Keresés

Részletes keresés

schmo Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4897

Crx,

Bocs, kicsit elvesztem.

 

Kuramathi Village részben voltunk.

A mi házikónk különálló fehér köralapú kő ház volt.

Mind a tengerre nézett, bár lehet, hogy a part menti fák, bokrok eltakarják a kilátást.

Ha megnézed a homepage-ükön a térképet, akkor mi a focipályánál lévő egyik házikóban voltunk.  

 

Azért gondolom, hogy mindben van légkondi, mert a miénk - ránézésre - tényleg a legstandardabb standard volt. Gondolom, a szebbekből sem hagyták ki :-)

 

A medencét nem próbáltuk és nem is rémlik, hogy kellett-e vajon fizetni.

 

Kaja: A set menu csalóka, igazából a set menu mellett svédasztal is van, tehát ha neked nem jön be a set menu, akkor még mindig ott a svédasztal ( vagy akár is-is :-) ha nagyon éhes vagy ). Más kérdés, hogy én előtte Meerun voltam, és az ottani választék teljesen levett a lábamról. Ahhoz képest volt "csalódás" Kuramathi.

 

Előzmény: crx (4881)
crx Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4896

Hello Enalim,

Bandossal egyet értek a képen pont a mi bungink van (248) :-)) Ha megtetszik a sziget sokat mesélhetek róla. Ha nem a drágaság számít hanem az ár/érték arány akkor Meerufenfushi Landvilla jó választás. A 10800 helyett pedig hamár utaztatok a winairrel (ha jól emléxem), akkor kedvezőbb árat is tudnak adni, nekünk épp 38 euro FP-val a múlt héten jött, 88 a transzfer. Ez még olcsóbb, de a honlapjukon tényleg az szerepel és az ellátás tuti cool.

Előzmény: Bandos (4895)
Bandos Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4895

Szia Enalim,

Nikával biztosan nem járnál rosszul.

A www.maldiv.lap.hu-n egyébként Te is tudsz válogatni a szigetek közül, és sok fényképet is találsz.

Én ajánlanám neked még Meeru-t, de nem a standard, hanem a superior szobát, vagyis inkább bungalót. (a www.meeru.com -on landvilla néven fut)  Egyedülálló, nagyon közel a vízhez, és kőrbe tudod járni. Így néz ki: http://community.webshots.com/photo/75603324/75859572QUbhvx

Az ára is kedvező, őszre pl. a winair-nél 10.800 Ft/fő/nap félpanzióval http://www.winair.hu/frissit/hotelarak/maldiv.htm

Jó keresgélést. És természetesen várjuk a Royal Island-es élménybeszámolót is. Biztos csodaszép lehetett.

Bandos

Előzmény: enalim (4891)
Gócpoint Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4894
Szia! Írj légyszi mindenképp Royalról, nagyon érdekel. Mi decemberben megyünk majd 3 hétre v.melyik szigetre, de még nincs 100%-os döntés. Nem volt zavaró az, hogy Royalnak nincs nagy lagúnája? Köszi
Sharkpapa Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4893

hali all:))

 

szerintem az volt a jó hogy kevesen voltak, mert igy megvolt a Robinson effektus:))

A szigetet körbe lehet járni a belső úton, mely a bungik mögött fut. A saját strand nagy elönye, hogy nem fognak a naplementédbe belemászni a részeg németek. Ha idillre vágysz ezt ajánlom. Ha nyüzsire, akkor Sun Islandot:))

Előzmény: enalim (4891)
Danidek3 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4892
> Én tudok a Royalról írni, ha valakit érdekel,

Itt mindenkit érdekel! Leírásra éhesek vagyunk, még ha drága is :-)
Előzmény: enalim (4891)
enalim Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4891

Köszönöm az ötletet, utána fogok nézni, hogy milyen Nika. Nem volt rossz, hogy annyira kevesen voltataok? Az, hogy nem tudtad körüljárni a szigetet az azt jelenti, hogy csak mindenki csak a saját bungija előtti partot használhatta?

Ha valakinek van még további ötlete, szeretettel várom. Én tudok a Royalról írni, ha valakit érdekel, bár nem tartozik a legolcsóbb szigetek közzé.

 

A repülőjeggyel pedig csak azért nem merünk várni, mert tavaly szeptemberben intéztük és akkor már nem volt egyből jegy, hanem várólistára kerültünk és csak októberben derült ki, hogy van jegy és akkor sorra jöttek vissza a szállodákból a visszajelzések, hogy már nincs hely. Az utolsó pillanatban, indulás előtt 5 nappal derült ki, hogy végül van szállás. Bár lehet, hogy ennek az is az oka, hogy elég kritikusak voltunk, mivel túl sokat vártunk erre az útra (főleg pénz miatt) és túl tökéleteset akartunk. Szóval, most szerettem volna előrelátóbb lenni.

Danidek3 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4890
Mi is megyünk ("Neszkáék"). Szóval Dani lesz, de én is örülnék a kis druszámnak :-)

Repjegy: Állítólag augusztusban jön ki katalógusa a Sri Lankannak. Valószinűleg lesz akciós jegy megint. Én a novemberi utazás szervezésével várnék még. Igaz én a mi szeptemberi utunkkal is várnék még, de etöbbiek türelmetlenek :-)
Előzmény: Bandos (4889)
Bandos Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4889

Sziasztok,

 

A július 17-i Malongó eddigi jelentkezői:

Sharkpapa család, mint házigazda (4 fő)

csinnnKA és Gbriel, na és remélhetően Dani! (3 fő)

Bogyó2 (vagy inkább Fihalhohi?) és Erika (2 fő)

Gócpointék (2 fő)

Őszibarackék (2 fő)

Bejjus (1 fő)

Jázminék (2 fő)

SHRek-ék (2 fő)

Bandos és Fischelino (2 fő), ez eddig összesen 20 fő. (Remélem nem hagytam ki senkit. Ha esetleg mégis, akkor elnézést, és kérem jelezze!)

 

Néhány múltbeli malongós még nem jelzett vissza. Neszkáék, Napoleonhal, Langusta? És a többiek, akik eddig még nem voltak találkozón? Most még lehet jelentkezni.

 

Bandos

Előzmény: Bandos (4832)
Maldivfun Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4888

Sziasztok,

 

Régen jártam itt, illetve ha volt időm mindig olvastam a hozzászólásokat. Most szeretném megkérdezni hogy az alábbi szigetek közül valamelyiken járt-e már valaki, most kezdtem el szervezni az idei téli üdülésünket, és a választásban egy személyes élmény biztos jobban segitene mint az internet. Szigetek: Lily Beach, Velavaaru, Veligandu. Előre is köszönöm.

Sharkpapa Creative Commons License 2004.07.10 0 0 4887

Szia:))

 

Ajánlatom:      Nika Island

 

http://www.nikaisland.com  

 

 

Voltam ott első magyarként, kulturált hely, kis sziget 25   72 nm-es különálló bungallóval, mindenkinek saját strand a bungija elött, emiatt nem is lehet körbejárni a szigetet, mert a magán strand a bungid elött csak a tied:)  kb 20-30 méter saját part.  Jó snorizni is, olasz a sziget stilusa, a kaja super, mikor ott voltam 1 éve márciusban, 23 vendég volt a szigeten.

van tenisz, nagyon jó a masszás, és big fishing, 2 fő részére 120 dollárért. viszont ezért a pénzért akasztottam egy 2,8m-es kardhalat:)

 

nagyon tudom ajánlani. további infot is tudok adni, csak kérdezz.

 

 

 

Előzmény: enalim (4886)
enalim Creative Commons License 2004.07.10 0 0 4886

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni azoktól, akik már többször jártak Maldívon, mint én. Tavaly novemberben voltunk (a férjem és én) a Royalon és idén is szeretnénk menni (szintén novemberben), de most egy másik szigetre, ami olcsóbb. Szeretnénk, ha a sziget nem lenne túl nagy, szóval csak egy szálloda legyen rajta, a szobák a parton legyenek és nem egy sorban, hanem minden bungi különálló legyen. Légkondi az kellene a szobába és a part szép legyen. Szóval, ha valaki tud ilyen szigetet, azt kérem, hogy írjon. Előre is köszönöm a segítséget.

 

Ui: Tud valaki novemberre olcsó repülőjegyet? Mi most a Malév-Sri Lanka közös jeggyel próbálkozunk. Van ennél jobb abban az időszakban?

Danidek3 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4885
Kérem szépen összeszedték magukat. Elkerült a levelem a front office managerhez... Kaptam szép fotókat, meg doksit a három szálloda összes szigetéről. Pontos leírást, hogy mi hogy néz ki a standardban stb. Szóval szuper... Későbbi érdeklődőknek leírom a fontos részét: Van légkondi a standardban. Alapvetően egyedül álló kerek kőépületek, de van kevés blokk épület is (kocka sorház, de nem olyan rossz), lehet kérni olyat, de nem garantálják... A fal fehér, a padlón járólap van. Hurrá, hurrá.
Előzmény: Danidek3 (4879)
Dübörgő Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4884

Kellemes pihenést / jó időt kívánok!

(megyünk utánatok 1 jó hét múlva:-)

Előzmény: Vivus (4882)
Jázmin2004 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4883

Jó utat, jó pihenést, vigyázz magadra!!!!

 

Előzmény: Vivus (4882)
Vivus Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4882

Sziasztok!

 

Szeretnék csak elbúcsúzni Tőletek ! Mindenkinek köszönöm a sok - sok infót !

Holnap indulok MALDÍVRA! Majd tartok beszámolót ha megjöttem július 22 - én !

Köszi Jázmin 2004 mégegyszer!!!!

 

Vivus 

crx Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4881

schmo,

 

A village részben voltál?

Különálló vagy sorház a standard?

Kő vagy fabungi?

Tengerre néz v csak némelyik?

Szerinted akkor mindben van légkondi?

Kellet a medencéért fizetni?

Kaja szerinted megfelelő volt a 2 naponta set menu ellenére?

 

Köszi, köszi, Köszi

valaki, aki standarban volt ott és itt van :-))

 

Crxék

 

Előzmény: schmo (4876)
Bandos Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4880

Hi Rick D,

 

Mi már kétszer voltunk ott augusztusban, és mindkétszer jó ídő volt. Idén is akkor megyünk.

 

Nézd meg Bogyó2 4053-as hozzászólásában a táblázatot, illetve olvasd el a 4053-as, 4054-es hozzászólásokat.

 

Itt pedig a Maldív Meteorológiai intézet honlapja található, kattints a "Climate"-ra, ahol az "annual report", vagy a "monthly reports" alatt megtekintheted a tényleges múltbeli adatokat.

http://www.meteorology.gov.mv/

 

Bandos

Előzmény: Rick D (4878)
Danidek3 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4879
Felhívtam Kuramathit. Azt akartam tudni, hogy hogy néznek ki a házak kivülről és belülről. Azt mondták nézzem meg az interneten. Ott valóban vannak képek, csak az nincs odaírva, hogy melyik bungiról készültek. Erre azt mondja, jó, írjak emailt, majd küld. Írtam... Válasz:az interneten vannak képek...
Jó, hagyjuk. Akkor megkérdeztem van-e légkondi, meg sorház, vagy különálló stb.
Erre azt válszolja, hogy az interneten ami van az úgy van.

Most akkor felháborítottak! Ilyen hozzá állást maldív embertől még nem tapasztaltam...

Még egy ilyen és megyek vissza Meeru-ra!
Rick D Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4878

Csao

Milyen idő van augusztusban a Maldív szigeteken?

Fihalhohi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4877
Szerintem nincs. Sajnos.
Előzmény: Dübörgő (4873)
schmo Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4876

Sziasztok !

 

Mi tavaly októberben voltunk Kuramathin, standard házikóban. Örömmel jelenthetem, hogy volt plafon-ventillátor ÉS légkondi is. 

Igaz, a sziget három "szállodára" oszlik, de mivel a többi házikó még szebb volt, mint a miénk... gondolom, ott is van...

 

schmo

Előzmény: Vivus (4875)
Vivus Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4875

szia Danindek!

 

A Superior szoba és a standard szoba között az a különbség, hogy a superior szobák mindig rendelkeznek külön szeparált nappalival és külön hálószobával és sokkal tágasabb, mint egy standard szoba. Esetleg ezeknél van légkondi míg a standard szobáknál csak ventillátor vagy semmi más.

A szállásnak biztos hogy 3 féle szobatípusa van, ha a web-en ezt írják, de az utazási irodának biztos csak 2 fajtát adtak ki, hogy értékesíthesse.

Ha az utazási irodában azt mondják, hogy nincs légkondi, akkor hidd el nekik. Biztos, hogy nincs!!!

 

Vivus

Előzmény: Danidek3 (4874)
Danidek3 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4874
Köszi! Csak nagyságrendileg érdekel. Ha egy száz fős gépet elvisznek mondjuk 10 millióért, akkor az már jó!

Más: Ki tudja mi a különbség a standard és suprior szobák között Kuramathin?
Most már ott tartunk, hogy ezt döntjük el.
A website szerint 3 féle sozba van és mind légkondis.
Az iroda szerint két féle szoba van és az egyik nem légkondis. Remélem ugyanarról a szigetről van szó...

Azt is hallottam, hogy a standard-ok között van, ami egy blokkban van, van ami különálló épület. Nem akarok fölöslegesen fizetni, de a légkondi azért kellene...
Előzmény: Dementors (4870)
Dübörgő Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4873

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki hogy van-e Maldívon magyar nagykövetség? Vagy bármilyen diplomáciai képviselet?

Mi az elérése?

Vivus Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4872

Szia Bandos!

 

Küldtem neked emailt.

 

Vivus

Kékbálna Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4871
Nem vagyok DM. Csak haladó búvár. Ha addig ráhajtok ki tudja? :) De megtudjuk oldani máshogy is.
Előzmény: Danidek3 (4869)
Dementors Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4870

Nem szeretnék negatívnak tűnni, de szerintem az, hogy a Malév neked/ünk külön indítson egy gépet gyorsan felejtsd el. Olyan költségek vannak ott, amit egy átlag ember fel sem tud dolgozni. A szabályzatokról és egyéb finomságokról ne is beszéljünk. Ettől függetlenül ha nagyon érdekel a dolog és nem vesznek emberszámba, akkor megkérdezem én neked (időpontot nem ígérek, hogy mikorra). Van kapitány ismerősöm és van irodai dolgozó ismerősöm is, ezenkívül a fél magyar repülős klub :) Infot biztos tudok csepegtetni, ha érdekel.

 

Előzmény: Danidek3 (4869)
Danidek3 Creative Commons License 2004.07.08 0 0 4869
Nincs valakinek ismerőse a Malév charter-eseknél? Próbálkozom velük az ügyfélszolgálaton keresztül, de teljesen hülyébe vesznek!

Gondoltam megérdeklődöm, hogy egy kisebb gépet mennyiért lehetne kivinni Male-ra. Ha a Malev tudja 100e/fő áron üzemeltetni a chartert télen, akkor nekünk is kijöhet annyiból. Azután már csak meg kell tölteni a gépet. Szerintem, ha bedobnám, hogy jövő nyáron ezen a dátumon 100e/fő + mondjuk Meeru féláron, akkor lenne jópár jelentkező. Már így is 10 fölött vagyunk, hogy még összeget se tudok és még közületek se tudja senki...

Mindezt az akadályozza, hogy a Malév charteres hölgyike valamiért nem akar velem folgalkozni. Na de engem nem tántorít ám el...

Írtam neki, hogy kéne egy CRJ 200-as vagy hasonló, erre átküld egy másik email címe. Írok oda is, mire megint ő válaszol. Na mondom szép, akkor mit küldözget. Ráadásul az előzőt is az ő site-jukon találtam, mint charteres cím. Nem baj, kedves maradok... Azt mondja mondjak időpontot, anélkül nem tud mit mondani. Mondom neki, hogy nem tudok, amíg nem tudom nagyjából mennyi, nem fogok lekötni semmit. Még mindig kedves vagyok, fő a jó kapcsolat! Ja, sajnos minden nap használjuk a gépet, nem tudjuk odaadni. Akkor minek küldözget, kérdezget? Megint kedvesen válaszoltam, hogy jó ám nekem másik gép is csak mondjanak már valamit. (Összehozunk mi egy 100 fős Malongót is Maldívon! Simán! Ugye?) Nem is vagyok víz felkapós, meg lehet, hogy ő se tehet róla, ilyen az üzletpolitikájuk. Várom a (pozitív) válaszát.

12 fős "executive" gép már volna, de az 2.6m/fő, ellenben szép bőr fotelek, kanapék, asztalkák, minden fotel az ablak mellett stb. Pont mint a filmekben. Ha érdekel 10 embert, akkor leszervezem :-) Mondtam már az árát? 3.2m/fő. :-)

Pár nap és jövök a konkrét összeggel! Aztán választunk időpontot, szigetet és huss!

Kékbálna te dive master vagy? Jól jönne majd egy dive master is a csoportba...

Danidek

Bandos Creative Commons License 2004.07.07 0 0 4868

Szia Vivus!

Mail-t küldtem.

Bandos

Előzmény: Vivus (4867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!