Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1145

Erről beszéltem én is!

 

 

Jirzsij!

 

Úgyis jönnek majd ide genyázni, minek koptassam fölöslegesen a billentyűzetet?

:))))))

Előzmény: GADA (1143)
Jirzsij Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1144

Dani!

 

"Én inkább könnyebb sisakot veszek, nem akarom, hogy olyan nyakizmom legyen, mint egy testépítőnek!:) "

 

:)))))))))) Ezt írd be a GMC-be is! :)))))))))))

 

Jirzsij

 

ps: Bocs, én is ezt a stílust képviselem. Még mielőtt valaki nagyon elcsodálkozna :))))

 

ps2: Megőrülök! Szikrázó napsütés volt tegnap is és ma is úgy néz ki. És közben 0! fok. Valaki szóljon már az Aignernak, hogy a március az már tavasz!!!

Előzmény: gencsydani (1138)
GADA Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1143

Na, a ruha kérdéshez:

A Spidi szerintem is király. Nekem egy betétes protektoros szétcipzározhatós  endurós kabátom volt, csak leamortizáltam egy perecnél, de megint olyat veszek. Ugyan nagy esőben beázik, de arra esőcuccot hordok. Nyáron viszont kicipzárazva nagyon jól szellőzött. Most amúgy egy tizessel ócsóbb a Motorlineban. Egynek érdemes megnézni, ha arra jársz.

Én egyébként nem bízom a kabát protkóiban, mert el tudnak perecnél mozdulni, úgyhogy magam részéről gyári protkók ki, és UFO hálós protektor inget veszek alá, amit akát kabár nélkül, vagy krossz mezzel is fel lehet venni, és annál szellősebb nyáron nincs, mégis teljes a védelem.

Csimmában is van egy-két számomra szimpatikus megoldás. Nekem egy M-cax márkájú van, de az Euromotornál láttam Diadorát, ami hasonlít egy krossz csimmára, 3 csat+tépőzár, viszont nem olyan merev, és kényelmesen lehet benne gyalogolni is. Úgy is híjják, hogy túraendúró csimma.

Szóval ez az összeállítás védett már meg úgy, hogy a csatok lekoptak az aszfalton, de a lábam megúszta, és az UFÓ-n otthon vettem észre a horzsolásokat, miután a kabát elfordult a könyökömön és a protektor zseb mellett szétszakadt. Nekem meg nem lett bajom.

zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1142

Bocs nem jó ez a tuti:ű

www.fiatbravo.hu/kresz.htm

Előzmény: zsifiwonder (1141)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1141

Hát ezt érdemes megtekinteni!

Jön a tavasz és jót tesz egy kis kresz továbbképzés...

www.fiatbravo.hu/kresz.html

 

Napos időt!

gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1140

Ajánlom a T. topic minden lakójának figyelmébe ezt a filmecskét (különös tekintettel az alcímre)!:PPPPPP

 

 

Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni!:))

Előzmény: zsifiwonder (1139)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1139

na azért!

csak olyan normális emberek vannak itt (veled együtt) és nem szoktuk egymást fikázni és ez jó

azt jelenti hogy szorult az itt lévőkbe némi IQ

 

Látod a varaderon meg túraplexinél 170-180-ig nem igen zavar a szél....

mindenkinek más kell...

 

Napos időt!

Előzmény: gencsydani (1138)
gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1138

Voltak a mondat végén ilyen :) jelek! Ez azt jelenti, hogy nem kell (teljesen) komolyan venni, amit írok! Egyébként bocs, én is Genya MC-s vagyok, ahhoz a stílushoz vagyok szokva!:)

 

Amúgy van Shark-ból is 100000 feletti bukó (mondjuk az enyém tényleg nem olyan).

Én inkább könnyebb sisakot veszek, nem akarom, hogy olyan nyakizmom legyen, mint egy testépítőnek!:) Meg az én motoromon (nem operettenduro:P) akármilyen sisakot vesz fel az ember, fúj a szél, meg tartósan amúgy se szoktam 130 fölött menni, azt meg még krosszsisakban is ki lehet bírni (nyáron).

 

Előzmény: zsifiwonder (1136)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1137

úgy legyen!!

Nekem ruha néllkül volt szerencsém de az csak egyszer van...

Előzmény: gencsydani (1135)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1136

és miért vagy alpári én nem szaroztam le a sharkot, de inkább a biztonság és a csend mint az a 20 deka

mindenki azt vesz amit akar

ha nincs 100,000-ed bukora azért ne rám haragudaj...

 

Előzmény: gencsydani (1134)
gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1135

Én is teszteltem már a védőfelszereléseimet, eddig mindig szerencsém volt!

Remélem, ez így marad a jövőben is!

 

Legyen már tavasz!

 

Előzmény: zsifiwonder (1132)
gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1134

Én meg Schubertet nem vennék! Húzza annak a fejét az a nehéz sz*r, akinek 6 anyja van!:)))))

 

Abban viszont teljesen igazad van, hogy neki kell eldöntenie, hogy számára mi a fontos, kényelmes!

Előzmény: zsifiwonder (1133)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1133

ez mindig pénztárca függő

a sharkot én pl nem venném meg (nem azért mert olyan rossz sőt..) de a schubert után....

Ezért mondtam döntsön Ő mert így bele fog hülyülni a sok infóba ami ráadásul mindíg szubjektív, hiszen általában azt az 1-2 darabot ismerjük mind...

Napos időt!

Előzmény: gencsydani (1131)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1132

semmi nem véd meg ha nincs szerencséd! még a páncél sem!

Különben meg nem kell elesni!!

Pont én mondom ...

 

Napos időt!

Előzmény: gencsydani (1130)
gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1131

Corsaroban most elég komoly akciók vannak pl. a tavalyi Shark bukókra, de szvsz még anélkül is olcsóbb, mint a konkurrencia hasonló tudású darabjai!

 

Egyébként nem állítottam, hogy ami nekem van, a legjobb (sajnos arra nem telik), de ár/érték arányban eléggé ott van!

Előzmény: zsifiwonder (1128)
gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1130

A kabátba épített gerincprotektorok a legtöbb esetben lóf*szt se érnek!

Mindenképpen érdemes külön gerincprotektort venni, ezek vesevédővel egybeépítettek, az meg motoron amúgy is elkél, szóval két legyet üt az ember egy csapásra. Szvsz.

Előzmény: zsifiwonder (1120)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1129
egyébként úgy is mindenki azt tartja igazán jónak ami neki van!!
Előzmény: gencsydani (1127)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1128

háááááát mindent nem tudhatok én sem!

Viszon ezek közül csak az euromotorban van kedvezményünk!

sajnos

 

Napos időt!

Előzmény: gencsydani (1127)
gencsydani Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1127

"Szóval ha jót szeretnél hosszú távra akkor motorline vagy euromotor vagy karasna itt jó cuccok vannak de nem ezek a legolcsóbbak."

 

Kihagytad a Corsarot!

Corner és Ixon ruhák, Gaerne csizmák, Shark bukók, mindegyik nagyon jó minőség szvsz igencsak versenyképes árakon!

Előzmény: zsifiwonder (1124)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1126
emilben megkapod máris!!
Előzmény: Varapapa (1125)
Varapapa Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1125

Varaderoka!

 

Nagy gondban vagyok. Az imént onlány próbáltam átutalni a VIM pénzt, de kérdezi a gép a "Kedvezményezett nevét"!

 

Most melyiket írjam oda?

 

  1. Varaderoka
  2. Zsifi
  3. Napos időt
  4. Az oldalkocsiban ülő tehén fülbilétájának számát?

SEGÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍTS, mert nem kapsz egy vasat sem

zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1124

nem mindíg vagyok onlány de a munkám eléggé szabaddá tesz szerecsére..

Majd ha kisüt a nap végre akkor találj meg itt.... nehéz lesz!

 

A javaslat::

március 18-20-ig sportaréna interwheel ami a boltok ruhák kiegészítők felszerelések vására.

Ott könnyű összehasonlítani az árakat, és sokat próbálj

Vannak azért szabályok kabát 40 alatt nincs értékelhető nadrágra is kb ez vonatkozik. 25-30 alatti csizma az sem aépp a felsőkategória.

Tehát ha jót akarsz arra azért sajnos szánni kell

nekem egyébként diadóra a nadrágom 50,000

Prexport kabát 65,000 diadóora csizma 34000 és a kesztyű is fontos!!!

ezeket a cuccokat én sokadikra vettem meg kabátot 31-et próbáltam nadrágot 23-at!! Szóval ha jót szeretnél hosszú távra akkor motorline vagy euromotor vagy karasna itt jó cuccok vannak de nem ezek a legolcsóbbak.

 

Napos időt!

Előzmény: VaraMadi (1123)
VaraMadi Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1123
A MotorLine ezeknek a megfelelő beszerzési forrása, vagy van olcsóbb, jobb forrás is?
Előzmény: Varapapa (1121)
VaraMadi Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1122

Köszönöm szépen.

A ruhában akkor jófelé nézelődők, de a csizmákban pont a speed ill. krossz véd megfelelően. A tura csizmák között is van tele protektor meg csavatodás meg extra védelem?

 

Amúgy Te mindíg on-line vagy?

Mindenre Te válaszolsz elsőnek?

Előzmény: zsifiwonder (1120)
Varapapa Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1121

Én Spidi H2out S2 Tour (ha jól emlékszem) dzsekit és hozzá való nadrágot használok. Ezek számomra bizonyítottak, soha nem áztak be, a szelet 100%-ban kivédik. Most január 9-én mentük egy kört a Tiszához, félúton vettem észre, hogy a nadrágban nincs benne a bélés. Így sem volt gond, persze a motor szélvédelme sem átlagos :)

Nyáron viszont elég meleg ha állni kényszerülsz, ezért vettem nyári alsóruhát, na az KIRÁLY! Nem folyik a hátadon az izzadtság, azonnal elvezeti. Anélkül el sem indulok. Ilyen van téli kivitelben is, eddig még nem éreztem szükségességét.

Nyárra viszont vettem egy szintén Spidi nyári gatyót, kivehető béléssel. Ha kiveszem, egy hálóbetéten keresztül átjár a levegő. A nagy melegben is lehet benne sétálgatni, várakozni. Ez a dobozban figyel, csak tuti hőségben használom, de akkor kiváló.

Én azt vallom, hogy mogy mindenképpen KEMÉNY protektoros ruhát kell venni, szerintem a szivacsszerű protkók nem védenek annyira.

Egyébként az izzadáshoz jól hozzászoktam, fázni meg ezekben nem lehet.

 

Ma is kétszer megizzadtam (2xhólapát)

 

 

zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1120

minden darab másra jó

A bőr egyrészes a legbiztonságosabb de nem egy túradarab

a kétrészes bőr márjobb de nem szereti az esőt, sokáig szárad

A legjobb ami a túrázáshoz való (SZERINTEM TEHÁT EZ 1 VÉLEMÉNY!!!!!)

A textil kabát és nadrág, lehetőleg cordura legyen kivehető a bélése legalábba  thermo legyenek rajta szellőzők amiket te szabályozol, legyen méret!! és a legfontosabb legyen kényelmes és rádszabott. Minél több helyen legyen benne protektor gerinc, váll, könyök, alkar, nadrágban térd, sípcsont, csipő

Probálj több fazont és méretet. Csizma legyen vízálló legaláb bokában protektor

kényelmes legyen állni benne. Túrázásnál elófordul hogy gyalogolsz, az egy krossz vagy speed csizmában nem élmény...

A spyke az elég jó van belőle többféle fazon igen jó minőségben és az euromotornál a klubtagok ugye 15% kedvezményt kapnak

A diadora csizma is nagyon jó és nem túl drága de igen kényelmes

de bármit veszel legyen kényelmes!!!!!!! Azonnal érezd benne jól magad olyan nincs hogy majd belenősz vagy megszokod!!!

Ha bírod a szineset vegyél olyat, jobban észrevesznek.

 

Napos időt!

Előzmény: VaraMadi (1119)
VaraMadi Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1119

Sziasztok!

 

Kissé belassult így hétvégére a fórum. Bedobog egy kérdést, hátha felpezsdültök.

Azt, hogy milyen motort veszek persze már tudom, de, hogy milyen ruhát, abban egy kis segítséget kérnék a tapasztaltabb kollégáktól. Nekem a textil nadrág és kabát felállás szinpatikus, és a Spyke ill. Spidi oldalain láttam is jófajta darabokat. Vajon mi a jobb textil-bőr, egyrészes-kétrészes, kivehetö vizálló és termo bélés-nyári ruha és téli ruha; és még ezután jön a csizma kérdés?

 

Várom segítő hozzászólásaitokat,

 

Tavaszt mindenkinek!

Petyavara Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1118

HELLÓ!

 

Hori barátom email-je: hormi@freemail.hu

üdv: Petya

zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1117

Valamint a Kuhajda Zoltán Kukker  és a Horváth Mihály Hori emil címét nem tudom. Küldjétek el!

 

Napos időt!

Előzmény: zsifiwonder (1116)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1116

Helló VIM-esek!

 

Megkezdődik az utalás a belépőkre és szállásra, a következő képpen:

Akink szobafoglalása van annak ugye 115 euro a díj 250-el számolva 28,750,-

Kerekítünk 30,000-re az utaláshoz, amit valószínüleg 500-800 ft-ból megúszunk fejenként de biztos ami biztos!

Természetesen a maradékot visszaadom mindenkinek (és nem ebből veszek új varaderot!!!) Akinek nem 115 eur amit fizetni kell az tudja ill az utassal jövők dupla összeget fizetnek.

1, Varga Ferenc Vararider     115 eur 30,000,-

2, Gadanec András Gada      115 eur 30,000,-

3, Laczkó István Varapapa   115 eur 30,000,-

4, Bodor Péter Petyavara     115 eur 30,000,-

5, Kuhajda Zoltán Kukker     115 eur 30,000,-

6, Horváth Mihály Hori          115 eur 30,000,-

7, Borsodi Zsolt Bozsevác     230eur 60,000,-/ 2fő

8, Jenei Zoltán Jenő              190 eur 48,750,-/ 2fő

9, Ványa Péter Peti               150 eur 38,750,-/ 2fő

10, Zsifkovits Zoltán             115 eur 30,00,-

Összesen:                         1,375 eur 357,500,-

 

Ha valakinek nem stimmel valami jelezze. E-mailban küldöm a számlaszámot. Légyszíves forintot küldjetek mert az olcsóbb!!!!

napos időt!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!