teljesen lezsibadtam... ha jól emléxem albinoni adagio-ja szól alatta, és azzal a zenével eggyütt hipnotikus az öszhatás.
A Lain-ról: tényleg "komolyabb", mint az NGE... Teljesen más, sztori és "mondanivaló" szempontjából is, de szintén kötelező darab. Szerintem utolérhetetlen hangulata van.

üdv: liquid

Sefi Creative Commons License 2000.05.24 0 0 145
Akkor az emberek nem haltak meg,csak nem emberek többé,hanem olyan lé izék?Az pedig úgy nem lehet túl jó.Akkor most Rei-nek is Kampec?Tényleg amikor meghalt a II.Rei a harmadiknak megmaradtak az emlékei?Azt nem értem,ha Nerv-nél tudtak a S2 engine-ről akkor miért nem azt használták?És akkor esteleg Asuka megmenekülhetet volna a szétmarcangolástól.Habár szeríntem ez Shinjin is múlott,ha nem sajnálkozik magán és segít akkor megmenthette volna.A 17.angyal most melyik oldalon állt?Ja és a legfontosabb kérdés:
Az end of Eva a 25-26. rész után van,vagy azok helyett egy másik befejezés.Megint meg néztem és most már egy kicsit jobban értem a dolgokat,de még úgy is meg fogom nézni egy párszor.Kár hogy nincs több olyan film mint a Neon Genesis Evangelion.
Tényleg kinek melyik volt a kedvenc jelenete?

Nge még inkább rulez!

Nyekk Creative Commons License 2000.05.24 0 0 144
Hello mindenik!

Sefi:
Nah most End of Eva. Próbálok válaszolni a kérdéseidre, persze a saját szempontomból, ahogy én gondolom. Ha valami nagy hülyeséget mondanék, javítsatok ki. :)
Ayanamival az lett, hogy egyesült Lilithel, és beindítja a Third Impactet, ami az emberiséget egyetlen egy "dologgá" fogja össze, hogy az emberek egymás lelki hiányosságait kiegészítség, így legyen nagy béke és boldogság. Ez az egy dolog az LCL, tudod, ami az entri plugban is van. Szóval az emberek nem haltak meg, Lilith sem ölte meg őket, csak továbbléptek az evolúció egy másik fokára. A többi bejátszás + egyéb ami esetleg úgy látszik nem illik oda, az shinji gondolataiban játszódik le, és a végén rájön, hogy ez neki nem jó, mert úgy érzi, nem tud létezni a többi ember nélkül. Ekkor szépen megállítja a Third Impact-et, mert ahogy Gendou mondta valahol, ha egy ember is nemet mond, akkor a dolognak fuccs.
Asukával már bonyolultabb a helyzet ezt én sem igazán értem.mert végül is őt kicsit darabokra szedték az Eva 4-13, szóval, hogy a One More Finalban meg ismét egyben van, ráadásul valaki(!) bekötözte a sebeit is. És hogy miért pont ők ketten maradtak? Shinji ugye nem akart evolúciós lucsok lenni, de hogy Asuka miért van ott.
Én azt hiszem, tulajdonképpen ők jelképezik az (újjá)teremtésbeli emberpárt, Shinji mint Ádám, és Asuka mint Éva (hogy mit fognak kezdeni egy bazinagy LCL óceán partján, azon lehet elmélkedni :))
Igazad van, én is úgy érzem a vége nincs igazán lezárva, de szerintem ez így pont jól van eltalálva, elég nagy teret hagy a találgatásoknak, mindenki elgondolkodhat, hogy mi is történt, és mi fog történni. Az NGE nagy erénye, hogy azt gondolsz mindenről, amit akarsz, nem rágják a szádba mi-micsoda.
Hát dióhéjban azt gondolom ennyi elég :)

Offtopic: Megvettem a CD-írót, úgyhogy mostmár írom nagyban az Anime CD-ket :))
Huhh, ez most egy kellően hosszú megnyilvánulás volt :)

Nyekk

Sefi Creative Commons License 2000.05.24 0 0 143
Hali Everything!

Na,2 percel ezelött lettem túl az összes Evangelion részen plussz a befejező részeken.A Death and rebirth-et nem igazán nevezném befejező résznek,ugyanis az az End of Eva eleje.Az End of Eva (huh!!),az nem semmi.Rohadtúlkibaszottállat.
Egyszerüen nem tudok hozzá szólni.Hát ilyet még nem láttam.Ezt nem lehete leírni.Ha valaki azt állítja,hogy a Titanic megható,szomorú meg minden,az nézze meg az end of evat.Valaki azt mondta,hogy a Lain komolyabb mint az NgEvangelion,ezt nem igazán tudom elhinni,bár még nem láttam.A készitők csak ugy szórják a megható dolgokat.Még ki se sírtam magam Misato halálán és pár perc mulva Asuka is meghal.
Nem tom de a végét nem nagyon értettem az egésznek.Mi történ?Kihaltak az emberek vagy mi?Mi lett Ayanamival?Meg halt?Lilith miért ölte meg az embereket?Mi lett asukával?Mi volt Lilith célja.
Odáig értetem az egészet,hogy Lilith egyesült Rei-vel ,de aztán?Végülis is mi volt ez az egész itt a végén?A bevágott kamerás jelenetek pedig nem illettek szeríntem igazán ide.Szeríntem nincs teljesen lezárva az történet.Én legalábbis igy érzem.Na megyek meg nézem mégegyszer. :))

Son:Mégegyszer kösz a cd-ket!

Nge nagyon Rulez!

Son Goku Creative Commons License 2000.05.24 0 0 142
Hali!

Lehet hogy tudnátok nekem segíteni... szükségem lenne egy cikkre ami arról szól hogy mi is az anime , a manga és ilyesmik. Valami bemutató jellegű írás. Egy anime-manga rovat elejére kellene de nincs aki megírja. Azt meg igazán nem várhatom el a világtól hogy az én írásomat olvassa :)) Lehet jönni rovatot vezetni is utána ha az illető úgy gondolja...szóval kéne egy írástudó mangás valaki.

Leveleket ide

...és erre az oldalra kellene : Darklords RC

Sefi Creative Commons License 2000.05.22 0 0 141
Igen megkaptam.És még nem ütött el a villamos...:))kösz az infót!
grobs_ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 140
Hello!!!

Kb. 3 honapja nekem is volt olyan gondom, hogy cd irot, vagy vinyot vegyek. Aztan vettem egy 15 GB -os vinyot, mondvan igy lesz hely masnak is anime -on kivul, es nem is kell majd jarkalni naponta cd -t irni. Most eltelt a vinyo vasarlas ota 2 honap, 21 GB vinyon nincs mas, csak win98, linux, es anime. Szal megszivtam, mert ennyi anime -mal, ha meglat egy cd iros haver, rogton szivrohamot kap. Ugyhogy most vehetek cd irot is :o( Ettol fuggetlenul, kellett az a nagyobb vinyo, csak a sorrend lehet, hogy forditva jobb lett volna.

Blazearts -ot, firewall mogul csak passive modban lehet elerni, mert minden mas modnal ki akarja deriteni a valos IP -det, ami ugye nem tied :o) Szal vagy egy browser -t hasznalj, vagy kapcsold be az ftp kliensen a passive mod -ot.
Azert nem futhat a default ftp porton (21) az anime szerver, mert ott egy masik ftp fut. Ez a szerver egyben vagy 5 teljesen kulombozo temaju site -ot tart el, es osztozni kell a portokon. Azert lett 31531 (ha a szamokat betunek nezed akkor EISEI) mert eisei segitett einon -eknak a legtobbet, hogy osszejojjon a site. Szal nem kiszurasnak lett ez a nem egyszeru port. Viszont ezen a porton nincs nevesitett szolgaltatas, szal ha a rendszergazda nem szemellenzos, akkor engelyezheti nyugodtan.

offtopic
A proxy egy osszetett szolgaltatas. Egyreszt a beallitott protokolokat el lehet erni rajta keresztul (http, ftp, gopher ..), masreszt mivel rajta keresztul megy a forgalom, frankon lehet logolni ki mit csinal, harmadreszt lehet szurni a kereseket cim szerint es tartalom szerint is. Az intranet viszonylag biztonsagban van, mert semmi extra dolgot nem tehetnek a userek. Talan a legfontosabb szolgaltatas egy nagy vallalatnal, ahol a dolgozok gyakran ugyanabban a temaban nezelodnek, hogy a proxy minden lekert oldalt eltesz egy ideig a sajat hattertaraba, es ha erkezik egy keres ami egy mar meglevo file -ra szol akkor azt a cache -bol teljesiti, es nem hozza le ujra az internetrol. Ezzel savszelesseget, es idot takarit meg. Es van meg egy, amit a neten hasznalnak sokan, hogy keresnek egy nagy savszelesseggel rendelkezo proxyt, ami a legtobb kerest gyorsan ki tudja szolgalni, es a csatlakozo fele is jo a kapcsolata. Ezzel a user kikerulheti a neten levo szuk keresztmetszeteket. Pl. pesti tvnet. kulfold fele regebben volt nekik 128 vagy 256 kbit/s, ami nem sok, de volt 10 Mbit/s a magyar cimek fele. Igy aki talalt maganak egy egyetemi proxy -t (egyetemi halonak osszesen 48 Mbit/s volt az internet fele), akkor ezzel nagyban gyorsithatta a netezest, gyakorlatilag olyan volt neki a net, mintha o is egyetemi halon lenne. A dolog szepseghibaja, hogy csak a proxy szolgaltatasaira ervenyes a dolog es csak a kiszolgalt portokon.
A firewall is tobb szolgaltatast tud. Egyreszt amiert a nevet kapta, a beallitott config szerint a rajta athalado csomagokat megszuri ("elegeti" a nem kivant csomagokat, mintha egy tuzfalon mennenek at). Pl. egy vallalatnal ahol azt akarjak, hogy ne tudjanak ftp -zni, szurik a 21 -es portot kifele. Ettol meg mas portokon lehet ftp -zni, de a nagy resze meg van oldva. A masik szolgaltatas az ip_masq, amivel intranet frankon kiengedheto az internetre, ugy hogy az intranet gyakorlatilag barmit elerhet a neten ami engedelyezve van, de az internetrol nem erheto el kozvetlenul az intranet. Szal egy firewall mar onmagaban a letezesevel ad egy bizonyos foku biztonsagot, ha nem fut rajta semmi mas szolgaltatas, csak a firewall.
Ez igy eleg egyszeru megfogalmazasa volt a temanak, de talan segitett. Ha hosszabb info erdekel, akkor majd mail -ben. Telleg sefi ... kaptal tolem mail -t (mert innen nem mindig jut el a cimzetthez)???

grobs

Sefi Creative Commons License 2000.05.21 0 0 139
Ez most lehet,hogy egy kicsit offttopic de nem mondaná meg valaki mi az a proxy valami?Ja meg aza a firewall?És hogy mire jók?Az tudom,hogy a proxy valahogy a szolgáltatokkal van kapcsolatban.
Nyekk Creative Commons License 2000.05.21 0 0 138
Hello emberek!

Sefi: kösz a tanácsot, közben megbeszéltem a dolgot apámman, aki szintén a cd-író mellett döntött, úgyhogy az lesz. Azért csak egyet veszünk :))

Játszott már valaki a Magic Knigths Rayearth -el? (ez egy SNES emulátoros RPG, a megegyező című Animeról szól) Mert én most elakadtam, hátha valaki tud segíteni közületek.

Nyekk voltam.

Sefi Creative Commons License 2000.05.21 0 0 137
De van egy mégjobb ötletem vegyél mind a kettőt...:))
Sefi Creative Commons License 2000.05.21 0 0 136
Szerintem vegyél cd-írót.Nekem is az van de mondjuk nekem 8.4 giga mellett amiből 4gigát én használok a többit az apám.Amiért érdemes cd-írót venni aza azért van mert ha rámásolold az anime-t a cd-ékre akkor letörölheted a vinyórol és ujra van 3.2 giga szabad helyed az animéknek stb..
Ja meg ugy könnyebb kölcsön adni...:)
Nekem még az animék csak 450 mega körül vannak
Nyekk Creative Commons License 2000.05.20 0 0 135
Hello emberek!

Első eset, hogy az Anime őrületem kezd anyagi méreteket ölteni :)
Nem a Video Girl Ai manga megvételére gondolok / Mert az nem hagynám ki /, hanem arra, hogy csekély fél év alatt az \ANiMe könyvtár a vinyómon több mint 3,2Gb-t nyom, szóval a 3,6-os vinyó be is telt.../ szegény windowsnak is alig jut hely *szipp* :) /

Szóval szerintetek mit érdemes vásárolnom, új nagyobb vinyót, vagy CD-Írót?
Bocs, hogy nem pont a témához kapcsolódok, de hátha tudtok egy pár okos érvet, hogy mit válasszak.

Ha törölni kell, úgy is a windowst szedem le először :)))

Macfly: szerintem nem szándékosan van ilyen exotikus porton, legalábbis nem az általad említett ok miatt, nekem firewall mögül is megy /igaz-igaz, otthoni hálón/

Huh ez hosszú lett, úgyhogy abbafejezem.

Nyekk

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!